Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 5 ψήφοι

iPhone 6: Δες τώρα πως είναι το νέο μοντέλο της Apple


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
676 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#316   manosvitacar

manosvitacar

    iPH Community Leader

  • 12.833 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 03/09/2014 - 07:51

Αμέσως μετά θα εμφανιστούν και οι γνωστοί μας φίλοι που με το αζημίωτο μπορούν να μας φέρουν το τεχνολογικό θαύμα με μόνο 500 ευρώ παραπάνω !!

σωστός <_<  



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#317   eNeRGy

eNeRGy

    iPH Member

  • 336 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 03/09/2014 - 08:35

Η επιτυχια του ειναι σιγουρη γιατι εχουν επιλεξει την καλυτερη διασταση οθονης για μεγεθος/λειτουργικοτητα.

Πισω πιστευω θα ειναι το μοντελο με τις λεπτες γραμμες... Το αλλο ειναι πολυ ασχημο για apple.

Μιας και μετακινησαν το power button εγω προσωπικα περιμενα stereo ηχεια αντικριστα.. (οπως το κατω αλλο ενα πανω)... κριμα!

Η λυσσα αλλα και η αναγκη για μεγαλυτερη οθονη θα το καταστησει το καλυτερο iphone σε πωλησεις ανετα απλα δεν θα ειναι κατι WOW οπως τον παλιο καιρο.

Μακαρι του χρονου με την επομενη "light" αναβαθμιση να κανει κατι με το γερασμενο iOS γιατι προσωπικα το εχω βαρεθει...

Δεν με βλεπω να το αγοραζω γιατι δεν εχει κατι να προσφερει παραπανω σε σχεση  με το iphone 5 που εχω...



#318   valsamis

valsamis

    iPH Elite Poster

  • 2.579 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 03/09/2014 - 08:42

Η επιτυχια του ειναι σιγουρη γιατι εχουν επιλεξει την καλυτερη διασταση οθονης για μεγεθος/λειτουργικοτητα.

Πισω πιστευω θα ειναι το μοντελο με τις λεπτες γραμμες... Το αλλο ειναι πολυ ασχημο για apple.

Μιας και μετακινησαν το power button εγω προσωπικα περιμενα stereo ηχεια αντικριστα.. (οπως το κατω αλλο ενα πανω)... κριμα!

Η λυσσα αλλα και η αναγκη για μεγαλυτερη οθονη θα το καταστησει το καλυτερο iphone σε πωλησεις ανετα απλα δεν θα ειναι κατι WOW οπως τον παλιο καιρο.

Μακαρι του χρονου με την επομενη "light" αναβαθμιση να κανει κατι με το γερασμενο iOS γιατι προσωπικα το εχω βαρεθει...

Δεν με βλεπω να το αγοραζω γιατι δεν εχει κατι να προσφερει παραπανω σε σχεση  με το iphone 5 που εχω...

με το ιοσ8 δεν εισαι ικανοποιημενος και με αυτα που εκανε?


IOS Developer & Instructor    www.valsamis.me


#319   polisan1992

polisan1992

    iPH Member

  • 349 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:demon1kman

Δημοσίευση 03/09/2014 - 08:44

παμε μωρη απολ πωρωσε μας παλι


Τελευταία επεξεργασία από: polisan1992, 03/09/2014 - 08:52


#320   gas

gas

    iPH Elite Poster

  • 2.750 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:Gasantony

Δημοσίευση 03/09/2014 - 08:56

Η επιτυχια του ειναι σιγουρη γιατι εχουν επιλεξει την καλυτερη διασταση οθονης για μεγεθος/λειτουργικοτητα.

Πισω πιστευω θα ειναι το μοντελο με τις λεπτες γραμμες... Το αλλο ειναι πολυ ασχημο για apple.

Μιας και μετακινησαν το power button εγω προσωπικα περιμενα stereo ηχεια αντικριστα.. (οπως το κατω αλλο ενα πανω)... κριμα!

Η λυσσα αλλα και η αναγκη για μεγαλυτερη οθονη θα το καταστησει το καλυτερο iphone σε πωλησεις ανετα απλα δεν θα ειναι κατι WOW οπως τον παλιο καιρο.

Μακαρι του χρονου με την επομενη "light" αναβαθμιση να κανει κατι με το γερασμενο iOS γιατι προσωπικα το εχω βαρεθει...

Δεν με βλεπω να το αγοραζω γιατι δεν εχει κατι να προσφερει παραπανω σε σχεση  με το iphone 5 που εχω...

Αυτό που λές το έζησα κι εγώ καλό και όμορφο το iphone αλλά το βαρέθηκα (πριν 2 χρόνια ....) και έτσι από το 5άρι πέρασα σε διάφορα Note2 , S4 και τώρα S5.Eμαθα καλά και το Android , και έτσι στο μυαλό μου δεν υπάρχουν τα "κολλήματα" με το ένα λειτουργικό ή το άλλο....

 

Ετσι ο κύκλος για μένα θα κλείσει ξανά με iphone , μια και όλα αυτά που κάνουν τα ....άλλα δεν με ενδιαφέρουν.Αυτο που ήθελα , μια μεγαλύτερη (λιγο , για 4,7 είμαι !) το έκανε και έτσι σερφάρεις άνετα.Χωρίς να βιαστώ και όταν η τιμή θα είναι όπως πρεπει , θα το πάρω κι εγώ.....μαλλον τα Χριστουγεννα...

 

υγ. θεωρώ οτι είναι καλό ο καθένας να κάνει τις προσωπικές του δοκιμές και όχι με λόγια απο εδώ κι από εκεί..



#321   Bonewarrior

Bonewarrior

    iPH Member

  • 209 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 03/09/2014 - 09:07

 Κριμα πραγματικα αν ειναι ετσι θεωρω οτι χανει το glamour του. Εφυγε το γυαλι φευγει και το αλουμινιο και γινεται σαν πλαστικο! 

Αν ισχυει και αυτο το εξωγκομα στην πισω καμερα το θεωρω (βαση του video) το πιο αθλιο iphone ever.

Μακαρι να μην πεθανει (σταδιακα) η εταιρια μαζι με τον ηγετη της :(



#322   gas

gas

    iPH Elite Poster

  • 2.750 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:Gasantony

Δημοσίευση 03/09/2014 - 09:16

Το αλουμίνιο είναι στη θέση του !!! Δεν είναι πλαστικό...



#323   jimmakos

jimmakos

    iPH Community Leader

  • 10.183 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 03/09/2014 - 09:17

Αυτό που λές το έζησα κι εγώ καλό και όμορφο το iphone αλλά το βαρέθηκα (πριν 2 χρόνια ....) και έτσι από το 5άρι πέρασα σε διάφορα Note2 , S4 και τώρα S5.Eμαθα καλά και το Android , και έτσι στο μυαλό μου δεν υπάρχουν τα "κολλήματα" με το ένα λειτουργικό ή το άλλο....

 

Ετσι ο κύκλος για μένα θα κλείσει ξανά με iphone , μια και όλα αυτά που κάνουν τα ....άλλα δεν με ενδιαφέρουν.Αυτο που ήθελα , μια μεγαλύτερη (λιγο , για 4,7 είμαι !) το έκανε και έτσι σερφάρεις άνετα.Χωρίς να βιαστώ και όταν η τιμή θα είναι όπως πρεπει , θα το πάρω κι εγώ.....μαλλον τα Χριστουγεννα...

 

υγ. θεωρώ οτι είναι καλό ο καθένας να κάνει τις προσωπικές του δοκιμές και όχι με λόγια απο εδώ κι από εκεί..

Λίγο άσχετο με το Topic αλλά έχει να κάνει που είπες ότι δοκίμασες άλλες συσκευές, επειδή λοιπόν κι εγώ ένα χρόνο αποχωρίστηκα το iPhone και πειραματίστικα όσο δεν πάει με Galaxy S4 και LG G2 δεν πιστεύω κανέναν λοιπόν από εδώ και πέρα ότι το Android δεν κολλάει...

Κάθε χρονιά που βγάινει μια flagship συσκευή Android όλοι λένε δεν κολλάει και πάει σφεντόντα κτλ...

Επειδή λοιπόν τα δικά μου τα μάτια δεν είναι στραβά, μην ακούσω ξανά για αυτό το λειτουργικό...


Once You Go Mac You Never Go Back

#324   theoapo

theoapo

    iPH Addict

  • 646 μηνύματα
  • Twitter:@theoapo
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 03/09/2014 - 10:16

Λίγο άσχετο με το Topic αλλά έχει να κάνει που είπες ότι δοκίμασες άλλες συσκευές, επειδή λοιπόν κι εγώ ένα χρόνο αποχωρίστηκα το iPhone και πειραματίστικα όσο δεν πάει με Galaxy S4 και LG G2 δεν πιστεύω κανέναν λοιπόν από εδώ και πέρα ότι το Android δεν κολλάει...

Κάθε χρονιά που βγάινει μια flagship συσκευή Android όλοι λένε δεν κολλάει και πάει σφεντόντα κτλ...

Επειδή λοιπόν τα δικά μου τα μάτια δεν είναι στραβά, μην ακούσω ξανά για αυτό το λειτουργικό...

 

Τα παραπάνω κινητά δεν είναι αντιπροσωπευτικά του Android οπότε μην το αδικείς.

 

Όλα τα λειτουργικά κολλάνε και έχουν lag. Και το Android και το IOS και όποιο άλλο φανταστείς! Και πολλές φορές έχει να κάνει με την χρήση της συσκευής.

Αν βάλεις 3000 εφαρμογές, τις αφήνεις όλες ανοικτές, δεν κάνεις ποτέ restart και δεν κάνεις clear ποτέ την cache (android) το κινητό κάποια στιγμή θα αρχίσει να lagαρει.

Προσωπικά τα μόνα κινητά που έχω δει να αντέχουν την παραπάνω "κακή χρήση" είναι το iphone 5s και το nexus 5.

 

Φέτος έχω αποφασίσει να αλλάξω στρατόπεδο μιας και στην οικογένεια χρησιμοποιούμε αρκετές IOS συσκευές και υπηρεσίες όπως το imessage, facetime, photo stream, shared albums και family shared apps φαίνονται ιδανικές για εμάς! Επίσης όσον αφορά την εργασία μου το iPAD mini 4G που έχω με καλύπτει πλήρως και σαν λειτουργία και σαν χρόνος διάρκειας της μπαταρίας του.

Όντας καλομαθημένος από την απροβλημάτιστη και lag-free χρήση του Nexus δεν θα πάω σε τίποτα λιγότερο από το 5s. Θεωρώ ότι δεν θα το μετανιώσω!

:)



#325   Gfb3

Gfb3

    iPH Enthousiast

  • 474 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad mini +4G

Δημοσίευση 03/09/2014 - 10:50

Λίγο άσχετο με το Topic αλλά έχει να κάνει που είπες ότι δοκίμασες άλλες συσκευές, επειδή λοιπόν κι εγώ ένα χρόνο αποχωρίστηκα το iPhone και πειραματίστικα όσο δεν πάει με Galaxy S4 και LG G2 δεν πιστεύω κανέναν λοιπόν από εδώ και πέρα ότι το Android δεν κολλάει...

Κάθε χρονιά που βγάινει μια flagship συσκευή Android όλοι λένε δεν κολλάει και πάει σφεντόντα κτλ...

Επειδή λοιπόν τα δικά μου τα μάτια δεν είναι στραβά, μην ακούσω ξανά για αυτό το λειτουργικό...

Επειδή και γω δοκίμασα αρκετές android συσκευές μέχρι να αποχοριστώ το iphone μου εχω να πω πως το note3 από το Δεκέμβριο του 2013 μέχρι σήμερα πάει το ίδιο σφαίρα όπως την πρώτη μέρα. Καμία άλλη android συσκευή δεν το έκανε αυτό. Εδώ και μία βδόμαδα δεν έχω iphone (μετά από 5 χρόνια) και ακόμα δεν μου έλειψε...



#326   gas

gas

    iPH Elite Poster

  • 2.750 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:Gasantony

Δημοσίευση 03/09/2014 - 11:15

Επειδή και γω δοκίμασα αρκετές android συσκευές μέχρι να αποχοριστώ το iphone μου εχω να πω πως το note3 από το Δεκέμβριο του 2013 μέχρι σήμερα πάει το ίδιο σφαίρα όπως την πρώτη μέρα. Καμία άλλη android συσκευή δεν το έκανε αυτό. Εδώ και μία βδόμαδα δεν έχω iphone (μετά από 5 χρόνια) και ακόμα δεν μου έλειψε...

 

 

Νωρίς είναι ακόμα για σένα !! :D



#327   dj_aris

dj_aris

    iPH newbie

  • 52 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 03/09/2014 - 11:15

Δεν ξέρω αν θα είναι όντως έτσι, αλλά δείχνει λίγο βαρετό και συνηθισμένο σε σχέση με τα υπόλοιπα τηλέφωνα πλέον. Ήδη το Galaxy Alpha αλλά και το HTC One εδώ και καιρό έχουν πολύ ενδιαφέρουσα σχεδίαση, το leak δείχνει πολύ απλό σε σχέση με αυτά. Το "σάντουιτς" γυαλιού και μετάλλου που είχαν τα 4 & 5 ήταν και εξακολουθεί να είναι πολύ πιο πρωτότυπο κατά τη γνώμη μου.

 

Επίσης, επειδή είπαν κάποιοι φίλοι για τη ram... Ναι, όντως το iOS είναι διαφορετικό από το Android, αλλά γεγονός παραμένει ότι στο iPad mini 2 που έχω, όταν ανοίγω πάνω από 5-6 tabs στο Safari, αν ξαναγυρίσω στο πρώτο τότε ξαναφορτώνει από την αρχή. Πόσο παραπάνω θα κόστιζε να διπλασιάσουν τη ram, αναρρωτιέμαι...



#328   gas

gas

    iPH Elite Poster

  • 2.750 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:Gasantony

Δημοσίευση 03/09/2014 - 11:15

Επειδή και γω δοκίμασα αρκετές android συσκευές μέχρι να αποχοριστώ το iphone μου εχω να πω πως το note3 από το Δεκέμβριο του 2013 μέχρι σήμερα πάει το ίδιο σφαίρα όπως την πρώτη μέρα. Καμία άλλη android συσκευή δεν το έκανε αυτό. Εδώ και μία βδόμαδα δεν έχω iphone (μετά από 5 χρόνια) και ακόμα δεν μου έλειψε...

 

 

Νωρίς είναι ακόμα για σένα !! :D



#329   pontiaras

pontiaras

    iPH Contributor

  • 1.600 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • GameCenter:Pafralis30

Δημοσίευση 03/09/2014 - 11:15

Να πω και εγώ με την σειρά μου πως είχα τις εξής συσκευές με την συγκεκριμένη ακριβώς σειρά iPhone 3-3g-4-4s galaxy s3 iPhone 5 galaxy s4 iPhone 5s note 3 lg g2.... δεν γίνετε οπότε είχα συσκευές Android να τρώγανε κυριολεκτικά από το πουθενά κολλήματα και οπότε είχα μηλοφωνα να λειτουργούσαν απροβλημάτιστα!
Ας τελειώσει αυτή η καραμέλα πως και καλά πλέον το Android είναι "σταθερό" γιατί απλά ΔΕΝ είναι! Και αυτό είναι μία κατάσταση de facto που δεν είναι διαπραγματεύσιμη! Και το λέω έχοντας χρησιμοποιήσει flagship συσκευές από αμφότερες πλευρές...
Κατ εμέ το νέο μηλοφωνα είναι κούκλα.... το hardware θα είναι πλήρως εναρμονισμένο με το software είτε είναι 1Gb ram είτε μισοgb ram....
Και αυτά (Εκτός από το θέμα εμφάνισης) είναι πάλι de facto....

#330   manosvitacar

manosvitacar

    iPH Community Leader

  • 12.833 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 03/09/2014 - 11:24

σσσσσσσ μην σε ακούσουν από το τοπικ με τα android και τότε την έβαψες  :D



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες