Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 1 ψήφοι

inFoquest & θεμα με εγγυηση


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
39 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#16   ipgpi

ipgpi

    iPH Contributor

  • 1.631 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 13/01/2015 - 18:00

Μα όταν αγοράζεις απο απστορ, κ πας στην ινφοκουεστ για εγγύηση, σε τι διαφέρει απο το να σε στείλει στο σκρουτζομαγαζο στην Ομόνοια απο το να σε στείλει στο απστορ στην Αγγλία, δεδομένου οτι έχεις παρει συσκευή UK κ απο τους δυο...οπότε η θα σε δεχτεί κ στις δυο περιπτώσεις η θα σε στείλει στον πωλητή που λες, δεν μπορώ να στο θέσω πιο απλά...

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#17   MarkKnopfler

MarkKnopfler

    iPH Intergalactic Leader

  • 16.726 μηνύματα
  • Twitter:@Fmiggas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:markknopfler

Δημοσίευση 13/01/2015 - 18:17

Θα σου κόψει Apple Store εξωτερικού τιμολόγιο σε ελληνική επιχείρηση ; Και τι ΔΟΥ κτλ θα βάλει ; Τι φορολογία θα γλυτώσεις κτλ; Με απόδειξη δεν έχεις πρόβλημα.

Αναρτημένη εικόνα


#18   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 13/01/2015 - 18:21

Καταρχάς αν έχεις αγοράσει απο Apple Store, είναι λίγο δύσκολο να σου κόψουν τιμολόγιο. Ξεκινάμε απο αυτό.

 

Κατά δεύτερον, ανέκαθεν την ευθύνη της εγγύησης πάντα την είχε και έχει ο πωλητής.

 

Ο μόνος λόγος που πας εσύ λοιπόν ή εγώ, τη συσκευή στα επίσημα εξουσιοδοτημένα, είναιγια να γλυτώσεις χρόνο.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#19   ipgpi

ipgpi

    iPH Contributor

  • 1.631 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 13/01/2015 - 19:20

Τι μπλέκεις το τιμολόγιο, αναφέρομαι στο ότι λες ότι πρέπει να πας στον πωλητή, όποτε στην αγορά από AppStore μπορεί να επικαλεστεί να το στείλεις στον πωλητή, μιλάμε όταν κάνετε ότι δεν καταλαβαίνετε ειναι...τεσπα

#20   DjVassel

DjVassel

    iPH Master

  • 6.775 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini
  • GameCenter:djvassel

Δημοσίευση 13/01/2015 - 19:46

Δεν εχει καμια νομικη υποσταση αυτο με το τιμολογιο. Κανε επιστολη προς το ινστιτουτο καταναλωτη και θα στο περασουν.

#21   MarkKnopfler

MarkKnopfler

    iPH Intergalactic Leader

  • 16.726 μηνύματα
  • Twitter:@Fmiggas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:markknopfler

Δημοσίευση 13/01/2015 - 19:56

Τι μπλέκεις το τιμολόγιο, αναφέρομαι στο ότι λες ότι πρέπει να πας στον πωλητή, όποτε στην αγορά από AppStore μπορεί να επικαλεστεί να το στείλεις στον πωλητή, μιλάμε όταν κάνετε ότι δεν καταλαβαίνετε ειναι...τεσπα

Και με απόδειξη που το καλύπτουν κανονικά χάρη κάνουν στην ουσία γιατί δέχονται να παίξουν το ρόλο του πωλητή ( ο πωλητής έχει την υποχρέωση παροχής 2ετους εγγύησης).
Τωρα με το τιμολόγιο γιατί το αρνούνται μάλλον είναι θέμα πολιτικής τους , το πιο πιθανό γιατί θα μαζευόταν ένας με μαζικές αγορές και θα τους έστελνε 1000 συσκευές ή δεν ξερω για ποιον άλλον λόγο.
Όσο γι αυτο που σου ειπα περί τιμολογίου απο Apple Store μάλλον εσυ κανεις ότι δεν καταλαβαίνεις . Με απόδειξη απο Apple Store αναλαμβάνουν κανονικά .

Αναρτημένη εικόνα


#22   nsxbass

nsxbass

    iPH Guru

  • 9.378 μηνύματα
  • Twitter:@n1ckstrat
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:nsxbass

Δημοσίευση 13/01/2015 - 19:56

Τι μπλέκεις το τιμολόγιο, αναφέρομαι στο ότι λες ότι πρέπει να πας στον πωλητή, όποτε στην αγορά από AppStore μπορεί να επικαλεστεί να το στείλεις στον πωλητή, μιλάμε όταν κάνετε ότι δεν καταλαβαίνετε ειναι...τεσπα

Εσύ κάνεις ότι δεν καταλαβαίνεις.

 

Σε περίπτωση που έχεις τιμολόγιο η αγορά έγινε σίγουρα από Ελλάδα οπότε μια χαρά μπορείς να πας στον πωλητή.

 

Εάν έχεις απόδειξη σε δέχεται κανονικά η Infoquest. Αλλά μάλλον ευκαιρία έψαχνες να πιαστείς από την αρχή.


Τελευταία επεξεργασία από: nsxbass, 13/01/2015 - 19:57


#23   venos

venos

    iPH Contributor

  • 1.021 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 13/01/2015 - 20:12

Για κοιταξτε αυτο το θρεντ περι τιμολογιου και εγγυησης:

http://www.myphone.g...ad.php?t=385624
Το μελος με username:robby
discord.gg/ajkUM8J

#24   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 13/01/2015 - 20:13

Τι μπλέκεις το τιμολόγιο, αναφέρομαι στο ότι λες ότι πρέπει να πας στον πωλητή, όποτε στην αγορά από AppStore μπορεί να επικαλεστεί να το στείλεις στον πωλητή, μιλάμε όταν κάνετε ότι δεν καταλαβαίνετε ειναι...τεσπα


Δε το λέω εγώ. Ο νόμος το λεέι. Στο ξαναλέω. Το οτι πας εσύ απευθείας το κάνεις μόνο για να γλυτώσεις χρόνο.

Το ποιός δε καταλαβαίνει ασ'το.
| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#25   alej

alej

    iPH Elite Poster

  • 3.327 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:ALEJSALONICA

Δημοσίευση 13/01/2015 - 20:57

Αυτό με το τιμολόγιο δεν το ήξερα, πήρα από σκρουτζομάγαζο iPhone 6 UK με τιμολόγιο.

Αν δηλαδή τώρα το ''πουλήσω'' στη γυναίκα μου με απόδειξη θα έχει και δεύτερο χρόνο αλλιώς εγώ όχι;;;

Τι χαζομάρα είναι αυτό πάλι;

Ο νόμος δεν διαχωρίζει το τιμολόγιο από την απόδειξη!



#26   ipgpi

ipgpi

    iPH Contributor

  • 1.631 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 13/01/2015 - 21:53

Δε το λέω εγώ. Ο νόμος το λεέι. Στο ξαναλέω. Το οτι πας εσύ απευθείας το κάνεις μόνο για να γλυτώσεις χρόνο.

Το ποιός δε καταλαβαίνει ασ'το.

Παιδί μου λες ότι για κάλυψη 2ετιας πρέπει να το στείλει ο πωλητής κ όχι κατευθείαν στην ινφοκουεστ;;;; Ναι η όχι ;

Λες ναι, κ σου λέω εγώ αν το χεις πάρει με απόδειξη από απλστορ, γιατί στο δέχεται κ δεν σου λέει να το στείλεις στον πωλητή (απλστορ)...

Έλεος πια,; Επίτηδες το κάνετε, λες κ έχουμε όρεξη να κάνουμε τους ξερόλες, δεν είμαστε παιδάκια ρε, 40 χρόνων άνθρωποι...

#27   MarkKnopfler

MarkKnopfler

    iPH Intergalactic Leader

  • 16.726 μηνύματα
  • Twitter:@Fmiggas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:markknopfler

Δημοσίευση 13/01/2015 - 22:00

Παιδί μου λες ότι για κάλυψη 2ετιας πρέπει να το στείλει ο πωλητής κ όχι κατευθείαν στην ινφοκουεστ;;;; Ναι η όχι ;

Λες ναι, κ σου λέω εγώ αν το χεις πάρει με απόδειξη από απλστορ, γιατί στο δέχεται κ δεν σου λέει να το στείλεις στον πωλητή (απλστορ)...

Έλεος πια,; Επίτηδες το κάνετε, λες κ έχουμε όρεξη να κάνουμε τους ξερόλες, δεν είμαστε παιδάκια ρε, 40 χρόνων άνθρωποι...

 

Και με απόδειξη που το καλύπτουν κανονικά χάρη κάνουν στην ουσία γιατί δέχονται να παίξουν το ρόλο του πωλητή ( ο πωλητής έχει την υποχρέωση παροχής 2ετους εγγύησης).
Τωρα με το τιμολόγιο γιατί το αρνούνται μάλλον είναι θέμα πολιτικής τους , το πιο πιθανό γιατί θα μαζευόταν ένας με μαζικές αγορές και θα τους έστελνε 1000 συσκευές ή δεν ξερω για ποιον άλλον λόγο.
Όσο γι αυτο που σου ειπα περί τιμολογίου απο Apple Store μάλλον εσυ κανεις ότι δεν καταλαβαίνεις . Με απόδειξη απο Apple Store αναλαμβάνουν κανονικά .


Αναρτημένη εικόνα


#28   petros29

petros29

    iPH Hero

  • 4.323 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 13/01/2015 - 22:05

Παιδί μου λες ότι για κάλυψη 2ετιας πρέπει να το στείλει ο πωλητής κ όχι κατευθείαν στην ινφοκουεστ;;;; Ναι η όχι ;

Λες ναι, κ σου λέω εγώ αν το χεις πάρει με απόδειξη από απλστορ, γιατί στο δέχεται κ δεν σου λέει να το στείλεις στον πωλητή (απλστορ)...

Έλεος πια,; Επίτηδες το κάνετε, λες κ έχουμε όρεξη να κάνουμε τους ξερόλες, δεν είμαστε παιδάκια ρε, 40 χρόνων άνθρωποι...

Φίλε νοιώθω πολύ χαζός...δε μπορώ να καταλάβω τι λές...ειλικρινά έτσι :)



#29   tgousopoulos

tgousopoulos

    iPH Intergalactic Leader

  • 21.638 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:tgousopoulos

Δημοσίευση 13/01/2015 - 22:06

Και με απόδειξη που το καλύπτουν κανονικά χάρη κάνουν στην ουσία γιατί δέχονται να παίξουν το ρόλο του πωλητή ( ο πωλητής έχει την υποχρέωση παροχής 2ετους εγγύησης).
Τωρα με το τιμολόγιο γιατί το αρνούνται μάλλον είναι θέμα πολιτικής τους , το πιο πιθανό γιατί θα μαζευόταν ένας με μαζικές αγορές και θα τους έστελνε 1000 συσκευές ή δεν ξερω για ποιον άλλον λόγο.
Όσο γι αυτο που σου ειπα περί τιμολογίου απο Apple Store μάλλον εσυ κανεις ότι δεν καταλαβαίνεις . Με απόδειξη απο Apple Store αναλαμβάνουν κανονικά .


Εγω που εχω αποδειξη απο apple store Αγγλιας αν χρειαστει στο 2ο χρονο κατι αναλαμβανει κανονικα η infoquest?

#30   MarkKnopfler

MarkKnopfler

    iPH Intergalactic Leader

  • 16.726 μηνύματα
  • Twitter:@Fmiggas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:markknopfler

Δημοσίευση 13/01/2015 - 22:08

Εγω που εχω αποδειξη απο apple store Αγγλιας αν χρειαστει στο 2ο χρονο κατι αναλαμβανει κανονικα η infoquest?

 

Με απόδειξη δεν έχεις πρόβλημα.


Αναρτημένη εικόνα


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες