Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* - - - - 1 ψήφοι

Info για αγορά iPhone 6 & 6Plus από Αμερική & Apple Store..


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
137 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#46   airthanos69

airthanos69

    iPH Contributor

  • 1.106 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina +4G

Δημοσίευση 15/10/2014 - 21:07

Υπάρχει και στο κουτί απόδειξη. Σε εμένα πάντως δεν μου έχουν στείλει email, όπως πέρυσι.

. Εμενα στο κουτι ειχε το τηλεφωνο και ενα χαρτι με order και διευθυνση αποστολης αρα αποδειξη την εκτυπωνω απο τα mail αχρειαστη να ειναι!!!!

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#47   108

108

    iPH Contributor

  • 1.260 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 15/10/2014 - 21:12

Εμένα πάντα γίνεται ερώτηση και σε πιο email... Έκανες online παραγγελία και δεν έχεις απόδειξη μέσω email?? Παράξενο..

Ναι ηλεκτρονικά αλλα δεν ήρθε email. Βέβαια μέσω του apple account και στο ιστορικό, υπάρχει η δυνατότητα για εκτύπωση



#48   gtferrari

gtferrari

    iPH Enthousiast

  • 388 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus

Δημοσίευση 19/10/2014 - 14:36

Ξέρει κανένας ποιος είναι ο καλύτερος τρόπος αποστολής από Αμερική έτσι ώστε να έχεις τι λιγότερες πιθανότητες να περάσει από το τελωνείο? Θέλει να μου το στείλει ο Φίλος μου ως δώρο αλλά δεν νομίζω ότι αυτό σημαίνει ότι δεν θα περάσει τελωνείο, σωστά?



#49   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 19/10/2014 - 14:53

Ξέρει κανένας ποιος είναι ο καλύτερος τρόπος αποστολής από Αμερική έτσι ώστε να έχεις τι λιγότερες πιθανότητες να περάσει από το τελωνείο? Θέλει να μου το στείλει ο Φίλος μου ως δώρο αλλά δεν νομίζω ότι αυτό σημαίνει ότι δεν θα περάσει τελωνείο, σωστά?

Ο μόνος τρόπος που θα γλύτωσεις κατά 99% το τελωνείο είναι με απλό ταχυδρομείο, USPS.

 

Με άλλη, π.χ FedEx, όχι. Τα "gift" και τα λοιπά έχουν τελειώσει καιρό τώρα.


Τελευταία επεξεργασία από: nikosgnr, 19/10/2014 - 14:55

| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#50   Ahmet

Ahmet

    iPH newbie

  • 5 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 19/10/2014 - 14:59

ρε παιδια δηλαδη για τι τιμη μιλαμε αμα το παρεις απο Αμερικη χωρις συμβόλαιο ?



#51   Velkus

Velkus

    iPH Hero

  • 5.457 μηνύματα
  • Twitter:@SpyVeProductions
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:Velinikus

Δημοσίευση 19/10/2014 - 19:26

ρε παιδια δηλαδη για τι τιμη μιλαμε αμα το παρεις απο Αμερικη χωρις συμβόλαιο ?


Ανάλογα την πολιτεία για τον φόρο πιο iphone και πια χωρητικότητα.. ;;

@CaLi@


#52   Ahmet

Ahmet

    iPH newbie

  • 5 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 19/10/2014 - 19:50

ενα iPhone 6 16 GB για παραδειγμα ποσο μπορει να κανει τη στιγμη που εδω ερχεται 739 + ?

τωρα για πολιτεια δεν ξερω οτι να ναι ! :P



#53   gtferrari

gtferrari

    iPH Enthousiast

  • 388 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus

Δημοσίευση 19/10/2014 - 20:12

Ο μόνος τρόπος που θα γλύτωσεις κατά 99% το τελωνείο είναι με απλό ταχυδρομείο, USPS.

 

Με άλλη, π.χ FedEx, όχι. Τα "gift" και τα λοιπά έχουν τελειώσει καιρό τώρα.

Ο φίλος μου θέλει να το στείλει με ασφάλεια για μην τυχόν και χαθεί. Το κακό είναι ότι έτσι δηλώνεται η αξία του αντικειμένου. Θα του πω αν είναι να το στείλει απλά συστημένο με USPS μιας και νομίζω ότι είναι ότι το καλύτερο, σωστά;



#54   technomonster

technomonster

    iPH Elite Poster

  • 1.908 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 19/10/2014 - 20:15

Πήγα επιτέλους σε Apple Store σήμερα για αγορά Αpple Care+.

 

 

Αφού λοιπόν ήμουν εκεί είπα να κάνω και μερικές ερωτήσεις να δω τι θα μου πούνε σχετικά με την διαθεσιμότητα και για τα 2 μοντέλα που αφορά της T-Mobile και της Verizon..

 

 

Στην πρώτη ερώτηση η απάντηση ήταν πως τα Apple Store παραλαμβάνουν κάθε μέρα τα ξημερώματα κάποια κομμάτια iPhones και πως έχουν ιδικά stickers που μοιράζουν σε όσους είναι εκεί από πολύ πρωί για περάσουν μόλις ανοίξουν με σειρά προτεραιότητας για την αγορά τους.. Άρα όσοι τυχεροί είναι εκεί από πολύ πρωί να ξέρετε πως θα βρουν σίγουρα iPhone.. Σε λίγη ώρα όπως με διαβεβαίωσε ο άνθρωπος έχουν γίνει ανάρπαστα... Ήταν και ένας φίλος μαζί μου, που θα επιχειρήσει να πάει το πρωί να πάρει το 6.

 

Στην 2η "Παγίδα" Ερώτηση ήταν αν έρθω το πρωί και πάρω αυτών των 2 εταιριών iPhone (Τ-Mobile & Verizon) θα μπορέσω να τα πάω Ελλάδα και να παίξουν κανονικά χωρίς κανένα πρόβλημα και ως γνωστόν η απάντηση ήταν καταφατική, Ναι μπορείτε από την στιγμή που αυτά τα μοντέλα μπορούν να παίξουν εκτός usa χωρίς να ξεκλειδωθούν από τον πάροχο...

 

Μετά από αυτά έκανα κάποιες ερωτήσεις που με αφορούσαν, για να δω αν τελικά ξέρει να κάνει καλά την δουλειά του ο υπάλληλος και είδα πως ήταν γάτα και γνώριζε όλα μου τα ερωτήματα και με εξυπηρέτησε με το καλύτερο τρόπο!!

 

Επίλογος>

Όταν είδε πως γνωρίζω πολλά πράγματα, γιατί στην κουβέντα είδε πως δεν είμαι κανένας άσχετος, στο τέλος μου είπε πως θα μπορούσα να δουλέψω για την εταιρία και εξυπηρετώ και ελληνικό κοινό που το έχουν ανάγκη!! Χα χα!! Δεν είναι η πρώτη φορά που το ακούω αυτό, μάλλον δεν θα με χάλαγε να κάνω μία αίτηση! :P

 

Αυτά!! Για όποιον έχει απορίες για τα αμερικάνικα μοντέλα καλό θα ήταν να συζητάμε σε αυτό το θέμα! :)

χάχα καλα τι τους είπες βρε Σπυρακο?  :P



#55   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 19/10/2014 - 20:16

Ο φίλος μου θέλει να το στείλει με ασφάλεια για μην τυχόν και χαθεί. Το κακό είναι ότι έτσι δηλώνεται η αξία του αντικειμένου. Θα του πω αν είναι να το στείλει απλά συστημένο με USPS μιας και νομίζω ότι είναι ότι το καλύτερο, σωστά;

Μόνο με USPS θα γλυτώσεις το τελωνείο. Με άλλες μεταφορικές θα έχεις πρόβλημα.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#56   iThanos

iThanos

    iPH Enthousiast

  • 474 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 19/10/2014 - 20:30

Ανάλογα την πολιτεία για τον φόρο πιο iphone και πια χωρητικότητα.. ;;

Απο apple store los angeles...ποσο κανει το 16-64gb iphone 6 απλο..τι φορολογια εχει εκει γνωριζεις??και ποσο κανει περιπου να στειλεις με usps απο L.A.?

#57   Velkus

Velkus

    iPH Hero

  • 5.457 μηνύματα
  • Twitter:@SpyVeProductions
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:Velinikus

Δημοσίευση 21/10/2014 - 22:57

Έχουμε ανοίξει αυτό το θέμα και ακόμα έχουμε τις ίδιες ερωτήσεις ξανά και ξανά σε καινούργια θέματα!

 

 

ΨΑΞΤΕ ΚΑΙ ΛΙΓΟ ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ ΚΑΚΟ ΣΤΗΝ ΥΓΕΙΑ ΣΑΣ!!! ίσα ίσα σας βοηθάει να βρείτε την λύση και την απάντηση σας άμεσα!!

 

 

 

 

Απο apple store los angeles...ποσο κανει το 16-64gb iphone 6 απλο..τι φορολογια εχει εκει γνωριζεις??και ποσο κανει περιπου να στειλεις με usps απο L.A.?

 

 

 

Αν διάβαζες λίγο πιο πίσω θα το έβρισκες!!! :)

 

 

Όσο για το 2ο σκέλος δεν γνωρίζω, γιατί δεν στέλνω τέτοιου είδους πράγματα προσωπικά..\

 

 

EDIT:

Δες εδώ..

 

Οδηγός για αποστολή Ιphone απο Αμερική 2014


Τελευταία επεξεργασία από: velkus, 21/10/2014 - 23:01

@CaLi@


#58   iThanos

iThanos

    iPH Enthousiast

  • 474 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 21/10/2014 - 23:45

Οχι συνηθως ψαχνω αλλα εδω οντως ξεχασα να googlaro...sorry και ευχαριστω για τα λινκ..

#59   orfanalex

orfanalex

    iPH newbie

  • 10 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 25/10/2014 - 22:41

Velkus εγω τον φίλο μου που βρίσκεται τωρα Σικάγο τον λέω δηλαδή να παει σε ενα Apple Store και να μου πάρει το 6 plus είτε Verizon ή t-mobile και δεν θα εχω πρόβλημα στην Ελλάδα;

#60   lefteristz

lefteristz

    iPH Elite Poster

  • 2.132 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3GS
  • Tablet:iPad 4

Δημοσίευση 26/10/2014 - 00:44

Velkus εγω τον φίλο μου που βρίσκεται τωρα Σικάγο τον λέω δηλαδή να παει σε ενα Apple Store και να μου πάρει το 6 plus είτε Verizon ή t-mobile και δεν θα εχω πρόβλημα στην Ελλάδα;

αυτο της t-mobile μονο να ειναι απο apple store !!



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες