Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 5 ψήφοι

iPhone 6: Δες τώρα πως είναι το νέο μοντέλο της Apple


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
676 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#151   PetrosMac

PetrosMac

    iPH Contributor

  • 1.013 μηνύματα

Δημοσίευση 29/08/2014 - 16:10

και το 4g απάτη είναι, με την άποψη ότι τα 8mb του 3g στο κινητό είναι υπέρ αρκετά για τις λειτουργίες του.


Αν έχεις πιάσει στα χέρια σου κινητο με αληθινό 4G και όχι όπως στην Ελλάδα καταλαβαίνεις την διάφορα όταν φορτώνει τα δεδομένα.Ισως τα 8Mbps να φτάνουν για τις λειτουργίες αλλά εξαρτάται από το τι κάνεις πάντα!Ο κάθε χρήστης ειναι διαφορετικός :)

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#152   DLS

DLS

    iPH Addict

  • 890 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 1st gen

Δημοσίευση 29/08/2014 - 17:15

Εγω προσπαθώ να καταλάβω τι εννοείτε όταν λέτε "σε 2-3 μήνες θα έχει παλιωσει"...Ακούτε αυτά που λέτε?Δηλαδη αν δεν έχεις την τελευταία συσκευή δεν είσαι μαγκας...Αυτο μου λες...Και ότι ειναι μια συσκευή τόσο παλιά που δεν μπορείς ούτε μήνυμα να στείλεις!Κοιτα να δεις προβλήματα ρε γαμωτο.Απλα για να το ξεκαθαρίσουμε...ήμουν από το 2011 πάνω κάτω με το iPhone 4.Σε πληροφορώ ότι με το iPhonaki έκανα πιο πολλά πραγματα απ'οσα κάνουν αυτοί με τα 5S.Πριν ενα μήνα άλλαξα και πέρασα σε 5C...Οταν βγει το καινούργιο να δούμε τι θα κάνετε όλοι εσείς που εκμεταλλευεστε στο maximum το iPhone.Εδω στην Ιταλία έχω καρτοκινητό και πλήρωνα 10 ευρώ για να έχω 400 λεπτά,1000 μηνύματα και 2Gb internet απλό.Βλεπω όλους τους μάγκες εδω με τα 5S και δεν έχουν βάλει LTE και εγω μόλις πήρα το 5C πήγα κατευθείαν.Θα πληρώνω 20 ευρώ τωρα και θα έχω 4Gb LTE.Αλλα δεν τα τσιγκουνεύομαι...τα δίνω για να εκμεταλλευτώ αυτό που έχω.Δεν στα λέω με κακιά απλά για να καταλάβεις ότι μια συσκευή δεν σημαίνει ότι ειναι παλιά επειδή βγήκε μια καινούργια.Το θέμα ειναι πως εκμεταλλεύεσαι αυτό που έχεις.Φιλικά πάντα :)

Έχεις δίκιο σ αυτα που λες, δε διαφωνώ. Εγω το λέω με την έννοια ότι όντως ειναι ψυχολογικό οπως ειπώθηκε κ παρακάτω. Δηλαδή ειναι φυσιολογικό να γλυκοκοιτάς το τελευταιο. Για κάποιους λόγους κ γω τωρα δεν εχω το 5s αλλα το 4s που κ παλι πετάει, δεν έχω κανένα παράπονο. Απλώς νομίζω ότι αν μου δινόταν η ευκαιρία κ χρονικά κ οικονομικά να ακολουθώ την apple θα το προτιμούσα, να ειμαι πάντα πιο κοντά στο τελευταιο, οπως όλοι νομίζω. Μ αυτή τη λογική το είπα. :)

#153   PetrosMac

PetrosMac

    iPH Contributor

  • 1.013 μηνύματα

Δημοσίευση 29/08/2014 - 17:19

Έχεις δίκιο σ αυτα που λες, δε διαφωνώ. Εγω το λέω με την έννοια ότι όντως ειναι ψυχολογικό οπως ειπώθηκε κ παρακάτω. Δηλαδή ειναι φυσιολογικό να γλυκοκοιτάς το τελευταιο. Για κάποιους λόγους κ γω τωρα δεν εχω το 5s αλλα το 4s που κ παλι πετάει, δεν έχω κανένα παράπονο. Απλώς νομίζω ότι αν μου δινόταν η ευκαιρία κ χρονικά κ οικονομικά να ακολουθώ την apple θα το προτιμούσα, να ειμαι πάντα πιο κοντά στο τελευταιο, οπως όλοι νομίζω. Μ αυτή τη λογική το είπα. :)


Το θέμα ειναι, έχει όντως νόημα να ακολουθείς την Apple κάθε φορά που βγάζει μια συσκευή?Ή να κρατάς αυτό που έχεις για κάποια χρόνια και να το ευχαριστηθεις χωρίς να ασχολείσαι με όλες αυτές τις ανανεώσεις κάθε χρόνο? :)

#154   jig

jig

    iPH Elite Poster

  • 2.009 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 29/08/2014 - 17:21

Προσοχή στις τσέπες μας παιδια

Έχουν μπει επιτήδειοι

 

:P


ⓜⓘⓚⓔ   ✈︎  Everything you can imagine is real [P²]


#155   DLS

DLS

    iPH Addict

  • 890 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 1st gen

Δημοσίευση 29/08/2014 - 17:33

Το θέμα ειναι, έχει όντως νόημα να ακολουθείς την Apple κάθε φορά που βγάζει μια συσκευή?Ή να κρατάς αυτό που έχεις για κάποια χρόνια και να το ευχαριστηθεις χωρίς να ασχολείσαι με όλες αυτές τις ανανεώσεις κάθε χρόνο? :)


Δεν ξέρω. Κ γω αυτήν την απορία δεν την εχω λύσει. Η μια λογική λέει ότι πουλάς αμέσως το προηγούμενο που ακομα εχει υψηλή αξία κ παίρνεις αυτο που μόλις βγήκε. Οποτε δε βγαίνεις πολυ χαμένος. Η αλλη λέει ότι κρατάς αυτο που πήρες μεχρι να λιώσει κ παίρνεις μετα το καινούριο. Δεν ξέρω ποιο ειναι καλύτερο όμως.

#156   PetrosMac

PetrosMac

    iPH Contributor

  • 1.013 μηνύματα

Δημοσίευση 29/08/2014 - 17:40

Δεν ξέρω. Κ γω αυτήν την απορία δεν την εχω λύσει. Η μια λογική λέει ότι πουλάς αμέσως το προηγούμενο που ακομα εχει υψηλή αξία κ παίρνεις αυτο που μόλις βγήκε. Οποτε δε βγαίνεις πολυ χαμένος. Η αλλη λέει ότι κρατάς αυτο που πήρες μεχρι να λιώσει κ παίρνεις μετα το καινούριο. Δεν ξέρω ποιο ειναι καλύτερο όμως.


Το θέμα ειναι ότι ειναι και ακριβές συσκευές!Εγω αν δεν ειχα βρει την προσφορά για το δικό μου θα ειχα περάσει σε Android.Βρισκεις πολύ καλές συσκευές με χαμηλότερη τιμή.Αλλα άσχετα από την τιμή εγω αυτό που παρατηρώ ειναι ότι είμαστε και λίγο πρόβατα (μιλάω γενικά για εμάς που είμαστε πελάτες).Εμενα μου αρέσει το iOS και με διευκολύνει με τον συγχρονισμό που κάνει με το Mac OS X αλλά όταν βλέπω κόσμο τρελαμένο για ενα κινητο και ήδη τσακώνονται για τα specs και για το ποιος θα το πάρει πρώτος τότε κάπου ξεφεύγουμε.

#157   DLS

DLS

    iPH Addict

  • 890 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 1st gen

Δημοσίευση 29/08/2014 - 17:55

Το θέμα ειναι ότι ειναι και ακριβές συσκευές!Εγω αν δεν ειχα βρει την προσφορά για το δικό μου θα ειχα περάσει σε Android.Βρισκεις πολύ καλές συσκευές με χαμηλότερη τιμή.Αλλα άσχετα από την τιμή εγω αυτό που παρατηρώ ειναι ότι είμαστε και λίγο πρόβατα (μιλάω γενικά για εμάς που είμαστε πελάτες).Εμενα μου αρέσει το iOS και με διευκολύνει με τον συγχρονισμό που κάνει με το Mac OS X αλλά όταν βλέπω κόσμο τρελαμένο για ενα κινητο και ήδη τσακώνονται για τα specs και για το ποιος θα το πάρει πρώτος τότε κάπου ξεφεύγουμε.


Καλα ναι αυτο ισχύει. Πάντως εγω προσωπικά θα προτιμούσα να πάρω ενα παλιότερο iOS φθηνότερο, παρα να παω σε android.

#158   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 29/08/2014 - 20:26


Τελευταία επεξεργασία από: nikosgnr, 29/08/2014 - 20:27

| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#159   canecorso

canecorso

    iPH Elite Poster

  • 1.962 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad mini 4 +4G

Δημοσίευση 29/08/2014 - 21:57

μαλλον πρεπει να ειμαι ο μονος που δεν του αρεσει το νεο look του iphone 6..
  • Some People Play the Game ......Others Change it........Powered By BlackBerry PassPort .

#160   tomster

tomster

    iPH Addict

  • 612 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 29/08/2014 - 22:02

Δεν είσαι ο μόνος φίλε μου.

#161   polisan1992

polisan1992

    iPH Member

  • 349 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:demon1kman

Δημοσίευση 29/08/2014 - 22:18

οι αποψεις μαλλον διιστανται..εγω απο μπροστα το βρισκω ωραιο απο πισω meh



#162   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 29/08/2014 - 22:25

μαλλον πρεπει να ειμαι ο μονος που δεν του αρεσει το νεο look του iphone 6..

Χαλάνε την όλη εικόνα οι γραμμές απο τις κεραίες πίσω. Λογικά θα διορθωθεί στο τελικό προιόν.

 

Απο την άλλη όλοι αυτοί που δυσανασχετούν για το όλο σχέδιο, δεν αναφέρομαι σε 'σενα προσωπικά, θα 'ναι και αυτοί που θα αποθεώνουν μετά "αυτό που πραγματικά έλειπε".

 

Οι πρώτοι Beta Testers.. Κλασικά εικονογραφημένα.


Τελευταία επεξεργασία από: nikosgnr, 29/08/2014 - 22:25

| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#163   jig

jig

    iPH Elite Poster

  • 2.009 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 29/08/2014 - 22:28

To πισω ηταν το ωραιο του iPhone και το χαλασανε?

Το αποκλειω να ειναι αυτο.

Tα πλαστικα για τις κεραιες δεν θυμιζουν σε καμια περιπτωση Apple


ⓜⓘⓚⓔ   ✈︎  Everything you can imagine is real [P²]


#164   Tziko18

Tziko18

    iPH Contributor

  • 1.169 μηνύματα
  • Twitter:@Tziko18
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:Tziko18

Δημοσίευση 29/08/2014 - 22:29

 

 

Ότι πιο κοντινό στο πραγματικό ..


We all in the same game, just different levels. Dealing with the same hell, just different devils.  User

 


#165   nik198x

nik198x

    iPH Enthousiast

  • 461 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XR
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 29/08/2014 - 22:31

Καραfake το βίντεο. Χαρακτηριστικό ότι δεν υπάρχει εκτύπωση "iPhone" στην πλάτη και το γραναζάκι στο 0:43. Δεν ξέρω αν είναι κάποιο πρωτότυπο ή αν είναι εντελώς μούφα, πάντως το τελικό προϊόν δεν είναι. Μόνο σαν μια εκτίμηση του μεγέθους χρησιμεύει.



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες