Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

iPhone 6-6plus προστασία οθόνης


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
125 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#46   istan

istan

    iPH Enthousiast

  • 570 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad 4 +4G

Δημοσίευση 01/03/2015 - 12:45

καποιος που εχει δοκιμασει μεμβρανη απο γυαλι που να συνδυαζετε με τη leather case της apple και να υπαρχει και καποια προστασια απο πτωσεις για την οθονη?



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#47   merkon

merkon

    iPH Enthousiast

  • 523 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • GameCenter:Merkon5

Δημοσίευση 01/03/2015 - 21:11

Παιδιά σε iPhone 6 plus προτείνετε tempered glass ή ζελατίνα;
Είναι ένα μαγαζί στο Σύνταγμα στην Ερμού με αξεσουάρ για κινητά κτλ και εχω βρει tempered glass γύρω στα 8€ νομίζω, δεν ξέρω αν είναι μάρκας ή no name... Υπάρχει περίπτωση ένα no name να κάνει ζημιά στο κινητό;

#48   DjVassel

DjVassel

    iPH Master

  • 6.775 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini
  • GameCenter:djvassel

Δημοσίευση 01/03/2015 - 21:13

Παιδιά σε iPhone 6 plus προτείνετε tempered glass ή ζελατίνα;
Είναι ένα μαγαζί στο Σύνταγμα στην Ερμού με αξεσουάρ για κινητά κτλ και εχω βρει tempered glass γύρω στα 8€ νομίζω, δεν ξέρω αν είναι μάρκας ή no name... Υπάρχει περίπτωση ένα no name να κάνει ζημιά στο κινητό;

Ζημια στο κινητο δε θα σου κανει, αλλα καλης ποιοτητας δε θα ειναι. Τα καλης ποιοτητας εχουν κοστος αγορας σε αυτη την τιμη, η και μεγαλυτερη για τα καταστηματα, οποτε αυτο φαντασου θα το παιρνει 3-4 ευρω maximum



#49   merkon

merkon

    iPH Enthousiast

  • 523 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • GameCenter:Merkon5

Δημοσίευση 01/03/2015 - 21:17

Επομένως επειδή φεύγω ταξίδι την Τρίτη και θέλω να είμαι καλυμμένος με την προστασία του κινητού, δεν θα εχω θέμα με οποιοδήποτε glass, σωστά;
Απλά πρέπει να βρω κάποιο συγκεκριμένο για τις γωνιές του 6 plus;
Ή να προτιμήσω μια απλή ζελατίνα;

Τελευταία επεξεργασία από: merkon, 01/03/2015 - 21:17


#50   efib

efib

    iPH Elite Poster

  • 2.944 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 01/03/2015 - 21:20

Edge-edge glass δύσκολα να βρεις, πρόβλημα με no-name του τύπου " θα χαλάσει η οθόνη " δεν θα έχεις ;)

#51   DjVassel

DjVassel

    iPH Master

  • 6.775 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini
  • GameCenter:djvassel

Δημοσίευση 01/03/2015 - 21:21

συνηθως τα glass ειναι ελαφρως μικροτερα απο την οθονη, μεχρι εκει που αρχιζει αν γινεται καμπυλωτη στις ακρες. Προβλημα δε θα εχεις, η επιλογη ειναι δικη σου



#52   merkon

merkon

    iPH Enthousiast

  • 523 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • GameCenter:Merkon5

Δημοσίευση 01/03/2015 - 21:25

Εχω βρει ζελατινα no name 4€ Και glass επίσης no name 8€ αν θυμάμαι καλά... Επομένως αφού δεν εχω θέμα με glass τύπου να χαλάσει η οθόνη μάλλον πάω για αυτό!

#53   loukaskrem

loukaskrem

    iPH Enthousiast

  • 402 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S

Δημοσίευση 15/03/2015 - 19:42

καποια δοκιμασμενη λυση απο ελλαδα εχετε να προτεινεται σε iphone 6 .θελω η ζελατινα η κρυσταλο αλλα να ειναι τοπ σε ποιοτητα αισθηση και προστασια.



Εγώ αγόρασα πριν 3 μέρες την purο την πιο λεπτή από public 2 τεμάχια 9.99 μέσα 2 αυτοκόλλητα 1 πολύ ποιοτικό για εμένα πανάκι κ 1 σκληρό κομμάτι χαρτόνι για να σε βοηθήσει με τις φούσκα λίστες αν και δεν μ χρειάστηκε με καλό καθάρισμα με το πανάκι και το αυτοκόλλητο απλά την άφησα πάνω στην οθόνη και δεν έκανε την παραμικρή φουσκάλα :) :)

#54   merkon

merkon

    iPH Enthousiast

  • 523 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • GameCenter:Merkon5

Δημοσίευση 15/03/2015 - 19:50

Την puro πήρα και εγω πριν μερικές μέρες, η θήκη πολυ καλη και πολυ λεπτή πραγματικά, δυστυχώς ομως η ζελατίνα που έχει μέσα για την οθόνη, για μένα προσωπικά ειναι απογοήτευση, αφήνει συνεχως δαχτυλιες και η ποιότητα της δεν ειναι καθολου καλη!
Ψάχνω τωρα για κάποιο tempered glass να βάλω, έχετε κάποιο στα υπόψην σας;

#55   loukaskrem

loukaskrem

    iPH Enthousiast

  • 402 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S

Δημοσίευση 15/03/2015 - 20:04

Την puro πήρα και εγω πριν μερικές μέρες, η θήκη πολυ καλη και πολυ λεπτή πραγματικά, δυστυχώς ομως η ζελατίνα που έχει μέσα για την οθόνη, για μένα προσωπικά ειναι απογοήτευση, αφήνει συνεχως δαχτυλιες και η ποιότητα της δεν ειναι καθολου καλη!
Ψάχνω τωρα για κάποιο tempered glass να βάλω, έχετε κάποιο στα υπόψην σας;


Αν δεν κάνω λάθος δεν είναι οι ίδιες μεμβράνες αυτή π δίνει δώρο με την θήκη κ αυτές π λέω εγώ ... Φόρο κ εγώ την θήκη puro έχω αλλά αυτή π είχε δώρο δεν μ άρεσε καθόλου για εμένα προσωπικά ήταν απαράδεκτη αλλά αυτή π αγόρασα τις οριακές κ μιλάω μόνο για μεμβράνες όπως θα διαβάσεις είναι πολύ καλές πραγματικά .. Τώρα γι το γυαλί εγώ είμαι αντίθετος δεν μ αρέσει γιατί προεξέχει πολύ από την επιφάνεια ... Πάντα όμως ο καθένας έχει το δικό του γούστο :)

#56   loukaskrem

loukaskrem

    iPH Enthousiast

  • 402 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S

Δημοσίευση 15/03/2015 - 20:05

Την puro πήρα και εγω πριν μερικές μέρες, η θήκη πολυ καλη και πολυ λεπτή πραγματικά, δυστυχώς ομως η ζελατίνα που έχει μέσα για την οθόνη, για μένα προσωπικά ειναι απογοήτευση, αφήνει συνεχως δαχτυλιες και η ποιότητα της δεν ειναι καθολου καλη!
Ψάχνω τωρα για κάποιο tempered glass να βάλω, έχετε κάποιο στα υπόψην σας;


Αν δεν κάνω λάθος δεν είναι οι ίδιες μεμβράνες αυτή π δίνει δώρο με την θήκη κ αυτές π λέω εγώ ... Φόρο κ εγώ την θήκη puro έχω αλλά αυτή π είχε δώρο δεν μ άρεσε καθόλου για εμένα προσωπικά ήταν απαράδεκτη αλλά αυτή π αγόρασα τις οριακές κ μιλάω μόνο για μεμβράνες όπως θα διαβάσεις είναι πολύ καλές πραγματικά .. Τώρα γι το γυαλί εγώ είμαι αντίθετος δεν μ αρέσει γιατί προεξέχει πολύ από την επιφάνεια ... Πάντα όμως ο καθένας έχει το δικό του γούστο :)

#57   giorgosh

giorgosh

    iPH User

  • 143 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 7

Δημοσίευση 16/03/2015 - 16:52

Τελικά παράγγειλα perfectfit ξανά... 50 δολάρια αλλά το τηλέφωνο μένει σαν καινούργιο!!

#58   jzago

jzago

    iPH Enthousiast

  • 571 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 16/03/2015 - 18:00

Μετά από 2 εβδομάδες αναμονή μου ήρθε η air Jacket.

Μέχρι στιγμής είμαι πάρα πολύ ευχαριστημένος από την εφαρμογή και την ποιότητά της.Το μόνο αρνητικό είναι ότι δεν προστατεύει καθόλου την οθόνη από τυχόν πέσιμο με την οθόνη προς τα κάτω καθώς δεν εξέχει καθόλου πάνω από αυτήν,

Για το λόγο αυτόν σκέφτηκα να βάλω σαν extra προστασία κάποιο tempered glass(τώρα φοράω μια απλή ζελατίνα προστασίας).

Έχετε να μου προτείνετε κάποιο που να ταιριάζει με την παραπάνω θήκη και να είναι δοκιμασμένα καλής ποιότητας.

Ευχαριστώ για την βοήθεια. 



#59   rromeodim

rromeodim

    iPH Guru

  • 9.695 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 16/03/2015 - 19:18

Μετά από 2 εβδομάδες αναμονή μου ήρθε η air Jacket.

Μέχρι στιγμής είμαι πάρα πολύ ευχαριστημένος από την εφαρμογή και την ποιότητά της.Το μόνο αρνητικό είναι ότι δεν προστατεύει καθόλου την οθόνη από τυχόν πέσιμο με την οθόνη προς τα κάτω καθώς δεν εξέχει καθόλου πάνω από αυτήν,

Για το λόγο αυτόν σκέφτηκα να βάλω σαν extra προστασία κάποιο tempered glass(τώρα φοράω μια απλή ζελατίνα προστασίας).

Έχετε να μου προτείνετε κάποιο που να ταιριάζει με την παραπάνω θήκη και να είναι δοκιμασμένα καλής ποιότητας.

Ευχαριστώ για την βοήθεια. 

το 95% των γυαλιων που πιανουν ολη την επιφανεια της συσκευης ειναι συμβατες με την air jacket.Tωρα για προταση....εχουμε αναφερει τοσες.



#60   jzago

jzago

    iPH Enthousiast

  • 571 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 16/03/2015 - 19:36

το 95% των γυαλιων που πιανουν ολη την επιφανεια της συσκευης ειναι συμβατες με την air jacket.Tωρα για προταση....εχουμε αναφερει τοσες.

Ok!

Απλά έλεγα μήπως κάποιος που έχει την ait Jacket έχει να προτείνει  κάτι ξεχωριστό, αλλά αφού λες ότι σχεδόν όλες κάνουν θα ψαχτώ μόνο ως προ την ποιότητα.

Ευχαριστώ πολύ.



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες