Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 21 ψήφοι

Θήκη για iPhone 6/6S & 6/S Plus


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
7605 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#451   Konstantin

Konstantin

    iPH newbie

  • 7 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:Konstant71n

Δημοσίευση 24/10/2014 - 09:29

Α καλά παιδιά δεν σας είπα τι τράβηξα για να βρω αυτή την θήκη της Puro από τα Public...

 

Το πρωί και ενώ είχαν έρθει τα iPhone στο σπίτι και ήμουν στη δουλειά, λέω να πάω στο Αιγάλεω που έχει Public να την πάρω...Φυσικά στο site έγραφε άμεσα διαθέσιμο...

 

Πάω και φυσικά δεν την είχε, μετά ο κολλητός μου που ήταν κοντά στου Περιστερίου πάει κι αυτός τίποτα κι εκεί...

 

Γυρίζω σπίτι, ε λέω θα πάω στο Mall στο Μαρούσι, εκεί σίγουρα θα την έχει...Αλλά λέω ας πάρω κι ένα τηλέφωνο να δω που υπάρχει...

 

Μου λένε Νέα Ερυθραία και Σύνταγμα...Η ώρα εν το μεταξύ είχε πάει 7 το απόγευμα και τα iPhone κλειστά στα κουτιά τους κι εγώ δεν τα άνοιγα αν δεν έβρισκα την θήκη...

 

Έρχεται ο κολλητός μου να τα ανοίξουμε και μου λέει πάμε Ν. Ερυθραία να την πάρουμε, λέω ας κάνω ένα τηλέφωνο να σιγουρευτώ και μου λένε από το τηλέφωνο : καλά ποιος σας είπε ότι υπάρχει στη Νέα Ερυθραία?? Μόνο Σύνταγμα...

 

Βουρ για Σύνταγμα λοιπόν...Αφού έχει πάει 20:30 και ο κολλητός μου είχε μαζί του και την κόρη του 1 έτους και εμείς τρέχαμε να πάρουμε θήκη για το iPhone φτάνω Σύνταγμα.

 

Ναι γεια σας, την τάδε θήκη θέλω έχω ενημερωθεί ότι υπάρχει εδώ...Ο πρώτος πωλητής μου λέει ρώτα έναν άλλο πωλητή, ο άλλος πωλητής μου λέει δεν υπάρχει...

 

Του λέω φίλε δεν φεύγω αν δεν μου φέρεις την θήκη...Φωνάζει και καλά τον υπεύθυνο...Μου λέει κι αυτός, καλά σας είπαν από το τηλέφωνο ότι την έχουμε :huh: Ναι λέω...

 

Κοίτα στην αποθήκη σου να δεις...Κοιτάει...Έχετε δίκιο μου λέει και μου την φέρνει...

 

Τα συμπεράσματα δικά σας...

 

Έτυχε να πάει φίλος Αμερική και σκέφτηκε να τσιμπήσει κι ένα macbook pro.

 

Πηγαίνει λοιπόν σε ένα app store όπου τον υποδέχεται παιχταράς με μπλούζα apple

 

κι από κάτω βερμούδα και σαντάλι! (Μου είπε ότι οι υπάλληλοι είναι υποχρεωμένοι να φοράνε μπλούζα apple

 

κι από κάτω ότι κάτσει).Αφού του έδειξε ο φίλος μου ποιό ήθελε, ο υπάλληλος σκανάρει το barcode με ένα gadget

 

τύπου ipod touch, στο λεπτό σκάει τύπος από αποθήκη του το δίνει, πληρώνει και φεύγει!)15 λεπτά η όλη διαδικασία

 

και χωρίς πολλά λόγια.Όχι ότι τίθεται θέμα σύγκρισης αλλά να ξέρουμε και τι γίνεται πέρα απ την καμπούρα μας.



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#452   iKotsen

iKotsen

    iPH Addict

  • 864 μηνύματα
  • Twitter:@KonstantinosDr1
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:kotsen1991

Δημοσίευση 24/10/2014 - 09:50

Έτυχε να πάει φίλος Αμερική και σκέφτηκε να τσιμπήσει κι ένα macbook pro.

 

Πηγαίνει λοιπόν σε ένα app store όπου τον υποδέχεται παιχταράς με μπλούζα apple

 

κι από κάτω βερμούδα και σαντάλι! (Μου είπε ότι οι υπάλληλοι είναι υποχρεωμένοι να φοράνε μπλούζα apple

 

κι από κάτω ότι κάτσει).Αφού του έδειξε ο φίλος μου ποιό ήθελε, ο υπάλληλος σκανάρει το barcode με ένα gadget

 

τύπου ipod touch, στο λεπτό σκάει τύπος από αποθήκη του το δίνει, πληρώνει και φεύγει!)15 λεπτά η όλη διαδικασία

 

και χωρίς πολλά λόγια.Όχι ότι τίθεται θέμα σύγκρισης αλλά να ξέρουμε και τι γίνεται πέρα απ την καμπούρα μας.

Το ένα άκρο με το άλλο... Το ίδιο ακριβώς μου συνέβει και στην Γερμανία όταν πήγα. Μπήκα μέσα, ζήτησα το συγκεκριμένο κινητό και σε ελάχιστο χρόνο το είχα και έφυγα!



#453   thanozr

thanozr

    iPH Contributor

  • 1.429 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 24/10/2014 - 10:00

Αν υπήρχε τέτοιο θέμα το μόνο σίγουρο θα ήταν να το αναφέρω.. Είναι προφανές από τα λεγόμενα μου ότι δεν αντιμετώπισα τέτοιου είδους πρόβλημα. Όπως με όλες μου τις σχεδόν κάθε 2 βδομάδες τις βγάζω και καθαρίζω και την θήκη και το κινητό για πιθανά σημάδια από το καιρό.. Τίποτα παραπάνω.

 

Τώρα θα δω και αυτή του 6Plus, αν συνεχίζει την ίδια συμπεριφορά. Οι πρώτες εντυπώσεις πάντως είναι θετικές..

 

Το site της εταιρείας την έχει και διπλή τιμή και μια εβδομάδα αργότερα από ότι τις πουλάει στο Amazon. Τελικά πήγα και εγώ σε αυτή για το 6.



#454   7psyxos

7psyxos

    iPH Contributor

  • 1.292 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen + 4G
  • GameCenter:7psyxos

Δημοσίευση 24/10/2014 - 15:39

Ένα μήνα με την Puro κ μόνο θετικές εντυπώσεις έχω! Ήμουν ανάμεσα στην Shumuri κ αυτή αλλά δεν μετανιώνω για την επιλογή μου. Έχει εξαιρετική ποιότητα κ εφαρμογή για την τιμή της. Επίσης άψογη είναι κ η δερμάτινη της Apple αλλά δίνει στο iPhone λίγο παραπάνω όγκο απ'όσο θα ήθελα. Ξέρει κανείς αν η Sena στέλνει Ελλάδα γιατί στο site δεν συμπεριλαμβάνεται η χώρα μας στην λίστα της.

#455   K2LINOS

K2LINOS

    iPH User

  • 106 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 24/10/2014 - 15:59

Ένα μήνα με την Puro κ μόνο θετικές εντυπώσεις έχω! Ήμουν ανάμεσα στην Shumuri κ αυτή αλλά δεν μετανιώνω για την επιλογή μου. Έχει εξαιρετική ποιότητα κ εφαρμογή για την τιμή της. Επίσης άψογη είναι κ η δερμάτινη της Apple αλλά δίνει στο iPhone λίγο παραπάνω όγκο απ'όσο θα ήθελα. Ξέρει κανείς αν η Sena στέλνει Ελλάδα γιατί στο site δεν συμπεριλαμβάνεται η χώρα μας στην λίστα της.

http://plusmobi.net/



#456   thanozr

thanozr

    iPH Contributor

  • 1.429 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 24/10/2014 - 19:13

Πολύ ακριβός.



#457   panais13

panais13

    iPH Contributor

  • 1.155 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad Pro 1st gen
  • GameCenter:panais13

Δημοσίευση 24/10/2014 - 19:57

Η shumuri υπάρχει πουθενά για αγορά Ελλάδα/Ευρώπη

#458   baspil66

baspil66

    iPH Enthousiast

  • 432 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 24/10/2014 - 20:13

Γιαυτή την θήκη πιστεύω αξίζει!! Δες και στο youtube έχει πολλά reviews για την συγκεκριμένη...
 
Εδώ μόλις την είδε η γυναίκα μου ζήλεψε η μουσίτσα και της παράγγειλα και εκείνης μία αλλά θα έχει stock από 28/10 για το 6..
 
Kαι ό σημαντικός της λόγος ήταν γιατί δεν δίνει πολύ όγκο στο κινητό.. Έχω μία για το 6 για ένα φίλο και την δοκίμασε..

Ειναι η πρώτη που εχω εδώ και ενα μήνα και επανήλθα τελικά σε αυτή μετα απο πολλές δοκιμές αλλα εχει δυο ΚΑΤ εμένα ελαττώματα πρωτο δίνει γύρω γύρω όγκο και δεύτερο δεν εχει εγκοπή στο pwr αλλα ψάχνεις τα γράμματα για να το πατήσεις.

#459   Stratos441

Stratos441

    iPH Enthousiast

  • 361 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus

Δημοσίευση 24/10/2014 - 20:18

Οι Shumuri είναι σχεδόν ίδιες με τις νέες Desmay

 

Για PowerSupport air jacket, αγοράζουμε από επίσημο site, ή υπάρχει εναλλακτική για πιο γρήγορα/φθηνότερα;


Τελευταία επεξεργασία από: Stratos441, 24/10/2014 - 20:19


#460   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 24/10/2014 - 20:26

Για PowerSupport air jacket, αγοράζουμε από επίσημο site, ή υπάρχει εναλλακτική για πιο γρήγορα/φθηνότερα;

Απο το Site τους. Ο κωδικός 0329 για -30% ισχύει ακόμα.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#461   panais13

panais13

    iPH Contributor

  • 1.155 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad Pro 1st gen
  • GameCenter:panais13

Δημοσίευση 24/10/2014 - 20:34

Αν παραγγείλω μια shumuri ποσό θα κάνει να έρθει Ελλάδα;

#462   Velkus

Velkus

    iPH Hero

  • 5.457 μηνύματα
  • Twitter:@SpyVeProductions
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:Velinikus

Δημοσίευση 24/10/2014 - 20:38

Ειναι η πρώτη που εχω εδώ και ενα μήνα και επανήλθα τελικά σε αυτή μετα απο πολλές δοκιμές αλλα εχει δυο ΚΑΤ εμένα ελαττώματα πρωτο δίνει γύρω γύρω όγκο και δεύτερο δεν εχει εγκοπή στο pwr αλλα ψάχνεις τα γράμματα για να το πατήσεις.

Δεν δίνει όγκό από μόνη της, αν προσέξεις το κινητό έχει καμπύλες έτσι και αυτή η θήκη έχει τις καμπύλες για κουμπώσει σωστά το κινητό.. Για δες την καλύτερα αν την έχεις και θα καταλάβεις, μόνο ότι πάχος έχει η θήκη δίνει όγκο δεν προσθέτει με την καμπύλη που λες.. 

 

Όσο για το κουμπί και αυτές που δεν έχουν κουμπί και έχουν τρύπα δεν φαίνεται το κουμπί... Ξέρουμε που είναι πια το κουμπί.. Προσωπικά δεν χρειάζομαι να το βλέπω και ούτε θέλω να εξέχει τίποτα εκεί..

Το βρίσκω τέλειο που δεν έχει κουμπί και απλά έχει διακριτικά μόνο το γράμματα.. Εντάξει δεν είναι δα και τόσο δύσκολο... 


@CaLi@


#463   stevobmw

stevobmw

    iPH Hero

  • 5.082 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 24/10/2014 - 20:52

Σπυρο πες αλευρι;;;;;6αρι τελικα 64gb θα εχω μεσα στην εβδομαδα !!το plus πολυ μεγαλο για εμενα !!και θηκουλα μαυρη apple
iPhoneHellas Quality Test Labs (IHQTL)

#464   Velkus

Velkus

    iPH Hero

  • 5.457 μηνύματα
  • Twitter:@SpyVeProductions
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:Velinikus

Δημοσίευση 24/10/2014 - 20:55

Σπυρο πες αλευρι;;;;;6αρι τελικα 64gb θα εχω μεσα στην εβδομαδα !!το plus πολυ μεγαλο για εμενα !!και θηκουλα μαυρη apple

 

Μπράβο τώρα είσαι καλό παιδί!!! Ευτυχώς σε σώσαμε από τα δύσκολα!!! Ετοίμασε το εργαστήρι μόλις έρθει να περάσει από εξονυχιστικό έλεγχο!! :P

 

Πάμε στο θέμα μας μην το κάνουμε μπάχαλο εδώ!!! 


@CaLi@


#465   stevobmw

stevobmw

    iPH Hero

  • 5.082 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 24/10/2014 - 20:58

Μπράβο τώρα είσαι καλό παιδί!!! Ευτυχώς σε σώσαμε από τα δύσκολα!!! Ετοίμασε το εργαστήρι μόλις έρθει να περάσει από εξονυχιστικό έλεγχο!! :P
 
Πάμε στο θέμα μας μην το κάνουμε μπάχαλο εδώ!!!



Η θηκηη γνησια ειναι καλη ;
iPhoneHellas Quality Test Labs (IHQTL)

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 8

0 μέλη, 8 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες