Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Παράνομη ακύρωση εγγύησης iPhone 3G από τη Vodafone


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
51 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#46   DSOdysseas

DSOdysseas

    iPH Enthousiast

  • 470 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 22/07/2009 - 15:51

Με λίγα λόγια, πας το αγοράζεις, κάνεις ένα τάμα και μια προσευχή να είναι εντάξει και αν ο Θεός δεν έχει κέφια μαζί σου, άντε γειά! Τελικά από που είναι καλύτερα να το πάρεις? άγνωστο.. όλα είναι θέμα τύχης.. :P

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#47   marios4

marios4

    iPH newbie

  • 27 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 30/07/2009 - 12:32

εεεε μην ισοπεδώνουμε τα παντα....και αυτοκινητο περνεις και "κάνεις ένα τάμα και μια προσευχή να είναι εντάξει" αυτα συμβαινουν και πόσο μάλλον σε κατι που εχει πουλήσει σαν τρελο....

#48   inside

inside

    iPH Member

  • 270 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 16/11/2010 - 22:52

Καταρχάς, η εγγύηση είναι 1 χρόνος. Δεν έχει σημασία στην περίπτωση σου βέβαια αλλά ενημερωτικά το είπα.


η εγγυηση βαση ευρωπαικου νομου σε ΟΛΑ τα προιοντα ειναι 2 χρονια! αρα εχουμε το δικαιωμα να κανουμε μηνυση σε ΟΠΟΙΑΔΗΠΟΤΕ εταιρια δινει 1 χρονο εγγυησης.
το θεμα ειναι οτι κανεις δεν ασχολειται.

#49   angmar

angmar

    iPH Member

  • 296 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 16/11/2010 - 22:58

Καλό το ξέθαμα, αλλά λίγο χαλαρά με τις μηνύσεις ε;

Μπορούμε να δούμε αυτόν τον νόμο κι εμείς;

#50   inside

inside

    iPH Member

  • 270 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 16/11/2010 - 23:02

Καλό το ξέθαμα, αλλά λίγο χαλαρά με τις μηνύσεις ε;

Μπορούμε να δούμε αυτόν τον νόμο κι εμείς;


δεν ειπα οτι θα κανω μηνυση αλλα να ξερουμε τι γινεται κιολας
αυτο ισχυει..το ειπε καθηγητης σε διαλεξη του στο ΠΑ.ΠΙ στα χρηματοοικονομικα. ημουν παρων.
διαβασε αυτο http://www.ntemos.gr...49-eggyhsh.html

#51   inside

inside

    iPH Member

  • 270 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 16/11/2010 - 23:33

ΠΑ.ΠΕΙ :) δεν μου εκανε edit του προηγουμενο post

Τελευταία επεξεργασία από: inside, 16/11/2010 - 23:36


#52   argirisvlahos

argirisvlahos

    iPH newbie

  • 1 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 25/11/2010 - 11:59

καλημερα σε ολους πριν απο εναν χρονο αγορασα απο την vodafone ενα iphone 3g 8gb με εγγυηση ενος χρονου,για να δειτε ποσο απατεωνες ειναι οι τυποι, εκει στο service παρεδωσα το τηλεφωνο μου στην vodafone 2 μηνες περιπου πριν ληξει η εγγυηση λογο επειδη απλα δεν μου ανοιγε η οθονη (το τηλεφωνο το παρεδωσα σφραγισμενο και αθικτο) και εκτος οτι μου το καθυστερησαν 2 ολοκληρους μηνες πηγαινοντας στην vodafone να δω τι ακριβως εχει γινει με αυτο το τηλεφωνο, οι τυποι απλα μου εδειξαν σε φωτογραφειες ανοιγμενο το κινητο μου υποστηριζοντας οτι το παρεδωσα ανοιχτο!!και ολο αυτο απλα για να μην μου το αντικατασταστησουν!!!ξεροντας πως ειμαι εκτος εγγυησης πλεον!!!η απαντηση τους απλα ηταν οτι δεν μπορουν να κανουν τιποτα!!απατεωνες με ολη την σημασια τις λεξης!!τα συμπερασματα μπορειτε να τα βγαλετε απο μονοι σας!!! vodafone και service ισον απατεωνες!!!!!! γι'αυτο σκεφτειτε το καλα πριν αγορασετε το επομενο τηλεφωνο σας!!




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες