Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Parrot AR.Drone - Remote Controlled Quadricopter from Iphone


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
43 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#31   deemeetris

deemeetris

    iPH newbie

  • 8 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 15/09/2010 - 20:43

Μηπως ξερει κανεις να μας πει απο που μπορουμε να το προμηθευτουμε?

Όπως έγραψα στο ποστ #27 λίγο πριν, εγώ το παρήγγειλα από εδώ http://ardrone.parro...drone_main.aspx Για τιμές κ μεταφορικά όμως κοίτα στο ποστ που σου είπα (η τιμή που θα δεις στο λινκ είναι μόνο για αγγλία)

Τελευταία επεξεργασία από: deemeetris, 15/09/2010 - 20:44


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#32   karadreas

karadreas

    iPH User

  • 153 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 17/09/2010 - 21:06

Παιδια ειναι τελειο!οσο για την εμβελεια wifi,μπορεισ να κανεισ καλη πατεντα που κοστιζει 200 ευρο το πολυ!απλα πρεπει να ξερεισ απο δυκτια!το εχει κανει ενασ γνωστος μου που ασχολειτε με δυκτια εχει τελειωσει σχολη, και ειχε δικο του ιντερνετ καφε!μου ειχε πει πωσ εστελνε απο του σπιτιου την γραμμη internet στο ιατρειο του πατερα του που ηταν 200 μετρα μακρια !και τον ρωτησα πωσ γινεται αυτο και μου λεει οτι πειρε ενα δοριφορικο πιατο με προεκταση καλοδιου και την συνδεσε με το router του!προσανατολισε την κεραια και επιανε ο πατερασ του φουλ!οσοι ασχολουντε με δυκτεια ας μας δωσουν τα φωτα τους γιατι εμενα ετσι οπωσ μου εξηγησε εχασα τον μπουσουλα και δεν εχω ιδεα απο δυκτια!

#33   karadreas

karadreas

    iPH User

  • 153 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 17/09/2010 - 21:28

ειναι πραγματικα απιστευτο αλλα βλακεια που κραταει μονο τοσο λιγο η μπαταρια του!!!!!

#34   arisarts

arisarts

    iPH newbie

  • 13 μηνύματα
  • Twitter:@arisarts
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 20/09/2010 - 13:41

Παιδια ειναι τελειο!οσο για την εμβελεια wifi,μπορεισ να κανεισ καλη πατεντα που κοστιζει 200 ευρο το πολυ!απλα πρεπει να ξερεισ απο δυκτια!το εχει κανει ενασ γνωστος μου που ασχολειτε με δυκτια εχει τελειωσει σχολη, και ειχε δικο του ιντερνετ καφε!μου ειχε πει πωσ εστελνε απο του σπιτιου την γραμμη internet στο ιατρειο του πατερα του που ηταν 200 μετρα μακρια !και τον ρωτησα πωσ γινεται αυτο και μου λεει οτι πειρε ενα δοριφορικο πιατο με προεκταση καλοδιου και την συνδεσε με το router του!προσανατολισε την κεραια και επιανε ο πατερασ του φουλ!οσοι ασχολουντε με δυκτεια ας μας δωσουν τα φωτα τους γιατι εμενα ετσι οπωσ μου εξηγησε εχασα τον μπουσουλα και δεν εχω ιδεα απο δυκτια!



Αυτή η λύση (πατέντα όπως το αναφέρεις) είναι δύσκολο να εφαρμοστεί για το ardrone.
To δορυφορικό πιάτο θέλει μεγάλη ακρίβεια στην ρύθμιση του και ΔΕΝ είναι OMNIDIRECTIONAL (δεν δουλεύει 360 μοίρες) αλλά κατευθυντικό.

Αν χρησημοποιήσεις πιάτο ή πάνελ πρέπει κάποιος να σημαδεύει με ακρίβεια το ardrone .

#35   adenadoume

adenadoume

    iPH Addict

  • 610 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 19/11/2010 - 18:12

Έρχεται το AR.Pursuit, το augmented reality παιχνίδι για μάχες ανάμεσα σε δύο AR.Drones!

Το AR.Pursuit είναι το πρώτο augmented reality (επαυξημένης πραγματικότητας) παιχνίδι που έχει σχεδιαστεί για το τηλεκατευθυνόμενο (μέσω iPhone) ελικοπτεράκι/quadricopter AR.Drone της Parrot.

Το παιχνίδι επιτρέπει σε δύο παίχτες - κατόχους τηλεκατευθυνόμενων ελικοφόρων/quadricopters AR.Drone της Parrot - να μονομαχήσουν κυνηγώντας το AR.Drone του άλλου, χρησιμοποιώντας virtual πολυβόλα και πυραύλους.

Το παιχνίδι αναμένεται να κυκλοφορήσει στο App Store στις 26 Νοεμβρίου στην τιμή των €2,39

Mε την χρήση των καμερών που βρίσκονται πάνω στα ελικοπτεράκια αλλά και την κάμερα του iPhone, το παιχνίδι θα ενσωματώνει/υπερθέτει πάνω στην οθόνη του iPhone τα εικονικά πυρά (πολυβόλα και πυραύλους) που θα χρησιμοποιεί ο ένας παίχτης για να χτυπήσει το AR.Drone του άλλου.
Το παιχνίδι θα χωρίζεται σε δύο φάσεις: Στην μία το ένα AR.Drone θα είναι ο "κυνηγός" ενώ στην συνέχεια οι ρόλοι θα αντιστρέφονται.

Ακολουθεί το βίντεο καθώς και οι σχετικές πληροφορίες για το πως γυρίστηκε:

http://www.youtube.com/watch?v=CG5pqTWVahQ&feature=player_embedded


Shot on location at the AIR & SPACE MUSEUM of Paris - Le Bourget Airport, France with their kind authorization.

Every shot in this video is real (no special effects).
Scenes over AR.Drone cockpit view were shot using a GoPro camera on top of AR.Drone hull.
Aerial shots were done using a Polecam.
Cameras: Canon 5D Mark II, Sony Alpha 55, GoPro Hero HD.


Πληροφορίες θα βρείτε και στο site της Parrot.

[via ispazio]

Τελευταία επεξεργασία από: adenadoume, 19/11/2010 - 18:16


#36   katsulas

katsulas

    Newbie

  • 975 μηνύματα
  • Twitter:@GeorgeKatsulas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • GameCenter:iKatsulas

Δημοσίευση 22/11/2010 - 14:41

Τέλειο ! ! !

#37   psyhack

psyhack

    iPH User

  • 134 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:psyhack

Δημοσίευση 22/11/2010 - 15:37

Παρουσιαστήκε στην CES και είναι φοβερό παιχνιδάκι. Δεν έχουν (αν δεν κάνω λάθος) ανακοινώση ακόμα διαθεσιμότητα και τιμή. Θα είναι σίγουρα όμως ακριβώ παιχνιδάκι.



http://ardrone.parro...37&sbadd=201748


£299.99 σε 3 χρώματα :)

Τελευταία επεξεργασία από: psyhack, 22/11/2010 - 15:37


#38   deemeetris

deemeetris

    iPH newbie

  • 8 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 23/11/2010 - 16:06

κοιτα στο ποστ #27: Το κόστος του ήταν 300 ευρώ (μαζί με το φπα) και 15,90 τα μεταφορικά. Εγώ το παρήγγειλα από εδώ http://ardrone.parro...drone_main.aspx ακολουθόντας την διαδικασία κανονικά (buy now κτλ.)και παρόλο που λέει 299 λίρες αγγλίας για κόστος, όταν η παραγγελία είναι προς Ελλάδα, αναδρομολογείται αυτόματα προς το γαλλικο expansys οπότε και το κόστος είναι 299 ευρώ

#39   rromeodim

rromeodim

    iPH Guru

  • 9.685 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 23/11/2010 - 16:59

Παντως διαβαζω στα γρηγορα παρα πολλα παραπονα απο την υποστηριξη της εταιριας...πολυ μεγαλοι χρονοι αναμονης για επισκευες κλπ.

#40   nkarimalis

nkarimalis

    iPH newbie

  • 60 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 23/11/2010 - 23:52

επειδη θα προχωρησω προς την αγορα του θα ηθελα ναρωτησωκατι πολυ σοβαρο....

επιπλεον μπαταριες κ φορτιστη εδω στην ελλαδα που μπορουμε να βρουμε/φτιαξουμε; γιατι αλλο το πετας για 10 λεπτα και αλλο μιση ωριτσα....

#41   eisaisobaros

eisaisobaros

    iPH Member

  • 276 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 22/01/2011 - 17:10

Μήπως το έφερε κανένας στην ελλάδα τελικά;

#42   mikexs

mikexs

    iPH Master

  • 5.698 μηνύματα
  • Twitter:@mikexst
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 12/09/2011 - 22:36

WiFi Hacking χρησιμοποιώντας ένα AR.Drone.

Αναρτημένη εικόνα

The SkyNET drone is a modified $300 Parrot quadcopter with a Linux computer, 3G card, a GPS unit and two Wi-Fi cards. This is how it works:

Controlled by a botmaster using 3G, the drone or group of drones fly over any urban area looking for Wi-FI networks. As they find them, they automatically try to break in. Once they get inside the network, it searches for personal computers that can be compromised. Any computer that falls to the attack gets turned into a zombie without the user ever knowing it.

After the infection process, the hackers can easily control the zombies remotely through the Wi-Fi drone-to-host connection. The zombies can be used to perform any attack through their internet connections, receiving commands from SkyNET but with no traceable internet ties to the hacker botmaster.

Τελευταία επεξεργασία από: mikexs, 12/09/2011 - 22:37


#43   thomas3613

thomas3613

    iPH newbie

  • 1 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 4

Δημοσίευση 28/02/2013 - 16:33

παιδια πηρα το ar.drone 2.0 το εχει κανενας για να μου πει καμια μπαταρια που κραταει παραπανω? ευχαριστω.

#44   macis71

macis71

    iPH newbie

  • 5 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 09/12/2014 - 14:51

Θα μπορούσατε να γράψετε ένα θέμα σχετικό με τα drones;

Σκέφτομαι να πάρω ένα για να βάζω την gopro και θα ήθελα

να μάθω περισσότερα πριν αποφασίσω.

 

Ευχαριστώ






Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες