Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 1 ψήφοι

Τα iPhone 6 και iPhone 6 Plus σε σύγκριση με ανταγωνιστικά μοντέλα Android


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
154 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#61   hitnrun

hitnrun

    iPH newbie

  • 3 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 27/09/2014 - 00:11

Nickolaou ο καθενας κοιταει φιλε και κρινει με τον τροπο του. Αυτο ειναι το ολο θεμα, το design ειναι ενας πολυ μεγαλος παραγοντας για καποιους και για αλλους οι ταχυτητες του nexus που καταφερνει να συναγωνηστει το φετινο iphone6 οποτε δεν ειναι σαραβαλο. Πλαστικουρα θα ελεγα που βεβαια δεν ληγιζει στις τσεπες, ουτε σπαει αλλα δεν παυει να ειναι φθηνοδουλεια σε θεμα design

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#62   iTsikos

iTsikos

    iPH Member

  • 321 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 27/09/2014 - 00:23

Ωραιο το nexus 5 και το Lg g2 αλλα δεν έχουν iOS , οπότε μην κουράζεσαι άδικα το λειτουργικό γουστάρουμε ολοι μας κ όσο το iOS θα παραμείνει κλειστό και αποκλειστικά της Apple θα μας τα περνει και θα μας αρεσει . :)

#63   dsmpampis

dsmpampis

    iPH Contributor

  • 935 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:dsmpampis

Δημοσίευση 27/09/2014 - 01:06

Πάρτε τα πλαστικά σαράβαλα android τότε..

Ρε συ nickolaou πριν ένα μήνα έλεγες για το Android και το πλαστικό σου S4 και ότι δεν πρόκειται να ξανά γυρίσεις σε iPhone και τώρα τα γυρνάς.

Έχει συσκευές Android που είναι από αλουμίνιο, ξύλο κτλ δλδ εκείνα δεν είναι σαραβαλα?

#64   hitnrun

hitnrun

    iPH newbie

  • 3 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 27/09/2014 - 17:13

Itsikos φιλε δεν ειχα ποτε στην κατοχη μου iphone και τα κινιτα που αγοραζω εχουν πανω κατω την ιδια τιμη πχ το note 4 που περιμενω τωρα θα κοστιζει 700ευρο οποτε και αυτοι μου τα παιρνουν :-P απλα το θεμα μου ειναι το ios. Μου φενοταν παντα απιστευτα δυσκολο και οποτε επιανα iphone στα χερια μου το αφηνα κατευθειαν γιατι με κουραζε, αλλα σε οσες συζητησεις εχω συμετασχει για το θεμα αυτο ολοι μου λενε οτι ειναι απιστευτα ευκολο οποτε σκευτομαι οτι επειδη δεν εχω την συσκευη δικη μου, μου φενεται ετσι. Το θεμα της ανταποκρισης τωρα, το ios ειναι καθεαυτου φτιαγμενο για apple και γιαυτο ειναι τοσο γρηγορο, οταν δινει μια εντολη στο κινιτο με στην ουσια δινεις την εντολη στο λειτουργικο και το λειτουργικο στο κινιτο. Το ios δινει την εντολη στο iphone-ipad ενω το android ''ψαχνει'' την συσκευη δηλαδη δινει εντολη>ψαχνει>εκτελει το "ψαχνει" δεν υπαρχει στην περιπτωση iphone γιατι δεν υπαρχει αλλη συσκευη με ios. Για τον ιδιο λογο και τσ nexus της google κοντευουν σε ανταποκριση τα iphone. Εχω και θα εχω android αλλα δεν παυει να μου αρεσει το iphone γιατι ειναι πιο "αναλαφρο" στην λειτουργια του. Ειτε ios ειτε android δεν με νοιαζει απλσ μου αρεσει να τα "σκαλιζω", μου αρεσει η τεχνολογια καο δεν την χωριζω σε ios και android, ιδια ειναι με αλλα ρουχα

Τελευταία επεξεργασία από: hitnrun, 27/09/2014 - 17:17


#65   tsamstr

tsamstr

    iPH newbie

  • 8 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 28/09/2014 - 04:25

Καλά ρε παιδιά μας δουλεύετε έχει αποκτήσει 2 μέγιστα φάουλ το κινητό και ακόμη δεν βγήκε. Έχει γίνει μόδα σε όλο το διαδίκτυο bend it like an iphone. Βγάζει ios 8.01 και κλαίγαν όλοι και αποσύρε το update. Δίνει την αναβάθμιση σε 4s και το κινητό σέρνεται που η apple έχει καθαρά δικό της λογισμικό. Το android δίνεται σε δεκάδες συσκευές και δεν έχει βρεθεί μια που να την κάνει τόσο χειρότερη μετά το update και μιλάμε για mid rage συσκευές. Το iphone είναι μόδα πλέον και είναι για χρήστες που μπαίνουν Facebook youtube instagram skype και. Browsing. Productivity και customizations είναι για πιο power users και αυτοί το μόνο σίγουρο δεν είναι οι iphonakides. Μου αρέσουν κάποια πράγματα του iphone όπως πχ το συγχρονισμό που έχει με mac μιας και έχω και ότι κάποιες εφαρμογές είναι πιο προσεγμένες (και αυτό γιατί απευθύνονται σε μια συσκευή και όχι σε 500 όπως στα android ) αλλά μέχρι εκεί. Είχα iphone αυτό που έκανε την επανάσταση είναι το 2g τα υπόλοιπα απλά έμειναν πίσω. Ringtones από mp3 τώρα έβαλαν γελάνε και οι πέτρες !!! Έχω note 3 και μπορώ να πω ότι εκτός από πολλά άλλα πράγματα συνδέω και το otg μου βάζω το usb έχω και το bs player και απολαμβάνω όσες ταινίες γουστάρω ή ότι άλλο αρχείο θέλω, τόσο απλά. Πάρε iphone συνδέσε itunes και βράσε ρύζι!! Να παραδεχόμαστε κάποια πράγματα και να μιλάμε ρεαλιστικά και χωρίς jailbreak!! Αυτά από μένα πολύ καλημέρα σας.

Τελευταία επεξεργασία από: tsamstr, 28/09/2014 - 04:34


#66   rromeodim

rromeodim

    iPH Guru

  • 9.685 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 28/09/2014 - 04:48

Καλά ρε παιδιά μας δουλεύετε έχει αποκτήσει 2 μέγιστα φάουλ το κινητό και ακόμη δεν βγήκε. Έχει γίνει μόδα σε όλο το διαδίκτυο bend it like an iphone. Βγάζει ios 8.01 και κλαίγαν όλοι και αποσύρε το update. Δίνει την αναβάθμιση σε 4s και το κινητό σέρνεται που η apple έχει καθαρά δικό της λογισμικό. Το android δίνεται σε δεκάδες συσκευές και δεν έχει βρεθεί μια που να την κάνει τόσο χειρότερη μετά το update και μιλάμε για mid rage συσκευές. Το iphone είναι μόδα πλέον και είναι για χρήστες που μπαίνουν Facebook youtube instagram skype και. Browsing. Productivity και customizations είναι για πιο power users και αυτοί το μόνο σίγουρο δεν είναι οι iphonakides. Μου αρέσουν κάποια πράγματα του iphone όπως πχ το συγχρονισμό που έχει με mac μιας και έχω και ότι κάποιες εφαρμογές είναι πιο προσεγμένες (και αυτό γιατί απευθύνονται σε μια συσκευή και όχι σε 500 όπως στα android ) αλλά μέχρι εκεί. Είχα iphone αυτό που έκανε την επανάσταση είναι το 2g τα υπόλοιπα απλά έμειναν πίσω. Ringtones από mp3 τώρα έβαλαν γελάνε και οι πέτρες !!! Έχω note 3 και μπορώ να πω ότι εκτός από πολλά άλλα πράγματα συνδέω και το otg μου βάζω το usb έχω και το bs player και απολαμβάνω όσες ταινίες γουστάρω ή ότι άλλο αρχείο θέλω, τόσο απλά. Πάρε iphone συνδέσε itunes και βράσε ρύζι!! Να παραδεχόμαστε κάποια πράγματα και να μιλάμε ρεαλιστικά και χωρίς jailbreak!! Αυτά από μένα πολύ καλημέρα σας.

:o ....speechless



#67   baspil66

baspil66

    iPH Enthousiast

  • 432 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 28/09/2014 - 07:40

Καλημερα και απο μένα.
Αυτή η συζήτηση μου θυμίζει την σύγκριση πορσε με το φιατακι.
Καλο χρυσό και άγιο το φιατακι και όσοι το έχουν μπράβο τους και τους αρέσει αλλα η πορσε ειναι πορσε και το φιατ φιατ.αυτα φιλικά πάντα.

#68   Nerazzurro10

Nerazzurro10

    iPH Enthousiast

  • 423 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad Air +4G

Δημοσίευση 28/09/2014 - 09:57

Τα καινούργια iPhone έχουν κάνει πολλούς με android να ψάχνουν τρόπους για να τα αποκτήσουν! Τι να λέμε τώρα; 90lbs θέλει για να λυγίσει, όχι από καθημερινή χρήση. Έλεος, μας έχετε κουράσει με την προπαγάνδα! Μείνετε στις πλαστικούρες κι άστε μας ήσυχους!

#69   tsamstr

tsamstr

    iPH newbie

  • 8 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 28/09/2014 - 20:06

Τα καινούργια iPhone έχουν κάνει πολλούς με android να ψάχνουν τρόπους για να τα αποκτήσουν! Τι να λέμε τώρα; 90lbs θέλει για να λυγίσει, όχι από καθημερινή χρήση. Έλεος, μας έχετε κουράσει με την προπαγάνδα! Μείνετε στις πλαστικούρες κι άστε μας ήσυχους!

Πια προπαγάνδα ?? Τα βίντεο και οι μαρτυρίες χρηστών είναι χιλιάδες εδώ μέχρι και ο ίδιος ο Cook το παραδέχθηκε.. Σας έχει κάνει η Apple πρόβατα παρόλο τα μείον θα πάτε να το πάρετε. Α ρε Steve Jobs ήσουν μεγάλος! respect

#70   iKotsen

iKotsen

    iPH Addict

  • 864 μηνύματα
  • Twitter:@KonstantinosDr1
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:kotsen1991

Δημοσίευση 28/09/2014 - 20:39

Πια προπαγάνδα ?? Τα βίντεο και οι μαρτυρίες χρηστών είναι χιλιάδες εδώ μέχρι και ο ίδιος ο Cook το παραδέχθηκε.. Σας έχει κάνει η Apple πρόβατα παρόλο τα μείον θα πάτε να το πάρετε. Α ρε Steve Jobs ήσουν μεγάλος! respect

Ενώ η Samsung δεν σας έχει κάνει πρόβατα!! Καλά ρε, πάτε καλά?? Μεταξύ μας θα μαλώσουμε?? Υπάρχει προϊόν στην αγορά (και μιλάω για κινητό) το οποίο λυγίζει με καθημερινή χρήση?? Πάρε το δικό σου το κινητό για παράδειγμα... Αν βάλεις το κώλο σου να κάτσει πάνω του τότε μια χαρά θα λυγίσει ή θα πάθει το οτιδήποτε. Το κινητό δεν το πήρες/πήρε/πήρα για να καθόμαστε πάνω και να βλέπουμα αν λυγίζει, αλλά για να κάνουμε την δουλειά μας!! Έλεος πια δηλαδή!! Βλέπετε τα δέντρα και χάνετε το δάσος!!



#71   vlglyfada

vlglyfada

    iPH User

  • 120 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 28/09/2014 - 20:45

Καλά ρε παιδιά μας δουλεύετε έχει αποκτήσει 2 μέγιστα φάουλ το κινητό και ακόμη δεν βγήκε. Έχει γίνει μόδα σε όλο το διαδίκτυο bend it like an iphone. Βγάζει ios 8.01 και κλαίγαν όλοι και αποσύρε το update. Δίνει την αναβάθμιση σε 4s και το κινητό σέρνεται που η apple έχει καθαρά δικό της λογισμικό. Το android δίνεται σε δεκάδες συσκευές και δεν έχει βρεθεί μια που να την κάνει τόσο χειρότερη μετά το update και μιλάμε για mid rage συσκευές. Το iphone είναι μόδα πλέον και είναι για χρήστες που μπαίνουν Facebook youtube instagram skype και. Browsing. Productivity και customizations είναι για πιο power users και αυτοί το μόνο σίγουρο δεν είναι οι iphonakides. Μου αρέσουν κάποια πράγματα του iphone όπως πχ το συγχρονισμό που έχει με mac μιας και έχω και ότι κάποιες εφαρμογές είναι πιο προσεγμένες (και αυτό γιατί απευθύνονται σε μια συσκευή και όχι σε 500 όπως στα android ) αλλά μέχρι εκεί. Είχα iphone αυτό που έκανε την επανάσταση είναι το 2g τα υπόλοιπα απλά έμειναν πίσω. Ringtones από mp3 τώρα έβαλαν γελάνε και οι πέτρες !!! Έχω note 3 και μπορώ να πω ότι εκτός από πολλά άλλα πράγματα συνδέω και το otg μου βάζω το usb έχω και το bs player και απολαμβάνω όσες ταινίες γουστάρω ή ότι άλλο αρχείο θέλω, τόσο απλά. Πάρε iphone συνδέσε itunes και βράσε ρύζι!! Να παραδεχόμαστε κάποια πράγματα και να μιλάμε ρεαλιστικά και χωρίς jailbreak!! Αυτά από μένα πολύ καλημέρα σας.

Καλα, εσυ εκανες register στο iphonehellas για να την πεις στους iphone users???

 

Εχεις δικιο, μοδα ειναι να πουλαει 50 εκατ κομματια ενα μοντελο, και να κατεχει την μιση αγορα.



#72   Dimitris46

Dimitris46

    iPH User

  • 114 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 28/09/2014 - 20:45

Πια προπαγάνδα ?? Τα βίντεο και οι μαρτυρίες χρηστών είναι χιλιάδες εδώ μέχρι και ο ίδιος ο Cook το παραδέχθηκε.. Σας έχει κάνει η Apple πρόβατα παρόλο τα μείον θα πάτε να το πάρετε. Α ρε Steve Jobs ήσουν μεγάλος! respect

αμάν με τα πρόβατα , επειδή ο άλλος θα πάρει μια συσκευή και δεν θα προσπαθήσει να την λιγίσει με τα χέρια του ή βάζοντας το στην πίσω τσέπη και κάτσει πάνω του για 16 ώρες (γιατί έτσι άρχισαν τα παράπονα ) δεν νομίζω ότι θεωρείτε πρόβατο ... Εξ'άλλου δεν είναι το μόνο κινητό που λιγίζει ασκώντας τέτοια πίεση να λέμε και την αλήθεια  :rolleyes:

 

Δίνει την αναβάθμιση σε 4s και το κινητό σέρνεται που η apple έχει καθαρά δικό της λογισμικό. Το android δίνεται σε δεκάδες συσκευές και δεν έχει βρεθεί μια που να την κάνει τόσο χειρότερη μετά το update και μιλάμε για mid rage συσκευές. 

προσωπικά η εμπειρία που έχω από την 8 σε 4ς είναι πολύ καλή και σχεδόν καθόλου lagι . Αντίθετα το android μια αναβάθμιση τρώνε και μετά όλοι ψάχνουν για να κατέβουν στην παλιά . Το λάθος νομίζω είχε γίνει στην 7 με το i4 και όχι με το 8 στο 4s

 

 


Τελευταία επεξεργασία από: Dimitris46, 28/09/2014 - 20:47


#73   Velkus

Velkus

    iPH Hero

  • 5.457 μηνύματα
  • Twitter:@SpyVeProductions
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:Velinikus

Δημοσίευση 28/09/2014 - 20:49

Αλλοι μπετό***** εδώ μέσα..

Ρε πάρτε τίποτα χάπια και αφήστε τα φόρουμ ήσυχα ....

@CaLi@


#74   valsamis

valsamis

    iPH Elite Poster

  • 2.579 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 28/09/2014 - 21:15

Πια προπαγάνδα ?? Τα βίντεο και οι μαρτυρίες χρηστών είναι χιλιάδες εδώ μέχρι και ο ίδιος ο Cook το παραδέχθηκε.. Σας έχει κάνει η Apple πρόβατα παρόλο τα μείον θα πάτε να το πάρετε. Α ρε Steve Jobs ήσουν μεγάλος! respect

επειδη σας σιχαθηκαμε εσας που μας λετε προβατα...

 

στο βιντεο που λυγιζει οταν ξεκιναει η ωρα ειναι 2.26   και οταν λυγιζει μετα ειναι 1.48!!!!!!

 

αλλα εμεις ειμαστε το προβατα ε? οχι εσεις που οτι δειτε το πιστευετε!  αιδια σκετη καταντησατε! βρικατε το φορουμ που εχει καλα παιδια και δεν κανουν μπαν και μας τα πριξατε

 


Τελευταία επεξεργασία από: valsamis, 28/09/2014 - 21:16

IOS Developer & Instructor    www.valsamis.me


#75   tsamstr

tsamstr

    iPH newbie

  • 8 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 28/09/2014 - 21:16

Όχι έκανα register για να ενημερώνομαι απλά διαβάζω στα προηγούμενα σχόλια τι κράξιμο πέφτει σχετικά με τα iphone και τα android λέγοντας την γνώμη μου με επιχειρήματα και όχι γενικολογίες. Όπως προανεφερα το ios έχει και τα καλά του και προσωπικά το design του iphone 6 μου αρέσει. Απλά ακούω για πλαστικούρες και κινεζιες και άλλα πολλά τα οποία δεν έχουν βάση. Δεν νομίζω να εξέθεσα κανέναν.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες