Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 1 ψήφοι

iPhone 5 Glitch Effect στο boot και ξανά boot


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
124 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#46   iOS

iOS

    iPH Addict

  • 706 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad 3
  • GameCenter:Gr4FiXKill3r_iOS

Δημοσίευση 19/07/2014 - 14:33

Ναι. Απο τη στιγμή που τα σημάδια δεν υπήρχαν και τα έκαναν αυτοί δε φεύγεις αν δε σου κάνουν αντικατάσταση.

Τελεια η πλακα ειναι οτι ειχα βγαλει ενα βιντεο γιατι θα πουλουσα το iPhone μου και στο βιντεο τα σημαδια αυτα δεν υπαρχουν πραγμματικα δεν υπαρχουν τα εβγαλα με DSLR εχω και φοτο δεν μπορουν να με κοροιδεψουν ελεος ποια στο τηλ που μηλησα λεει τα παραπονα σας στα 1330 αν δεν κανω λαθος !! εε τι τωρα....θα παω την Δευτερα απο εκει και θα τους κανω το μαγαζι καλοκερινο δεν μπορη εγω να προσεχω το iPhone μου σαν τα ματια μου και να το βλεπω με σημαδια τωρα εε αν ειναι δυνατον δηλαδη !!



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#47   iOS

iOS

    iPH Addict

  • 706 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad 3
  • GameCenter:Gr4FiXKill3r_iOS

Δημοσίευση 19/07/2014 - 18:11

Φίλε μου πειρα τηλ μολις τωρα στα κεντρικα και μονο που δεν βριστικαμε πραγμματικα μου λεει οτι το καταστιμα δεν μπορει να κανει κατι και οτι θα πρεπει να το στειλω και να γραψω οτι θελω νεα συσκευη το καταστιμα δεν μπορη να μου δωσει νεα συσκευη εγω τωρα τι να κανω ;;; τι να πω στο καταστιμα ;; τους ειπα και για τα σημαδια και λενε να το ξανα στειλω και να ζιτισω νεα συσκευη πως γινετε ομως να στελνω συνεχεια και να εχω το ιδιο προβλημα ; οχι εγω θελω νεα συσκευη ελεος δηλαδη!! τι να τους πω την Δευτερα στο καταστημα για πειτε μου λίγο ;;



#48   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 19/07/2014 - 18:39

Άσε τα τηλ. Στο κατάστημα θα πας. Παραδίδεις τη συσκευή όπως είναι ζητάς άμμεση αντικατάσταση.

 

Αν συνεχίσουν τα δικά τους θα ζητήσεις το ονόμα του υπαλλήλου που θα μιλήσεις και του υπευθύνου του καταστήματος.

 

Διάβασε και εδώ το Post του Lellos.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#49   nsxbass

nsxbass

    iPH Guru

  • 9.378 μηνύματα
  • Twitter:@n1ckstrat
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:nsxbass

Δημοσίευση 19/07/2014 - 18:58

Αν θες τη γνώμη μου μετά από την πρόσφατη συναλλαγή μου με το service της Wind/Public, πέρα από οποιαδήποτε κίνηση, βρες τις σελίδες του σε fb και twitter και κράξε ανελέητα σχετικά με το θέμα σου (χωρίς να βρίζεις για να μην το κατεβάσουν).

 

Από την ώρα που πόσταρα εκεί σε 1 ώρα με πήραν τηλέφωνο και έγλυφαν ανελέητα προκειμένου να ανασκευάσω!



#50   iOS

iOS

    iPH Addict

  • 706 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad 3
  • GameCenter:Gr4FiXKill3r_iOS

Δημοσίευση 19/07/2014 - 19:13

Λοιπόν , ήδη έχεις υποστεί ΗΘΙΚΗ ΒΛΑΒΗ λόγω της ταλαιπωρίας σου. Λόγω ηθικής βλάβης θα μπορούσες πχ να ζητήσεις αποζημίωση σε ένα δικαστήριο.Παράλληλα υπάρχει πλημμελής εκπλήρωση των υποχρεώσεων του Γερμανού κλπ κλπ , που δε χρήζουν τώρα αναφοράς γιατί δεν έχεις πάει δικαστικά.Αυτό που σε νοιάζει είναι πως έχεις βάση να προχωρήσεις, πριν σου βρουν υγρασία στο κινητό...
Η συμβουλή μου λοιπόν είναι η εξής :
Πας ΑΥΡΙΟ στο κατάστημα όπου το αγόρασες. ΠΑΡΑΔΙΔΕΙΣ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΚΑΙ ΑΠΑΙΤΕΙΣ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΑΝΤΙΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΑΜΕΣΗ, ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΗΜΕΡΑ.Δε σε νοιάζει αν έχουν , να πάνε να βρούνε σε άλλα καταστήματα.Ζητάς φυσικά κινητό του κουτιού.Με όλα τα παρελκόμενα σε κουτί. Ούτε σακουλίτσες ούτε τίποτα.
Αν δεν το δεχτούνε , ζητάς τα ονόματα των υπαλλήλων που σε εξυπηρετούν, το ονομα του υπαλλήλου του σέρβις και το όνομα του υπεύθυνου του καταστήματος. Αν σε ρωτήσουν τον λόγο, η απάντησή σου θα είναι " έχω έννομο συμφέρον για να προασπίσω απο δω και μπρος τα νόμιμα δικαιώματά μου". Αν αρνηθούν ξανά, ενημερώνεις πως θα τα μάθεις απτα κεντρικά. Εφόσον λοιπόν , δε δεχτούν να δώσουν αυτό που νομίμως ζητάς, ΑΦΗΝΕΙΣ ΤΟ ΕΛΑΤΤΩΜΑΤΙΚΟ ΚΙΝΗΤΟ και τους ενημερώνεις πως θα κινηθείς νομικά πλέον, όπου και θα καταγγείλεις τη σύμβασή σου με αυτούς, δηλαδή την αγορά που έκανες, θα ζητήσεις τα χρήματα της αγοράς πίσω, καθώς και αποζημίωση για ηθική βλάβη. Πες αν θες για να τους ταρακουνήσεις πως θα κάνεις και μηνύσεις.
Θα μιλήσεις και με τα κεντρικά του Γερμανού όπου και θα τους πεις τα ίδια πράγματα.Φυσικά θα τους πεις ό,τι σου είπαν και οι φίλοι παραπάνω, πως θα κοινοποιήσεις σε ινστιτούτο καταναλωτή κλπ κπλ.
Μετά από 2 μέρες , αν δεν επικοινωνήσουν, στείλε εξώδικο όπου θα αναφέρεις όσα είπες παραπάνω.Θα στα γράψει ο δικηγόρος σου και θα σου εξηγήσει και τη διαδικασία.
Για απορίες ρώτα εδώ για να τα βλέπουν όλοι.
Οπλίσου με θάρρος και προχώρα και μην κάνεις πίσω σε ό,τι σου πούνε αύριο. ΔΙΚΑΙΟΥΣΑΙ ΑΜΕΣΗ ΑΝΤΙΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΠΛΕΟΝ.

 

Τα λέει πολύ καλά ο φίλος εδώ είναι η αλήθεια...επειδή η τύπισσα που μου έστειλε το iPhone ήταν γεμάτη ειρωνεία και τσαμπουκά σκεφτόμουν αν συνεχίσει να μου μιλάει με υφάκια και της ζητήσω να μου δώσει το όνομα της και δεν μου το δίνει να καλέσω την αστυνομία γιατί πραγματικά με τον τρόπο που μου μιλάει δεν έχω αλλά περιθώρια...έχω περάσει από πολλές φάσεις η πρώτη μου συσκευή να έχει πρόβλημα να γίνεται αντικατάσταση με ανακατασκευή να βγάζει και αυτή glitches όπως την πρώτη να την στέλνω και αυτή και να μου λένε δεν βρέθηκε το πρόβλημα εεε όχι έχω βαρεθεί την όλοι διαδικασία περιμένω σημαντικά τηλέφωνα και δεν έχω τηλέφωνο μα τι στο κάλο με κορόιδευαν ;; δεν ξέρω πως θα αντιδράσω πραγματικά παίζει να με ακούσει όλο το μαγαζί αν δεν με εξυπηρετήσουν.!!!

 

Αν θες τη γνώμη μου μετά από την πρόσφατη συναλλαγή μου με το service της Wind/Public, πέρα από οποιαδήποτε κίνηση, βρες τις σελίδες του σε fb και twitter και κράξε ανελέητα σχετικά με το θέμα σου (χωρίς να βρίζεις για να μην το κατεβάσουν).

 

Από την ώρα που πόσταρα εκεί σε 1 ώρα με πήραν τηλέφωνο και έγλυφαν ανελέητα προκειμένου να ανασκευάσω!

θα το δοκιμάσω φίλε μου σε ευχαριστω πολύ !!


Τελευταία επεξεργασία από: iOS, 19/07/2014 - 19:17


#51   iOS

iOS

    iPH Addict

  • 706 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad 3
  • GameCenter:Gr4FiXKill3r_iOS

Δημοσίευση 19/07/2014 - 20:37

Θα με πειτε πολυ ψηρα αλλα οχι παιδια εχω το iPhone μου το προσεχα σαν τα ματια μου δεν θα ερθει η καθε Wind να μου το κανει κ0λ@ς...nikosgnr πες μου λιγο τα παρακατω θεορουντε αποδιξη η οχι ;; εβγαλα λιγες φοτο πριν το στειλω και της εβαλα δυπλα δυπλα δες λιγο και πες μου σε παρακαλω !! 6dc6f3.jpg

6dc6f3.jpgee9155.jpg608a96.jpg626aed.jpgbadd3d.jpg

 


Τελευταία επεξεργασία από: iOS, 19/07/2014 - 20:41


#52   PanosMouz

PanosMouz

    iPH Master

  • 7.098 μηνύματα
  • Twitter:@PanosMouz
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3G
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:PanosMouz

Δημοσίευση 19/07/2014 - 20:52

Τα σημάδια είναι από την άλλη πλευρά από αυτή που δείχνεις στη φωτογραφία δυστυχώς. Όσο για τα σημάδια στο κάτω μέρος μπορεί να μη φαίνονται λόγω του πως είναι ακουμπισμένο το τηλ κάτω. Αν δεν έχεις φωτογραφίες από τα ίδια σημεία δεν νομίζω ότι μπορείς να κανείς πολλά.
| Jailbreak your iDevice - make it Unique |

#53   iOS

iOS

    iPH Addict

  • 706 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad 3
  • GameCenter:Gr4FiXKill3r_iOS

Δημοσίευση 19/07/2014 - 20:54

Τα σημάδια είναι από την άλλη πλευρά από αυτή που δείχνεις στη φωτογραφία δυστυχώς. Όσο για τα σημάδια στο κάτω μέρος μπορεί να μη φαίνονται λόγω του πως είναι ακουμπισμένο το τηλ κάτω. Αν δεν έχεις φωτογραφίες από τα ίδια σημεία δεν νομίζω ότι μπορείς να κανείς πολλά.

 χμμμ εχω και ενα βιντεο !!! για τσεκαρε λίγο φίλε μου το ειχα κανει για να πουλισω το iPhone μου και εχω παρει καλα πλανα !!

Δεν θελω να θεοριθει σπαμ ειναι καθαρα για λογους αποδιξεων !

αν δεις ομως καλα το κατω σημαδι φενεται παρα πολυ καλα η διαφορα δεν χριαζεται να ειναι και αναποδα η σευσκευη για να φανει !


Τελευταία επεξεργασία από: iOS, 19/07/2014 - 20:57


#54   iOS

iOS

    iPH Addict

  • 706 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad 3
  • GameCenter:Gr4FiXKill3r_iOS

Δημοσίευση 19/07/2014 - 21:45

Εγώ μετά από όλα αυτά δικαιούμαι να απαιτήσω νέα συσκευή σφραγισμένη ;; αυτό θέλω να ξέρω μόνο αν μπορείτε μόνο αυτό πείτε μου ! αποιρα sorry για το σπαμ αλλα παιδια πρεπει να ξερω για να παω την Δευτερα! να ξερω τι δικαιουμε !


Τελευταία επεξεργασία από: iOS, 19/07/2014 - 21:46


#55   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 19/07/2014 - 21:59

Τα παραπάνω στις φώτο δεν υπήρχαν πρίν?

 

Αν το πήρες έτσι πας και ζητάς αντικατάσταση. Πόσω μάλλον αν το πρόβλημα με το Boot παραμένει.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#56   iOS

iOS

    iPH Addict

  • 706 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad 3
  • GameCenter:Gr4FiXKill3r_iOS

Δημοσίευση 19/07/2014 - 22:05

Ευχαριστώ παραα πολυ για την απαντηση φιλε μου ναι τα παραπανω σημαδια ( με το κοκκηνο ) οχι δεν υπηρχαν αλλα αν μου ζιτησουν να τους δωσω αποδιξεις και οπως ειπε ο φιλος panozmouz αυτες δεν παιζει να τους καληψουν!! το προβλημα με το boot το κανει αρεα πηκνα αλλα οταν εχω την συσκευη μου jailbroken σε καποια restarts & resprings το κανει...ακομη....αλλα δεν μπορω να παρουσιασω jailbroken συσκευη !! τα σημαδια οχι δεν τα εκανα εγω ετσι ειδα σημερα  την συσκευη !! εχω το δικαιομα να ζιτησω νεα σφραγγισμενη ;; η οχι ;; αν ναι υπαρχουν διαθεσημα 5αρια η θα μου δωσουν κανενα 5C ?



#57   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 19/07/2014 - 22:21

Κάνεις Restore & Set Up As New για αρχή.

 

Κατα δεύτερον, σφραγισμένη συσκευή μπορείς να ζητήσεις όπως σου 'πα αν είχες πολλές αντικαταστάσεις και αυτά έβγαλαν πρόβλημα.

 

Να το πας απο εκεί να σου δώσουν άλλο.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#58   iOS

iOS

    iPH Addict

  • 706 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad 3
  • GameCenter:Gr4FiXKill3r_iOS

Δημοσίευση 19/07/2014 - 22:42

Φίλε όπως σου είπα έκανα πάνω από 8 φορές ρεστορ και στο jb εκεί στην διαδικασία που λέει το pangu your device is setting up and all that stuff... εκεί έκανε glitch και reboot και είχε φάει σκάλισμα μόνο με hardreset έφτιαξε το πρόβλημα εν παση περίπτωση εγώ έστειλα την συσκευή μου την κυρία για τον ίδιο λόγο μόνο που το έκανε ποιο πολλές φορές όχι μόνο μια και αυτή μια και που οπότε θελεισει ας πούμε μετά πείρα αυτό το iPhone από το οποίο σας γράφω και το οποίο έχει το πρόβλημα το οποίο σας περιγράφω τώρα το έστειλα και αυτό και το πείρα πόσο με την δικαιολογία ότι δεν εντοπίστηκε πρόβλημα 3 φορές δηλαδή το πήγα στην Wind...για αυτό ρωτώ !! Έχω το δικαίωμα με όλα αυτά να πάρω νέα συσκευή !! ;

#59   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 19/07/2014 - 23:05

Σφραγισμένο μπορείς να απαιτήσεις στη περίπτωση που έχουν γίνει αντικαταστάσεις με ανακατασκευασμένα τα οπόια είχαν πάλι πρόβλημα.

 

Συνεπώς όχι. Απο την άλλη, επιστρέφοντας σου χτυπημένη συσκευή, έστω και αυτό το λίγο, όλα γίνονται.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#60   iOS

iOS

    iPH Addict

  • 706 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad 3
  • GameCenter:Gr4FiXKill3r_iOS

Δημοσίευση 19/07/2014 - 23:15

Μου την έφεραν με συμαδια το θέμα είναι ότι εγώ τι μπορώ να κάνω για αυτό ;; Θα μπορώ να πάρω νέα συσκευή ;! Αν μου πουν να τους αποδείξω τι κάνω ;; Αυτά που σας εδειξα είναι καλά ;; Αποδεικνύουν ότι είναι δικό τους ;

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες