Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 3 ψήφοι

Εναλλακτικά πληκτρολόγια για το iOS


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
155 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#46   gkok

gkok

    iPH Enthousiast

  • 563 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS

Δημοσίευση 19/09/2014 - 13:54

Το fleksy παντως στα καλα καθουμενα βγαζει τα Ελληνικα
Και πρεπει να ξαναμπεις να τα βαλεις θελει σιγουρα update

 

 

Αυτό το πράγμα έχει καταντήσει εκνευριστικό, πρέπει να το διορθώσουνε γιατί δεν γίνετε κάθε μέρα να πρέπει να κατεβάζουμε το ελληνικό πληκτρολόγιο.



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#47   virtu

virtu

    iPH Member

  • 346 μηνύματα
  • Twitter:@prokouk
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad mini Retina +4G
  • GameCenter:Cuckoo Pro

Δημοσίευση 19/09/2014 - 14:20

Παιδιά εγώ είμαι πολύ ευχαριστημένος με το Fleksy, βάζει τόνους, διορθώνει (όχι πως το χριαζωμε), κ επιπλέον υποστηρίζει ελληνικά.
Παραθέτω κ μια φώτο με τις ρυθμίσεις που με βολεύουν. Συνημμένο αρχείο  ImageUploadedByTapatalk1411129237.969982.jpg   104,63KB   58 λήψεις

#48   soniasim

soniasim

    iPH Contributor

  • 1.498 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 19/09/2014 - 14:36

Παιδιά εγώ είμαι πολύ ευχαριστημένος με το Fleksy, βάζει τόνους, διορθώνει (όχι πως το χριαζωμε), κ επιπλέον υποστηρίζει ελληνικά.
Παραθέτω κ μια φώτο με τις ρυθμίσεις που με βολεύουν. attachicon.gifImageUploadedByTapatalk1411129237.969982.jpg

Το έχω αγοράσει και φαινόταν καλό, αλλά χάθηκε να βάλουν ένα έξτρα τελικό ς και ένα τόνο; Πραγματικά είναι πολύ κουραστικό όταν δεν έχει τονίσει κάτι σωστά να πρέπει να πατάς παρατεταμένα το αντίστοιχο γράμμα, το ίδιο ισχύει και για το ς. Προτιμούσα χίλιες φορές να μπορώ να γράφω γράμμα-γράμμα μόνη μου και να μάθει έτσι σιγά-σιγά τις λέξεις μου, εκμεταλλευόμενη παράλληλα κάποια βολικά gestures... Για την ώρα έφαγε διαγραφή...

Τελευταία επεξεργασία από: soniasim, 19/09/2014 - 14:36


#49   cgkr

cgkr

    iPH Member

  • 279 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 2 +3G

Δημοσίευση 19/09/2014 - 14:45

Το έχω αγοράσει και φαινόταν καλό, αλλά χάθηκε να βάλουν ένα έξτρα τελικό ς και ένα τόνο; Πραγματικά είναι πολύ κουραστικό όταν δεν έχει τονίσει κάτι σωστά να πρέπει να πατάς παρατεταμένα το αντίστοιχο γράμμα, το ίδιο ισχύει και για το ς. Προτιμούσα χίλιες φορές να μπορώ να γράφω γράμμα-γράμμα μόνη μου και να μάθει έτσι σιγά-σιγά τις λέξεις μου, εκμεταλλευόμενη παράλληλα κάποια βολικά gestures... Για την ώρα έφαγε διαγραφή...

Επίσης αυτό που με εκνευρίζει αφάνταστα είναι πως αν όπως γράφεις κάνεις κατά λάθος swipe δεξιά και βάλεις κενό, το predictive του δεν κοιτάζει μήπως αφαιρώντας το κενό υπάρχει μια λέξη που ταιριάζει τέλεια αλλά μόνο κάνει ηλίθιες προτάσεις για το κομμάτι μετά το κενό.



#50   virtu

virtu

    iPH Member

  • 346 μηνύματα
  • Twitter:@prokouk
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad mini Retina +4G
  • GameCenter:Cuckoo Pro

Δημοσίευση 19/09/2014 - 14:47

Το έχω αγοράσει και φαινόταν καλό, αλλά χάθηκε να βάλουν ένα έξτρα τελικό ς και ένα τόνο; Πραγματικά είναι πολύ κουραστικό όταν δεν έχει τονίσει κάτι σωστά να πρέπει να πατάς παρατεταμένα το αντίστοιχο γράμμα, το ίδιο ισχύει και για το ς. Προτιμούσα χίλιες φορές να μπορώ να γράφω γράμμα-γράμμα μόνη μου και να μάθει έτσι σιγά-σιγά τις λέξεις μου, εκμεταλλευόμενη παράλληλα κάποια βολικά gestures... Για την ώρα έφαγε διαγραφή...

Σόνια δν μου έχει βάλει λάθος τόνο ούτε μια φορά. Κ με το ς δω έχω πρόβλημα κανένα μέχρι τώρα δν ξέρω γιατί το κάνει σε εσένα αυτό. Πάντως τα gestures είναι πολύ βολικά.

Τελευταία επεξεργασία από: virtu, 19/09/2014 - 14:53


#51   soniasim

soniasim

    iPH Contributor

  • 1.498 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 19/09/2014 - 14:59

Σόνια δν μου έχει βάλει λάθος τόνο ούτε μια φορά. Κ με το ς δω έχω πρόβλημα κανένα μέχρι τώρα δν ξέρω γιατί το κάνει σε εσένα αυτό. Πάντως τα gestures είναι πολύ βολικά.

Συμφωνώ, τα gestures είναι τρομερά βολικά! Βασικά, στις περιπτώσεις που εννοώ εγώ, επρόκειτο για λέξεις που υφίστανται με τόνο και στη παραλήγουσα και στην προπαραλήγουσα, αναλόγως τη σημασία της λέξης.
Να αναφέρω ένα παράδειγμα για να γίνω κατανοητή (δεν εννοώ ότι μου προέκυψε το συγκεκριμένο, δυστυχώς δε θυμάμαι κάποια απ´τις λέξεις που είχα το θέμα). Έγραφα πχ, τι κάνεις; Και μου έγραφε τι κανείς; Και εν τω μεταξύ με swipe-down, τις πιο πολλές φορές δεν είχε τη λέξη με την παραλλαγή στον τόνο μόνο, έπρεπε να σβήσω χειροκίνητα και να τη γράψω εγώ...

Τελευταία επεξεργασία από: soniasim, 19/09/2014 - 15:00


#52   virtu

virtu

    iPH Member

  • 346 μηνύματα
  • Twitter:@prokouk
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad mini Retina +4G
  • GameCenter:Cuckoo Pro

Δημοσίευση 19/09/2014 - 15:08

Συμφωνώ, τα gestures είναι τρομερά βολικά! Βασικά, στις περιπτώσεις που εννοώ εγώ, επρόκειτο για λέξεις που υφίστανται με τόνο και στη παραλήγουσα και στην προπαραλήγουσα, αναλόγως τη σημασία της λέξης.
Να αναφέρω ένα παράδειγμα για να γίνω κατανοητή (δεν εννοώ ότι μου προέκυψε το συγκεκριμένο, δυστυχώς δε θυμάμαι κάποια απ´τις λέξεις που είχα το θέμα). Έγραφα πχ, τι κάνεις; Και μου έγραφε τι κανείς; Και εν τω μεταξύ με swipe-down, τις πιο πολλές φορές δεν είχε τη λέξη με την παραλλαγή στον τόνο μόνο, έπρεπε να σβήσω χειροκίνητα και να τη γράψω εγώ...

Κατάλαβα τι εννοείς, ναι είναι λίγο εκνευριστικό αυτό αλλά δν πτοούμαι θα το κάνω να τα μάθει όλα,, να εδώ κ μια φώτο με μερικές "λέξεις" που πρόσθεσα στο λεξικό.Συνημμένο αρχείο  ImageUploadedByTapatalk1411132079.652530.jpg   55,13KB   57 λήψεις

Τελευταία επεξεργασία από: virtu, 19/09/2014 - 15:09


#53   Marios092

Marios092

    iPH Addict

  • 773 μηνύματα
  • Twitter:@Marios092
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • GameCenter:marios92

Δημοσίευση 19/09/2014 - 16:31

Εγώ ένα swipe selection θέλω... Ακόμη και στο μαμά πληκτρολόγιο!

#54   tgousopoulos

tgousopoulos

    iPH Intergalactic Leader

  • 21.638 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:tgousopoulos

Δημοσίευση 19/09/2014 - 16:33

Εγώ ένα swipe selection θέλω... Ακόμη και στο μαμά πληκτρολόγιο!


Θα βγει το SwipeSelection.

#55   Marios092

Marios092

    iPH Addict

  • 773 μηνύματα
  • Twitter:@Marios092
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • GameCenter:marios92

Δημοσίευση 19/09/2014 - 16:41

Θα βγει το SwipeSelection.


Άψογα!

#56   jiannisk

jiannisk

    iPH newbie

  • 66 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 19/09/2014 - 19:41

Ποιο προτείνεις;
Αν και δεν μπορώ να αγοράσω διότι δεν εχω καρτα..

 

Είναι free!



#57   peros550

peros550

    iPH Addict

  • 716 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 19/09/2014 - 23:39

Θα βγει το SwipeSelection.


Εισαι σιγουρος? εγω καπου ειχα διαβασει οτι το api της apple δεν επιτρεπει ελεγχο του κερσορα, αρα για την ωρα το swipe selection φαινεται αδυνατο.....

#58   tgousopoulos

tgousopoulos

    iPH Intergalactic Leader

  • 21.638 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:tgousopoulos

Δημοσίευση 19/09/2014 - 23:41

Εισαι σιγουρος? εγω καπου ειχα διαβασει οτι το api της apple δεν επιτρεπει ελεγχο του κερσορα, αρα για την ωρα το swipe selection φαινεται αδυνατο.....


Ναι. Επισης την επιλογη για το κερσορα θα την εχει και το AltKeyboard που θα βγει και αυτο στο AppStore.

Τελευταία επεξεργασία από: tgousopoulos, 19/09/2014 - 23:47


#59   peros550

peros550

    iPH Addict

  • 716 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 19/09/2014 - 23:42

Ναι. Επισης την επιλογη για το κερσορα θα την εχει και το AltKeyborad που θα βγει και αυτο στο AppStore.


Ευχομαι να εχεις δικιο. Το swipe selection και γενικα αυτου του τυπου ο ελεγχος τπυ κερσορα με ειχε βολεψει απιστευτα

#60   tgousopoulos

tgousopoulos

    iPH Intergalactic Leader

  • 21.638 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:tgousopoulos

Δημοσίευση 19/09/2014 - 23:45

Ευχομαι να εχεις δικιο. Το swipe selection και γενικα αυτου του τυπου ο ελεγχος τπυ κερσορα με ειχε βολεψει απιστευτα


Σιγουρος.

Συνημμένο αρχείο  ImageUploadedByTapatalk1411163146.495737.jpg   117,3KB   44 λήψεις

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 3

0 μέλη, 3 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες