Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 1 ψήφοι

Βιβλιοθηκη φωτογραφιων iCloud


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
420 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#331   panais13

panais13

    iPH Contributor

  • 1.155 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad Pro 1st gen
  • GameCenter:panais13

Δημοσίευση 18/11/2014 - 17:21

Δλδ δεν υπάρχει τρόπος να μην υπάρχει καμία στο τηλ και να τις έχω μόνο στο σύννεφο
Και ποιος ο λόγος που αγόρασα τα 20gb
Κάτι σαν το Dropbox που βγάζω μια φωτό ανεβαίνει στο Dropbox και μετά την σβήνω από το τηλ

Τελευταία επεξεργασία από: panais13, 18/11/2014 - 17:24


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#332   vrachamis

vrachamis

    iPH Master

  • 6.834 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 18/11/2014 - 17:24

Δλδ δεν υπάρχει τρόπος να μην υπάρχει καμία στο τηλ και να τις έχω μόνο στο σύννεφο
Και ποιος ο λόγος που αγόρασα τα 20gb

Όχι με την βιβλιοθήκη! Έχεις όμως την επιλογή να τις μεταφέρεις από pc στο icloud drive, για να αξιοποιήσεις το χώρο που αγόρασες.


Τελευταία επεξεργασία από: vrachamis, 18/11/2014 - 17:25

Big things have small beginnings

#333   panais13

panais13

    iPH Contributor

  • 1.155 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad Pro 1st gen
  • GameCenter:panais13

Δημοσίευση 18/11/2014 - 17:26

Όχι με την βιβλιοθήκη! Έχεις όμως την επιλογή να τις μεταφέρεις από pc στο icloud drive.

Δεν δουλεύει σαν το Dropbox δηλαδή;
Sorry αν σε ζάλισα λίγο

#334   vrachamis

vrachamis

    iPH Master

  • 6.834 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 18/11/2014 - 17:32

Δεν δουλεύει σαν το Dropbox δηλαδή;
Sorry αν σε ζάλισα λίγο

Όχι (ακόμα) δυστυχώς ( είναι beta ), και δεν με ζάλισες καθόλου! :)


Big things have small beginnings

#335   vrachamis

vrachamis

    iPH Master

  • 6.834 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 18/11/2014 - 17:41

Δεν δουλεύει σαν το Dropbox δηλαδή;
Sorry αν σε ζάλισα λίγο

Δες και αυτό αν θέλεις.


Big things have small beginnings

#336   agihatzi

agihatzi

    iPH Elite Poster

  • 1.977 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air 2 +4G

Δημοσίευση 19/11/2014 - 01:31

Περασα κατι φωτος απο τον υπολογιστη δηλαδη Upload κανονικα ..! ενω τις εμφανισε κανονικα στο iphone6 η μ..κια ειναι οτι στις στιγμες ....! τις βαζει πιο μετα απο αυτες που βγαζω αυτη τη στιγμη..! Ενω ειναι απο iphone παλι μαλλον δεν εχει ημερομηνια και παει μετα..! δηλαδη να βγαλω καινουργια φωτο πρεπει να σκρολαρω προς τα πανω στις στιγμες...! Ενω στο αλμπουμ ολες οι φωτογραφιες μπαινουν οι καινουργιες στο τελος..! 

 

 

Any idea ?



#337   civilengineer

civilengineer

    iPH newbie

  • 29 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 19/11/2014 - 10:19

Καλημέρα. Είχα τραβήξει κάποια βίντεο με το iphone. Κατόπιν τα μετέφερα στον υπολογιστή μου και τα έσβησα από το iphone για να μην πιάνουν χώρο στο iphone. Θέλω τώρα να τα μεταφέρω από τον υπολογιστή στο άλμπουμ κάμερας του iphone για να τα περάσω στο icloud photo library. Αν μεταφέρω τα βίντεο με το itunes απο τον υπολογιστή στο iphone αυτά πηγαίνουν στο βίντεο του iphone, οικιακά βίντεο και έτσι ΔΕΝ μετφέρονται στο icloud photo library. Μπορεί κανίς να με βοηθήσει;



#338   vrachamis

vrachamis

    iPH Master

  • 6.834 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 19/11/2014 - 10:36

Καλημέρα. Είχα τραβήξει κάποια βίντεο με το iphone. Κατόπιν τα μετέφερα στον υπολογιστή μου και τα έσβησα από το iphone για να μην πιάνουν χώρο στο iphone. Θέλω τώρα να τα μεταφέρω από τον υπολογιστή στο άλμπουμ κάμερας του iphone για να τα περάσω στο icloud photo library. Αν μεταφέρω τα βίντεο με το itunes απο τον υπολογιστή στο iphone αυτά πηγαίνουν στο βίντεο του iphone, οικιακά βίντεο και έτσι ΔΕΝ μετφέρονται στο icloud photo library. Μπορεί κανίς να με βοηθήσει;

Έχεις Dropbox;


Big things have small beginnings

#339   civilengineer

civilengineer

    iPH newbie

  • 29 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 19/11/2014 - 11:02

Έχεις Dropbox;

Όχι.



#340   vrachamis

vrachamis

    iPH Master

  • 6.834 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 19/11/2014 - 11:10

Όχι.

Κανονικά μπορείς να δεις/ διαχειριστείς /μεταφορτώσεις τις  φωτό + βίντεο της βιβλιοθήκης σου από εδώ, αλλά λόγω beta είναι ακόμη απενεργοποιημένο το upload button.

Για να εξυπηρετηθείς προς το παρόν κατέβασε αυτή την εφαρμογή που είναι δωρεάν, πέρασε σ΄αυτήν στο βίντεο σου μέσω iTunes file sharing, άνοιξε το βίντεο μέσα από την εφαρμογή και από τις επιλογές κάνε save to camera roll.


Big things have small beginnings

#341   civilengineer

civilengineer

    iPH newbie

  • 29 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 19/11/2014 - 11:22

Κανονικά μπορείς να δεις/ διαχειριστείς /μεταφορτώσεις τις  φωτό + βίντεο της βιβλιοθήκης σου από εδώ, αλλά λόγω beta είναι ακόμη απενεργοποιημένο το upload button.

Για να εξυπηρετηθείς προς το παρόν κατέβασε αυτή την εφαρμογή που είναι δωρεάν, πέρασε σ΄αυτήν στο βίντεο σου μέσω iTunes file sharing, άνοιξε το βίντεο μέσα από την εφαρμογή και από τις επιλογές κάνε save to camera roll.

εγκατέστησα την εφαρμογή και πέρασα το βίντεο απο τον υπολογιστή μου στο iphone  με το itunes. Τώρα τι κάνω :



#342   vrachamis

vrachamis

    iPH Master

  • 6.834 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 19/11/2014 - 11:25

εγκατέστησα την εφαρμογή και πέρασα το βίντεο απο τον υπολογιστή μου στο iphone  με το itunes. Τώρα τι κάνω :

Άνοιξε την εφαρμογή στο local files, θα βρεις το βίντεο σου. το επιλέγεις και πατάς save.


Big things have small beginnings

#343   civilengineer

civilengineer

    iPH newbie

  • 29 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 19/11/2014 - 11:53

Άνοιξε την εφαρμογή στο local files, θα βρεις το βίντεο σου. το επιλέγεις και πατάς save.

Σ' ευχαριστώ πολύ !!!



#344   vrachamis

vrachamis

    iPH Master

  • 6.834 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 19/11/2014 - 12:12

Σ' ευχαριστώ πολύ !!!

Να ΄σαι καλά :)


Big things have small beginnings

#345   petervgr

petervgr

    iPH Elite Poster

  • 2.594 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 19/11/2014 - 20:00

Ρε παιδιά δεν είναι λογική αυτή να ανοίγουν δυνατότητες όπως το iCloud photos library σε όλο τον κόσμο , να το ονομάζουν beta και μετά να το φτιάχνουν λίγο λίγο.

Λιώνουμε με το ένα δεν δουλεύει έτσι , το άλλο θέλει αυτές τις ρύθμισεις ( όχι ροή ναι βιβλιοθήκη κλπ) και ένα σκασμό ρυθμίσεις για να κάνεις τι ; Άσε που με το iOS 8 δεν δουλεύουν όλα σωστά και τρέχουμε από update σε update και προκοπή δεν βλέπουμε (ακόμα παγώνει το πληκτρολόγιο μου κάποιες φορές όταν κρίνει αυτό από μόνο του)

Windows καταντισαμε !!!

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες