Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 1 ψήφοι

Βιβλιοθηκη φωτογραφιων iCloud


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
420 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#361   civilengineer

civilengineer

    iPH newbie

  • 29 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 23/11/2014 - 18:09

Υποθέτω ότι είναι από το προηγούμενο back up κάτι
Πήγαινε ρυθμίσεις,γενικά,χρήση, icloud, διαγραφή αντίγραφου και μετά πήγαινε στις ρυθμίσεις icloud και ενεργοποίησε το back up

Τα έκανα και δεν υπάρχει καμμιά αλλαγή. Πάλι μου βγάζει 613 ΜΒ



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#362   Donsotiriou

Donsotiriou

    iPH Contributor

  • 965 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 23/11/2014 - 19:20

Κανε διαγραφή ρυθμίσεων και περιεχομένου και set up as a new αν δεν βρεις κάτι αλλο

#363   Tsiodim

Tsiodim

    iPH newbie

  • 5 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4

Δημοσίευση 24/11/2014 - 00:29

Καλησπέρα, Να ρωτήσω και γω κάτι ρε παιδιά με αυτό το τελείως ακαταλαβίστικο photo library. Είχα ήδη στο κινητό αρκετές τον αριθμό φωτογραφίες στο iPhone. Ενεργοποίησα την βιβλιοθήκη κ μου τις εμφάνισε σταδιακά όλες και στο iPad. Όλα καλά αν κ δεν μπορώ να καταλάβω τη διαφορά από τη ροή.
Όλα αυτά τα αρχεία φωτό κ βίντεο μπορώ να τα δω κάπως κ στο πισί μου απλά με την εφαρμογή του iCloud? έχω ένα απλό λαπτοπακι, όχι της Apple.
Ρωτάω επειδή αναφέρεται κάτι για πρόσβαση από όλες τις συσκευές που διαθέτουν το iCloud.
Ευχαριστώ.

#364   agihatzi

agihatzi

    iPH Elite Poster

  • 1.977 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air 2 +4G

Δημοσίευση 24/11/2014 - 00:31

Μπορεις απο την διευθυνση www.icloud.com 



#365   venos

venos

    iPH Contributor

  • 1.021 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 24/11/2014 - 00:32

Καλησπέρα, Να ρωτήσω και γω κάτι ρε παιδιά με αυτό το τελείως ακαταλαβίστικο photo library. Είχα ήδη στο κινητό αρκετές τον αριθμό φωτογραφίες στο iPhone. Ενεργοποίησα την βιβλιοθήκη κ μου τις εμφάνισε σταδιακά όλες και στο iPad. Όλα καλά αν κ δεν μπορώ να καταλάβω τη διαφορά από τη ροή.
Όλα αυτά τα αρχεία φωτό κ βίντεο μπορώ να τα δω κάπως κ στο πισί μου απλά με την εφαρμογή του iCloud? έχω ένα απλό λαπτοπακι, όχι της Apple.
Ρωτάω επειδή αναφέρεται κάτι για πρόσβαση από όλες τις συσκευές που διαθέτουν το iCloud.
Ευχαριστώ.

Απο icloud.com.επισης μεσα απο iphone-ipad μπορεις να ρυθμισεις σε τι αναλυση (αρα και αντιστοιχο μεγεθος) θα μενουν οι φωτο στη συσκευη.στην "φουλ" αναλυση ή σε μικροτερη (εξοικονομωντας χωρο στη συσκευη)
discord.gg/ajkUM8J

#366   rikos7

rikos7

    iPH Elite Poster

  • 2.044 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad Air 2 +4G
  • GameCenter:zio7

Δημοσίευση 24/11/2014 - 16:54

Ερώτηση. Τι πρέπει να κάνω για να βλέπω μια φωτο που βγάζω απο το κινητό στο ταμπλετ και στο iMac ? πρέπει να έχω ανοιχτή την βιβλιοθήκη φωτογραφιών iCloud η κλειστή για να φαίνονται σαν τον παλιό τροπο της ροής φωτο ;

#367   rikos7

rikos7

    iPH Elite Poster

  • 2.044 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad Air 2 +4G
  • GameCenter:zio7

Δημοσίευση 24/11/2014 - 23:00

Αν έχει κάποιος την ευγενή καλοσύνη και μπορεί και θέλει ας μου απάντηση . Ευχαριστώ προκαταβολικά !

#368   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 24/11/2014 - 23:41

Ερώτηση. Τι πρέπει να κάνω για να βλέπω μια φωτο που βγάζω απο το κινητό στο ταμπλετ και στο iMac ? πρέπει να έχω ανοιχτή την βιβλιοθήκη φωτογραφιών iCloud η κλειστή για να φαίνονται σαν τον παλιό τροπο της ροής φωτο ;

Εφόσον εν/ποιήσεις τη βιβλιοθήκη θα έχεις πρόσβαση απο το iPad.

 

Για Mac αρχές '15.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#369   rikos7

rikos7

    iPH Elite Poster

  • 2.044 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad Air 2 +4G
  • GameCenter:zio7

Δημοσίευση 24/11/2014 - 23:44

Νικόλα , πρέπει και στο κινητό και στο iPad να έχω ενεργοποιημένη την βιβλιοθήκη ? με την ενεργοποιήσει της χάνεται η ´´ ΡΟΗ ´´ που θα τις βλέπω μετά? μόλις βγάλω μια φωτό από το κινητό θα φαίνεται την ίδια στιγμή και στο iPad ?

#370   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 25/11/2014 - 00:14

Νικόλα , πρέπει και στο κινητό και στο iPad να έχω ενεργοποιημένη την βιβλιοθήκη ? με την ενεργοποιήσει της χάνεται η ´´ ΡΟΗ ´´ που θα τις βλέπω μετά? μόλις βγάλω μια φωτό από το κινητό θα φαίνεται την ίδια στιγμή και στο iPad ?

Όλες μαζί θα είναι μετά στο όλες οι φωτογραφίες.

 

Εν/ποίησε το και στο iPad.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#371   rikos7

rikos7

    iPH Elite Poster

  • 2.044 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad Air 2 +4G
  • GameCenter:zio7

Δημοσίευση 25/11/2014 - 00:20

Οκ σε ευχαριστώ !

#372   agihatzi

agihatzi

    iPH Elite Poster

  • 1.977 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air 2 +4G

Δημοσίευση 25/11/2014 - 19:47

Είπαμε ότι στην διαθέσιμο χώρο της συσκευής η βιβλιοθήκη δεν πρέπει να έχει τον ίδιο χώρο με την βιβλιοθήκη icloud ?? όταν έχουμε βελτιστοποίηση χώρου ;;;

#373   skiace

skiace

    iPH Elite Poster

  • 2.552 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 08/12/2014 - 10:21

την βοηθεια σας παρακαλω για ένα αίνιγμα που δεν μπορω να λυσω.

2 υπολογιστες σε διαφορετικα μερη.

Στον ένα περνανε μεσω icloud και εμφανίζονται στον φακελλο φωτογραφιες icloud ολες οι φωτογραφιες που τραβιούνται από το iPhone η το ipad. Επισης συνδεοντας την συσκευη εμφανίζεται και σαν δισκος οπου μπορεις και χειροκίνητα να μπεις και να παρεις οποια φωτο χρειαζεσαι.

 

Στον άλλο υπολογιστη τα ακριβως αντίθετα. Υπαρχουν οι σχετικοι φακελλοι που περιεχουν μονο φωτο μεχρι 12/1/14 (σχεδόν ένα χρονο πριν). Δεν εμφανίζεται η συνδεση της συσκευης, συνδεοντας την για να παρεις χειροκίνητα ότι χρειαζεσαι.

 

Ολες οι συσκευες εχουν πανομοιοτυπο σεταπ και ρυθμισεις. Δηλαδη οι υπολογιστες windows 8.1 και οι apple συσκευες 8.1.1 jb.

 

Τι λειπει λοιπον από τον άλλο υπολογιστη και δεν μπορει να συγχρονίζεται και να περνα καινούργιες φωτο ;



#374   agihatzi

agihatzi

    iPH Elite Poster

  • 1.977 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air 2 +4G

Δημοσίευση 10/12/2014 - 14:31

την βοηθεια σας παρακαλω για ένα αίνιγμα που δεν μπορω να λυσω.

2 υπολογιστες σε διαφορετικα μερη.

Στον ένα περνανε μεσω icloud και εμφανίζονται στον φακελλο φωτογραφιες icloud ολες οι φωτογραφιες που τραβιούνται από το iPhone η το ipad. Επισης συνδεοντας την συσκευη εμφανίζεται και σαν δισκος οπου μπορεις και χειροκίνητα να μπεις και να παρεις οποια φωτο χρειαζεσαι.

 

Στον άλλο υπολογιστη τα ακριβως αντίθετα. Υπαρχουν οι σχετικοι φακελλοι που περιεχουν μονο φωτο μεχρι 12/1/14 (σχεδόν ένα χρονο πριν). Δεν εμφανίζεται η συνδεση της συσκευης, συνδεοντας την για να παρεις χειροκίνητα ότι χρειαζεσαι.

 

Ολες οι συσκευες εχουν πανομοιοτυπο σεταπ και ρυθμισεις. Δηλαδη οι υπολογιστες windows 8.1 και οι apple συσκευες 8.1.1 jb.

 

Τι λειπει λοιπον από τον άλλο υπολογιστη και δεν μπορει να συγχρονίζεται και να περνα καινούργιες φωτο ;

Να εχεις ξεσεταριστει τιποτα απο τις ρυθμισεις iCloud ? Και να μην εχουνε περασει οι drivers ? 



#375   skiace

skiace

    iPH Elite Poster

  • 2.552 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 10/12/2014 - 23:47

Να εχεις ξεσεταριστει τιποτα απο τις ρυθμισεις iCloud ? Και να μην εχουνε περασει οι drivers ?

Αποσυνδεθηκα, επανεκινηση στον υπολογιστη, επανασυνδεση και ολα λειτουργουν σωστα ξανα !!!

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες