Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 2 ψήφοι

iPhone 6: Αν αυτή είναι η νέα μπαταρία τότε ποια θα είναι η αυτονομία της συσκευής;


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
32 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#16   pavlossss

pavlossss

    iPH Contributor

  • 1.454 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7

Δημοσίευση 17/07/2014 - 17:52

Από τη στιγμή που η μπαταρια δεν φέρει τη γνωστή σήμανση CE,δεν είναι για το 6άρι,είναι απλά ένα sample να δικαιολογήθεί το leak..



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#17   IIInferno

IIInferno

    iPH newbie

  • 53 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 17/07/2014 - 18:04

Εγώ όπως το φαντάζομαι δεν νομίζω να το κάνουν και τέλειο το 6. Φαντάζομαι δεν θα έχει καλυτερη αυτονομία στην μπαταρία και θα έχει και 1GB RAM (ελπίζω να διαψευστώ βέβαια). Έτσι το 6S θα έχει λίγο μεγαλύτερη μπαταρία και 2GB RAM για να έχουν λόγο να αναβαθμίσουν του χρόνου και κάποιοι απο αυτούς που θα έχουν πάρει το 6αρι.
Δεν τους νοιάζει να βγάλουν το τέλειο smartphone που έχει τα πάντα, τους νοιάζει να πουλάνε κάθε χρόνο όλο και περισσότερα κομμάτια.

Τελευταία επεξεργασία από: IIInferno, 17/07/2014 - 18:06


#18   Thanasiskok

Thanasiskok

    iPH Addict

  • 609 μηνύματα
  • Twitter:@thanasiskok
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:thanasiskok

Δημοσίευση 17/07/2014 - 18:22

Ελπίζω να μην είναι αυτή η μπαταρία! Γιατί σε περίπτωση που έχει τόσο μικρή μπαταρία για τόσο μεγάλη οθόνη για έναν ενεργοβορο επεξεργαστή και το ios8 δεν βλεπω καλά! Θα ανάγκαστω να μεταβώ στο 5s η θα περίμενω για το 6s. Τι να πω ελπίζω να αλλάξει κάτι και να δουμε κάτι κακό ο το Σεπτέμβρη!

#19   artechservices

artechservices

    iPH newbie

  • 7 μηνύματα
  • Twitter:@thegoulis
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 17/07/2014 - 19:00

Στις πιατσες που συχναζω ακουγετε οτι το 6 θα ειναι οτι καλυτερο εχει βγει μεχρι ωρας απο θεμα τεχνολογιας...ιδιες πιατσες ελεγαν οτι θα καταργηθει το λογισμικο ξεκλιεδωμα και οτι θα υπαρχει μονο ενα μικρο τσιπακι ...



#20   turbomakis

turbomakis

    iPH Contributor

  • 900 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 17/07/2014 - 19:04

Σε 5S μπαίνει? :P



#21   Chris2kafr0s

Chris2kafr0s

    iPH newbie

  • 89 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 17/07/2014 - 19:27

Αν θα ναι αυτη, να την χαιρονται..η κοπελα μου με το lg g2, εχει περιπου εξαπλασια αυτονομια απο οτι εγω με το iphone 5.

οπως παντα, ετσι και τωρα, αιφον, παντα τεχνολογικα πατοσ σε αυτονομια (εξαιρουνται τα ταμπλετ).



#22   atari4

atari4

    iPH Hero

  • 5.327 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:YNWA

Δημοσίευση 17/07/2014 - 20:13

Αν θα ναι αυτη, να την χαιρονται..η κοπελα μου με το lg g2, εχει περιπου εξαπλασια αυτονομια απο οτι εγω με το iphone 5.


Λογικα εχεις θεμα μπαταριας στο 5αρι.

You'll Never Walk Alone


#23   gzisis69

gzisis69

    iPH User

  • 120 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 17/07/2014 - 20:44

κανενα θεμα δεν εχει.. η μπαταρια ηταν παντα απαραδεκτα μικρη.. οπως στα ταμπλετ τα κανουν και κρατανε υπερβολικα καλα ας βρουν τροπο να κρατανε και τα κινητα.. δεν μ ενδιαφερει τοσο ο τροπος (μεγαλη μπαταρια μικρη μπαταρια λογισμικα οθονες κλπ) οσο το αποτελεσμα.. θα το προτιμουσα σε παραπανω παχος αλλα να κραταει η μπαταρια [παρα να μην εχω τι να το κανω η να ψαχνω να φορτισω..



#24   Chris2kafr0s

Chris2kafr0s

    iPH newbie

  • 89 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 17/07/2014 - 22:23

Λογικα εχεις θεμα μπαταριας στο 5αρι.

 ψηλε, ολα τα 5αρια του πλανητη γη εχουν θεμα μπαταριας..οτι στησιμο και να χεις κανει, απλα με 5 λεπτα χρησησ βλεπεισ τι εξευτελισμενη καταναλωση εχει..πιο καμενα λεφτα δεν εχω δωσει πουθενα, σαν να χα παρει kia ka αμαξι λεμε.



#25   atari4

atari4

    iPH Hero

  • 5.327 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:YNWA

Δημοσίευση 17/07/2014 - 22:57

Το σχόλιό μου πήγαινε για την "εξαπλάσια" αυτονομία του g2.

 

Κατα ταλλα η αυτονομια των iphones ειναι γνωστη, σε οποιον δεν αρκει δε παιρνει iphone.


You'll Never Walk Alone


#26   morganito

morganito

    iPH Enthousiast

  • 514 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 18/07/2014 - 03:48

και ποιος σου ειπε εσενα ρε φιλαρακι τι χρειαζεται ο καθενας μας και δεν το καταλαβα ? για σενα μπορει να ναι ιδανικος συνδυασμος.. για μενα ομως που ειμαι επαγγελματιας σε δουλεια που το κινητο πρεπει μονιμως να ναι σε δικτυο και μιλαω 2-4 ωρες τη μερα για παραγγελιες χιλιαδων ευρω στο εξωτερικο στο δρομο πιστεψε με δεν μπορω να μαι τσιμα τσιμα.. ουτε να φορτιζω 3 φορες τη μερα μπορω ουτε να βαλω εξωτερικες μπαταριες. ο καθενας εχει τις αναγκες του αλλα μην τρελαθουμε κιολας ακομα κ οποιος δεν το χει απολυτη αναγκη( κ εγω πριν 1 χρονο δεν το χα) δεν θα λεγε οχι σε μια μπαταρια διαρκειας οπως  των νοτε..

Εφοσον για αυτον μπορει να ειναι ο ιδανικος συσνδιασμος λεει την αποψη του. Τωρα εσυ που κανεις και παραγγελιες χιλιαδες ευρω στο εξωτερικο πρεπει να το κοιταξει η απλ προσωπικα το ζητημα σου...Και κατι αλλο γιατι δεν παιρνεις ενα νοτε? αυτο δεν κανει παραγγελιες χιλιαδων ευρω στο εξωτερικο?


Τελευταία επεξεργασία από: morganito, 18/07/2014 - 03:50


#27   ichbin

ichbin

    iPH Enthousiast

  • 398 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air +4G

Δημοσίευση 18/07/2014 - 08:18

Στα iPhone ποτέ δεν ήταν το δυνατό τους σημείο η μπαταρία. Δυστυχώς. Η αυτονομία θα έπρεπε να είναι στα top priorities σε μια εταιρεία που κατασκευάζει κινητές συσκευές και δει τηλέφωνα. Τα iPad, MacBook Air είναι υποδειγματικες συσκευές όσο αφορά την αυτονομία. Γιατί όμως έτσι στα iPhone; Εγώ καταλαβαίνω την δυσαρέσκεια κάποιων γιατί πραγματικά σε όσους το επάγγελμα εξαρτάται από την επικοινωνία υπάρχει θέμα. Θα δούμε όμως στην πράξη. Πάντως μια τέτοια συσκευή θέλει τουλάχιστον 1900 mAh για να έχει καλή αυτονομία ξέχωρα από την καλή διαχείρηση αυτής από ένα καλό λειτουργικό. Όχι δεν είμαι ειδικός ούτε τεχνικός αλλά η εμπειρία μου από χρήση κινητών συσκευών και η λογική μου αυτό μου λέει.

#28   cmak

cmak

    iPH Addict

  • 633 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Air 2 +4G

Δημοσίευση 18/07/2014 - 08:53

και ποιος σου ειπε εσενα ρε φιλαρακι τι χρειαζεται ο καθενας μας και δεν το καταλαβα ? για σενα μπορει να ναι ιδανικος συνδυασμος.. για μενα ομως που ειμαι επαγγελματιας σε δουλεια που το κινητο πρεπει μονιμως να ναι σε δικτυο και μιλαω 2-4 ωρες τη μερα για παραγγελιες χιλιαδων ευρω στο εξωτερικο στο δρομο πιστεψε με δεν μπορω να μαι τσιμα τσιμα.. ουτε να φορτιζω 3 φορες τη μερα μπορω ουτε να βαλω εξωτερικες μπαταριες. ο καθενας εχει τις αναγκες του αλλα μην τρελαθουμε κιολας ακομα κ οποιος δεν το χει απολυτη αναγκη( κ εγω πριν 1 χρονο δεν το χα) δεν θα λεγε οχι σε μια μπαταρια διαρκειας οπως  των νοτε..

Δε μπορείς να φανταστείς πόσο σε καταλαβαίνω. Ειδικά με το 5άρι αλλά και με το 5s έχω απογοητευτεί πλήρως. Πήρα το note 3 και βρήκα την υγεία μου και το 5άρι το έχω για προσωπικό που είναι πιο light η χρήση κάτι που μέχρι και το 4s δεν υπήρχε. Με βόλευε απεριόριστα το iphone για επαγγελματικό και samsung δεν είχαν πιάσει καθόλου τα χέρια μου. 

Ειλικρινά ελπίζω να αλλάξει η κατάσταση με το καινούργιο και κάτι να κάνουν με την μπαταρία



#29   Chris2kafr0s

Chris2kafr0s

    iPH newbie

  • 89 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 18/07/2014 - 16:28

φημες λενε οτι θα αγορασει η απλ την δεη και γι αυτο το νεο αιφον θα εχει 1460αρα παλι μπαταρια.



#30   billmw

billmw

    iPH Addict

  • 859 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 18/07/2014 - 21:39

Το επόμενο κινητό θα λέγετε 5DS

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες