Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * - - 2 ψήφοι

iphone 6/6+ Προβληματικός controller (φήμες) σε 64/128


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
158 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#31   BAGGELISSMART

BAGGELISSMART

    iPH Contributor

  • 1.058 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 10/11/2014 - 17:50

εγω παντως που εχω 2 iphone 6 128 δεν εχω κανενα προβλημα!



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#32   AZAZ

AZAZ

    iPH Member

  • 337 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 7 Plus

Δημοσίευση 10/11/2014 - 18:29

http://www.phonearen...D-flash_id62603
"...We have no information on how much Apple's engineers worked on figuring out a fix the problem, but the leaksters claim that, ultimately, a final decision to stop using TLC NAND has been made and now all iPhone models will be fitted with MLC NAND instead..."

Παιδια και μονο αυτο ειναι αρκετο,απο την αποψη οτι οποιος φιλαει τα ρουχα του εχει τα μισα....
Ειναι πολλα τα 1099 ευρω για μια συσκευη και αξιζει να περιμενει κανεις να ομαλοποιηθει η κατασταση...
Και μια στι 100 πιθανοτηες να  υπαρχει να γινει η αλλαγη της flash απο τη apple,αξιζει κανεις να περιμενει...
(Τουλαχιστον αυτη ειναι η δικη μου η αποψη)



#33   stevobmw

stevobmw

    iPH Hero

  • 5.082 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 10/11/2014 - 18:37

Για αλλη μια χρονια γιναμε beta testers
iPhoneHellas Quality Test Labs (IHQTL)

#34   ddr2

ddr2

    iPH Member

  • 297 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 10/11/2014 - 18:42

Για αλλη μια χρονια γιναμε beta testers

beta testers των ανυποστατων φημων....
Μην πιστευεται σε οτι χαζομαρα βγαλει ο καθενας απο το μυαλο του!.,

Τελευταία επεξεργασία από: ddr2, 10/11/2014 - 18:43


#35   nikosjazz93

nikosjazz93

    iPH User

  • 127 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 10/11/2014 - 18:47

Είναι πάρα πολλα τα sites που σχολιάζουν και δινουν updated πληροφοριες για το θέμα για να τα αγνοησει κάποιος όλα αυτά....
Γκουγκλαρετε και θα δείτε πόσο εντονη αναφορα γίνεται πάνω στο θέμα....

#36   Valmac

Valmac

    iPH Addict

  • 630 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:Supercamelot

Δημοσίευση 10/11/2014 - 19:14

Αν η apple αλλάξει τον controller αναγκαστικά θα τον αλλάξει σε όλες τις συσκευές . Οπότε ΔΕΝ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ να κάνει τίποτα κατα τη γνώμη μου. Οι συσκευές δεν είναι τελειες και προφανώς πάντα υπάρχουν περιθώρια εξέλιξης , γι αυτό και βγαίνουν κάθε χρόνο πιο εξελιγμένα μοντέλα .
Η τεχνολογίας εξελίσσεται κλπ.
ΟΛΕΣ οι συσκευές υπό κάποιες συνθήκες μπορεί να επανακινησουν ή να κρασαρουν, απλά με τα προϊόντα Apple υπαρχει μια εμμονή με την τελειότητα (κάτι που είναι ουτοπία ) .
Να μην ξεχνάμε πως οι δήθεν επανακινησεις οφείλονται σε έναν controller ΣΥΜΦΩΝΑ ΜΕ ΤΗ ΓΝΩΜΗ ΚΟΡΕΑΤΙΚΟΥ ΜΕΣΟΥ.
Δηλαδή τόσο πολύ γνωρίζουν την αλληλεπίδραση λογισμικού και hardware ενός iphone ?
Αν θέλετε τη γνώμη μου , έχω παρατηρήσει λίγο πιο συχνή απότομη έξοδο απο εφαρμογές απο το iPad 2 μου μετά την τελευταία έκδοση του ios 7 . Άρα τείνω να καταλήξω ότι είναι καθαρά θέμα software .
Στην τελική το hardware ανταποκρίνεται στις εκαςτοτε απαιτήσεις του software . Αν είναι υπερβολικές τότε η συςκευη μπορεί να κρασαρει κλπ. Οι μηχανικοί λογισμικού της Apple είναι απο τους καλύτερους στον κόσμο , πιστεύετε ότι αν όντως υπαρχει τέτοιο θέμα δεν θα το λύσουν αυτά τα Τσακαλια?
Τέλος , ας δοκιμάσει κάποιος να έχει ταυτόχρονα ανοιχτές 300+ εφαρμογές στο PC του , για να δούμε θα κρασαρει ή οχι ?

Δείτε και για τα 16αρια
"Anecdotally, uSwitch has also experienced this issue on a 16GB iPhone 6, which Apple replaced citing a catastrophic hardware error. Staff at its London Regent Street store confirmed they had seen the problem on a number of occasions."

Τελευταία επεξεργασία από: Valmac, 10/11/2014 - 19:22


#37   Valmac

Valmac

    iPH Addict

  • 630 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:Supercamelot

Δημοσίευση 10/11/2014 - 19:27

Ένα τελει μην ξεχνάτε τη π@π@ρια που έκανε η Apple με το ios 8 . Τα έκανε μαντάρα και τώρα τρέχει να το διορθωςει. Πολύ πιθανό σε μεγάλο βαθμό το λογισμικό να προκαλεί τέτοια και αλλα προβλήματα που ακομα δεν ξέρουμε .

#38   AZAZ

AZAZ

    iPH Member

  • 337 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 7 Plus

Δημοσίευση 10/11/2014 - 19:35

Θελω πολυ να συμφωνησω μαζι σου,γιατι ειναι πολυ σωστα και λογικα αυτα που γραφεις αλλα αφηνω(εγω προσωπικα) ενα παραθυρακι να ερθει η νεα παρτιδα των 6 plus με αλλαγμενη τη flash και να φρικαρω που βιαστικα....
Απ'την αλλη αρχιζει να μου βρωμαει πολυ αυτη η "εξαφανιση" του plus απο την παγκοσμια αγορα...
Δεν ξερω....
Ειμαι λιγο πριν παω στο Κωτσοβολο να το παραλαβω την παραγγελια μου για το plus 128gb και κατι με κραταει και μου λεει να περιμενω και να μην βιαστω..
Μπορει και να κανω λαθος,αλλα θα ακολουθησω το ενστικτο μου...
Ειναι πολλα τα 1100 ευρω και δεν βγαινουν ευκολα....



#39   rromeodim

rromeodim

    iPH Guru

  • 9.691 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 10/11/2014 - 19:42

http://www.phonearen...D-flash_id62603
"...We have no information on how much Apple's engineers worked on figuring out a fix the problem, but the leaksters claim that, ultimately, a final decision to stop using TLC NAND has been made and now all iPhone models will be fitted with MLC NAND instead..."

Παιδια και μονο αυτο ειναι αρκετο,απο την αποψη οτι οποιος φιλαει τα ρουχα του εχει τα μισα....
Ειναι πολλα τα 1099 ευρω για μια συσκευη και αξιζει να περιμενει κανεις να ομαλοποιηθει η κατασταση...
Και μια στι 100 πιθανοτηες να  υπαρχει να γινει η αλλαγη της flash απο τη apple,αξιζει κανεις να περιμενει...
(Τουλαχιστον αυτη ειναι η δικη μου η αποψη)

αναπαραγωγη παλι απο το ιδιο σαιτ Business Korea...

 

Είναι πάρα πολλα τα sites που σχολιάζουν και δινουν updated πληροφοριες για το θέμα για να τα αγνοησει κάποιος όλα αυτά....
Γκουγκλαρετε και θα δείτε πόσο εντονη αναφορα γίνεται πάνω στο θέμα....

ολη η αναφορα ειναι το ιδιο πραγμα ακριβως αναμασανε το αρθρο...

 

απορω ειλικρινα μερικες φορες τι διαβαζετε



#40   applyr

applyr

    iPH Member

  • 224 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 10/11/2014 - 19:54

αναπαραγωγη παλι απο το ιδιο σαιτ Business Korea...

 

ολη η αναφορα ειναι το ιδιο πραγμα ακριβως αναμασανε το αρθρο...

 

απορω ειλικρινα μερικες φορες τι διαβαζετε

Κοίτα προφανώς και όλοι παραθέτουν το BusinessKorea γιατί αυτή είναι η πηγή τους. Τώρα αν είναι αλήθεια ή ψέματα θα αποδεχτεί στην πορεία.

Πάντως εγώ συμφωνώ με τον AZAZ, αν κάποιος μπορεί να περιμένει ας περιμένει να δούμε πως θα πάει το πράγμα. Είναι πολλά τα λεφτά για να ρισκάρεις αν και εφόσον παίζει τέτοιο πράγμα.



#41   Valmac

Valmac

    iPH Addict

  • 630 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:Supercamelot

Δημοσίευση 10/11/2014 - 19:57

Πραγματικά δεν κατάφερα να βρω κάτι διαφορετικό απο ένα κορεατικού άρθρο .
Μου αρέσει που λένε ότι έχουν πληροφορίες απο την apple ότι άλλαξε προμηθευτή .
Μια καλά τι πίνουν ? πρέπει να είναι οι ίδιοι που είχαν πληροφορίες για αυξημένη παραγωγή κρυστάλλων απο ζαφείρι για την οθόνη του iphone , η μάλλον αυτοί που είχαν πληροφορίες ότι το plus θα λέγεται air, η μάλλον αυτοί που βάζουν τον uri geller να λυγίζει το plus με τη σκέψη (έγινε κι αυτό ). Σε 1 μήνα κανείς δεν θα θυμάται το νέο κόλπο με τη μνήμη και θα ξεκινήσει κάτι καινούριο μέχρι να έρθει η άνοιξη όπου πλέον όλοι θα περιμένουν το 6s με νεα rumors κλπ .
Εγώ την Τετάρτη παραλαμβάνω κανονικότητα .
Αν μου παρουσιάσει οποιοδήποτε πρόβλημα (πραγματικά πιστεύω ότι μπορεί να παρουσιάσει οτιδήποτε εκτός απο bootloop) για αυτό υπαρχει και η εγγύηση .

#42   rromeodim

rromeodim

    iPH Guru

  • 9.691 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 10/11/2014 - 20:01

Κοίτα προφανώς και όλοι παραθέτουν το BusinessKorea γιατί αυτή είναι η πηγή τους. Τώρα αν είναι αλήθεια ή ψέματα θα αποδεχτεί στην πορεία.

Πάντως εγώ συμφωνώ με τον AZAZ, αν κάποιος μπορεί να περιμένει ας περιμένει να δούμε πως θα πάει το πράγμα. Είναι πολλά τα λεφτά για να ρισκάρεις αν και εφόσον παίζει τέτοιο πράγμα.

δεν εχω κανενα λογο να διαφωνησω...ο καθενας κανει αυτο που νομιζει. :) Οτι ειναι πολλα τα λεφτα ειναι και προς Θεου οχι για πεταμα.Φυσικα και να περιμενετε.



#43   stevobmw

stevobmw

    iPH Hero

  • 5.082 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 10/11/2014 - 20:23

Η συσκευη συνοδευεται απο 2ετη εγγυηση.οποτε οτι κ αν παρουσιασει θα αντικατασταθει.νομιζω τα αλλα ειναι περιτα κ απλα να ειχαμε να λεγαμε.το σκεφτηκα κ δεν θα σκασω.ελεος ολο γραφουν λενε ενταξει τι να κανουμε τπτ δεν ειναι τελειο,εδω ανθρωποι χανονται και δεν μπορουμε να κανουμε τπτ τωρα αυτο που ειναι αψυχο κ διορθωνεται;παρτε το σκιστε το!!χαρειτε το και απολαυστε το!κινητο ειναι
iPhoneHellas Quality Test Labs (IHQTL)

#44   Valmac

Valmac

    iPH Addict

  • 630 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:Supercamelot

Δημοσίευση 10/11/2014 - 20:28

Έτσι είναι ...

#45   stevobmw

stevobmw

    iPH Hero

  • 5.082 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 10/11/2014 - 20:41

Ε ναι το εχουμε θεοποιησει τι να λεμε.
ενταξει
iPhoneHellas Quality Test Labs (IHQTL)

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες