Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 9 ψήφοι

Activator: Εξαντλήστε την εφευρετικότητα σας!


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
1186 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#301   manosvitacar

manosvitacar

    iPH Community Leader

  • 12.838 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 27/07/2015 - 09:15

μετά από 2 λεπτά που δεν θα έχει να συνδεθεί σε κάποιο wifi να κλείνει τον διακόπτη .



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#302   vrachamis

vrachamis

    iPH Master

  • 6.834 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 27/07/2015 - 09:21

μετά από 2 λεπτά που δεν θα έχει να συνδεθεί σε κάποιο wifi να κλείνει τον διακόπτη .

Δεν το καταλαβαίνω έτσι όπως το θέτεις. Και το trigger πιο θα είναι;


Big things have small beginnings

#303   manosvitacar

manosvitacar

    iPH Community Leader

  • 12.838 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 27/07/2015 - 09:25

όπως το κάναμε με το bluetooth να  γίνεται και στο wifi .


Τελευταία επεξεργασία από: manosvitacar, 27/07/2015 - 09:25


#304   wyclef

wyclef

    iPH newbie

  • 78 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 27/07/2015 - 22:10

Μάνο, περιέγραψε λίγο το event που έφτιαξες στο Activator και γράψε ποιο command του ανέθεσες.

Ακολούθησε τα βήματα του φίλου μας @parex, όπως περιγράφονται στον παρακάτω σύνδεσμο, αλλά χρησιμοποίησε την εντολή:
 

sleep 30 && switch-off.com.a3tweaks.switch.3g
http://www.iphonehel...ost__p__1725491

 

Καλησπέρα ξανά ... δυστυχώς δεν μου δουλεύει έτσι .... μήπως να το κάνω με 3g flipswitch μιας που εγκαταστήθηκε με τον Activator??



#305   vrachamis

vrachamis

    iPH Master

  • 6.834 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 27/07/2015 - 22:33

Καλησπέρα ξανά ... δυστυχώς δεν μου δουλεύει έτσι .... μήπως να το κάνω με 3g flipswitch μιας που εγκαταστήθηκε με τον Activator??

Το παραπάνω πρέπει να σου λειτουργεί κανονικά.
Βεβαιώσου πως τα κάνεις σωστά βήμα βήμα.
Επίσης βεβαιώσου πως γράφεις σωστά το SSID του σπιτιού σου.
Την εντολή μην την κάνεις copy-paste.
Γράψτην προσεκτικά Ένα space επιπλέον τα χαλάει όλα. Τα πάντα είναι case sensitive.
Big things have small beginnings

#306   manosvitacar

manosvitacar

    iPH Community Leader

  • 12.838 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 28/07/2015 - 09:03

μετά από συνομιλία που είχα με τον φίλο vrachamis για  να κάνει αποσύνδεση το wifi με  activator .

 

Όταν το τηλέφωνο σου αποσυνδέεται από συγκεκριμένο SSID(πχ το σπίτι σου), τότε ο Activator θα αρχίσει να μετρά 1 λεπτό.

 

Αν όταν περάσει αυτό το λεπτό σε βρει ξανασυνδεδεμένο με το συγκεκριμένο SSIDτότε δεν θα κάνει τίποτα!!!!

 

Αν όμως μετά από 1 λεπτό εξακολουθείς να είσαι αποσυνδεδεμένος από το  συγκεκριμένο SSID ή συνδεδεμένος με ένα άλλο άσχετο, τότε θα σου κλείσει το wifi.

 

1.  ActIf από Cydia.

2. Ρυθμίσεις>ActIf> και στο section "WiFi Connected to"  βάλε το SSID του σπιτιού σου.Πρόσεχε case sensitive.

3. Activator>Anywhere>, more πάνω δεξιά και επιλέγεις "Left Wifi Network". Βάλε το SSID που επιθυμείς, πάτα save και στην επόμενη οθόνη done. Scroll Down στο section "Network Status" επέλεξε "Joined SSID". 

 

Πάτα πάλι "more" πάνω δεξιά, επέλεξε Run Command, βάλε ότι όνομα θες, και στο Command, αυτό που σου γράφω από κάτω

sleep 59 && activator send jzplusplus.ActIf.wifi

Μετά save και στην επόμενη οθόνη done. Scroll down να βρεις το command που έφτιαξες και επέλεξε το.

 

4.  Πήγαινε Activator>Anywhere>ActIf conditions>WiFi Condition failed>(Switches Deactivate) WiFi

 

και είστε έτοιμοι.

 

Ευχαριστώ και πάλι το vrachamis .



#307   Fade2Black

Fade2Black

    iPH Contributor

  • 1.842 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 29/07/2015 - 18:19

Καλά το τοπικ αυτό δεν υπάρχει απλά. Έχω διαβάσει τις 4-5 πρώτες σελίδες με πολύ μεγάλη προσοχή κλπ και έχω δοκιμάσει να κάνω διάφορα πειράγματα στο activator. Επίσης δε χρειάζεται να αναφέρω κ εγώ ότι ο vrachamis είναι θεός. Το τέλειο τοπικ απλά... Έχω βάλει στα υπόψη να καθίσω μια μέρα με την ευκαιρία μα διαβάσω και τα υπόλοιπα για να κάνω ομορφιές στο κινητό μου.

Μια ερώτηση που θέλω να κάνω είναι αν μπορώ ενόσω είμαι στη homescreen να δημιουργήσω συντόμευση με διπλό ταπ όχι στη στάτους μπαρ αλλά μέσα στην οθόνη (κάπου ανάμεσα στα εικονίδια των εφαρμογών ας πούμε).

Υπάρχει δυνατότητα;

#308   vrachamis

vrachamis

    iPH Master

  • 6.834 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 30/07/2015 - 09:26

Καλά το τοπικ αυτό δεν υπάρχει απλά. Έχω διαβάσει τις 4-5 πρώτες σελίδες με πολύ μεγάλη προσοχή κλπ και έχω δοκιμάσει να κάνω διάφορα πειράγματα στο activator. Επίσης δε χρειάζεται να αναφέρω κ εγώ ότι ο vrachamis είναι θεός. Το τέλειο τοπικ απλά... Έχω βάλει στα υπόψη να καθίσω μια μέρα με την ευκαιρία μα διαβάσω και τα υπόλοιπα για να κάνω ομορφιές στο κινητό μου.

Μια ερώτηση που θέλω να κάνω είναι αν μπορώ ενόσω είμαι στη homescreen να δημιουργήσω συντόμευση με διπλό ταπ όχι στη στάτους μπαρ αλλά μέσα στην οθόνη (κάπου ανάμεσα στα εικονίδια των εφαρμογών ας πούμε).

Υπάρχει δυνατότητα;

Καλημέρα,

Δυστυχώς δεν γίνεται να χρησιμοποιηθεί το double tap (σε συγκεκριμένο σημείο) ανάμεσα στα εικονίδια σαν event στο Activator, διότι αυτός ο κενός χώρος είναι μη σταθερός & ευμετάβλητος καθώς:

 

  • Διαφοροποιείται από τηλέφωνο σε τηλέφωνο ανάλογα την διάταξη των εικονιδίων που επιλέγει ο χρήστης
  • Επηρεάζεται από διάφορα θέματα που εφαρμόζονται στο Springboard
  • Διαφοροποιείται από σελίδα σε σελίδα του Springboard
  • Διαμορφώνεται με πολλούς διαφορετικούς τρόπους από tweaks που αλλάζουν το Grid line (HSDesigner, Anchor κτλ)
  • Δεν οριοθετείται με σταθερές συντεταγμένες των pixels όπως ισχύει στην SB που είναι από το 1x1 pixels έως το 750x40 pixels (iPh 6)

Big things have small beginnings

#309   gismo301278

gismo301278

    iPH Hero

  • 5.413 μηνύματα
  • Twitter:@Fstavrou
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:gismo301278

Δημοσίευση 09/08/2015 - 13:38

Να ρωτησω κατι κι εγω οπως βλεπουμε τον τελευταιο καιρο βγαινουν αρκετες εφαρμογες που χρισιμοποιουν και το activator!!!για εμενα δεν πρεπει να γινετε αυτο εγω κατεβαζω το αλφα tweaks γιατι πρεπει να χω και το αλλο
Rafael Nadal

#310   midkin

midkin

    iPH Addict

  • 755 μηνύματα
  • Twitter:@midkin
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 1st gen
  • GameCenter:midkin

Δημοσίευση 21/08/2015 - 03:18

Από που κατεβάζουμε το τελευταίο beta του activator;

Επίσης, υπάρχει δυνατότητα να μιμηθούμε την λειτουργία του "virtual home" με το activator;

Ευχαριστώ :)

#311   midkin

midkin

    iPH Addict

  • 755 μηνύματα
  • Twitter:@midkin
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 1st gen
  • GameCenter:midkin

Δημοσίευση 22/08/2015 - 02:11

Πειραματίστηκα λίγο και το έκανα μεν αλλά δεν με ικανοποιεί. Στο single press (στη ουσία single touch) του Touch ID, εξομοίωσα το home button μαζί και τη δόνηση που κάνει το virtualhome8 αν και μου φαίνεται πως η δόνηση είτε αντιδρά πιο έντονα είτε κρατά περισσότερο. Δεν ξέρω αν μπορώ να ρυθμίσω με κάποιο τρόπο το χρόνο που θα διαρκεί η δόνηση!

Στο μεν short hold του touch ID, εκτελείτε και η πρώτη εντολή μαζί! Δλδ στο κράτημα του, εκτελείτε και το home button και το activate switcher!

Καμιά βοήθεια;
Ευχαριστώ!

#312   manosvitacar

manosvitacar

    iPH Community Leader

  • 12.838 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 22/08/2015 - 07:27

Το activator ήταν και είναι σε beta έκδοση ποτέ δεν δούλευε σωστά .

#313   midkin

midkin

    iPH Addict

  • 755 μηνύματα
  • Twitter:@midkin
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 1st gen
  • GameCenter:midkin

Δημοσίευση 22/08/2015 - 17:50

Επειδή προσπαθώ ακόμα να μιμηθώ το virtualhome8 με το activator. Υπάρχει command που να σημαίνει πάτημα του home button;

Ευχαριστώ

#314   vrachamis

vrachamis

    iPH Master

  • 6.834 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 22/08/2015 - 20:51

Επειδή προσπαθώ ακόμα να μιμηθώ το virtualhome8 με το activator. Υπάρχει command που να σημαίνει πάτημα του home button;

Ευχαριστώ

Φίλε μου καλησπέρα,

Το παρακάτω command μιμείται το πάτημα του HomeButton

activator send libactivator.system.homebutton

Big things have small beginnings

#315   agpol07

agpol07

    iPH Contributor

  • 1.082 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus

Δημοσίευση 22/08/2015 - 21:07

Λοιπον guys βρηκα bug με το LastApp. Αν ανοιξετε τη καμερα απο ls και πατησετε το αντιστοιχο gesture για το LastApp τοτε μπαινεις στο spingboard χωρις κωδικο και χωρις δακτυλικο αποτυπωμα..

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες