Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 5 ψήφοι

iPhone 6: Δες τώρα πως είναι το νέο μοντέλο της Apple


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
676 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#136   rikos7

rikos7

    iPH Elite Poster

  • 2.044 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad Air 2 +4G
  • GameCenter:zio7

Δημοσίευση 29/08/2014 - 09:52

jailbreak  δεν χρειάζεται πλέον για μένα....5.5 ιντσών και μια πολύ καλή κάμερα !



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#137   tgousopoulos

tgousopoulos

    iPH Intergalactic Leader

  • 21.638 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:tgousopoulos

Δημοσίευση 29/08/2014 - 10:02

Παντα θα χρειαζεται το jb για μενα οσο και αν καθε χρονο προσθετουν καποια πραγματα στο iOS.
Κατα τα χριστουγεννα που θα το παρω λογικα θα ειναι ο καιρος του να βγει οπως γινεται τα τελευταια χρονια. :)

#138   manosvitacar

manosvitacar

    iPH Community Leader

  • 12.833 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 29/08/2014 - 10:05

εκτός και μας τρελάνουν πάλι οι Κινέζοι :D  



#139   stevobmw

stevobmw

    iPH Hero

  • 5.082 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 29/08/2014 - 12:29

Παντα θα χρειαζεται το jb για μενα οσο και αν καθε χρονο προσθετουν καποια πραγματα στο iOS.
Κατα τα χριστουγεννα που θα το παρω λογικα θα ειναι ο καιρος του να βγει οπως γινεται τα τελευταια χρονια. :)

η καλυτερη περιοδος για αγορα ειναι γεναρη με φλεβαρη διοτι στις αρχες θα το παρουν οι beta testers με χτυπηματα,κατι θα εχει η οθονουλα του σιγουρα κατι θα σκασει να το θυμαστε,κατι θα γινει με καμμια μπαταρια.θα γκρινιαξουμε ολοι κλασικα παλι οτι δεν επιτρεπεται να γδερνεται γιατι ναι ΘΑ ΓΡΑΝΤΖΟΥΝΙΕΤΑΙ το αλουμινιο.καθε χρονο τα γνωστα....


iPhoneHellas Quality Test Labs (IHQTL)

#140   manosvitacar

manosvitacar

    iPH Community Leader

  • 12.833 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 29/08/2014 - 12:37

και βάλε κατά το καλοκαίρι 2015 να πέσουν και λίγο η τιμές γιατί στην αρχή θα παίζουν κάτι 900αρια  :wacko:



#141   stevobmw

stevobmw

    iPH Hero

  • 5.082 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 29/08/2014 - 12:43

και βάλε κατά το καλοκαίρι 2015 να πέσουν και λίγο η τιμές γιατί στην αρχή θα παίζουν κάτι 900αρια  :wacko:

1200 εδω κατι "καλοι¨συμφουριτες......


iPhoneHellas Quality Test Labs (IHQTL)

#142   gas

gas

    iPH Elite Poster

  • 2.750 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:Gasantony

Δημοσίευση 29/08/2014 - 12:45

JB = Customization . Αρα το θέλουμε...



#143   DLS

DLS

    iPH Addict

  • 890 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 1st gen

Δημοσίευση 29/08/2014 - 12:46

και βάλε κατά το καλοκαίρι 2015 να πέσουν και λίγο η τιμές γιατί στην αρχή θα παίζουν κάτι 900αρια  :wacko:


Το θέμα ειναι ότι άμα το πάρεις το καλοκαίρι σε 2-3 μήνες θα έχεις παλιώσει... Κρίμα δεν ειναι;

#144   DLS

DLS

    iPH Addict

  • 890 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 1st gen

Δημοσίευση 29/08/2014 - 12:47

JB = Customization . Αρα το θέλουμε...


Είπαμε... No jb, No apple...

#145   PetrosMac

PetrosMac

    iPH Contributor

  • 1.013 μηνύματα

Δημοσίευση 29/08/2014 - 14:42

Το θέμα ειναι ότι άμα το πάρεις το καλοκαίρι σε 2-3 μήνες θα έχεις παλιώσει... Κρίμα δεν ειναι;


Εγω προσπαθώ να καταλάβω τι εννοείτε όταν λέτε "σε 2-3 μήνες θα έχει παλιωσει"...Ακούτε αυτά που λέτε?Δηλαδη αν δεν έχεις την τελευταία συσκευή δεν είσαι μαγκας...Αυτο μου λες...Και ότι ειναι μια συσκευή τόσο παλιά που δεν μπορείς ούτε μήνυμα να στείλεις!Κοιτα να δεις προβλήματα ρε γαμωτο.Απλα για να το ξεκαθαρίσουμε...ήμουν από το 2011 πάνω κάτω με το iPhone 4.Σε πληροφορώ ότι με το iPhonaki έκανα πιο πολλά πραγματα απ'οσα κάνουν αυτοί με τα 5S.Πριν ενα μήνα άλλαξα και πέρασα σε 5C...Οταν βγει το καινούργιο να δούμε τι θα κάνετε όλοι εσείς που εκμεταλλευεστε στο maximum το iPhone.Εδω στην Ιταλία έχω καρτοκινητό και πλήρωνα 10 ευρώ για να έχω 400 λεπτά,1000 μηνύματα και 2Gb internet απλό.Βλεπω όλους τους μάγκες εδω με τα 5S και δεν έχουν βάλει LTE και εγω μόλις πήρα το 5C πήγα κατευθείαν.Θα πληρώνω 20 ευρώ τωρα και θα έχω 4Gb LTE.Αλλα δεν τα τσιγκουνεύομαι...τα δίνω για να εκμεταλλευτώ αυτό που έχω.Δεν στα λέω με κακιά απλά για να καταλάβεις ότι μια συσκευή δεν σημαίνει ότι ειναι παλιά επειδή βγήκε μια καινούργια.Το θέμα ειναι πως εκμεταλλεύεσαι αυτό που έχεις.Φιλικά πάντα :)

#146   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 29/08/2014 - 15:25

Πάντα ήταν και θα συνεχίσει να είναι ψυχολογικό το όλο θέμα.

 

"Να έχω το τελευταίο iPhone. Και ας μην το έχω δει ακόμα επίσημα."

 

Φαντάσου να έβγαζε η Apple συσκευή ανα 4-5 μήνες όπως κάνουν κάποιοι άλλοι. Δε θα προλάβαινες να αλλάζεις για να μη μείνεις πίσω.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#147   stevobmw

stevobmw

    iPH Hero

  • 5.082 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 29/08/2014 - 15:51

Εγω προσπαθώ να καταλάβω τι εννοείτε όταν λέτε "σε 2-3 μήνες θα έχει παλιωσει"...Ακούτε αυτά που λέτε?Δηλαδη αν δεν έχεις την τελευταία συσκευή δεν είσαι μαγκας...Αυτο μου λες...Και ότι ειναι μια συσκευή τόσο παλιά που δεν μπορείς ούτε μήνυμα να στείλεις!Κοιτα να δεις προβλήματα ρε γαμωτο.Απλα για να το ξεκαθαρίσουμε...ήμουν από το 2011 πάνω κάτω με το iPhone 4.Σε πληροφορώ ότι με το iPhonaki έκανα πιο πολλά πραγματα απ'οσα κάνουν αυτοί με τα 5S.Πριν ενα μήνα άλλαξα και πέρασα σε 5C...Οταν βγει το καινούργιο να δούμε τι θα κάνετε όλοι εσείς που εκμεταλλευεστε στο maximum το iPhone.Εδω στην Ιταλία έχω καρτοκινητό και πλήρωνα 10 ευρώ για να έχω 400 λεπτά,1000 μηνύματα και 2Gb internet απλό.Βλεπω όλους τους μάγκες εδω με τα 5S και δεν έχουν βάλει LTE και εγω μόλις πήρα το 5C πήγα κατευθείαν.Θα πληρώνω 20 ευρώ τωρα και θα έχω 4Gb LTE.Αλλα δεν τα τσιγκουνεύομαι...τα δίνω για να εκμεταλλευτώ αυτό που έχω.Δεν στα λέω με κακιά απλά για να καταλάβεις ότι μια συσκευή δεν σημαίνει ότι ειναι παλιά επειδή βγήκε μια καινούργια.Το θέμα ειναι πως εκμεταλλεύεσαι αυτό που έχεις.Φιλικά πάντα :)

εδω στην ελλαδα θες 70 ευρω για το RED1 1500''+1500 sms+2 gb internet.....

συμβολαιο.


iPhoneHellas Quality Test Labs (IHQTL)

#148   PetrosMac

PetrosMac

    iPH Contributor

  • 1.013 μηνύματα

Δημοσίευση 29/08/2014 - 15:53

εδω στην ελλαδα θες 70 ευρω για το RED1 1500''+1500 sms+2 gb internet.....
συμβολαιο.


Τουλάχιστον στην Ελλάδα για το 4G δεν πληρώνεις κατι πιστεύω.Απλα πρέπει να επικοινωνήσεις μαζί τους για να στο ενεργοποιήσουν.Για καρτοκινητή δεν υπάρχει τίποτα?Μονοδρομος το συμβόλαιο?

#149   108

108

    iPH Contributor

  • 1.260 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 29/08/2014 - 15:56

και το 4g απάτη είναι, με την άποψη ότι τα 8mb του 3g στο κινητό είναι υπέρ αρκετά για τις λειτουργίες του.



#150   pantsos

pantsos

    iPH Elite Poster

  • 2.247 μηνύματα
  • Twitter:@idrserviceca
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 29/08/2014 - 16:06

Μη ξεχνάς οτι τα 8 mb του 3G δεν τα έχεις παντού διότι το σήμα δεν είναι σταθερό σαν μια γραμή dsl. Σε μια περιοχή πιάνει 8mbps και 1,5 μέτρο δίπλα πας στo Mbps.

 

Εγώ ενα χρόνο είμαι πάντα με LTE  (Καναδάς) και σε μια περίπτωση με πέταξε στο 3G και μου φάνηκε σαν να έχω gprs. Δεν συγκρίνεται η ταχύτητα.



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 4

0 μέλη, 4 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες