Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * - - - 4 ψήφοι

iPhone 5c screen vertical lines....screen interlacing...τι γίνεται με τις οθόνες ;;


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
47 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   stevobmw

stevobmw

    iPH Hero

  • 5.082 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 14/09/2014 - 11:42

Παιδιά έχω τρελαθεί με αυτό το θέμα πια.οπου διαβάζω βλέπω 8/10 έχουν το συγκεκριμένο πρόβλημα,και το θέμα ειναι πως αν το δεις το μάτι σου δεν ξεκολλαει.το παρέλαβα από αντικατάσταση την Πέμπτη να το ξαναπάω ; Θα το αλλάξουν ;;

Παραθέτω απέξω λινκ με το συγκεκριμένο θέμα.
Εσάς οι οθόνες ειναι οκ;;;

https://discussions..../thread/5403045



http://forums.macrum...d.php?t=1709775

Συνημμένο αρχείο  image.jpg   252,42KB   55 λήψεις

Συνημμένο αρχείο  image.jpg   125,69KB   50 λήψεις
iPhoneHellas Quality Test Labs (IHQTL)

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   stevobmw

stevobmw

    iPH Hero

  • 5.082 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 14/09/2014 - 11:51

Οριστε και φωτό από το δικό μου ......


Συνημμένο αρχείο  image.jpg   118,51KB   42 λήψεις
iPhoneHellas Quality Test Labs (IHQTL)

#3   stevobmw

stevobmw

    iPH Hero

  • 5.082 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 14/09/2014 - 11:58

Και 5s χωρίς .....



Συνημμένο αρχείο  image.jpg   99,84KB   39 λήψεις
iPhoneHellas Quality Test Labs (IHQTL)

#4   soniasim

soniasim

    iPH Contributor

  • 1.498 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 14/09/2014 - 11:58

Όπως σου είπα κι εγώ, έχουμε στην οικογένεια 3 5c και κανένα δεν το έχει αυτό το πρόβλημα... Αγοράστηκαν βέβαια όλα γύρω στα Χριστούγεννα, οπότε μήπως η παρτίδα που κυκλοφορεί τώρα έχει θέματα...

#5   stevobmw

stevobmw

    iPH Hero

  • 5.082 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 14/09/2014 - 11:59

Δείτε τα εικονίδιο του App Store YouTube Vodafone.....και θα καταλάβετε
iPhoneHellas Quality Test Labs (IHQTL)

#6   stevobmw

stevobmw

    iPH Hero

  • 5.082 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 14/09/2014 - 12:01

Όπως σου είπα κι εγώ, έχουμε στην οικογένεια 3 5c και κανένα δεν το έχει αυτό το πρόβλημα... Αγοράστηκαν βέβαια όλα γύρω στα Χριστούγεννα, οπότε μήπως η παρτίδα που κυκλοφορεί τώρα έχει θέματα...


Το πρώτο ήταν σφραγισμένο καινούριο το πήρα παρτίδα 11/2013.... Αυτό της αντικατάστασης 07/2014.....
Άρα δεν ειναι θέμα ημερομηνίας κατασκευής μάλλον προμηθευτή οθονων
iPhoneHellas Quality Test Labs (IHQTL)

#7   stevobmw

stevobmw

    iPH Hero

  • 5.082 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 14/09/2014 - 13:54

Μέχρι στιγμής εχω βρει κι άλλους με το ίδιο πρόβλημα
iPhoneHellas Quality Test Labs (IHQTL)

#8   pavlossss

pavlossss

    iPH Contributor

  • 1.454 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7

Δημοσίευση 14/09/2014 - 14:10

Μη ξαναπάρεις iPhone ρε stevo σε παρακαλώ δηλαδή...8/10 έχουν το πρόβλημα..Trolling και υπερβολές...



#9   stevobmw

stevobmw

    iPH Hero

  • 5.082 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 14/09/2014 - 14:16

Μη ξαναπάρεις iPhone ρε stevo σε παρακαλώ δηλαδή...8/10 έχουν το πρόβλημα..Trolling και υπερβολές...


Ρε Παύλο ποιο trolling ???πληρωνω ενα σκασμό λεφτά για να εχει τέτοια οθόνη ;το φόρουμ γιατί ειναι ;για να λέμε καλά λόγια για την apple ;θέλω να δώσει πόσοι έχουν αντίστοιχο πρόβλημα
iPhoneHellas Quality Test Labs (IHQTL)

#10   PetrosMac

PetrosMac

    iPH Contributor

  • 1.013 μηνύματα

Δημοσίευση 14/09/2014 - 14:34

Επειδή μιλάτε για υπερβολές και εγώ ακριβώς το ίδιο πρόβλημα είχα και αν το πας εδώ στην Ιταλία σε ένα Apple Store εξαρτάται από ποιόν genius θα πετύχεις.Και η αντικατάσταση που μπορεί να σου κάνουν αν όντως το αναγνωρίσουν σαν πρόβλημα 90% θα έχει ακριβώς το ίδιο πρόβλημα.Συνήθως τα iPhone με serial από F κατι έχουν το συγκεκριμένο πρόβλημα.Αυτά που ξεκινούν από C όχι.Αν ψάξετε στο Ίντερνετ θα δείτε ότι είναι παρά πολλοί αυτοί που έχουν το πρόβλημα Για εμένα είναι απαράδεκτο για τα συγκεκριμένα προϊόντα.Οπότε και εγώ επειδή βαρέθηκα να να έχω ένα κινητό των 700 ευρώ με ένα πρόβλημα που δεν ξέρεις καν αν θα το αναγνωρίσουν το έδωσα και αγόρασα ένα HTC One M8 και τέλος με τις μακακίες της συγκεκριμένης εταιρίας.Είμαι πελάτης και απαιτώ τουλάχιστον μια άλφα ποιότητα αφού κάνουν διαφήμιση όλες αυτές τις "καινοτομίες".Από το 2008 χρησιμοποιώ iPhone αλλά αυτό παραπαει.Το 4αρι της κοπέλας μου έχει καλύτερη οθόνη.

#11   pavlossss

pavlossss

    iPH Contributor

  • 1.454 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7

Δημοσίευση 14/09/2014 - 14:37

Ρε Παύλο ποιο trolling :huh:πληρωνω ενα σκασμό λεφτά για να εχει τέτοια οθόνη ;το φόρουμ γιατί ειναι ;για να λέμε καλά λόγια για την apple ;θέλω να δώσει πόσοι έχουν αντίστοιχο πρόβλημα

 

Το ότι ανοίγεις ένα θέμα και σχολιάζεις 6 φορές εσύ και 1 άλλο μέλος το λες συζήτηση και όχι trolling;Το φόρουμ να σου λύσει sowtware issues και να

 

σε κατευθύνει σε περίπτωση που δεν ξέρεις τι να κάνεις ως προς το service,καταγγελίες κλπ,στο hardware issue που εγώ εξακολουθώ να μην βλέπω

 

πως ακριβώς θα σε βοηθήσει κάποιος;;;

 

Στο είχα ξαναπεί και σε παλαιότερο thread που είχες ανοίξει και έλεγες με σιγουριά κιόλας πως δεν έχει κάνει αντικατάσταση σε κανέναν η Apple

 

με σφραγισμένο στην Ελλάδα και σου είχα αποδείξει με photo πως έχει κάνει σε εμένα τουλάχιστον 6 τηλέφωνα,πέντε 5άρια και ένα 4άρι.

 

Με το να κάθεσαι να ωρύεσαι μέσα στο iPhoneHellas μόνο κακό στα νεύρα σου και στα νεύρα μας θα κάνει αν δεν το στείλεις στην Apple το θέμα.

 

Στο λέω μια τελευταία φορά μήπως και το κάνεις πράξη,παίρνεις στο ελληνικό κέντρο και αφού του εξηγήσεις με ΉΡΕΜΟ τρόπο τι έχει συμβεί θα του

 

ζητήσεις να μεταβιβάσει τη γραμμή στο Customer Relations όπου θα χρειαστεί να μιλήσεις στα Αγγλικά με κάποιον εκπρόσωπο του CR.

 

Συνεχίζεις με ΉΡΕΜΟ τρόπο να εξηγείς το προβλημα και ότι έχει γίνει και από τη στιγμή που ότι μας λες αποδικνύεται δεν υπάρχει περίπτωση να μην σε

 

βοηθήσουν με τον καλύτερο τρόπο.

 

Αυτά απο μένα.


Τελευταία επεξεργασία από: pavlossss, 14/09/2014 - 14:40


#12   stevobmw

stevobmw

    iPH Hero

  • 5.082 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 14/09/2014 - 18:42

Το ότι ανοίγεις ένα θέμα και σχολιάζεις 6 φορές εσύ και 1 άλλο μέλος το λες συζήτηση και όχι trolling;Το φόρουμ να σου λύσει sowtware issues και να
 
σε κατευθύνει σε περίπτωση που δεν ξέρεις τι να κάνεις ως προς το service,καταγγελίες κλπ,στο hardware issue που εγώ εξακολουθώ να μην βλέπω
 
πως ακριβώς θα σε βοηθήσει κάποιος;;;
 
Στο είχα ξαναπεί και σε παλαιότερο thread που είχες ανοίξει και έλεγες με σιγουριά κιόλας πως δεν έχει κάνει αντικατάσταση σε κανέναν η Apple
 
με σφραγισμένο στην Ελλάδα και σου είχα αποδείξει με photo πως έχει κάνει σε εμένα τουλάχιστον 6 τηλέφωνα,πέντε 5άρια και ένα 4άρι.
 
Με το να κάθεσαι να ωρύεσαι μέσα στο iPhoneHellas μόνο κακό στα νεύρα σου και στα νεύρα μας θα κάνει αν δεν το στείλεις στην Apple το θέμα.
 
Στο λέω μια τελευταία φορά μήπως και το κάνεις πράξη,παίρνεις στο ελληνικό κέντρο και αφού του εξηγήσεις με ΉΡΕΜΟ τρόπο τι έχει συμβεί θα του
 
ζητήσεις να μεταβιβάσει τη γραμμή στο Customer Relations όπου θα χρειαστεί να μιλήσεις στα Αγγλικά με κάποιον εκπρόσωπο του CR.
 
Συνεχίζεις με ΉΡΕΜΟ τρόπο να εξηγείς το προβλημα και ότι έχει γίνει και από τη στιγμή που ότι μας λες αποδικνύεται δεν υπάρχει περίπτωση να μην σε
 
βοηθήσουν με τον καλύτερο τρόπο.
 
Αυτά απο μένα.


Σε ευχαριστώ αύριο κιόλας θα το κάνω.θα προσπαθήσω να είμαι ήρεμος.
iPhoneHellas Quality Test Labs (IHQTL)

#13   stevobmw

stevobmw

    iPH Hero

  • 5.082 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 15/09/2014 - 11:18

πηγα στην infoquest μπιχακη και το παληκαρι το ειδε το προβλημα και αναμενω.


iPhoneHellas Quality Test Labs (IHQTL)

#14   giolnts

giolnts

    iPH Elite Poster

  • 3.423 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 15/09/2014 - 11:34

πηγα στην infoquest μπιχακη και το παληκαρι το ειδε το προβλημα και αναμενω.

Παλι ρε???   :o  :o  :o



#15   stevobmw

stevobmw

    iPH Hero

  • 5.082 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 15/09/2014 - 11:45

Παλι ρε :huh:   :o  :o  :o

ναι ρε φιλε δεν την παλεψα!η οθονη ενω ειναι φοβερη με ευκρινεια οταν εχει αυτο το προβλημα ειναι χειροτερη απο 3gs.


iPhoneHellas Quality Test Labs (IHQTL)

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες