Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

iPhone η Android?


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
61 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#46   tomster

tomster

    iPH Addict

  • 612 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 23/09/2014 - 20:56

5S κι απο μένα. Μπορεις να το βρεις και μεταχειρισμένο σε πολυ καλη τιμή, αλλα και καινούριο στο skroutz

+1

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#47   tommis

tommis

    iPH Enthousiast

  • 492 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 23/09/2014 - 21:04

σκέψου πόσα χρόνια κράτησες το 3gs και ακόμα θα το έχεις σαν δεύτερο και μετά αποφάσισε τη θα αγοράσεις 



#48   dsmpampis

dsmpampis

    iPH Contributor

  • 935 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:dsmpampis

Δημοσίευση 23/09/2014 - 21:12

Οπότε αξίζει η άλλαγη σε One Plus One ή να κάτσω στα αυγά μου? :)

Κοίτα επειδή είμαι φαν του στοκ Android θα σου έλεγα να περιμένεις για το καινούριο Nexus.
Ανάμεσα σε oneplus one και M8 δεν μπορώ να σου πω να πάρεις το OPO γιατί αν είχα πάρει πρώτο το OPO μετά θα αγόραζα το Μ8 😉. Αλλά αν θέλεις μεγαλύτερη οθόνη, CM11S και δεν έχεις πρόβλημα αν το κινητό είναι από αλουμίνιο ή πλαστικό όπως επίσης δεν έχεις πρόβλημα με τον ήχο του κινητού τότε ναι....

#49   PetrosMac

PetrosMac

    iPH Contributor

  • 1.013 μηνύματα

Δημοσίευση 23/09/2014 - 21:25

Κοίτα επειδή είμαι φαν του στοκ Android θα σου έλεγα να περιμένεις για το καινούριο Nexus.
Ανάμεσα σε oneplus one και M8 δεν μπορώ να σου πω να πάρεις το OPO γιατί αν είχα πάρει πρώτο το OPO μετά θα αγόραζα το Μ8 😉. Αλλά αν θέλεις μεγαλύτερη οθόνη, CM11S και δεν έχεις πρόβλημα αν το κινητό είναι από αλουμίνιο ή πλαστικό όπως επίσης δεν έχεις πρόβλημα με τον ήχο του κινητού τότε ναι....

Οπότε θα μείνω με το M8 :)

#50   ChefAlexander

ChefAlexander

    iPH Contributor

  • 1.332 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 24/09/2014 - 15:50

σκέψου πόσα χρόνια κράτησες το 3gs και ακόμα θα το έχεις σαν δεύτερο και μετά αποφάσισε τη θα αγοράσεις 

Το σκεπτικό σου με βάζει σε πολλές σκέψεις......Η καρδιά μου λέει να μαζέψω λεφτά και να παραμείνω στην Apple αλλά η λογική μου λέει οτι είναι εντελώς κρίμα να δώσω ένα κάρο χρήματα για μιά τηλεφωνική συσκευή που λίγο πολύ σε 2-3 χρόνια θα πρέπει ξανά να την αντικαταστήσω.Ξέρω φυσικά πως σε αυτή τη ζωή ότι δίνεις παίρνεις....Αν παρόλα αυτά είχατε να επιλέξετε ανάμεσα σε Xperia Z Ultra και Samsung Galaxy Note 3 Neo τι θα παίρνατε??Λέω το Samsung Note 3 Neo γιατί το κανονικό Note 3 ξεφεύγει και αυτό στα χρήματα.



#51   ChefAlexander

ChefAlexander

    iPH Contributor

  • 1.332 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 24/09/2014 - 17:28

Μου φαίνεται τελικά οτι θα καταλήξω σε κανένα iphone 5c.Πλαστικό μέν αλλά δεν με ενδιαφέρει και τόσο.Αρκεί που λειτουργεί με ios και δεν θα χάσω την απόλυτη συμβατότητα με το Macbook Pro.



#52   dsmpampis

dsmpampis

    iPH Contributor

  • 935 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:dsmpampis

Δημοσίευση 24/09/2014 - 17:41

Μου φαίνεται τελικά οτι θα καταλήξω σε κανένα iphone 5c.Πλαστικό μέν αλλά δεν με ενδιαφέρει και τόσο.Αρκεί που λειτουργεί με ios και δεν θα χάσω την απόλυτη συμβατότητα με το Macbook Pro.

Φίλε μου, μόλις μου ήρθαν τα shareable invites για το oneplus one. Να σου στείλω ένα?

#53   PetrosMac

PetrosMac

    iPH Contributor

  • 1.013 μηνύματα

Δημοσίευση 24/09/2014 - 18:17

Μου φαίνεται τελικά οτι θα καταλήξω σε κανένα iphone 5c.Πλαστικό μέν αλλά δεν με ενδιαφέρει και τόσο.Αρκεί που λειτουργεί με ios και δεν θα χάσω την απόλυτη συμβατότητα με το Macbook Pro.

Φίλε μου εγώ το είχα το 5C και είναι πολύ καλή συσκευή. Έχει ωραία αίσθηση στο χέρι και εγώ θα στο πρότεινα σαν αγορά. Αλλάαααα..... ο dsmpampis έχει το invite για One Plus One. Αν δεν είχα το M8 θα το έπαιρνα εγώ στην θέση σου. Μην σκέφτεσαι τον συγχρονισμό. Μια χαρά δουλεύει και με τα Android. Εγώ όπως σου είπα έχω macbook αλλά δεν έχω την παραμικρή δυσκολία. Φύγε για One Plus One με κλειστά τα μάτια. Εκτός και αν δεν θέλεις τόσο μεγάλη οθόνη που τελικά όλα είναι μια συνήθεια.

#54   ChefAlexander

ChefAlexander

    iPH Contributor

  • 1.332 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 25/09/2014 - 11:05

Φίλε μου, μόλις μου ήρθαν τα shareable invites για το oneplus one. Να σου στείλω ένα?

Να είσαι καλά και σε ευχαριστώ τόσο για τις συμβουλές σου όσο και για το invite που θέλεις να μοιραστείς μαζί μου αλλά τελικά θα παραμείνω στην Apple.Θα μαζέψω λίγα χρήματα παραπάνω και θα πάρω ενα iphone ειτε μεταχειρισμένο 5s είτε ένα 5c.



#55   nickolaou

nickolaou

    iPH Contributor

  • 1.100 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 25/09/2014 - 12:19

Να είσαι καλά και σε ευχαριστώ τόσο για τις συμβουλές σου όσο και για το invite που θέλεις να μοιραστείς μαζί μου αλλά τελικά θα παραμείνω στην Apple.Θα μαζέψω λίγα χρήματα παραπάνω και θα πάρω ενα iphone ειτε μεταχειρισμένο 5s είτε ένα 5c.

Για μένα σωστά επιλέγεις. Μακρυά από android! Είχα samsung galaxy s4 i9506 και όλο θερμαινόταν..

 

Εννοείται ότι το έστειλα και πάω για αγορά iphone 6. Το smooth toυ ios δεν θα το βρεις πουθενά , εγώ νόμιζα ότι το android ότι ήταν καλύτερο  αλλά μάπα το

 

καρπούζι..Προσωπικά μεταξύ των δύο που ανέφερες θα επέλεγα iphone 5 s για να έχω και υποστήριξη για τα επόμενα τρία χρόνια.

 

Εννοείται η απόφαση είναι δικιά σου και ανάλογα το οικονομικό ποσό που θα διαθέσεις..


Τελευταία επεξεργασία από: nickolaou, 25/09/2014 - 12:20


#56   ForceF

ForceF

    iPH Contributor

  • 958 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 19/10/2014 - 10:50

Αυτό που αδυνατούν να κατανοήσουν όσοι δεν έχουν και δεν είχαν ποτέ Apple device (ΟΠΩΣ ΚΙ ΕΓΩ ΗΜΟΥΝ ΕΤΣΙ πριν μερικά χρόνια) - και "κράζουν" την Apple και λένε ότι με τα ίδια λεφτά παίρνεις καλύτερο πράμα,... είναι ότι συγκρίνονται ανόμοια πράγματα.

Τα Apple είναι οι... Ρολς Ρόις ή οι Τζάγκουαρ ή οι Άστον Μάρτιν ή οι Μπέντλεϋ...και όλα τα άλλα είναι Χουντάι ή Σουμπαρού "πειραγμένα"! Δηλαδή, με τα προϊόντα Mac ΑΝΕΒΑΙΝΕΙΣ ΑΛΛΟ ΕΠΙΠΕΔΟ (πολυτέλειας, λειτουργικότητας, ευχρηστίας κτλ), ενώ με τα άλλα διαθέτεις φθηνό πολύ καλό "εργαλείο".
Ενδεχομένως, πολλοί δεν τους ενδιαφέρει τίποτα παραπάνω, απ' το να έχουν ένα "τούμπανο" μηχάνημα "κωλοφτιαγμένο/πειραγμένο" (βλ. για παράδειγμα τα "πειραγμένα" αμάξια τύπου "Fast & Furious", που θα δεις και Audi ή Ibiza με μεγάλες επιδόσεις)...
...Όμως, ΡΟΛΣ ΡΟΙΣ ΔΕΝ είναι και δεν θα γίνουν ποτέ!
Και ένας πχ. φραγκάτος, δεν θα κάτσει να ασχοληθεί να χάσει χρόνο να "πειράξει" ένα "Σιμπιζάκι" να το κάνει "αεροπλάνο" - απλά αγοράζει μια πανάκριβη τούρμπο Άστον Μάρτιν που ΚΑΙ επιδόσεις έχει αλλά ΔΕΝ ΣΥΓΚΡΙΝΕΤΑΙ ως αυτοκίνητο (πολυτέλεια, επίπεδο, στάτους κτλ) και που ΠΟΛΛΟΙ ΛΙΓΟΙ διαθέτουν πχ. τα 300 χιλιάρικα στερλίνες να την αγοράσουν!!!

ΑΥΤΟ είναι και η Apple. "Think Different" λέει το ρητό της.

Εγώ ήμουν ΜΕΓΑΣ ΠΟΛΕΜΙΟΣ της, δεν την γούσταρα, έλεγα τα ίδια "μα καλά, με τόσα φράγκα αγοράζω PC τούμπανο και οι αναβαθμίσεις του είναι σαφώς φθηνότερες"... Ή έλεγα "μα είναι δυνατόν να μην έχει την τάδε θύρα το τάδε μηχάνημα Apple, ενώ άλλα Android ή PC τα έχουν χρόνια"...;
Ναι, ισχύουν πολλά απ' τα παραπάνω.

Όπως ισχύει και κάτι άλλο: ΔΥΟ MAJOR λειτουργικά υπάρχουν, τα MacOS και τα Windows που ΕΚΛΑΠΗΚΕ το λειτουργικό απ' την Apple (ο Γκέιτς) και βγήκαν λίγο πριν τα MacOS. Υπάρχουν και τα Linux και άλλα, όμως τα MAJOR λειτουργικά είναι τα MacOS & Windows - και τα iOS & Android σε ταμπλέτες και τηλέφωνα.
Όμως... επειδή ήμουν ΑΡΧΙΚΑ (ΠΡΩΤΑ!) φανατικός χρήστης PC Windows & Android και μετά μου έτυχε να μεταβώ σε MacOS & iOS... είναι σαν να συγκρίνεις ένα Laser Gun (Apple) με... G3A3 τουφέκι (Win/Android)!

Το λειτουργικό (MacOS/iOS) απλά "δεν υπάρχει"!
Δώστε ένα οποιοδήποτε Win8 κομπιούτερ ή ένα Android phone σε ένα...5χρονο παιδάκι ή σε έναν 70άρι ηλικιωμένο.
Και μετά, δώστε τους ένα ΟΠΟΙΟΔΗΠΟΤΕ Apple device!
Mε τα πρώτα (τα Win/Android) θα μπερδέψουν "την βούρτσα με την π**τσα"...! Με τα Apple μηχανήματα, σε μισή ώρα θα το 'χουν κάνει "βίδες" το εργαλείο, θα μοιάζει σαν να το 'χαν από πάντα στην κατοχή τους - ΤΟΣΟ ΠΑΝΕΥΚΟΛΟ ΚΑΙ ΠΑΝ-ΕΥΧΡΗΣΤΟ είναι ένα μηχάνημα Apple!

Να μη μιλήσω για...εμφάνιση, έτσι; Ό,τι πιο τέλειο κουτί να βρεις για ένα Desktop PC Win, δεν θα φτάσει ΠΟΤΕ την μινιμαλιστική τελειότητα των Mac. ΑΠΛΑ, ΣΤΟΛΙΔΙ.

Και όσο αφορά και τις δυνατότητες; Η Apple τις δίνει με το "σταγονόμετρο", είναι αλήθεια. Μόλις ΤΩΡΑ έβαλε τετραπύρηνο. Γιατί το κάνει άραγε;... ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΟΝΤΑΙ ΟΛΑ ΑΥΤΑ στα Apple!!!
Γιατί με έναν διπύρινο κάνεις Ο,ΤΙ ΓΟΥΣΤΑΡΕΙΣ!
Γιατί με 1GB "μόνο" μνήμη στο μηλόφωνο, ΔΕΝ "ΛΑΓΚΑΡΕΙΣ" ΠΟΤΕ όπως ένα "τουμπανέ" Samsung Galaxy S4!

Όλα αυτά, τα γράφω από προσωπική εμπειρία. Τα είχα/έχω ΟΛΑ! Τα 'χα/τα έχω δοκιμάσει ΟΛΑ! Ήμουν ΜΙΣΗΤΟΣ ΕΧΘΡΟΣ της Apple... μέχρι που έτυχε να δουλέψω σε Apple και κατάλαβα ΠΟΣΟ ΛΑΘΟΣ είχα.

Όποιος "κάνει το λάθος" και πάρει Apple device (ενώ είχε κάτι άλλο)... ποτέ δεν θα επιστρέψει πίσω στα άλλα - για μένα.

Και για την τιμή των Apple devices; Οκ...
Πληρώνεις ένα ποσό σημαντικό (όχι "τρελό", αλλά σημαντικό) για το "μηλαράκι"-σήμα από πίσω. ΛΟΓΙΚΟ, όταν πληρώνεις 300 χιλιάρικα για την Άστον Μάρτιν και το 1/3 του ποσού το δίνεις για το έμβλημα στο καπό πάνω!!!
Τα Apple ΕΙΝΑΙ ΕΙΔΗ ΠΟΛΥΤΕΛΕΙΑΣ! ΑΠΟΔΕΧΤΕΙΤΕ το!
Θέλετε να 'χετε πολυτελές μηχάνημα; ΤΑ ΣΚΑΤΕ, τα "ακουμπάτε"! ΔΕΝ θέλετε; Μια χαρά, πάρτε "της σειράς" μηχανήματα και καθίστε και γίνετε...τεχνικοί PC οι ίδιοι να μάθετε και να τεστάρετε να φτιάξετε το "τουμπανέ" μηχάνημα των ονείρων σας. ΕΓΩ ΒΑΡΙΕΜΑΙ, έχω καλύτερα πράγματα να κάνω, αγοράζω το Apple και απλά πατώ το "ON"! TEΛΟΣ, τίποτ' άλλο...!


Άρα, μια απ' τα ίδια είναι στην τιμή, αν το καλοσκεφτείτε - και ΕΙΝΑΙ APPLE! Είναι ΕΙΔΟΣ ΠΟΛΥΤΕΛΕΙΑΣ, όπως ανέφερα...

Διαλέξτε και πάρτε...

Εγώ πάντως, μπορεί να κάτσω να μαζεύω χρήματα (κάθε φορά) το διπλάσιο χρόνο απ' ό,τι κάνουν άλλοι, αλλά ΟΥΔΕΠΟΤΕ ΠΛΕΟΝ μετάνιωσα για το iPad Mini Retina μου ή το iPhone6 μου ή το MacBook που πήρα - και τώρα, υπομονή κάνα 6άρι μήνες, να πάρω ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ τον απόλυτο πόθο μου, έναν iMac (με ΡΕΤΙΝΑ πλέον οθόνη)...


Τελευταία επεξεργασία από: ForceF, 19/10/2014 - 10:53


#57   tgousopoulos

tgousopoulos

    iPH Intergalactic Leader

  • 21.638 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:tgousopoulos

Δημοσίευση 19/10/2014 - 11:03

Forcef ουτε να ησουν ο lupus η ο ... Η ο ... :P

Τον ξεπερασες. Χαχαχα

#58   omilitis1987

omilitis1987

    iPH Hero

  • 4.524 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 19/10/2014 - 13:00

Ρε ForceF θεούλη...
Copy-paste ρε πας και κάνεις στο lupus???
Αυτά είναι γνήσια, τα θυμάμαι!!!
:P :D

#59   ntnskrds

ntnskrds

    iPH Elite Poster

  • 2.334 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:ntnskrds

Δημοσίευση 19/10/2014 - 13:06

ForceF θεος !!! 

 

Σχεδον ξεγελασες και  μενα ρε ... Θα ελεγα και 'γω οτι ειναι 'γνησιο' αλλα μια προσεκτικοτερη αναλυση (μετρησα ποσες φορες υπαρχει η ελληνικη λεξη 'μηλο' στο κειμενο)  εδειξε οτι μαλλον δεν ειναι . 

 

Εξαιρετικη προσπαθεια πάντως !!!



#60   vdkour

vdkour

    iPH Master

  • 5.830 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 20/10/2014 - 10:20

Αυτό που αδυνατούν να κατανοήσουν όσοι δεν έχουν και δεν είχαν ποτέ Apple device (ΟΠΩΣ ΚΙ ΕΓΩ ΗΜΟΥΝ ΕΤΣΙ πριν μερικά χρόνια) - και "κράζουν" την Apple και λένε ότι με τα ίδια λεφτά παίρνεις καλύτερο πράμα,... είναι ότι συγκρίνονται ανόμοια πράγματα.

Τα Apple είναι οι... Ρολς Ρόις ή οι Τζάγκουαρ ή οι Άστον Μάρτιν ή οι Μπέντλεϋ...και όλα τα άλλα είναι Χουντάι ή Σουμπαρού "πειραγμένα"! Δηλαδή, με τα προϊόντα Mac ΑΝΕΒΑΙΝΕΙΣ ΑΛΛΟ ΕΠΙΠΕΔΟ (πολυτέλειας, λειτουργικότητας, ευχρηστίας κτλ), ενώ με τα άλλα διαθέτεις φθηνό πολύ καλό "εργαλείο".
Ενδεχομένως, πολλοί δεν τους ενδιαφέρει τίποτα παραπάνω, απ' το να έχουν ένα "τούμπανο" μηχάνημα "κωλοφτιαγμένο/πειραγμένο" (βλ. για παράδειγμα τα "πειραγμένα" αμάξια τύπου "Fast & Furious", που θα δεις και Audi ή Ibiza με μεγάλες επιδόσεις)...
...Όμως, ΡΟΛΣ ΡΟΙΣ ΔΕΝ είναι και δεν θα γίνουν ποτέ!
Και ένας πχ. φραγκάτος, δεν θα κάτσει να ασχοληθεί να χάσει χρόνο να "πειράξει" ένα "Σιμπιζάκι" να το κάνει "αεροπλάνο" - απλά αγοράζει μια πανάκριβη τούρμπο Άστον Μάρτιν που ΚΑΙ επιδόσεις έχει αλλά ΔΕΝ ΣΥΓΚΡΙΝΕΤΑΙ ως αυτοκίνητο (πολυτέλεια, επίπεδο, στάτους κτλ) και που ΠΟΛΛΟΙ ΛΙΓΟΙ διαθέτουν πχ. τα 300 χιλιάρικα στερλίνες να την αγοράσουν!!!

ΑΥΤΟ είναι και η Apple. "Think Different" λέει το ρητό της.

Εγώ ήμουν ΜΕΓΑΣ ΠΟΛΕΜΙΟΣ της, δεν την γούσταρα, έλεγα τα ίδια "μα καλά, με τόσα φράγκα αγοράζω PC τούμπανο και οι αναβαθμίσεις του είναι σαφώς φθηνότερες"... Ή έλεγα "μα είναι δυνατόν να μην έχει την τάδε θύρα το τάδε μηχάνημα Apple, ενώ άλλα Android ή PC τα έχουν χρόνια"...;
Ναι, ισχύουν πολλά απ' τα παραπάνω.

Όπως ισχύει και κάτι άλλο: ΔΥΟ MAJOR λειτουργικά υπάρχουν, τα MacOS και τα Windows που ΕΚΛΑΠΗΚΕ το λειτουργικό απ' την Apple (ο Γκέιτς) και βγήκαν λίγο πριν τα MacOS. Υπάρχουν και τα Linux και άλλα, όμως τα MAJOR λειτουργικά είναι τα MacOS & Windows - και τα iOS & Android σε ταμπλέτες και τηλέφωνα.
Όμως... επειδή ήμουν ΑΡΧΙΚΑ (ΠΡΩΤΑ!) φανατικός χρήστης PC Windows & Android και μετά μου έτυχε να μεταβώ σε MacOS & iOS... είναι σαν να συγκρίνεις ένα Laser Gun (Apple) με... G3A3 τουφέκι (Win/Android)!

Το λειτουργικό (MacOS/iOS) απλά "δεν υπάρχει"!
Δώστε ένα οποιοδήποτε Win8 κομπιούτερ ή ένα Android phone σε ένα...5χρονο παιδάκι ή σε έναν 70άρι ηλικιωμένο.
Και μετά, δώστε τους ένα ΟΠΟΙΟΔΗΠΟΤΕ Apple device!
Mε τα πρώτα (τα Win/Android) θα μπερδέψουν "την βούρτσα με την π**τσα"...! Με τα Apple μηχανήματα, σε μισή ώρα θα το 'χουν κάνει "βίδες" το εργαλείο, θα μοιάζει σαν να το 'χαν από πάντα στην κατοχή τους - ΤΟΣΟ ΠΑΝΕΥΚΟΛΟ ΚΑΙ ΠΑΝ-ΕΥΧΡΗΣΤΟ είναι ένα μηχάνημα Apple!

Να μη μιλήσω για...εμφάνιση, έτσι; Ό,τι πιο τέλειο κουτί να βρεις για ένα Desktop PC Win, δεν θα φτάσει ΠΟΤΕ την μινιμαλιστική τελειότητα των Mac. ΑΠΛΑ, ΣΤΟΛΙΔΙ.

Και όσο αφορά και τις δυνατότητες; Η Apple τις δίνει με το "σταγονόμετρο", είναι αλήθεια. Μόλις ΤΩΡΑ έβαλε τετραπύρηνο. Γιατί το κάνει άραγε;... ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΟΝΤΑΙ ΟΛΑ ΑΥΤΑ στα Apple!!!
Γιατί με έναν διπύρινο κάνεις Ο,ΤΙ ΓΟΥΣΤΑΡΕΙΣ!
Γιατί με 1GB "μόνο" μνήμη στο μηλόφωνο, ΔΕΝ "ΛΑΓΚΑΡΕΙΣ" ΠΟΤΕ όπως ένα "τουμπανέ" Samsung Galaxy S4!

Όλα αυτά, τα γράφω από προσωπική εμπειρία. Τα είχα/έχω ΟΛΑ! Τα 'χα/τα έχω δοκιμάσει ΟΛΑ! Ήμουν ΜΙΣΗΤΟΣ ΕΧΘΡΟΣ της Apple... μέχρι που έτυχε να δουλέψω σε Apple και κατάλαβα ΠΟΣΟ ΛΑΘΟΣ είχα.

Όποιος "κάνει το λάθος" και πάρει Apple device (ενώ είχε κάτι άλλο)... ποτέ δεν θα επιστρέψει πίσω στα άλλα - για μένα.

Και για την τιμή των Apple devices; Οκ...
Πληρώνεις ένα ποσό σημαντικό (όχι "τρελό", αλλά σημαντικό) για το "μηλαράκι"-σήμα από πίσω. ΛΟΓΙΚΟ, όταν πληρώνεις 300 χιλιάρικα για την Άστον Μάρτιν και το 1/3 του ποσού το δίνεις για το έμβλημα στο καπό πάνω!!!
Τα Apple ΕΙΝΑΙ ΕΙΔΗ ΠΟΛΥΤΕΛΕΙΑΣ! ΑΠΟΔΕΧΤΕΙΤΕ το!
Θέλετε να 'χετε πολυτελές μηχάνημα; ΤΑ ΣΚΑΤΕ, τα "ακουμπάτε"! ΔΕΝ θέλετε; Μια χαρά, πάρτε "της σειράς" μηχανήματα και καθίστε και γίνετε...τεχνικοί PC οι ίδιοι να μάθετε και να τεστάρετε να φτιάξετε το "τουμπανέ" μηχάνημα των ονείρων σας. ΕΓΩ ΒΑΡΙΕΜΑΙ, έχω καλύτερα πράγματα να κάνω, αγοράζω το Apple και απλά πατώ το "ON"! TEΛΟΣ, τίποτ' άλλο...!


Άρα, μια απ' τα ίδια είναι στην τιμή, αν το καλοσκεφτείτε - και ΕΙΝΑΙ APPLE! Είναι ΕΙΔΟΣ ΠΟΛΥΤΕΛΕΙΑΣ, όπως ανέφερα...

Διαλέξτε και πάρτε...

Εγώ πάντως, μπορεί να κάτσω να μαζεύω χρήματα (κάθε φορά) το διπλάσιο χρόνο απ' ό,τι κάνουν άλλοι, αλλά ΟΥΔΕΠΟΤΕ ΠΛΕΟΝ μετάνιωσα για το iPad Mini Retina μου ή το iPhone6 μου ή το MacBook που πήρα - και τώρα, υπομονή κάνα 6άρι μήνες, να πάρω ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ τον απόλυτο πόθο μου, έναν iMac (με ΡΕΤΙΝΑ πλέον οθόνη)...

ρε μηπως εισαι εσυ ο LUPUS και μας τρολλαρεις;;;χαχαχαχαχαχα!!!!

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες