Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 3 ψήφοι

Διαθέσιμο το 8.1.1


  • Please log in to reply
577 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#301   merkon

merkon

    iPH Enthousiast

  • 523 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • GameCenter:Merkon5

Δημοσίευση 21/11/2014 - 01:13

Τελικα σε iPad mini non retina να βαλουμε ή οχι;



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#302   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113,564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 21/11/2014 - 01:25

βονταφον εχω και δεν λιγει στα κοντα το συμβολαιο μου για να σηκωθω να φυγω.θελω να παρω και το 6 αλλα δεν προχωραω γιατι θα γινει σκατα και αυτο.

Μα αυτό σου 'πα και πιο πίσω. Λόγω Vodafone κυρίως όλο αυτό με το τρομερό δίκτυο της.

 

Και στο Screenshot που έβαλες με μια γραμμή είσαι. Μη περιμένεις τρομερές αλλαγές αν δε κάνεις κάτι εσύ γι' αυτό.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#303   m4rvel89

m4rvel89

    iPH Addict

  • 739 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 21/11/2014 - 04:54

τι κατεβαζουμε για την 8.1.1 gsm η global? και απο ποιο λινκ?



#304   taigetos

taigetos

    iPH Contributor

  • 1,271 μηνύματα
  • Twitter:@niko_grigo
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 21/11/2014 - 05:22

τι κατεβαζουμε για την 8.1.1 gsm η global? και απο ποιο λινκ?


Από εδώ (http://www.iphonehel...are-ipsw-files/ )κατεβάζεις αυτό που αντιστοιχεί στον κωδικό που θα βρεις στην πλάτη της συσκευής σου.

#305   Alkiviadisp

Alkiviadisp

    iPH newbie

  • 88 μηνύματα
  • Twitter:@Alkiviadisp
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 21/11/2014 - 10:34

Τελικα σε iPad mini non retina να βαλουμε ή οχι;


Εγώ την έβαλα κανονικά. Δεν έχω κάποιο ιδιαίτερο θέμα. Καλύτερη από την 8.1 αλλά όχι ακόμα στο επίπεδο που ήταν με την 7

#306   omorfonios

omorfonios

    iPH Contributor

  • 1,647 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS

Δημοσίευση 21/11/2014 - 12:02

iOS 8.1.1, με πολλά προβλήματα και το νέο update

Την Δευτέρα που μας πέρασε η Apple έδωσε ένα ακόμη update στο πολύπαθο iOS 8 το οποίο είχε στόχο να βελτιώσει την επίδοση και την σταθερότητα των παλιότερων iPhone 4s και iPad 2 αλλά όπως φαίνεται τοiOS 8.1.1 φέρνει νέα προβλήματα. Πολλοί είναι οι χρήστες που άρχισαν να αναφέρουν σοβαρά προβλήματα αφού έκαναν την αναβάθμιση.

Στην επίσημη Apple Support Communities page πολλοί χρήστες iPhone 4s αναφέρουν ότι αντιμετωπίζουν προβλήματα με το Wi-Fi το οποίο δεν είναι σταθερό. Επίσης υπάρχουν παράπονα για copy/define feature στο Safari το οποίο δεν μπορεί να απενεργοποιηθεί ενώ χρήστες του iPad mini αναφέρουν προβλήματα υπερθέρμανσης όταν παίζουν παιχνίδια.

Τα απανωτά προβληματικά updates είναι αυτά που έχουν κάνει πολλούς χρήστες i συσκευών να μην παίρνουν τις αναβαθμίσεις. Το iOS 8 έχει τον χαμηλότερο ρυθμό υιοθέτησης από κάθε άλλη έκδοση του iOS, 45 μέρες μετά την κυκλοφορία του έχει φτάσει στο 50% των συσκευών πράγμα που δεν ακούγεται κακό αλλά σε σύγκριση με το αντίστοιχο 80% του iOS 7 πέρσι, είναι πολύ λιγότερο.

η Apple ετοιμάζει νέο update το οποίο θα έρθει να λύσει τα παραπάνω προβλήματα και όσα προκύψουν.

 

Πηγή:  techblog.gr


Τελευταία επεξεργασία από: omorfonios, 21/11/2014 - 12:03.


#307   rromeodim

rromeodim

    iPH Guru

  • 9,698 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 21/11/2014 - 12:40

iOS 8.1.1, με πολλά προβλήματα και το νέο update

Την Δευτέρα που μας πέρασε η Apple έδωσε ένα ακόμη update στο πολύπαθο iOS 8 το οποίο είχε στόχο να βελτιώσει την επίδοση και την σταθερότητα των παλιότερων iPhone 4s και iPad 2 αλλά όπως φαίνεται τοiOS 8.1.1 φέρνει νέα προβλήματα. Πολλοί είναι οι χρήστες που άρχισαν να αναφέρουν σοβαρά προβλήματα αφού έκαναν την αναβάθμιση.

Στην επίσημη Apple Support Communities page πολλοί χρήστες iPhone 4s αναφέρουν ότι αντιμετωπίζουν προβλήματα με το Wi-Fi το οποίο δεν είναι σταθερό. Επίσης υπάρχουν παράπονα για copy/define feature στο Safari το οποίο δεν μπορεί να απενεργοποιηθεί ενώ χρήστες του iPad mini αναφέρουν προβλήματα υπερθέρμανσης όταν παίζουν παιχνίδια.

Τα απανωτά προβληματικά updates είναι αυτά που έχουν κάνει πολλούς χρήστες i συσκευών να μην παίρνουν τις αναβαθμίσεις. Το iOS 8 έχει τον χαμηλότερο ρυθμό υιοθέτησης από κάθε άλλη έκδοση του iOS, 45 μέρες μετά την κυκλοφορία του έχει φτάσει στο 50% των συσκευών πράγμα που δεν ακούγεται κακό αλλά σε σύγκριση με το αντίστοιχο 80% του iOS 7 πέρσι, είναι πολύ λιγότερο.

η Apple ετοιμάζει νέο update το οποίο θα έρθει να λύσει τα παραπάνω προβλήματα και όσα προκύψουν.

 

Πηγή:  techblog.gr

πηγη phonearena και αοριστολογιες



#308   omorfonios

omorfonios

    iPH Contributor

  • 1,647 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS

Δημοσίευση 21/11/2014 - 15:31

είμαι από τα άτομα που μπορεί να κάτσω ολόκληρες ώρες να παρατηρώ την σταθερότητα και τα προβλήματα τις συσκευής...! λοιπόν υπάρχουνε λίγα άτομα που κράζουνε σε ξένα forums και στα επίσημο τις apple για τα προβλήματα με το wifi... εε γατάκια εμενα δεν θα με βγάλετε τρελό...!!! εσείς μπορεί να έχετε router τις apple.... η να είστε και διπλα στο router... δηλαδή αυτή η κατάσταση το να μην το παραδέχεται κανεις είναι έλεος... και μετά θα ανοίξει topic κάποιος και θα πει...! ιός 8.1.XX πρόβλημα με wifi...! αμέσως η απάντηση σας... restore με itunes...  χαχαχαχα γελαω.....

 

θέλετε την 7.1.2 ??? κράξτε την apple... έτσι όπως τα έκανε....! έχω κουραστεί να έχω ένα κινητό που το έχω πληρώσει 850 euro και να έχει προβλήματα...!!
 
android πάνε να το κάνουνε..
 
συγχαρητήρια apple....!!!!!


#309   faltsos

faltsos

    iPH newbie

  • 13 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 21/11/2014 - 15:44

καλησπερα μπορει να ειμαι off topic μηπως μπορει να μου στειλει καποιος inbox link για να κατεβασω το ios 8.1 γιατι οποια Link εχς βρει δε κατεβαινει ευχαριστω



#310   bagg21

bagg21

    iPH Contributor

  • 971 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8 Plus
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 21/11/2014 - 15:45

Εγω δεν εχω κανενα προβλημα με το κινητο η το wifi.....
ουτε εμενα θα βγαλετε τρελο ουτε τους προλαλησαντες.
Με το ζορι προβλημα να εχουμε δηλαδη ;
πες μου οτι εισαι Ηρακλειο Κρητης να βρεθουμε να το τσεκαρεις ...

#311   rromeodim

rromeodim

    iPH Guru

  • 9,698 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 21/11/2014 - 15:46

 

είμαι από τα άτομα που μπορεί να κάτσω ολόκληρες ώρες να παρατηρώ την σταθερότητα και τα προβλήματα τις συσκευής...! λοιπόν υπάρχουνε λίγα άτομα που κράζουνε σε ξένα forums και στα επίσημο τις apple για τα προβλήματα με το wifi... εε γατάκια εμενα δεν θα με βγάλετε τρελό...!!! εσείς μπορεί να έχετε router τις apple.... η να είστε και διπλα στο router... δηλαδή αυτή η κατάσταση το να μην το παραδέχεται κανεις είναι έλεος... και μετά θα ανοίξει topic κάποιος και θα πει...! ιός 8.1.XX πρόβλημα με wifi...! αμέσως η απάντηση σας... restore με itunes...  χαχαχαχα γελαω.....

 

θέλετε την 7.1.2 :huh: κράξτε την apple... έτσι όπως τα έκανε....! έχω κουραστεί να έχω ένα κινητό που το έχω πληρώσει 850 euro και να έχει προβλήματα...!!
 
android πάνε να το κάνουνε..
 
συγχαρητήρια apple....!!!!!

 

τραβα ενα βιντεακι που να φαινεται το προβλημα που εχεις με το wifi στο 5 και με περασμενη την 8.1.1 μπας και καταλαβουμε και να δουμε αν υπαρχει λυση.



#312   tgousopoulos

tgousopoulos

    iPH Intergalactic Leader

  • 21,638 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:tgousopoulos

Δημοσίευση 21/11/2014 - 16:25

Ρε πειτε οτι εχετε προβλημα μπας και ησυχασει.
Και ας μην εχετε δε πειραζει.
Λες και εμεις που εχουμε συσκευη 800€ αν εχουμε προβλημα δεν θα το πουμε.
Ενα θεματακι εχω εγω αλλα δε ξερω αν φταιει καποιο tweak. Καμια φορα δε πιανει με τη πρωτη. Ισως φταει και καποιο tweak για cc.
Απο wifi ολα καλα.

#313   bagg21

bagg21

    iPH Contributor

  • 971 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8 Plus
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 21/11/2014 - 16:31

Ρε πειτε οτι εχετε προβλημα μπας και ησυχασει.
Και ας μην εχετε δε πειραζει.
Λες και εμεις που εχουμε συσκευη 800€ αν εχουμε προβλημα δεν θα το πουμε.
Ενα θεματακι εχω εγω αλλα δε ξερω αν φταιει καποιο tweak. Καμια φορα δε πιανει με τη πρωτη. Ισως φταει και καποιο tweak για cc.
Απο wifi ολα καλα.



Τι εννοεις δεν πιανει με την πρωτη ;

#314   tgousopoulos

tgousopoulos

    iPH Intergalactic Leader

  • 21,638 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:tgousopoulos

Δημοσίευση 21/11/2014 - 16:32

Σερνω το δαχτυλο να βγει το cc αλλα δε βγαινει. Καμια φορα πρεπει να το κανω 2η φορα.

#315   bagg21

bagg21

    iPH Contributor

  • 971 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8 Plus
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 21/11/2014 - 16:49

Καποιο tweak θα ειναι σιγουρα .... : . Don't worry

Τελευταία επεξεργασία από: bagg21, 21/11/2014 - 16:50.


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες