Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 3 ψήφοι

Διαθέσιμο το 8.1.1


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
577 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#346   m4rvel89

m4rvel89

    iPH Addict

  • 739 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 22/11/2014 - 04:19

Xαρακτηριστικό του iOS 8 είναι αυτό.

 

Ανά τακτά χρονικά διαστήματα και αναλόγως τι ενεργοβόρο έχεις εν/ποιήσει, θα σου εμφανίζει μηνύμα βελτίωσης.

 

Π.χ, δοκίμασε να απεν/ποιήσεις το αυτόματο κλείδωμα. Θα δείς εκεί μήνυμα μετά εν/ποίησης του.

 

Δεν είναι λάθος.. Αυτόματα προσαρμόζεται η φωτεινότητα και δε μένει σταθερή σε ένα σημείο.

 μα αν μεινει σταθερη σε ενα σημειο καταναλωνει λιγοτερη μπαταρια απο το να εναλλασεται συνεχεια καθολη τη διαρκεια της μερας,εχω διαβασει  παντου σχεδον οτι σαν tip για την μπαταρια ειναι να απενεργοποιησεις το auto brightness και ακουγεται απολυτα φυσιολογικο.

 

Το ιδανικο ειναι να το αλλαζεις χειροκινητα οπως σε βολευει καθε φορα.


Τελευταία επεξεργασία από: m4rvel89, 22/11/2014 - 04:24


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#347   rromeodim

rromeodim

    iPH Guru

  • 9.685 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 22/11/2014 - 04:30

 μα αν μεινει σταθερη σε ενα σημειο καταναλωνει λιγοτερη μπαταρια απο το να εναλλασεται συνεχεια καθολη τη διαρκεια της μερας,εχω διαβασει  παντου σχεδον οτι σαν tip για την μπαταρια ειναι να απενεργοποιησεις το auto brightness και ακουγεται απολυτα φυσιολογικο.

 

Το ιδανικο ειναι να το αλλαζεις χειροκινητα οπως σε βολευει καθε φορα.

μιλαει για νορμαλ καθημερινη χρηση και οχι για ακραιες συνθηκες...φυσικα αν εισαι μονιμως εξω με ηλιοφανεια θα εχεις αυξημενη καταναλωση ενω αν δουλευεις ανθρακωρυχος θα τη βγαζεις καθαρη με την ιδια μπαταρια 2 μερες. Σε νορμαλ χρηση  εχεις οικονομια. Προσωπικα την φωτεινοτητα την εχω παντα στο 40% περιπου,ισως στο αυτοματο να κερδιζα ενα κατι σε μπαταρια.



#348   m4rvel89

m4rvel89

    iPH Addict

  • 739 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 22/11/2014 - 04:38

Αναλογα που χρησιμοποιεις περισσοτερο το κινητο σου.σε φως δλδ η σε σκοταδι και αναλογα ποσο φωτεινοτητα σαρεσει γενικως.Εγω πχ γενικα το εχω 25%(αυτος ο φωτεισμος με βολευει) και οταν θελω περισσοτερο το κανω χειροκινητα,εμενα με συμφερει να εχω το auto brightness στο οφφ .Αν καποιος γενικα του αρεσει η φωτεινοτητα στο 80% να την εχει αυτον τον συμφερει να το εχει στο on ωστε σε χαμηλοτερους φωτισμους να πεφτει λιγο το ποσοστο οποτε να κυμαινεται συνολικα σε μικτροετες τιμες.



#349   agnostos13

agnostos13

    iPH Contributor

  • 1.823 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 3G
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 22/11/2014 - 05:06

Γενικα σε οποιον του αρεσει να εχει σταθερη φωτεινοτητα (ειτε 25%, ειτε 80%) εχει την αυτοματη off.
Η λογικη της αυτοματης φωτεινοτητας ειναι να χρησιμοποιει την ελαχιστη δυνατη φωτεινοτητα βαση του περιβαλοντα φωτισμου ωστε να ειναι ξεκουραστη η αναγνωση της οθονης.
Τωρα αν θες μεγιστη οικονομια off και κατεβαζεις στο ελαχιστο (βεβαια πιθανον να μην βλεπεις τιποτα παρα μονο στο σκοταδι)...


#350   m4rvel89

m4rvel89

    iPH Addict

  • 739 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 22/11/2014 - 05:19

Ε ναι και όταν θες να δεις καλύτερα την ανεβάζεις λίγο.. Αφού το Πολύ είναι υπερβολικό..

#351   galanakop

galanakop

    iPH Enthousiast

  • 511 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 22/11/2014 - 08:59

Παιδιά μετά την 8.1.1 παρατηρώ ότι υπάρχει θέμα και στο wifi. Ενώ συνδέεται κανονικά δεν δουλεύει.
Διαβάζω πως έχουν και άλλοι θέμα και περιμένουν την 8.1.2
Εσείς που αντιμετωπίσατε το ίδιο θέμα πως το λύσατε;

#352   omorfonios

omorfonios

    iPH Contributor

  • 1.647 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS

Δημοσίευση 22/11/2014 - 11:22

Παιδιά μετά την 8.1.1 παρατηρώ ότι υπάρχει θέμα και στο wifi. Ενώ συνδέεται κανονικά δεν δουλεύει.
Διαβάζω πως έχουν και άλλοι θέμα και περιμένουν την 8.1.2
Εσείς που αντιμετωπίσατε το ίδιο θέμα πως το λύσατε;

καλημέρα, όταν λες δεν συνδέεται? δεν μπορείς να μπεις πουθενά? σε εμενα προσωπικά σε iphone 5 αργεί πολύ και έχει αστάθεια το wifi... κανε μια επαναφορά δικτύου από τις ρύθμισης.. όλοι έχουμε θέμα με το wifi.... απλά από εδώ μέσα νομίζω πως είσαι ο μονος που το ανέφερε... σε ξένα forums γίνετε χαμός με την κατάσταση αυτή...! απελπισμένη όλοι λένε πως θα πληρώνανε για να γυρίσουνε στην 7.1.2....



#353   danos

danos

    iPH newbie

  • 6 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 22/11/2014 - 12:35

Σημερα επαθα σοκ Η ειμαι ασχετος

Εχω ενα 5 αρι χωρις sim για back up και ενα 6 αρι που εινσι το καθημερινο τηλεφωνο μου ..

το 5αρι εχει μυνημα δεν υπαρχει sim και που το back up αυτου ειναι στο 6 ...,.

Μετα την αναβαθμιση του 5 σε 8.1.1 ξαφνικα οταν με περνανε τηλ χτυπαγε και το 5 και μπορουσα να απαντησω απο αυτο χωρις sim ακομα και να παρω τηλεφωνο ...
Μαζι χτυπουσανε πως γινεται ;
Οποιο απαντουσα πρωτο επερνε την κληση ..

Εκανε επαναφορα στο 5 και σταματησε τι εγινε ρε παιδια ;

#354   istan

istan

    iPH Enthousiast

  • 570 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad 4 +4G

Δημοσίευση 22/11/2014 - 13:12

Σημερα επαθα σοκ Η ειμαι ασχετος

Εχω ενα 5 αρι χωρις sim για back up και ενα 6 αρι που εινσι το καθημερινο τηλεφωνο μου ..

το 5αρι εχει μυνημα δεν υπαρχει sim και που το back up αυτου ειναι στο 6 ...,.

Μετα την αναβαθμιση του 5 σε 8.1.1 ξαφνικα οταν με περνανε τηλ χτυπαγε και το 5 και μπορουσα να απαντησω απο αυτο χωρις sim ακομα και να παρω τηλεφωνο ...
Μαζι χτυπουσανε πως γινεται ;
Οποιο απαντουσα πρωτο επερνε την κληση ..

Εκανε επαναφορα στο 5 και σταματησε τι εγινε ρε παιδια ;

λογικα ειναι το continuity αν περνεις απο το 5 τηλεφωνο δεν εχεις προσεξει αν σου γραφει μεσω ταδε νουμερου ας πουμε?



#355   danos

danos

    iPH newbie

  • 6 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 22/11/2014 - 13:14

Δεν πρόσεξα !! Πρέπει να έχει το ίδιο Apple ID ?

#356   galanakop

galanakop

    iPH Enthousiast

  • 511 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 22/11/2014 - 13:16

καλημέρα, όταν λες δεν συνδέεται? δεν μπορείς να μπεις πουθενά? σε εμενα προσωπικά σε iphone 5 αργεί πολύ και έχει αστάθεια το wifi... κανε μια επαναφορά δικτύου από τις ρύθμισης.. όλοι έχουμε θέμα με το wifi.... απλά από εδώ μέσα νομίζω πως είσαι ο μονος που το ανέφερε... σε ξένα forums γίνετε χαμός με την κατάσταση αυτή...! απελπισμένη όλοι λένε πως θα πληρώνανε για να γυρίσουνε στην 7.1.2....

Αργεί υπερβολικά να συνδεθεί... Θα κάνω αυτό που μου λες μπας και στρώσει...

#357   istan

istan

    iPH Enthousiast

  • 570 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad 4 +4G

Δημοσίευση 22/11/2014 - 13:20

Δεν πρόσεξα !! Πρέπει να έχει το ίδιο Apple ID ?

ναι οταν περνω απο το  ipad μου γραφει μεσω του iphone σας....πας ρυθμισεις-facetime και το ενεργοποιεις και απο τα δυο κινητα αρκει να ειναι στο ιδιο wifi


Τελευταία επεξεργασία από: istan, 22/11/2014 - 13:22


#358   kalotina

kalotina

    iPH Enthousiast

  • 447 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus

Δημοσίευση 22/11/2014 - 13:20

Το έγραψα και πιο πάνω νομίζω iPad air με 8.1.1 είχε αρκετά μεγάλο battery drain .χωρις λόγο.με hard reset η μπαταρία έστρωσε απίστευτα συγκεκριμένα από το 100 στο 91 με την ίδια χρήση που κάνει πάντα το ταμπλέτ 2,35 ώρες χρήσης και 7 ώρες αναμονής.και είναι και 12 μηνών.

#359   teogn7

teogn7

    iPH Member

  • 279 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS

Δημοσίευση 22/11/2014 - 13:54

Eιναι απαραίτητο το hard reset τελικά κάποια στιγμή? Είναι απαραίτητο επίσης να κλείσει μια φορά στους 2 μήνες από μπαταριά κ να την φορτίσεις από το 0?



#360   rromeodim

rromeodim

    iPH Guru

  • 9.685 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 22/11/2014 - 13:56

αν δουλευουν ολα καλα το hard reset δεν εχει καποιο νοημα. Τωρα για τη μπαταρια...ετσι λενε,οποτε δεν κανει κακο



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες