Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 9 ψήφοι

Activator: Εξαντλήστε την εφευρετικότητα σας!


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
1186 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#436   parex

parex

    iPH Elite Poster

  • 3.175 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 20/10/2015 - 21:55

Παιδιά σκέφτηκα να βάλω το low power flipswitc να ενεργοποιείται κάθε φορά που θα κλειδώνει η συσκευή και να απενεργοποιειται κάθε φορά που θα ξεκλειδώνει. Ακόμα βέβαια δε γίνεται λόγο αναβαθμισησ αλλά μετά που θα βγάλει αναβάθμιση θα μπορούμε. Τι λέτε σαν ιδέα ?


Sent from my iPad using Tapatalk

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#437   vrachamis

vrachamis

    iPH Master

  • 6.834 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 20/10/2015 - 23:32

Παιδιά σκέφτηκα να βάλω το low power flipswitc να ενεργοποιείται κάθε φορά που θα κλειδώνει η συσκευή και να απενεργοποιειται κάθε φορά που θα ξεκλειδώνει. Ακόμα βέβαια δε γίνεται λόγο αναβαθμισησ αλλά μετά που θα βγάλει αναβάθμιση θα μπορούμε. Τι λέτε σαν ιδέα ?


Sent from my iPad using Tapatalk


Καλησπέρα.
Η ιδέα είναι πάρα πολύ καλή αλλά η εφαρμογή της μόνο ανοιγοκλείνοντας τον καινούργιο flipswitch toggle δεν θα έχει πάντα τα αναμενόμενα αποτελέσματα.
Κατ´αρχή δεν ξέρω κατά πόσο είναι ευπρόσδεκτο να χάνει κάποιος το fetch στα mail του, κυρίως αν αναλογιστούμε πόσες ώρες την ημέρα είναι κλειδωμένο το τηλ μας.
Κατά δεύτερο λόγο ο διακόπτης δεν έχει καμία επιρροή στους διακόπτες δικτύων ( Wifi/LTE/3G), στα Location Services , στο "ξεχασμένο" ανοιχτό bluetooth.
Επίσης δεν βλέπω το λόγο να είναι ενεργό όταν φορτίζει το τηλέφωνο και το πιο σημαντικό απ´όλα κατά την άποψη μου....
.... είναι πολύ πιο χρήσιμο όταν το τηλέφωνο χρησιμοποιείται παρά όταν "κοιμάται". Αν το καλο-σκεφτούμε θέλουμε να παρατείνουμε τον χρόνο χρήσης του (τουλάχιστον στα βασικά). Άρα το low power mode θα μας εξοικονομήσει ενέργεια στο μέγιστο κατά την διάρκεια της χρήσης του, παρά όταν το τηλ μας κοιμάται και ούτως ή άλλως έχει χαμηλό μεταβολισμό.
Παρόλα αυτά εάν θα ήθελες ένα πλήρως εξατομικευμένο bat save mode για το τηλ σου, μπορούμε να το υλοποιήσουμε, ακριβώς όπως θα το σκεφτείς με την βοήθεια του Activator.
Μπορείς να έχεις μια μικρή βοήθεια από το παρακάτω link, και οτιδήποτε μπορείς να σκεφτείς επιπλέον, το συζητάμε. :)

http://www.iphonehel...ost__p__1718985
Big things have small beginnings

#438   Andyno

Andyno

    iPH Member

  • 328 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 25/10/2015 - 19:12

Κάτι δεν μου δουλεύει σωστά. Έχω φτιάξει favorites group ώστε να μου εμφανίζει όταν κρατώ πατημένο το εικονίδιο τηλεφώνου. Μόλις το εμφανίσει και επιλέξω αυτό που θέλω, δεν κάνει κλήση αλλά εμφανίζει error για μή υποστηριζόμενο URL Συνημμένο αρχείο  ImageUploadedByTapatalk1445793085.081948.jpg   288,13KB   23 λήψεις


Sent from my iPhone using Tapatalk

#439   vrachamis

vrachamis

    iPH Master

  • 6.834 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 25/10/2015 - 19:28

Κάτι δεν μου δουλεύει σωστά. Έχω φτιάξει favorites group ώστε να μου εμφανίζει όταν κρατώ πατημένο το εικονίδιο τηλεφώνου. Μόλις το εμφανίσει και επιλέξω αυτό που θέλω, δεν κάνει κλήση αλλά εμφανίζει error για μή υποστηριζόμενο URL attachicon.gifImageUploadedByTapatalk1445793085.081948.jpg


Sent from my iPhone using Tapatalk


Σε ποιο iOS είσαι;
Αυτό συμβαίνει σε όλες τις επαφές που περιλαμβάνει το μενού σου ή μόνο σε 1-2;
Big things have small beginnings

#440   Andyno

Andyno

    iPH Member

  • 328 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 25/10/2015 - 19:30

Σε ποιο iOS είσαι;
Αυτό συμβαίνει σε όλες τις επαφές που περιλαμβάνει το μενού σου ή μόνο σε 1-2;


Είμαι σε 9.0.2 jb με 5s. Σε όλες τις επαφές που έχω στην ομάδα. Έχω κάνει όμως ακριβώς το ίδιο για τα μηνύματα και λειτουργεί σωστά.


Sent from my iPhone using Tapatalk

#441   vrachamis

vrachamis

    iPH Master

  • 6.834 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 25/10/2015 - 19:36

Είμαι σε 9.0.2 jb με 5s. Σε όλες τις επαφές που έχω στην ομάδα. Έχω κάνει όμως ακριβώς το ίδιο για τα μηνύματα και λειτουργεί σωστά.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Απλά να σε ενημερώσω πως το Activator μέχρι νεωτέρας θα σου δημιουργεί προβλήματα στην 9.0.2
Ποτέ μην κάνεις reboot μέσω Activator.
Όσο για το θέμα σου, κάνε delete και rebuild το εν λόγω μενού σου με ένα respring ενδιάμεσα.

Τελευταία επεξεργασία από: vrachamis, 25/10/2015 - 19:36

Big things have small beginnings

#442   Andyno

Andyno

    iPH Member

  • 328 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 25/10/2015 - 19:39

Οκ θα δοκιμάσω. Αν δω ότι συνεχίζει θα το παρατήσω μέχρι να βγει ένα σταθερό update. Ευχαριστώ


Sent from my iPhone using Tapatalk

#443   vrachamis

vrachamis

    iPH Master

  • 6.834 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 25/10/2015 - 19:44

Οκ θα δοκιμάσω. Αν δω ότι συνεχίζει θα το παρατήσω μέχρι να βγει ένα σταθερό update. Ευχαριστώ


Sent from my iPhone using Tapatalk

Για να μην τον αδικώ, το πρόβλημα ως επί τω πλείστον το δημιουργεί το RocketBootstrap που θέλει update.
Big things have small beginnings

#444   parex

parex

    iPH Elite Poster

  • 3.175 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 26/10/2015 - 07:24

Για να μην τον αδικώ, το πρόβλημα ως επί τω πλείστον το δημιουργεί το RocketBootstrap που θέλει update.

έβγαλε update σήμερα το rocketbootstrap


αποστολή από το  IPad air 2 μέσω tapatalk

#445   vrachamis

vrachamis

    iPH Master

  • 6.834 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 26/10/2015 - 09:29

έβγαλε update σήμερα το rocketbootstrap


αποστολή από το  IPad air 2 μέσω tapatalk

Άντε να δούμε... Beta 1.
Έχουμε δρόμο ακόμα. :)
Big things have small beginnings

#446   parex

parex

    iPH Elite Poster

  • 3.175 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 26/10/2015 - 17:45

Έβγαλε αναβάθμιση το activator , το δοκιμασατε?


αποστολή από το  IPad air 2 μέσω tapatalk

#447   vrachamis

vrachamis

    iPH Master

  • 6.834 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 03/11/2015 - 13:18

Τα παρακάτω Addons, λειτουργούν κανονικά στην 9.0-9.0.2 και συνεργάζονται απροβλημάτιστα με την τρέχουσα έκδοση του Activator.

 

Default repos:

  • ByPass
  • NotiAction
  • ActIf

Τελευταία επεξεργασία από: vrachamis, 03/11/2015 - 13:21

Big things have small beginnings

#448   barrcode

barrcode

    iPH User

  • 176 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 05/11/2015 - 13:09

Καλησπερα στην παρεα,

Εχω φτιαξει να πηγαινει την ενταση στο 100% οταν αποσυνδεομαι απο το δικτυο μου και θελω επισης να ενεργοποιει την δονηση.Ομως δεν τα κανει και τα 2 μαζι οταν αποσυνδεομαι.Υπαρχει λυση?



#449   vrachamis

vrachamis

    iPH Master

  • 6.834 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 05/11/2015 - 13:48

Καλησπερα στην παρεα,

Εχω φτιαξει να πηγαινει την ενταση στο 100% οταν αποσυνδεομαι απο το δικτυο μου και θελω επισης να ενεργοποιει την δονηση.Ομως δεν τα κανει και τα 2 μαζι οταν αποσυνδεομαι.Υπαρχει λυση?

Καλησπέρα. 

Μπορείς να περιγράψεις πως το έχεις κάνει; Όταν λες δόνηση τι εννοείς; Μήπως μπερδεύεις το Ringer Switch με το Vibration Switch;

Γράψε ποιο αποτέλεσμα θες να παράγεται. Τι iOS; 


Big things have small beginnings

#450   barrcode

barrcode

    iPH User

  • 176 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 05/11/2015 - 13:53

Συγγνωμη,να γινω πιο κατανοητος.

Θελω οταν φευγω απο το σπιτι(αποσυνδεση δικτυου δηλαδη) να ενεργοποιειται η δονηση(εντος σπιτιου την θελω απενεργοποιημενη) καθως και η ενταση να πηγαινει στο full.Και απο την αλλη οταν μπαινω σπιτι να βαζω την ενταση στο 20% και να απενεργοποιειται η δονηση



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες