Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 1 ψήφοι

iPhone 6c: Ένα πανέμορφο concept


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
32 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#16   efib

efib

    iPH Elite Poster

  • 2.944 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 24/02/2015 - 16:13

Αν υλοποιηθεί θα εχει 3 κινητά στο Keynote του Σεπτέμβριου ( 6s,6s+, 6c) και το 6c θα ειναι με τα specs του 6 και η τιμή θα ειναι 100€-150€ χαμηλότερη απο το 6s οπότε fail.
Αν το βγάλουν πιστευω πως τα 6,6+ ήταν πείραμα για να δουν πως θα ανταποκριθει η αγορά και θα κρατήσουν 1 απο τα 2 και το πλαστικό. Αλλιώς 3 κινητά ειναι πολλά και μπλέκει το πράγμα.
Αν και εχει αλλάξει πολύ η ατζέντα της apple με τον Cook στο τιμόνι.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#17   iLuxus

iLuxus

    iPH Hero

  • 5.344 μηνύματα
  • Twitter:@iLuxus
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:apw_Ultra

Δημοσίευση 24/02/2015 - 16:31

To μαυροκίτρινο η και το φουλ μαυρο, πολύ όμορφα και τα δυο.

 

Αν θα είχαν και τα ιδια χαρακτηριστικά με το 6αρι, άνετα διάλεγα το πλαστικό έναντι του αλουμινένιου. 


∼ Να είσαι ο εαυτός σου, όλοι οι άλλοι ρόλοι είναι πιασμένοι ∼


#18   alabis

alabis

    iPH Contributor

  • 1.100 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 1st gen

Δημοσίευση 24/02/2015 - 17:16

Το συγκεκριμένο πλαστικό που χρησιμοποιεί η Apple, κατ' εμέ, είναι πολύ πιο φιλικό από το αλουμίνιο, πιο ζεστό και πιο στιβαρό. Θα είναι super επιτυχία το 6c να έχει τον επεξεργαστή του 6s.

Τελευταία επεξεργασία από: alabis, 24/02/2015 - 17:17


#19   agnostos13

agnostos13

    iPH Contributor

  • 1.823 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 3G
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 24/02/2015 - 22:12

Αν υλοποιηθεί θα εχει 3 κινητά στο Keynote του Σεπτέμβριου ( 6s,6s+, 6c) και το 6c θα ειναι με τα specs του 6 και η τιμή θα ειναι 100€-150€ χαμηλότερη απο το 6s οπότε fail.
Αν το βγάλουν πιστευω πως τα 6,6+ ήταν πείραμα για να δουν πως θα ανταποκριθει η αγορά και θα κρατήσουν 1 απο τα 2 και το πλαστικό. Αλλιώς 3 κινητά ειναι πολλά και μπλέκει το πράγμα.
Αν και εχει αλλάξει πολύ η ατζέντα της apple με τον Cook στο τιμόνι.

Πιστευω το μελλον θα ειναι:

-iPhone 6(S;) mini (4"), ενδεχομενως με specs 6

-iPhone 6S (air;) (4,7"), με νεα specs

-iPhone 6S Plus (5,5"), με νεα specs

Εχει φανει και με το 5C και με το απλο Macbook οτι η αγορα ζηταει μονο premium συσκευες απο την Apple... Ακομα και η αγορα της Κινας γυρισε την πλατη στο 5C ενω εξαφανισε iPhone 6/6 Plus!



#20   efib

efib

    iPH Elite Poster

  • 2.944 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 24/02/2015 - 22:23

Πιστευω το μελλον θα ειναι:
-iPhone 6(S;) mini (4"), ενδεχομενως με specs 6
-iPhone 6S (air;) (4,7"), με νεα specs
-iPhone 6S Plus (5,5"), με νεα specs

Εχει φανει και με το 5C και με το απλο Macbook οτι η αγορα ζηταει μονο premium συσκευες απο την Apple... Ακομα και η αγορα της Κινας γυρισε την πλατη στο 5C ενω εξαφανισε iPhone 6/6 Plus!


Πηγε απατο γιατι ήταν ακριβό και απλα ενα πλαστικό 5αρι οπότε ισως να ήταν για να πουσαρουν το 5s είτε όντως they were testing the water οπότε χλωμό να υπάρξει συνέχεια (6c) γιατι απο οτι είδα δεν τα πηγε και περίφημα.
Ο cook κυνηγάει μερίδιο στην πίτα οπότε ισως όντως να δούμε 3 στο keynote του '15.
Εχει ενδιαφέρον η apple σαν εταιρία

#21   venos

venos

    iPH Contributor

  • 1.021 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 25/02/2015 - 01:00

Πηγε απατο γιατι ήταν ακριβό και απλα ενα πλαστικό 5αρι


Ακριβως αυτο.
discord.gg/ajkUM8J

#22   daskalakispavlos

daskalakispavlos

    iPH Elite Poster

  • 3.421 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:daskalakisp

Δημοσίευση 25/02/2015 - 01:09

Μου κάνει μεγάλη εντύπωση το γεγονός ότι ακόμα και σε τόσο δύσκολες οικονομικές εποχές που διανύουμε,οι περισσότεροι(αν όχι όλοι)προτιμούν να ξοδέψουν περισσότερα χρήματα,προκειμένου να αποκτήσουν το αλουμινένιο μοντέλο παρά το πλαστικό,κάτι που με κάνει να διερωτούμαι: πριν απο μερικά χρόνια που όλα τα κινητά ήταν από πλαστικό,τα έκανε αυτομάτως μη premium συσκευές :huh:? Όπως λέει και μια λαϊκή παροιμία
''Να φάμε δεν έχουμε,ραπανάκια για την όρεξη ζητάμε''


Έχεις δίκιο φίλε επειδή έχω το 5 το απλό σίγουρα δεν πήρα το 5c αν όμως είχα κάνει υπομονή γιατί το πήρα δυο μήνες πριν βγει το 5c&s θα είχα πάρει σίγουρα 5c για τον λόγο που λέει ο φίλος πιο κάτω το 3G είχα μόνο μια θήκη και τις τούμπες της έφαγε χωρίς αυτή ούτε γρατζουνιά δεν είχε το 5 μου έχει περιμετρικά 3-4 σημαδάκια και δεν το έχω βγάλει ούτε μέρα από την θήκη...

Είμαι ο μόνος που θα το αγόραζε;

Σκέφτομαι απλά ότι αν έβγαινε σε μεγάλη έκδοση (iPhone 6C Plus) θα μπορούσα να το έχω χωρίς θήκη, να μην φοβάμαι μη λυγίσει μέσα σε κάποια τσέπη.

Μόνο θετικά θα έβλεπα μια τέτοια κίνηση.


Οχι μόνο εσυ είμαι και εγώ εδώ....

Knowledge Is Power


#23   daskalakispavlos

daskalakispavlos

    iPH Elite Poster

  • 3.421 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:daskalakisp

Δημοσίευση 25/02/2015 - 01:15

Πηγε απατο γιατι ήταν ακριβό και απλα ενα πλαστικό 5αρι οπότε ισως να ήταν για να πουσαρουν το 5s είτε όντως they were testing the water οπότε χλωμό να υπάρξει συνέχεια (6c) γιατι απο οτι είδα δεν τα πηγε και περίφημα.
Ο cook κυνηγάει μερίδιο στην πίτα οπότε ισως όντως να δούμε 3 στο keynote του '15.
Εχει ενδιαφέρον η apple σαν εταιρία

Μεγάλη πιθανότητα για τρία κινητα στο επόμενο υπάρχει εκ τον όποιον το ένα 4" γιατί υπήρχε μια μουρμούρα από μερίδα χρηστών...τουλάχιστον έτσι είχα διαβάσει όπως κάθε φορά καπνός χωρίς φωτιά δεν υπάρχει όποτε μακάρι ένα ακόμα σε 4" κινητό δεν θα το έλεγα πισωγύρισμα εγώ προσωπικά το 4,7 & 5,5 το θεωρώ μεγάλο όποτε η 6s mini ή αλλιώς 5s και ας έχει hardware 2 ετών πίσω για κινητό το θέλω όχι για server για να το θέλω 8 πύρινο...

Τελευταία επεξεργασία από: daskalakispavlos, 25/02/2015 - 01:16

Knowledge Is Power


#24   PetrosMac

PetrosMac

    iPH Contributor

  • 1.013 μηνύματα

Δημοσίευση 25/02/2015 - 01:23

Επειδή είχα το 5C για εναν μήνα πριν πάρω το 5S μπορώ να πω ότι το προτιμώ γενικά σε σχέση με τα άλλα κινητά στην αγορά που είναι φτιαγμένα από πλαστικό. Μου αρέσει πάρα πολύ η κατασκευή του και όντας λάτρης του 3GS καταλαβαίνετε για πιο λόγο το είχα αγόρασει! Βέβαια αργότερα πέρασα σε 5S αλλά για διαφορετικούς λόγους.Ωστόσο όπως είπαν και 2-3 παιδιά επάνω θα το αγόραζα και εγώ ευχαρίστως!

#25   efib

efib

    iPH Elite Poster

  • 2.944 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 25/02/2015 - 01:28

Μεγάλη πιθανότητα για τρία κινητα στο επόμενο υπάρχει εκ τον όποιον το ένα 4" γιατί υπήρχε μια μουρμούρα από μερίδα χρηστών...τουλάχιστον έτσι είχα διαβάσει όπως κάθε φορά καπνός χωρίς φωτιά δεν υπάρχει όποτε μακάρι ένα ακόμα σε 4" κινητό δεν θα το έλεγα πισωγύρισμα εγώ προσωπικά το 4,7 & 5,5 το θεωρώ μεγάλο όποτε η 6s mini ή αλλιώς 5s και ας έχει hardware 2 ετών πίσω για κινητό το θέλω όχι για server για να το θέλω 8 πύρινο...


Να σου δωσω το 5s μου λοιπόν γιατί αν το 6s 4.7" εχει καλή μπαταρία τότε το πήρα :D
Εχω πιάσει 5c και δεν ειναι σαν το s4 που ειναι αηδία αλλα με τόσα €€ που κανει καλύτερα να πάρεις την ναυαρχίδα..

#26   agnostos13

agnostos13

    iPH Contributor

  • 1.823 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 3G
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 25/02/2015 - 02:26

Πηγε απατο γιατι ήταν ακριβό και απλα ενα πλαστικό 5αρι οπότε ισως να ήταν για να πουσαρουν το 5s είτε όντως they were testing the water οπότε χλωμό να υπάρξει συνέχεια (6c) γιατι απο οτι είδα δεν τα πηγε και περίφημα.
Ο cook κυνηγάει μερίδιο στην πίτα οπότε ισως όντως να δούμε 3 στο keynote του '15.
Εχει ενδιαφέρον η apple σαν εταιρία

Το 5C οπως ειπες ηταν ενα πλαστικο 5αρι το οποιο μαλιστα πωλουνταν ακριβοτερα απο το orignal αλουμινενιο 5αρι! Γιατι λοιπον καποιος να παρει 5C και οχι ενα φθηνοτερο 5; Μετα βγηκε και το ανεκδοτο με τα 5C των 8gb... Για τον ιδιο λογο δεν θα δουμε μαλλον ποτε 6C!
Εκτος αν επεκταθει τοσο πολυ η γκαμα και δουμε 4 συσκευες το 2015. Δηλαδη:

iPhone 6C (4") A8/M8, πλαστικο/gorilla glass (χωρις touch id) 8gb ~360€
iPhone 6 mini (4") A8/M8, αλουμινιο/ζαφειρι 16gb ~520€
iPhone 6S air (4,7") A9/M9, αλουμινιο/ζαφειρι 32gb ~740€
iPhone 6S plus (5,5") A9/M9, αλουμινιο/ζαφειρι 32gb ~860€

αλλα δεν το νομιζω... ισως το 2016!

Τελευταία επεξεργασία από: agnostos13, 25/02/2015 - 02:29


#27   efib

efib

    iPH Elite Poster

  • 2.944 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 25/02/2015 - 02:32

Τα 32gb μάλλον ας τα ξεχάσουμε και οι τιμές στα 2 πρώτα χαμηλές μου φαίνονται για apple .. Θα έχουμε leaked parts σε κανα 2μηνο και θα δούμε πως θα εξελιχθεί το πράγμα ;)

#28   agnostos13

agnostos13

    iPH Contributor

  • 1.823 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 3G
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 25/02/2015 - 02:42

Τα 32gb πιστευω για τις νεες συσκευες θα ειναι μονοδρομος...
Με τις εφαρμογες πλεον απο 2gb να πηγαινουν στα 4gb το 16αρι δεν μπορει να αποτελεσει επιλογη για ναυαρχιδα πια (ηδη απο φετος ζωρισαν τα πραγματα)! Εκτος αν θελουν να βγαζουν συσκευες που θα μενουν στο ραφι...

(ο υπολογισμος των τιμων εγινε βαση των επισημων καταλογων για το αντιστοιχο 5C 8gb καθως και της διαφορας iPad mini με iPad Air)


#29   efib

efib

    iPH Elite Poster

  • 2.944 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 25/02/2015 - 03:31

Για αυτο το έβγαλαν το 32αρι, αύξησαν τα κέρδη τους χωρις προσπάθεια ;)

#30   atari4

atari4

    iPH Hero

  • 5.327 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:YNWA

Δημοσίευση 25/02/2015 - 08:00

Σκέφτομαι απλά ότι αν έβγαινε σε μεγάλη έκδοση (iPhone 6C Plus) θα μπορούσα να το έχω χωρίς θήκη, να μην φοβάμαι μη λυγίσει μέσα σε κάποια τσέπη.

 

Όντως δε θα υπήρχε φόβος να λυγίσει. Ένα "κρακ" θα άκουγες!  :lol:


You'll Never Walk Alone


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες