Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * - - 15 ψήφοι

iPhone 6 (Ημερομηνία κυκλοφορίας στην Ελλάδα - Τιμή)


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
2799 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#2386   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.544 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 15/11/2014 - 00:44

Δεν ξερω, κατι τετοιο μου ειπε ενας φίλκος που το πηρε πέρσι από σκρουτζομάγαζο(EUβεβαια) και εχει 1 χρονο εγγυηση!!

Η InfoQuest η αλήθεια είναι δεν δέχεται 2ο χρόνο με τιμολόγιο.

 

Απο την άλλη, ο νόμος δεν κάνει καμία διάκριση μεταξύ νομικού και φυσικού προσώπου.

 

να ρωτησω κ εγω κατι εκτοσ θεματοσ γτ επειδη σκεφτομαι να το αγορασω απο Αμερικη αμα το ασφαλισω το πακετο αυτο το πληρωνω εξτρα :huh:??

Προτίμησε να κάνεις την αγορά απο εδώ, να έχεις τη 2ετία μετά της εγγύησης.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2387   DLS

DLS

    iPH Addict

  • 890 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 1st gen

Δημοσίευση 15/11/2014 - 00:48

Η InfoQuest η αλήθεια είναι δεν δέχεται 2ο χρόνο με τιμολόγιο.

 

Απο την άλλη, ο νόμος δεν κάνει καμία διάκριση μεταξύ νομικού και φυσικού προσώπου.

Δηλαδη Νικο εγω που θα το παρω με τιμολογιο, αν μου παθει κατι στον εναμιση χρονο θα μπορεσω να βγαλω ακρη με εγγυηση η οχι;;



#2388   bellinaki

bellinaki

    iPH Addict

  • 754 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 15/11/2014 - 00:49

καλα δεν εχω αποφασισει ακομα ,περιμενω να δω κ τι θα γινει κ με την φορητοτητα που εχω κανει κ βλεπουμε αλλα οποιοσ ξερει ασ μου απαντησει!!!



#2389   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.544 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 15/11/2014 - 01:03

Δηλαδη Νικο εγω που θα το παρω με τιμολογιο, αν μου παθει κατι στον εναμιση χρονο θα μπορεσω να βγαλω ακρη με εγγυηση η οχι;;

Θα τρέξεις μετά για να καταφέρεις τα αυτονόητα. Δυστυχώς.

 

Η InfoQuest με τιμολόγιο δε δέχεται τη 2ετία. Το γιατί μόνο αυτοί το ξέρουν..


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#2390   PrisonBreak-7-

PrisonBreak-7-

    iPH Contributor

  • 1.647 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 15/11/2014 - 01:33

Γνωριζει κανεις κανενα καταστημα εντος Αττικής που να έχουν για δείγμα το Plus ?



#2391   bellinaki

bellinaki

    iPH Addict

  • 754 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 15/11/2014 - 01:44

Γνωριζει κανεις κανενα καταστημα εντος Αττικής που να έχουν για δείγμα το Plus ?

βονταφον στο μολ!



#2392   Spiroslp

Spiroslp

    iPH Addict

  • 720 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • GameCenter:Spiroslp

Δημοσίευση 15/11/2014 - 04:56

τελικα επειτα απο παραγγελια την προηγουμενη πεμπτη το βραδυ απο σκουτζομαγαζο, σημερα παρελαβα το 6 128 gb ηρθε ακριβως τη μερα των γενεθλιων μου ¨)

επειδη ηπια κ λιγακι σε ποιο τοπικ να κανω ερωτησεις σχετικα με συχρονισμο απο προσφατες επαφες κ ημερολογια...επισης κατι εκανα κ ενω στο 5αρι δεν εχω σιμ οταν με περνουν τηλ χτυπαει κ στα 2 ιφονε

Άμα έχεις iCloud που από ότι κατάλαβα έχεις (επειδή χτυπάει και αυτό χωρίς την Sim), οι επαφές σου και όλα συγχρονίζονται αυτόματα αρκεί να ενεργοποιήσεις τα κουτάκια από τις Ρυθμίσεις --> iCloud.
Το 5αρι χτυπάει επειδή είναι συνδεμένο με το iCloud σου. Απενεργοποίησε από τις ρυθμίσεις στο FaceTime το iPhone Cellular Calls ή κάνε log out από το iCloud.

Τελευταία επεξεργασία από: Spiroslp, 15/11/2014 - 04:59


#2393   DiS

DiS

    iPH Addict

  • 696 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 15/11/2014 - 09:15

Η InfoQuest η αλήθεια είναι δεν δέχεται 2ο χρόνο με τιμολόγιο.

Απο την άλλη, ο νόμος δεν κάνει καμία διάκριση μεταξύ νομικού και φυσικού προσώπου.


Υπάρχει κάποια αναφορά γι αυτή την πολιτική της Infoquest ?

Τιμολόγιο σε ατομική επιχείρηση με αντικείμενο άσχετο με εμπορία ηλεκτρονικών ειδών ή κινητών γιατί να μειώνει την εγγύηση ;

Είμαι Αρχιτέκτονας πχ και κάνω την ίδια χρήση στο τηλέφωνο όπως ο οποίοσδηποτε. Το ότι ο ΦΠΑ της αγοράς συμψηφίζεται με το ΦΠΑ των δικών μου εργασιών τι σχέση έχει με την εγγύηση του προϊόντος ;

Σε επαγγελματίες του χώρου θα είχε κάποια λογική ίσως λόγω της δυνατότητας μεταπώλησης. Σε άσχετα επαγγέλματα όμως δεν υπάρχει λογική.

Επίσης σου ζητάνε απόδειξη ή τιμολόγιο στην εγγύηση ; Αν έχεις χάσει το παραστατικό δεν βρίσκουν ημερομηνία αγοράς μέσω s/n ? Βρίσκουν. Συσχετίζουν τα imei με τον τύπο του παραστατικού αγοράς, άσχετα αν αναγράφεται πάνω σε αυτό ; Δεν νομίζω.

#2394   DiS

DiS

    iPH Addict

  • 696 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 15/11/2014 - 09:38

Συνημμένο αρχείο  ImageUploadedByTapatalk1416037075.579511.jpg   79,69KB   34 λήψεις

Έτσι κι αλλιώς ένα χρόνο ισχυρίζεται ακόμα η Infoquest.

#2395   psy2k

psy2k

    iPH newbie

  • 90 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 15/11/2014 - 10:01

Γνωριζει κανεις κανενα καταστημα εντος Αττικής που να έχουν για δείγμα το Plus ?

Document στη Γλυφάδα και αυτη τη στιγμη το έχει και διαθέσιμα για πώληση silver 128GB



#2396   tlgs

tlgs

    iPH Enthousiast

  • 365 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 15/11/2014 - 10:35

βονταφον στο μολ!

Mall - voda - space gray

Golden - istorm - gold



#2397   leon00

leon00

    iPH Enthousiast

  • 504 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8 Plus

Δημοσίευση 15/11/2014 - 10:43

Υπάρχει κάποια αναφορά γι αυτή την πολιτική της Infoquest ?

Τιμολόγιο σε ατομική επιχείρηση με αντικείμενο άσχετο με εμπορία ηλεκτρονικών ειδών ή κινητών γιατί να μειώνει την εγγύηση ;

Είμαι Αρχιτέκτονας πχ και κάνω την ίδια χρήση στο τηλέφωνο όπως ο οποίοσδηποτε. Το ότι ο ΦΠΑ της αγοράς συμψηφίζεται με το ΦΠΑ των δικών μου εργασιών τι σχέση έχει με την εγγύηση του προϊόντος ;

Σε επαγγελματίες του χώρου θα είχε κάποια λογική ίσως λόγω της δυνατότητας μεταπώλησης. Σε άσχετα επαγγέλματα όμως δεν υπάρχει λογική.

Επίσης σου ζητάνε απόδειξη ή τιμολόγιο στην εγγύηση ; Αν έχεις χάσει το παραστατικό δεν βρίσκουν ημερομηνία αγοράς μέσω s/n ? Βρίσκουν. Συσχετίζουν τα imei με τον τύπο του παραστατικού αγοράς, άσχετα αν αναγράφεται πάνω σε αυτό ; Δεν νομίζω.

καλημερα

επειδη την προηγουμενη εβδομαδα εφαγα το χρονο μου σε τηλεφωνα και επισκεψεις σε καταστηματα γιαυτα τα ερωτηματα

-για τον πρωτο χρονο δεν χρειαζεται αποδειξη ή τιμολογιο -το βρισκουν απο imei

-για το δευτερο χρονο πρεπει να στειλουν αιτημα στην apple  για να το δεχτει

-απλα επειδη ειναι κατι νεο ο δευτερος χρονος δεν εχουν πολλες πληροφοριες και για τιμολογιο η απαντηση τους ειναι οτι θα καλυπτεται ο πελατης και οχι ο επαγγελματιας

 

παρολα αυτα υπαρχουν πολλα σημεια που χριζουν περαιτερω διερευνησης και θα λυθουν με τον καιρο,με φασαριες,με εκνευρισμο,με χασιμο εργατοωρων και με αυξηση πιεσης



#2398   jmarin

jmarin

    iPH newbie

  • 66 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 15/11/2014 - 11:18

Mall - voda - space gray

Golden - istorm - gold

και istorm στο εμπορικο κεντρο διπλα στο ικεα κηφισου εχει το  space gray



#2399   DiS

DiS

    iPH Addict

  • 696 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 15/11/2014 - 12:00

καλημερα
επειδη την προηγουμενη εβδομαδα εφαγα το χρονο μου σε τηλεφωνα και επισκεψεις σε καταστηματα γιαυτα τα ερωτηματα
-για τον πρωτο χρονο δεν χρειαζεται αποδειξη ή τιμολογιο -το βρισκουν απο imei
-για το δευτερο χρονο πρεπει να στειλουν αιτημα στην apple για να το δεχτει
-απλα επειδη ειναι κατι νεο ο δευτερος χρονος δεν εχουν πολλες πληροφοριες και για τιμολογιο η απαντηση τους ειναι οτι θα καλυπτεται ο πελατης και οχι ο επαγγελματιας

παρολα αυτα υπαρχουν πολλα σημεια που χριζουν περαιτερω διερευνησης και θα λυθουν με τον καιρο,με φασαριες,με εκνευρισμο,με χασιμο εργατοωρων και με αυξηση πιεσης

Αυτό ακριβώς εννοούσα κι εγώ και είναι νομίζω το λογικό.

Μπορεί να έχω τιμολόγιο επειδή η δουλειά μου δικαιολογεί απόκτηση και χρήση κινητού τηλεφώνου στα έξοδά της, αλλά είμαι πελάτης - χρήστης του τηλεφώνου.

Δεν είμαι επαγγελματίας που θα έχω κέρδος από το τηλέφωνο ως μεσάζοντας.

Δεν είναι λίγα νομίζω τα τηλέφωνα που πωλούνται σε χρήστες - ιδιώτες με τιμολόγιο πώλησης στην ατομική τους επιχείρηση και κάτι τέτοιο πρέπει να διευκρινιστεί αν ισχύει ή όχι.

Θα προσπαθήσω να επικοινωνήσω μαζί τους τη Δευτέρα, τουλάχιστον να προλάβω να ακυρώσω το τιμολόγιο από ΟΤΕ αν μου πουν κάτι τέτοιο τρελό.

#2400   iThanos

iThanos

    iPH Enthousiast

  • 474 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 15/11/2014 - 12:01

iPhone 6 με 2 καμμένα pixels αγορασμένο από Γερμανό 31/10 πέρασαν οι 3 μέρες doa και η document σε δυο μέρες έκανε αντικατάσταση,όποτε Νίκο δεν κατάλαβα γιατί κολλάς με τον Γερμανό όταν πηγαίνει πλεον παντού,

Ολα καλα me to νεο?σε μενα καλα με το γυροσκοπιο στο καινουργιο..λιγο θεμα με την θερμοκρασια εχει..ολα προβληματικα ρε φιλε..

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 9

0 μέλη, 9 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες