Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 8 ψήφοι

iPhone 6S με 2GB Ram και τεχνολογία ''Force Touch'', όπως στο Apple Watch (;)


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
659 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#286   agnostos13

agnostos13

    iPH Contributor

  • 1.823 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 3G
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 28/08/2015 - 14:39

τι σε κανει να πιστευεις οτι για το 1 ram παραπανω θα αλαξω το 6αρι?αν αυτες ειναι οι αλαγες εγω αποχαιρετω την apple διοτι νοιωθω για τριτη φορα να με κοροιδευει,ουσιαστικα τα 2 ram μπορουσε να τα δωσει περσυ στο 6αρι και να βγαζει ανα 2 χρονια μοντελλο ,σιγα τις διαφορες ,το s κατηντησε κοροιδια ,καθωλου λοιπον τυχαιο που η samsung αμερικης δινει το etge δωρεαν για εναν μηνα σε χρηστες iphone,εμπιστευεται το προιον της

Γενικα η Apple βγαζει συσκευες με πλανο αναβαθμισης σε βαθος 2-ετιας (οπως ειναι και τα περισσοτερα συμβολαια στις ΗΠΑ).
Για μενα (που δεν με ενδιαφερει η μοστρα) καλυτερα οι αλλαγες να γινονται στις σειρες "S" που οι συσκευες ειναι πιο ολοκληρωμενες. Πολλοι βεβαια βιαζονται να υοθετησουν το νεο design οποτε πανε κατευθειαν στα απλα. Ο καθενας εχει το σκεπτικο του...
Επισης απο 1gb σε 2 ειναι διπλασια μνημη, και αυτο εχει μεγαλη διαφορα στο iOS!


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#287   giolnts

giolnts

    iPH Elite Poster

  • 3.423 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 28/08/2015 - 14:41

Να πω εγω το αλλο και απάντηση δεν θέλω... Τι θα έχει το 6s που δεν θα έχει το 7αρι του χρόνου...;;!!

#288   PariS21

PariS21

    iPH Contributor

  • 1.032 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G

Δημοσίευση 28/08/2015 - 14:50

τι σε κανει να πιστευεις οτι για το 1 ram παραπανω θα αλαξω το 6αρι?αν αυτες ειναι οι αλαγες εγω αποχαιρετω την apple διοτι νοιωθω για τριτη φορα να με κοροιδευει,ουσιαστικα τα 2 ram μπορουσε να τα δωσει περσυ στο 6αρι και να βγαζει ανα 2 χρονια μοντελλο ,σιγα τις διαφορες ,το s κατηντησε κοροιδια ,καθωλου λοιπον τυχαιο που η samsung αμερικης δινει το etge δωρεαν για εναν μηνα σε χρηστες iphone,εμπιστευεται το προιον της 

μαλλον δεν καταλαβες το μηνυμα μου! διαβασε το παλι και θα λαβεις την απαντηση που θες!

 

Και επισης οτι δινει η sammy δωρεαν το edge σε χρηστες Iphone εχεις αναρωτηθει γιατι γινεται?? ΔΕΝ εμπιστευεται το προιον της φιλε μου ( δεν θα εκανε ιδιο κοψιμο αλουμινια αν το εμπιστευοταν , ουτε τις αλλες κατασκευαστικες αλλαγες )... εχει παει απατη στις πωλησεις και κοιταει με καθε τροπο να τραβηξει τους πελατες που εχει χασει τοσα χρονια!!

 

Παμε παρακατω...

 

Βασικο για εμενα παντα ειναι η συσκεη να λειτουργει απροβληματιστα!! κατσε ψαξε στο youtube συγκριτικα Note 5 vs iphone 6..δεν χρειαζεται να πω κατι αλλο μιλανε απο μονα τους τα δεδομενα!! ακομα και με το 5αρι που ειμαι κανω οτι κανει ενας με το s5/s6 ( οχι στον ιδιο βαθμο αλλα σε πολυ καλο σε σχεση με την ηλικια τις συσκευης και specs) Τωρα αν εσυ θες specs και λοιπα καλουδια για να λες οτι τα εχεις η sammy στο προσφερει απλοχερα...πουλα το 6αρι σου και ασε την apple να κοροιδευει τους υπολοιπους..


Τελευταία επεξεργασία από: PariS21, 28/08/2015 - 14:51


#289   SLK200GR

SLK200GR

    iPH Contributor

  • 1.196 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen

Δημοσίευση 28/08/2015 - 14:55

μαλλον δεν καταλαβες το μηνυμα μου! διαβασε το παλι και θα λαβεις την απαντηση που θες!

 

Και επισης οτι δινει η sammy δωρεαν το edge σε χρηστες Iphone εχεις αναρωτηθει γιατι γινεται?? ΔΕΝ εμπιστευεται το προιον της φιλε μου ( δεν θα εκανε ιδιο κοψιμο αλουμινια αν το εμπιστευοταν , ουτε τις αλλες κατασκευαστικες αλλαγες )... εχει παει απατη στις πωλησεις και κοιταει με καθε τροπο να τραβηξει τους πελατες που εχει χασει τοσα χρονια!!

 

Παμε παρακατω...

 

Βασικο για εμενα παντα ειναι η συσκεη να λειτουργει απροβληματιστα!! κατσε ψαξε στο youtube συγκριτικα Note 5 vs iphone 6..δεν χρειαζεται να πω κατι αλλο μιλανε απο μονα τους τα δεδομενα!! ακομα και με το 5αρι που ειμαι κανω οτι κανει ενας με το s5/s6 ( οχι στον ιδιο βαθμο αλλα σε πολυ καλο σε σχεση με την ηλικια τις συσκευης και specs) Τωρα αν εσυ θες specs και λοιπα καλουδια για να λες οτι τα εχεις η sammy στο προσφερει απλοχερα...πουλα το 6αρι σου και ασε την apple να κοροιδευει τους υπολοιπους..

αυτο ακριβως θα γινει



#290   vagos456

vagos456

    iPH Contributor

  • 1.287 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 28/08/2015 - 15:15

τι σε κανει να πιστευεις οτι για το 1 ram παραπανω θα αλαξω το 6αρι?αν αυτες ειναι οι αλαγες εγω αποχαιρετω την apple διοτι νοιωθω για τριτη φορα να με κοροιδευει,ουσιαστικα τα 2 ram μπορουσε να τα δωσει περσυ στο 6αρι και να βγαζει ανα 2 χρονια μοντελλο ,σιγα τις διαφορες ,το s κατηντησε κοροιδια ,καθωλου λοιπον τυχαιο που η samsung αμερικης δινει το etge δωρεαν για εναν μηνα σε χρηστες iphone,εμπιστευεται το προιον της 

Εννοείται ότι μπορούσε να βάλει πέρσι 2gb RAM! Απλώς θα τα δώσει τώρα για να στα αρπάξει ξανά €€€€!!!



#291   SLK200GR

SLK200GR

    iPH Contributor

  • 1.196 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen

Δημοσίευση 28/08/2015 - 15:30

Εννοείται ότι μπορούσε να βάλει πέρσι 2gb RAM! Απλώς θα τα δώσει τώρα για να στα αρπάξει ξανά €€€€!!!

αυτην την φορα δεν θα μου τα αρπαξει ,παρακαλαμε να βαλει στο καινουριο 2 ραμ οταν αλλοι το εχουν απο περσυ?παρακαλαμε για σταθεροποιητη εικονας και μεγαλυτερη Cam για κατι που αλλοι το εχουν δωσει περσυ?παρακαλαμε για καλυτερη οθωνη που αλλοι εχουν απο προπερσυ?σιγα την προτοποριακη εταιρεια ,ναι καποτε ,οχι πια ,το ios ναι ειναι ακομα και σημερα καλυτερο κατι που αλαζει με γρηγορο ρυθμο αλλα στο hardware ειναι πισω,καποτε ημασταν ολοι υπηρηφανοι για το σπουδαιο σχεδιαστικο κοματι των συσκεων (imac,apd,aphone κτλ),σημερα μπροστα στο edge ειναι σαν να ηρθε απο τα σπηλαια και για να κλεισω δεν το γουσταρω το jb  αρα ειμαι εξω απο πολλες εφαρμογες και ρε μαγκες ειναι το ακριβοτερο αρα εχω καθε διακιωμα να απαιτω το καλυτερο σε ολους τους τομεις



#292   N0thinGsPeciaL

N0thinGsPeciaL

    iPH Member

  • 224 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina +4G

Δημοσίευση 28/08/2015 - 15:35

αυτην την φορα δεν θα μου τα αρπαξει ,παρακαλαμε να βαλει στο καινουριο 2 ραμ οταν αλλοι το εχουν απο περσυ?παρακαλαμε για σταθεροποιητη εικονας και μεγαλυτερη Cam για κατι που αλλοι το εχουν δωσει περσυ?παρακαλαμε για καλυτερη οθωνη που αλλοι εχουν απο προπερσυ?σιγα την προτοποριακη εταιρεια ,ναι καποτε ,οχι πια ,το ios ναι ειναι ακομα και σημερα καλυτερο κατι που αλαζει με γρηγορο ρυθμο αλλα στο hardware ειναι πισω,καποτε ημασταν ολοι υπηρηφανοι για το σπουδαιο σχεδιαστικο κοματι των συσκεων (imac,apd,aphone κτλ),σημερα μπροστα στο edge ειναι σαν να ηρθε απο τα σπηλαια και για να κλεισω δεν το γουσταρω το jb  αρα ειμαι εξω απο πολλες εφαρμογες και ρε μαγκες ειναι το ακριβοτερο αρα εχω καθε διακιωμα να απαιτω το καλυτερο σε ολους τους τομεις

2 gb ram εχουν απο το 2012 νομιζω απλα με κακη διαχειριση της....

το κακο δεν ειναι να εχεις τα specs...αλλα χαρακτηρα...δηλαδη η καθε συσκευη να εχει τον δικο της χαρακτηρα...κατι που πλεον δεν υπαρχει....

ολα ειναι λεπτα..μπαταριες...οθονες...καμερες...touch id...κλπ κλπ....το πρωτο iPhone...ηταν αλλιως...κατι που δεν υπηρχε...

ακομη και η sammy ειχε δικο της χαρακτηρα...καρτα μνημης...αποσπωμενη μπαταρια...s pen...πλαστικο(μπλιαχ)....

τωρα..εχει γυαλι μπρος πισω...δεν εχει sd ουτε αποσπωμενη μπαταρια...και το χειροτερο;;δεν ειναι iPhone...εξου και η διαφησιμη...ολες οι εταιρειες δεν πανε καλα οχι γιατι τα specs των κινητων δεν ειναι καλα...αλλα γιατι απουσιαζει η δικη τους πινελια και η συσκυεη τους κραυγαζει λιγης προσοχης και i wanna be an iPhone...

αν σταματησουν το κυνηγι αυτο ολοι θα κερδισουμε περισσοτερα και απο την apple που με την υπεροψια της προχωραει αργα και εχοντας πιστη πλεον στο κοινο( βλεπε coca cola δεν θα πιεις pepsi ρε φιλε!!!) αδιαφορει λιγο για τις ατελειες και τα προβληματα βλεπε antennagate,bendgate,scratchgate και οτι αλλο....

παιδια λειπει χαρακτηρας...ολα τα αλλα υπαρχουν....ας επενδυσουν εκει....

και ολα θα αλλαξουν.....


Τελευταία επεξεργασία από: N0thinGsPeciaL, 28/08/2015 - 15:42


#293   rromeodim

rromeodim

    iPH Guru

  • 9.685 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 28/08/2015 - 15:40

αυτην την φορα δεν θα μου τα αρπαξει ,παρακαλαμε να βαλει στο καινουριο 2 ραμ οταν αλλοι το εχουν απο περσυ?παρακαλαμε για σταθεροποιητη εικονας και μεγαλυτερη Cam για κατι που αλλοι το εχουν δωσει περσυ?παρακαλαμε για καλυτερη οθωνη που αλλοι εχουν απο προπερσυ?σιγα την προτοποριακη εταιρεια ,ναι καποτε ,οχι πια ,το ios ναι ειναι ακομα και σημερα καλυτερο κατι που αλαζει με γρηγορο ρυθμο αλλα στο hardware ειναι πισω,καποτε ημασταν ολοι υπηρηφανοι για το σπουδαιο σχεδιαστικο κοματι των συσκεων (imac,apd,aphone κτλ),σημερα μπροστα στο edge ειναι σαν να ηρθε απο τα σπηλαια και για να κλεισω δεν το γουσταρω το jb  αρα ειμαι εξω απο πολλες εφαρμογες και ρε μαγκες ειναι το ακριβοτερο αρα εχω καθε διακιωμα να απαιτω το καλυτερο σε ολους τους τομεις

βρε γιατι χαλιεσαι?....δεν ειναι κακο να πας και σε αλλη εταιρεια.



#294   valsamis

valsamis

    iPH Elite Poster

  • 2.579 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 28/08/2015 - 15:50

αυτην την φορα δεν θα μου τα αρπαξει ,παρακαλαμε να βαλει στο καινουριο 2 ραμ οταν αλλοι το εχουν απο περσυ?παρακαλαμε για σταθεροποιητη εικονας και μεγαλυτερη Cam για κατι που αλλοι το εχουν δωσει περσυ?παρακαλαμε για καλυτερη οθωνη που αλλοι εχουν απο προπερσυ?σιγα την προτοποριακη εταιρεια ,ναι καποτε ,οχι πια ,το ios ναι ειναι ακομα και σημερα καλυτερο κατι που αλαζει με γρηγορο ρυθμο αλλα στο hardware ειναι πισω,καποτε ημασταν ολοι υπηρηφανοι για το σπουδαιο σχεδιαστικο κοματι των συσκεων (imac,apd,aphone κτλ),σημερα μπροστα στο edge ειναι σαν να ηρθε απο τα σπηλαια και για να κλεισω δεν το γουσταρω το jb  αρα ειμαι εξω απο πολλες εφαρμογες και ρε μαγκες ειναι το ακριβοτερο αρα εχω καθε διακιωμα να απαιτω το καλυτερο σε ολους τους τομεις

ναι οι αλλοι εχουν 2 gb και το iphone ενα αλλα το iphone στο multitasking switch ειναι πιο γρηγορο απο το edge! (ανεβηκε βιντεο πριν λιγες μερες) αλλα να παρουμε edge επιδει εχει 4gb ασχετα αν τρεχει χειροτερα! 


IOS Developer & Instructor    www.valsamis.me


#295   N0thinGsPeciaL

N0thinGsPeciaL

    iPH Member

  • 224 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina +4G

Δημοσίευση 28/08/2015 - 15:57

βλεπεις παρουσιαση του πρωτου iPhone και απο τις κραυγες χαρας χειροκροτηματος γινοταν πανικος...

και καθε χρονο βλεπεις οτι δεν ακουγεται και τιποτα...αναμενομενα και οχι πρωτο εμφανιζομενες τεχνολογιες...γιαυτο και δεν υπαρχει συγκινηση...

βλεπεις παρουσιαση της sammy για το S6 και το επιχειρημα τους για να σε πεισουν.....ακους να λεει στελεχος γυναικα οτι ΑΟΥΕΡ ΝΤΙΜΠΑΙΣΙΣ ΝΤΑΖ ΝΟΤ ΜΠΕΝΤ!!!!(our devices doesn' bent!!!!)

τα υπολοιπα δικα σας!!!!

 

 

δειτε απο τα 17 λεπτα και μετα εως 19!!!


Τελευταία επεξεργασία από: N0thinGsPeciaL, 28/08/2015 - 16:04


#296   StavSanis

StavSanis

    iPH User

  • 131 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 28/08/2015 - 16:16

Ένα δίκιο το έχεις , απλά δεν καταλαβαίνω. Γιατί πήρες το 6 τότε?

Και αν δεν θεωρείται αναβάθμιση ο διπλασιασμός της ram και η φυγή ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ από τα 8mp της κάμερας,

τότε τι θεωρείται? Το 720p και το νέο design??



#297   N0thinGsPeciaL

N0thinGsPeciaL

    iPH Member

  • 224 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina +4G

Δημοσίευση 28/08/2015 - 16:20

http://www.idownload...-200-usd-bribe/

 

μπροστα στα αποκαλυπτηρια των νεων iPhone's και ξεροντας την π.πα που θα πεσει οριστε νεα απ οτην sammy

 

http://www.idownload...-200-usd-bribe/

 

δινει 200 ευρω (100 google play ticket + 100 μετρητα ) σε οποιων δωσει το phone του για να παρει το galaxy note 5 ή το s6 edge +.....



#298   StavSanis

StavSanis

    iPH User

  • 131 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 28/08/2015 - 16:26

Μια από τις πολλές λέξεις που μου ήρθε με το που το είδα ήταν ''αξιολύπητη'' πάντως.



#299   valsamis

valsamis

    iPH Elite Poster

  • 2.579 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 28/08/2015 - 16:33

http://www.idownload...-200-usd-bribe/

 

μπροστα στα αποκαλυπτηρια των νεων iPhone's και ξεροντας την π.πα που θα πεσει οριστε νεα απ οτην sammy

 

http://www.idownload...-200-usd-bribe/

 

δινει 200 ευρω (100 google play ticket + 100 μετρητα ) σε οποιων δωσει το phone του για να παρει το galaxy note 5 ή το s6 edge +.....

The WINTER is coming......

 

The September 9th is coming.....


IOS Developer & Instructor    www.valsamis.me


#300   agnostos13

agnostos13

    iPH Contributor

  • 1.823 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 3G
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 28/08/2015 - 17:22

http://www.idownload...-200-usd-bribe/

μπροστα στα αποκαλυπτηρια των νεων iPhone's και ξεροντας την π.πα που θα πεσει οριστε νεα απ οτην sammy

http://www.idownload...-200-usd-bribe/

δινει 200 ευρω (100 google play ticket + 100 μετρητα ) σε οποιων δωσει το phone του για να παρει το galaxy note 5 ή το s6 edge +.....

Δηλαδη δινω το iPhone (6/6Plus) μου και παιρνω απο τη Samsung Note 5 ή S6 Edge και 100€ χερι + 100€ δωροεπιταγη για το Google Play?


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 3

0 μέλη, 3 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες