Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * - - 2 ψήφοι

iphone 6/6+ Προβληματικός controller (φήμες) σε 64/128


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
158 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#46   Valmac

Valmac

    iPH Addict

  • 630 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:Supercamelot

Δημοσίευση 10/11/2014 - 20:45

Τα νεότερα απο τους φίλους μας τους Κορεάτες . Λένε τώρα πως έρχεται λύση στο πρόβλημα με ios update

Numerous reports of crashing iPhone 6 Plus that affects the 64GB and 128GB variant will be addressed soon by Apple though the company is stopping short of ordering a mass recall, a new report said.

South Korean publication Business Korea is claiming that the iPhone maker is ready to deploy fixes that will resolve complaints of nagging bootloops and crashes involving mainly the 6 Plus in higher storage configuration.

A quick fix and long-term solution are on their way, added the report.

iOS 8.1.1 update

To be unleashed soon is Apple's latest software patch that is lumped with the iOS 8.1.1 update that will serve as the quick fix for impacted iPhone 6 Plus already in circulation. The upgrade will improve performance and stability, addressing too the latest wave of complaints aired by the larger iPhone 6 users.

No specific time frame was provided by the report but beta version of iOS 8.1.1 was seeded to developers earlier this week. Normally, the wait time is around two to four weeks before the official version is made public, experts said.

So iPhone 6 Plus owners with crashing encounters on their new toys can expect to receive the iOS bump up around December as Apple maintained that the problem is generally isolated, meaning only a few units were actually hit by the issue.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#47   stefanosam

stefanosam

    iPH newbie

  • 4 μηνύματα

Δημοσίευση 10/11/2014 - 20:57

Καλησπέρα παιδιά,

Αγόρασα τις προάλλες το iphone 6 από σκρουτζάδικο και μου ήρθε ελαττωματικό. Για την ακρίβεια δε λειτουργεί καθόλου το ear speaker και ο μόνος τρόπος να μιλήσω στο τηλέφωνο είναι με ανοιχτή ακρόαση ή με τα earpods. Γνωρίζετε αν σε αυτήν την περίπτωση δικαιούμαι αντικατάσταση συσκευής;



#48   Valmac

Valmac

    iPH Addict

  • 630 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:Supercamelot

Δημοσίευση 10/11/2014 - 21:00

Και βέβαια ! Το γυρνάς πίσω χωρις άλλη συζήτηση .

#49   stefanosam

stefanosam

    iPH newbie

  • 4 μηνύματα

Δημοσίευση 10/11/2014 - 21:28

ευχαριστώ για την απάντηση!

ναι γιατί η τηλεφωνήτρια στην αρχή μιλούσε για εγγύηση κλπ και της είπα θέλω τα λεφτά μου πίσω ή καινούρια συσκευή. Αναμένουμε εξελίξεις...



#50   Valmac

Valmac

    iPH Addict

  • 630 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:Supercamelot

Δημοσίευση 10/11/2014 - 21:32

Αν θες χρήματα πίσω πρέπει να δεις την πολιτική DOA του καταστήματος . Πάντως σίγουρα μπορείς να πας iStorm ,document, isystem για επισκευή ή αντικατασταση .

#51   stefanosam

stefanosam

    iPH newbie

  • 4 μηνύματα

Δημοσίευση 10/11/2014 - 21:45

με την infoquest συνεργάζεται η συγκεκριμένη επιχείρηση. Τους το έστειλα ήδη πίσω (βρίσκομαι Ξάνθη) αύριο θα το έχουν στα γραφεία τους.
Το θέμα είναι να μην μου στείλουν κανένα factory refurbished και όχι ένα 'του κουτιού'. Καλού κακού εγώ κράτησα και το IMEI, έτσι για σιγουριά.. ;)



#52   stevobmw

stevobmw

    iPH Hero

  • 5.082 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 10/11/2014 - 21:51

με την infoquest συνεργάζεται η συγκεκριμένη επιχείρηση. Τους το έστειλα ήδη πίσω (βρίσκομαι Ξάνθη) αύριο θα το έχουν στα γραφεία τους.
Το θέμα είναι να μην μου στείλουν κανένα factory refurbished και όχι ένα 'του κουτιού'. Καλού κακού εγώ κράτησα και το IMEI, έτσι για σιγουριά.. ;)


Και πως ακριβως θα καταλαβεις οτι δεν ειναι refurbished;;
iPhoneHellas Quality Test Labs (IHQTL)

#53   stefanosam

stefanosam

    iPH newbie

  • 4 μηνύματα

Δημοσίευση 10/11/2014 - 22:07

φαντάζομαι θα είναι σε καινούρια σφραγισμένη συσκευασία. Τα refurbished αν δεν κάνω λάθος τα δίνουν σε μια προχειροσυσκευασία. 



#54   Valmac

Valmac

    iPH Addict

  • 630 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:Supercamelot

Δημοσίευση 10/11/2014 - 22:09

Προσωπικά δεν έχω κανένα πρόβλημα με τα refurbished αφού είναι τσεκαρισμενα για ελαττώματα . Μηχανήματα είναι βρε παιδιά τα οποία διορθώνονται . Δεν μαγαριζονται !

#55   AZAZ

AZAZ

    iPH Member

  • 337 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 7 Plus

Δημοσίευση 10/11/2014 - 22:13

Για οποιον τελικα ενδιαφερεται για 6 plus 128gb με 1099 ευρω.
Υπαρχουν λιγα ακομα κομματια στον κωτσοβολο οπου απο αυριο ισχυει η προσφορα 40 ατοκες δοσεις!
Εγω τις τελευταιες ωρες ειμαι ,το παιρνω -δεν το παιρνω,αλλα ωφειλω να ομολογησω οτι το δελεαρ των 40 ατοκων ειναι πολυ σημαντικο....
 



#56   stevobmw

stevobmw

    iPH Hero

  • 5.082 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 10/11/2014 - 22:16

φαντάζομαι θα είναι σε καινούρια σφραγισμένη συσκευασία. Τα refurbished αν δεν κάνω λάθος τα δίνουν σε μια προχειροσυσκευασία.


Λαθος φανταζεσαι στο χερι θα παρεις χωρς κουτι μια συσκευη
iPhoneHellas Quality Test Labs (IHQTL)

#57   Valmac

Valmac

    iPH Addict

  • 630 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:Supercamelot

Δημοσίευση 10/11/2014 - 22:16

Μέχρι σήμερα είναι 50 !!!

#58   stevobmw

stevobmw

    iPH Hero

  • 5.082 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 10/11/2014 - 22:17

Για οποιον τελικα ενδιαφερεται για 6 plus 128gb με 1099 ευρω.
Υπαρχουν λιγα ακομα κομματια στον κωτσοβολο οπου απο αυριο ισχυει η προσφορα 40 ατοκες δοσεις!
Εγω τις τελευταιες ωρες ειμαι ,το παιρνω -δεν το παιρνω,αλλα ωφειλω να ομολογησω οτι το δελεαρ των 40 ατοκων ειναι πολυ σημαντικο....


Με πιστωτικη ή δανειο;
iPhoneHellas Quality Test Labs (IHQTL)

#59   Valmac

Valmac

    iPH Addict

  • 630 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:Supercamelot

Δημοσίευση 10/11/2014 - 22:23

Με πιστωτικη ή δανειο;

Πιστωτική σίγουρα , δάνειο δεν ξέρω

Εμένα μου είπαν για τις 50 που ίσχυουν μέχρι σήμερα

Τελικά θα το βάλω σε 24. Μου φαίνονται παρά πολλές . Σε δυο χρόνια μπορεί να αλλάξω τηλέφωνο , να το πληρώνω ακόμα ?

#60   nikosjazz93

nikosjazz93

    iPH User

  • 127 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 10/11/2014 - 22:26

Οι 50 ίσχυαν μέχρι απόψεμΑύροι μου είπαν ότι ξεκινάει Πρόγραμμα με 40 άτοκες! Πάντα μέσω πιστωτικής.
Δεν είναι κακο deal πάντως...

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες