Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 1 ψήφοι

iOS 8.1 με iPhone 4s όσοι κάνατε update δώστε τα φωτα σας


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
56 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#16   Thanasiskok

Thanasiskok

    iPH Addict

  • 609 μηνύματα
  • Twitter:@thanasiskok
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:thanasiskok

Δημοσίευση 24/10/2014 - 00:19

εγω αυτο ειδα και δε λεω να αναβαθμισω!!!

Παιδιά το δικό μου τουλάχιστον στην 8.1 δεν έχει καμία σχέση με αυτό το τόσο laggy πράγμα που βλέπω! Καμία όμως! Το ότι αργεί από θέμα ταχύτητας σε κάποιες εφαρμογές ναι αργεί λίγο παραπάνω σε σχέση με την 7.1.2! Αλλά εμένα δεν μου κολλάει καν! Εμένα έτσι έκανε το κινητό όταν κατα λάθος από βιασύνη είχα περάσει πάνω στην 7.1.2 την 8! Το κινητό αν γίνει setup as new και σετάρισμα από την αρχή, τρέχει απροβλημάτιστα! Μάλλον σε αυτό το βίντεο έγινε update και όχι restore!

Τελευταία επεξεργασία από: Thanasiskok, 24/10/2014 - 00:24


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#17   giorgosh

giorgosh

    iPH User

  • 143 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 7

Δημοσίευση 24/10/2014 - 09:06

Το iPad 2 μου με 7.1, ήδη το θεωρώ αργό και εκνευριστικό όπως τρέχει, πόσο μάλλον με την 8άρα. Απλά είχα την ελπίδα μήπως υπήρχε κάποια βελτίωση, αλλά όπως είπε και ο φίλος παραπάνω κάθε πέρσυ και καλύτερα 



#18   skipper1

skipper1

    iPH newbie

  • 51 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 26/10/2014 - 20:42

παιδια σορυ αλλα σερνεται στο safari και στο ανοιγμα των εφαρμογων... μου ξενισε σε σχεση με την 7.2

πως λυνεται αυτό?



#19   StavSanis

StavSanis

    iPH User

  • 131 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 26/10/2014 - 20:54

Δικιά μου γνώμη όσοι έχετε μείνει στο 4s στην 7.1.2 να παραμείνετε εκεί ! Εκεί το 4s πετούσε και άξιζε σαν κινητό ακόμη και σήμερα !



#20   peros550

peros550

    iPH Addict

  • 716 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 26/10/2014 - 20:58

τελικά την δοκίμασα. η 8.1 στο 4s πάει πολύ χειρότερα από ότι η 7. Το κινητό καθυστερεί χαρακτηριστικά ακόμα και όταν πατάς να πάρει τηλέφωνο. 

 

όσοι δεν έχετε λόγο να πάτε στην 8, μείνετε στην 7.


Τελευταία επεξεργασία από: peros550, 26/10/2014 - 20:59


#21   Paolokom

Paolokom

    iPH Addict

  • 632 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 26/10/2014 - 21:06

οπως εγω :)



#22   Slaughter

Slaughter

    iPH Addict

  • 879 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 26/10/2014 - 21:29

εγώ πέρασα χτες την 8.1 από 7.0.3 που είχα πριν. Δεν είδα μεγάλη αλλαγή στην απόκριση αλλά είναι ακόμα νωρίς. Το μόνο πρόβλημα που βλέπω είναι με το wifi που κάποιες φορές είναι τραγικά αργό. Επίσης κάτι άλλο που αργεί είναι να ανοίξει η κάμερα. κατα τα άλλα είμαι ευχαριστημένος. Για μπαταρία δεν ξέρω γιατί όλο κάτι κάνω απο χτες οπότε πέφτει γρήγορα. Να σημειώσω ότι ήμουν jb και έκανα restore from backup (no problems)



#23   Paolokom

Paolokom

    iPH Addict

  • 632 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 26/10/2014 - 23:27

εγώ πέρασα χτες την 8.1 από 7.0.3 που είχα πριν. Δεν είδα μεγάλη αλλαγή στην απόκριση αλλά είναι ακόμα νωρίς. Το μόνο πρόβλημα που βλέπω είναι με το wifi που κάποιες φορές είναι τραγικά αργό. Επίσης κάτι άλλο που αργεί είναι να ανοίξει η κάμερα. κατα τα άλλα είμαι ευχαριστημένος. Για μπαταρία δεν ξέρω γιατί όλο κάτι κάνω απο χτες οπότε πέφτει γρήγορα. Να σημειώσω ότι ήμουν jb και έκανα restore from backup (no problems)

φιλε κριμα που δεν μπορεσες να χρησιμοποιησεις την 7,1,2 πολυ καλυτερη απο την 7,0,3 γι αυτο σου φαινεται σχεδον ιδιο στην 8


Τελευταία επεξεργασία από: Paolokom, 26/10/2014 - 23:27


#24   StavSanis

StavSanis

    iPH User

  • 131 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 27/10/2014 - 00:03

εγώ πέρασα χτες την 8.1 από 7.0.3 που είχα πριν. Δεν είδα μεγάλη αλλαγή στην απόκριση αλλά είναι ακόμα νωρίς. Το μόνο πρόβλημα που βλέπω είναι με το wifi που κάποιες φορές είναι τραγικά αργό. Επίσης κάτι άλλο που αργεί είναι να ανοίξει η κάμερα. κατα τα άλλα είμαι ευχαριστημένος. Για μπαταρία δεν ξέρω γιατί όλο κάτι κάνω απο χτες οπότε πέφτει γρήγορα. Να σημειώσω ότι ήμουν jb και έκανα restore from backup (no problems)

Λογικό να μην είδες μεγάλη αλλαγή γιατί η 7.1.2 ήταν αυτή που έκανε το 4s να πετάει.

Όσο για το wifi εμένα πλέον είναι μια άχρηστη και αχρείαστη λειτουργία του κινητού !Ελπίζω να μην συμβεί και σε άλλους αν και απότι έχω ψάξει έχει συμβεί σε άπειρους γενικά και σε άλλες χώρες και η apple στον κόσμο της.Τι να πεις



#25   Paolokom

Paolokom

    iPH Addict

  • 632 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 27/10/2014 - 00:07

Λογικό να μην είδες μεγάλη αλλαγή γιατί η 7.1.2 ήταν αυτή που έκανε το 4s να πετάει.

Όσο για το wifi εμένα πλέον είναι μια άχρηστη και αχρείαστη λειτουργία του κινητού !Ελπίζω να μην συμβεί και σε άλλους αν και απότι έχω ψάξει έχει συμβεί σε άπειρους γενικά και σε άλλες χώρες και η apple στον κόσμο της.Τι να πεις

αυτο με το wifi συνεβαινε συνη8ως μετα απο update απο ιος 6 σε 7..το πα8α και γω σε ολοκαινουργια συσκευη  2 ωρων (ανακατασκευασμενη) 



#26   StavSanis

StavSanis

    iPH User

  • 131 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 27/10/2014 - 00:12

αυτο με το wifi συνεβαινε συνη8ως μετα απο update απο ιος 6 σε 7..το πα8α και γω σε ολοκαινουργια συσκευη  2 ωρων (ανακατασκευασμενη) 

Άστα να πάνε. Και τι έκανες?

Πραγματικά σταμάτησα να ασχολούμαι από προχθές γιατί θα το πετάξω σε κανα τοίχο στο τέλος.

Δοκίμασα τα πάντα , πόσα restore,επαναφορές δικτύου,αλλαγές dns κλπ κλπ αλλά τίποτα.



#27   Paolokom

Paolokom

    iPH Addict

  • 632 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 27/10/2014 - 00:18

Άστα να πάνε. Και τι έκανες?

Πραγματικά σταμάτησα να ασχολούμαι από προχθές γιατί θα το πετάξω σε κανα τοίχο στο τέλος.

Δοκίμασα τα πάντα , πόσα restore,επαναφορές δικτύου,αλλαγές dns κλπ κλπ αλλά τίποτα.

τι να κανω οπως ηταν το πηγα πισω....μολις το ειχα παραλαβει να φανταστεις (ανακατασκευη) και ουτε 2 ωρες δε το ειχα..
μου ειχε ερ8ει στην 6,χ,χ και μολις το πηρα πηγα σπιτι και εκανα update στην 7 και παει το wifi..........



#28   StavSanis

StavSanis

    iPH User

  • 131 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 27/10/2014 - 00:23

τι να κανω οπως ηταν το πηγα πισω....μολις το ειχα παραλαβει να φανταστεις (ανακατασκευη) και ουτε 2 ωρες δε το ειχα..
μου ειχε ερ8ει στην 6,χ,χ και μολις το πηρα πηγα σπιτι και εκανα update στην 7 και παει το wifi..........

Ότι να'ναι ρε..

Άμα είχα εγγύηση θα τοστελνα. Να πάω να το δει κάποιος ούτε καν (καθαρά εγωιστικό γιατί ευθύνεται το κολοupdate τους).

Οπότε αναγκαστικά περιμένω update (σώθηκα δηλαδή) και σε κανα μήνα παίρνω καινούριο. Που ήμουν για 6άρι αλλά πλέον δεν ξέρω θα δείξει!


Τελευταία επεξεργασία από: StavSanis, 27/10/2014 - 00:23


#29   Paolokom

Paolokom

    iPH Addict

  • 632 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 27/10/2014 - 00:24

 

Ότι να'ναι ρε..

Άμα είχα εγγύηση θα τοστελνα. Να πάω να το δει κάποιος ούτε καν (καθαρά εγωιστικό γιατί ευθύνεται το κολοupdate τους).

Οπότε αναγκαστικά περιμένω update (σώθηκα δηλαδή) και σε κανα μήνα παίρνω καινούριο. Που ήμουν για 6άρι αλλά πλέον δεν ξέρω θα δείξει!

 

φιλε δυστυχως δε νομιζω να φτιαξει οσα update και να κανεις.....



#30   StavSanis

StavSanis

    iPH User

  • 131 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 27/10/2014 - 00:31

φιλε δυστυχως δε νομιζω να φτιαξει οσα update και να κανεις.....

Ε ναι φαντάζομαι . Νατο νευριάζω πάλι !χαχαχαχαχα και ξες πχ πόσο πάει καμια επισκευή αυτού του πράγματος?Λεω άμα..που δεν νομίζω να το κάνω αλλά ποτέ δεν ξες.



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 3

0 μέλη, 3 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες