Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 9 ψήφοι

Activator: Εξαντλήστε την εφευρετικότητα σας!


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
1186 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#406   thanosdk

thanosdk

    iPH Contributor

  • 1.095 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 17/09/2015 - 00:31

Σε χιλιο ευχαριστω δουλευει αψογα!!!



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#407   agpol07

agpol07

    iPH Contributor

  • 1.082 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus

Δημοσίευση 05/10/2015 - 18:50

Υπαρχει τροπος, οριζοντας καποιο gesture να μας πηγαινει τερμα κατω στη σελιδα? πχ πως γινεται με το tap στη menubar και σε παει τερμα πανω, εγω θελω τερμα κατω. :) :)

#408   agpol07

agpol07

    iPH Contributor

  • 1.082 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus

Δημοσίευση 05/10/2015 - 19:10

Υπαρχει τροπος, οριζοντας καποιο gesture να μας πηγαινει τερμα κατω στη σελιδα? πχ πως γινεται με το tap στη menubar και σε παει τερμα πανω, εγω θελω τερμα κατω. :) :)

Το βρήκα.. sorry για το selfquote :) :) 

"TapToScroll for activator" αν δεν εχει ειπωθει..



#409   iStar

iStar

    iPH Elite Poster

  • 3.419 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 07/10/2015 - 21:54

Πως μπορώ όταν η μπαταρία είναι πχ στο 2%, να στείλω ένα μήνυμα σε κάποιον αριθμό;

 4sB  5sG  6SG  7+B  XB  12ProPB  MiniB  MiniRetinaSG  Pro9.7SG  iPad10.2  MBPRetina13  MBP132017  MacMini2.6  AW42mmSG  AW3Nike+42mmSG  AW444mmG  ATV4Gen  Airpods  Airpods Pro HomePodMiniB 


#410   3xwsapiax3ria

3xwsapiax3ria

    iPH Enthousiast

  • 482 μηνύματα
  • Twitter:@Xaroumeno_kranio
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad
  • GameCenter:6inner6net6

Δημοσίευση 07/10/2015 - 22:46

Εγω το κατεβασα αλλα δε λειτουργει..Γιατι ετσι?

 

Activator Disabled λεει..



#411   3xwsapiax3ria

3xwsapiax3ria

    iPH Enthousiast

  • 482 μηνύματα
  • Twitter:@Xaroumeno_kranio
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad
  • GameCenter:6inner6net6

Δημοσίευση 07/10/2015 - 23:03

Νομιζω λειτουργει αλλα ειναι πολυ περιπλοκο.. :P



#412   vagos456

vagos456

    iPH Contributor

  • 1.287 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 07/10/2015 - 23:26

Παιδιά έχω το launch center pro και θέλω να βάλω lock rotation σε widget, και δεν έχω βρει πουθενά στο internet το url. 

Μήπως ξέρει κανένας?


Τελευταία επεξεργασία από: vagos456, 07/10/2015 - 23:27


#413   vrachamis

vrachamis

    iPH Master

  • 6.834 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 07/10/2015 - 23:53

Πως μπορώ όταν η μπαταρία είναι πχ στο 2%, να στείλω ένα μήνυμα σε κάποιον αριθμό;


Καλησπέρα.
Θα κατεβάσεις το ProgrammableSms από Cydia, στου οποίου τις ρυθμίσεις μπορείς εύκολα να συνθέσεις "έτοιμες" αποστολές iMessage/SMS και να τις βρεις διαθέσιμες στα Actions του Activator.
Μετά μπορείς να αντιστοιχίσεις μια αποστολή μηνύματος με το battery drains below 2% event ή με οποιοδήποτε άλλο gesture ή γεγονός θέλεις.
Big things have small beginnings

#414   FotisT

FotisT

    iPH newbie

  • 1 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 12/10/2015 - 15:04

Καλησπέρα!

 

Έχει κανείς ιδέα πως μπορούμε να κάνουμε τα εξής μέσω του Activator:

 

1. Call Forward σε κάποιον αριθμό

2. Flight Mode

 

και αντίστροφά 

 

Ευχαριστώ



#415   vrachamis

vrachamis

    iPH Master

  • 6.834 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 13/10/2015 - 10:05

Καλησπέρα!

 

Έχει κανείς ιδέα πως μπορούμε να κάνουμε τα εξής μέσω του Activator:

 

1. Call Forward σε κάποιον αριθμό

2. Flight Mode

 

και αντίστροφά 

 

Ευχαριστώ

Φίλε μου καλημέρα. Η προώθηση κλήσεων είναι υπηρεσία δικτύου (παρόχου) & δεν έχει συνάφεια με το Activator.

Τι ακριβώς θα ήθελες να κάνεις;


Big things have small beginnings

#416   agpol07

agpol07

    iPH Contributor

  • 1.082 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus

Δημοσίευση 15/10/2015 - 18:49

Η χρονοκαθυστέρηση είναι εφικτή αλλά αναφέρεται στο action και όχι στο event, οπότε δεν λύνει και το πρόβλημα.
Στην περίπτωση σου το θέμα προέρχεται από το event το οποίο λαμβάνει χώρα σε περιβάλλον In Application και θα εκκινήσει το LastApp ούτως ή άλλως, έστω και με χρονοκαθυστέρηση.
Η λύση κατά την άποψη μου είναι περισσότερο μπελαλίδικη, αναλογιζόμενος το τελικό κέρδος. (Βλέπε 3 post πίσω)

Η αλήθεια είναι πως τα πιο δημοφιλή gestures που αναθέτονται στο LastApp, είναι το double tap StatusBar ή τα Slide in: From screen left ή From screen right.... και αυτό γιατί ο αντίχειρα σου ήδη "περιπλανιέται" στην οθόνη και είναι πολύ πιο γρήγορα από το short hold.
Όσο για τα App που απαιτούν fingerprint, λύνεται εύκολα με μια επίσκεψη στο Activator>Blacklist>....
Εκεί απλά τις τσεκάρεις και δεν θα συμβαίνει. :)

Έχω βάλει το app store σε black list, έτσι ώστε όταν μου ζητάει fingerprint να μην αλλάζει application, αλλά δεν κάνει τίποτα. Σαν να μην πατάω τίποτα δηλαδή.. any ideas??  



#417   vrachamis

vrachamis

    iPH Master

  • 6.834 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 15/10/2015 - 21:44

Έχω βάλει το app store σε black list, έτσι ώστε όταν μου ζητάει fingerprint να μην αλλάζει application, αλλά δεν κάνει τίποτα. Σαν να μην πατάω τίποτα δηλαδή.. any ideas??


Αν κατάλαβα καλά, εξακολουθεί να λειτουργεί το LastApp μέσα στο AppStore.App, παρόλο που το τελευταίο είναι blacklisted στο Activator, σωστά ;

Εξακολουθείς να έχεις την πατέντα με την εναλλαγή των profiles;
Θυμάσαι που σου έκανε wake up την Lockscreen;

Αν ναι, θα γράψουμε αύριο ένα μικρό script, όπου θα δίνει fix στο πρώτο και θα διορθώνει το δεύτερο.
Αν και το δεύτερο δεν είναι δυσλειτουργία, αλλά θα το κάνουμε να μην συμβαίνει.
Big things have small beginnings

#418   agpol07

agpol07

    iPH Contributor

  • 1.082 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus

Δημοσίευση 16/10/2015 - 00:43

Αν κατάλαβα καλά, εξακολουθεί να λειτουργεί το LastApp μέσα στο AppStore.App, παρόλο που το τελευταίο είναι blacklisted στο Activator, σωστά ;

Εξακολουθείς να έχεις την πατέντα με την εναλλαγή των profiles;
Θυμάσαι που σου έκανε wake up την Lockscreen;

Αν ναι, θα γράψουμε αύριο ένα μικρό script, όπου θα δίνει fix στο πρώτο και θα διορθώνει το δεύτερο.
Αν και το δεύτερο δεν είναι δυσλειτουργία, αλλά θα το κάνουμε να μην συμβαίνει.

Όχι..

Tο lastApp με την πατέντα σου λειτουργεί άψογα.. Απλά θέλω να μην λειτουργεί το lastApp στο app store και μου είχες πει να βάλω το app store στα black listed. Το έβαλα και μόλις μου ζητάει fingerprint δεν κάνει τίποτα.. Ούτε με πάει στο προηγούμενο app, ούτε όμως καταλαβαίνει το fingerprint, οπότε αναγκαστικά βάζω password.   

:D  :D

 

edit

Όντως ακόμα "ξυπνάει" την οθόνη η αλλαγή προφίλ .. Το έχω συνηθίσει, αλλά άμα έχεις λύση είναι ευπρόσδεκτη..  


Τελευταία επεξεργασία από: agpol07, 16/10/2015 - 00:45


#419   vrachamis

vrachamis

    iPH Master

  • 6.834 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 16/10/2015 - 09:55

Όχι..

Tο lastApp με την πατέντα σου λειτουργεί άψογα.. Απλά θέλω να μην λειτουργεί το lastApp στο app store και μου είχες πει να βάλω το app store στα black listed. Το έβαλα και μόλις μου ζητάει fingerprint δεν κάνει τίποτα.. Ούτε με πάει στο προηγούμενο app, ούτε όμως καταλαβαίνει το fingerprint, οπότε αναγκαστικά βάζω password.   

:D  :D

 

edit

Όντως ακόμα "ξυπνάει" την οθόνη η αλλαγή προφίλ .. Το έχω συνηθίσει, αλλά άμα έχεις λύση είναι ευπρόσδεκτη..  

Καλημέρα φίλε μου. Ακολούθησε τα παρακάτω βήματα:

 

  1. Αφαίρεσε το AppStore από τα Blacklisted του Activator & βεβαιώσου πως το 2o προφίλ που είχαμε φτιάξει έχει το όνομα "lstapp". Αν όχι κάνε rename.
  2. Κατέβασε αυτό το αρχείο και "πέτα το" χύμα στην διαδρομή /usr/bin/ από iFile.
  3. Βεβαιώσου πως από τα properties του αρχείου (πατάς το "i" δεξιά στον iFile), στα access permisssions/User είναι τσεκαρισμένο και το execute. Αν όχι, τσέκαρε το
  4. Φτιάξε στον Activator ένα Application launch event και σύνδεσε το με το AppSrore.app (Από λίστα events πάτα build πάνω δεξιά).
  5. Αντιστοίχησε το AppStore launch event στο παρακάτω shell command:
agpol07

Έτοιμος. Περιμένω feedback :)


Big things have small beginnings

#420   agpol07

agpol07

    iPH Contributor

  • 1.082 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus

Δημοσίευση 16/10/2015 - 21:32

 

Καλημέρα φίλε μου. Ακολούθησε τα παρακάτω βήματα:

 

  1. Αφαίρεσε το AppStore από τα Blacklisted του Activator & βεβαιώσου πως το 2o προφίλ που είχαμε φτιάξει έχει το όνομα "lstapp". Αν όχι κάνε rename.
  2. Κατέβασε αυτό το αρχείο και "πέτα το" χύμα στην διαδρομή /usr/bin/ από iFile.
  3. Βεβαιώσου πως από τα properties του αρχείου (πατάς το "i" δεξιά στον iFile), στα access permisssions/User είναι τσεκαρισμένο και το execute. Αν όχι, τσέκαρε το
  4. Φτιάξε στον Activator ένα Application launch event και σύνδεσε το με το AppSrore.app (Από λίστα events πάτα build πάνω δεξιά).
  5. Αντιστοίχησε το AppStore launch event στο παρακάτω shell command:
agpol07

Έτοιμος. Περιμένω feedback :)

 

Λοιπόόόν.. τα έκανα όλα όπως ακριβώς τα λες αλλά πάλι το ίδιο, δεν κάνει τίποτα.

Οπότε έψαξα μήπως κάποιο άλλο tweak κάνει conflict. Τα έκλεισα όλα και άφησα ανοιχτό μόνο activator και lastApp.

Με τον δικό σου τρόπο, δέχεται το fingerprint(fp) αλλά όταν βγαίνω από το AppStore δεν λειτουργεί το lastApp.

Ωραία λέω αφού δέχεται το fp ας δοκιμάσω με blacklist με αποτέλεσμα να λειτουργεί άψογα και το fp και το lastApp. 

Έτσι άρχισα το "σαφάρι" να βρω ποιο tweak κάνει conflict. Και κατέληξα ότι φταίει το virtualHome, όπου για κάποιο 

λόγο είχα εγκαταστήσει το vh7 και όχι το 8. 

Τέλος έβαλα το vh8 και το AppStore blacklisted και λειτουργούν όλα μια χαρά..

Όπως και να'χει σε ευχαριστώ πολύ που ασχολήθηκες και που με βοήθησες να βρω μια λύση..

 

 

Υ.Γ1 Αν σου'ρθει καμιά ιδέα για το μη "ξύπνημα" της οθόνης στην αλλαγή προφίλ, ξέρεις εε?? Εγώ εδώ είμαι.. Περιμένω..  :D  :D

Υ.Γ2 Ευχαριστώ επίσης που με έκανες command  :P  



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες