Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

iphone 6 - Σχετικά με οθόνη...


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
130 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#61   ChrisGrcck

ChrisGrcck

    iPH User

  • 108 μηνύματα
  • Twitter:@chriskaramitso
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S

Δημοσίευση 22/03/2015 - 16:19

Καλό αυτό... Έχει σημασία που η πρωτη αντικατάσταση έγινε από infiquest?? Αν οχι θα το αφήσω να τους το πάει η γυναίκα αύριο κιόλας.
Και με τις οθόνες τι παίζει ρε παιδιά;;; Φοβάμαι να το πάω πίσω μπας και ειναι χειρότερο το επόμενο!! Διάολε!

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#62   tselpemts

tselpemts

    iPH Hero

  • 3.760 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:T S E L

Δημοσίευση 22/03/2015 - 16:21

Καλό αυτό... Έχει σημασία που η πρωτη αντικατάσταση έγινε από infiquest?? Αν οχι θα το αφήσω να τους το πάει η γυναίκα αύριο κιόλας.
Και με τις οθόνες τι παίζει ρε παιδιά;;; Φοβάμαι να το πάω πίσω μπας και ειναι χειρότερο το επόμενο!! Διάολε!

δεν έχει σημασία που έγινε η προηγούμενη αντικατάσταση...πήγαινε το αύριο ώστε μέχρι Παρασκευή να έχεις το καινούργιο.

#63   ChrisGrcck

ChrisGrcck

    iPH User

  • 108 μηνύματα
  • Twitter:@chriskaramitso
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S

Δημοσίευση 22/03/2015 - 16:26

δεν έχει σημασία που έγινε η προηγούμενη αντικατάσταση...πήγαινε το αύριο ώστε μέχρι Παρασκευή να έχεις το καινούργιο.


Έκλεισε!!! Έτσι θα γίνει. Και απλά σκάμε από αγωνία για την επόμενη οθόνη........

#64   tselpemts

tselpemts

    iPH Hero

  • 3.760 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:T S E L

Δημοσίευση 22/03/2015 - 16:38

Έκλεισε!!! Έτσι θα γίνει. Και απλά σκάμε από αγωνία για την επόμενη οθόνη........

μη σκας Τρίτη και φαρμακερή λένε οποτε ολα καλα θα πάνε

#65   ChrisGrcck

ChrisGrcck

    iPH User

  • 108 μηνύματα
  • Twitter:@chriskaramitso
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S

Δημοσίευση 22/03/2015 - 16:50

Και τώρα που το θυμήθηκα... Στο τόπικ αρχικά είχα ρωτήσει αν έχει κανένας άλλος κατοχος, θέμα με το "λευκό". Μα ούτε μία αναφορά;; :PPPP

#66   ChrisGrcck

ChrisGrcck

    iPH User

  • 108 μηνύματα
  • Twitter:@chriskaramitso
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S

Δημοσίευση 22/03/2015 - 19:36

Άκυρο το θέμα με την φόρτιση.... η δοκιμή με άλλο φορτιστή που ανέφερα παραπάνω, ηταν χωρίς να δοκιμάσω και αλλο καλώδιο. Το καλώδιο μου την έκανε!
Οπότε, πραγματικά δε ξέρω αν θα το πάω πίσω... Η οθόνη που έχω τώρα ειναι πολύ καλύτερη από το πρώτο που μου αλλάξαν κανα δυό ντέμο που έχω δεί. (Από αποψη ομοιομορφίας του λευκού). Ισως του δώσω λίγο χρόνο ακόμα, μιας κι έχει βελτιωθεί από την πρώτη μέρα. Η αλήθεια είναι οτι φοβαμαι μηπως και μου δώσουν χειρότερο, αλλά ουτε και είμαι σίγουρος αν θα το περάσουν για ελάτωμα στο σέρβις. Με τα χίλια ζόρια πέρασε το πρώτο που ήταν πολυ χειρότερο. Απ οτι ειχαν πει από το σέρβις, υπάρχει μια ανοχή για το τι είναι πρόβλημα και τι όχι στο θέμα αυτό.

#67   sepsis

sepsis

    iPH Hero

  • 8.236 μηνύματα
  • Twitter:@hsouris
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 22/03/2015 - 20:00

Φίλε δεν ξερω τι να σου πω. Κ γω ίδια περίπτωση με σένα είμαι. Είχα ένα λευκό 6αρι με εμφανές θέμα κιτρινισμού στο πάνω μέρος της οθόνης και 'μαύρα συννεφακια'. Το έστειλα infoquest όπου με παρακάλια μου το αντικατέστησαν με άλλο. Το ανακατασκευασμένο αν κ εμφανώς καλύτερο έχει κ αυτό μαύρες σκιές στο πάνω μέρος.

Αυτή τη φορά είπα να δοκιμάσω την iSystem όπου το πήγα και μου είπαν ευθέως ότι δεν πρόκειται να περάσει για ελαττωματικό. Απογοήτευση ειναι το λιγότερο που νιώθω. Για μένα το φταίξιμο ειναι στην Apple. Το θεωρώ απαράδεκτο να υπάρχει τέτοιο προϊόν στην αγορά για συςκευη αυτής της αξίας. Η εντολή για το τι θεωρείται ελαττωματικό ειναι καθαρά από την Apple. Και αν δεις σε ξένα φόρα το πρόβλημα ειναι εξαιρετικά διαδεδομένο και *ισως* εμφανίζεται περισσότερο στα λευκά μοντέλα.

Τεράστιο φάουλ για μένα η Apple. Φοβάσαι να αγοράσεις καινούργια συςκευη και σου έχει τέτοιο πρόβλημα να τρέχεις να ψάχνεσαι. Δεν ξερω τι να κάνω πραγματικά. Ειναι αυτό που λες κ συ. Δεν ξέρεις κ τι θα σου τύχει. Και στην Ελλάδα που είμαστε πρέπει να περιμένεις και 3-4 μέρες για αλλαγή. Στο εξωτερικό τουλάχιστον στο αλλάζουν επι τόπου και το ελέγχεις άμεσα. Αν κάποιος έχει κανά γνωστό στο σέρβις ας στείλει κανά pm. Δεν ξερω τι άλλο να κάνω.

Follow me on twitter


#68   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 22/03/2015 - 20:07

Άκυρο το θέμα με την φόρτιση.... η δοκιμή με άλλο φορτιστή που ανέφερα παραπάνω, ηταν χωρίς να δοκιμάσω και αλλο καλώδιο. Το καλώδιο μου την έκανε!
Οπότε, πραγματικά δε ξέρω αν θα το πάω πίσω... Η οθόνη που έχω τώρα ειναι πολύ καλύτερη από το πρώτο που μου αλλάξαν κανα δυό ντέμο που έχω δεί. (Από αποψη ομοιομορφίας του λευκού). Ισως του δώσω λίγο χρόνο ακόμα, μιας κι έχει βελτιωθεί από την πρώτη μέρα. Η αλήθεια είναι οτι φοβαμαι μηπως και μου δώσουν χειρότερο, αλλά ουτε και είμαι σίγουρος αν θα το περάσουν για ελάτωμα στο σέρβις. Με τα χίλια ζόρια πέρασε το πρώτο που ήταν πολυ χειρότερο. Απ οτι ειχαν πει από το σέρβις, υπάρχει μια ανοχή για το τι είναι πρόβλημα και τι όχι στο θέμα αυτό.

Μη περιμένεις πάντως να δείς διαφορά πλέον στο θέμα της οθόνης με τη κιτρινίλλα.

 

Αυτό αν θα διορθωθεί μέσα σε 2-3 μέρες. Συνεπώς δεν υπάρχει λόγος να το κρατάς κι' αυτό ειδικά αν είναι τόσο έντονο το φαινόμενο.

 

Πίσω και αυτό για αντικατάσταση. Αν σου το παίξουν δύσκολοι, μίλα με το Support της Apple εδώ να ανοίξεις Case.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#69   sepsis

sepsis

    iPH Hero

  • 8.236 μηνύματα
  • Twitter:@hsouris
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 22/03/2015 - 20:12

Πίσω και αυτό για αντικατάσταση. Αν σου το παίξουν δύσκολοι, μίλα με το Support της Apple εδώ να ανοίξεις Case.


Δεν έχει αποτέλεσμα γιατί το service το αναλαμβάνουν οι πάροχοι στα iPhone. Ο τεχνικός της infoquest μου είπε να μιλήσω με την υποστήριξη. Μίλησα κ απόρησαν με αυτό μιας και αυτοί δεν έχουν σχέση με iPhone. Έτσι είπαν σε μένα τουλάχιστον.

Follow me on twitter


#70   ChrisGrcck

ChrisGrcck

    iPH User

  • 108 μηνύματα
  • Twitter:@chriskaramitso
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S

Δημοσίευση 22/03/2015 - 20:30

Φίλε δεν ξερω τι να σου πω. Κ γω ίδια περίπτωση με σένα είμαι. Είχα ένα λευκό 6αρι με εμφανές θέμα κιτρινισμού στο πάνω μέρος της οθόνης και 'μαύρα συννεφακια'. Το έστειλα infoquest όπου με παρακάλια μου το αντικατέστησαν με άλλο. Το ανακατασκευασμένο αν κ εμφανώς καλύτερο έχει κ αυτό μαύρες σκιές στο πάνω μέρος.

Αυτή τη φορά είπα να δοκιμάσω την iSystem όπου το πήγα και μου είπαν ευθέως ότι δεν πρόκειται να περάσει για ελαττωματικό. Απογοήτευση ειναι το λιγότερο που νιώθω. Για μένα το φταίξιμο ειναι στην Apple. Το θεωρώ απαράδεκτο να υπάρχει τέτοιο προϊόν στην αγορά για συςκευη αυτής της αξίας. Η εντολή για το τι θεωρείται ελαττωματικό ειναι καθαρά από την Apple. Και αν δεις σε ξένα φόρα το πρόβλημα ειναι εξαιρετικά διαδεδομένο και *ισως* εμφανίζεται περισσότερο στα λευκά μοντέλα.

Τεράστιο φάουλ για μένα η Apple. Φοβάσαι να αγοράσεις καινούργια συςκευη και σου έχει τέτοιο πρόβλημα να τρέχεις να ψάχνεσαι. Δεν ξερω τι να κάνω πραγματικά. Ειναι αυτό που λες κ συ. Δεν ξέρεις κ τι θα σου τύχει. Και στην Ελλάδα που είμαστε πρέπει να περιμένεις και 3-4 μέρες για αλλαγή. Στο εξωτερικό τουλάχιστον στο αλλάζουν επι τόπου και το ελέγχεις άμεσα. Αν κάποιος έχει κανά γνωστό στο σέρβις ας στείλει κανά pm. Δεν ξερω τι άλλο να κάνω.


Βασικά... Την πατήσαμε!!! Θα περάσω όταν με βολέψει να το δείξω στο istorm γιατι ειναι πολύ ψυχοφθορά το restore backup κτλ... (Αντί να το στείλω δλδ)
Εμένα δεν έχει καν "συνεφάκια". Απλά είναι λίγο πιο θερμό το άσπρο φόντο σ εκείνο το σημείο. Οπως ξανα είπα, οριακά και με ιστορίες, μου περάσαν το πρώτο που είχε και "σύνεφα" , όχι απλά συνεφάκια.
Ίσως το παω και σε κανα δυο μήνες δλδ, μπας και εχουν παρει χαμπάρι, τι βλακείες κάνουν...

#71   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 22/03/2015 - 20:30

Δεν είναι πλέον οι πάροχοι εδώ αποκλειστικοί αντιπρόσωποι με την είσοδο της iSquare. Το μονοπώλιο και σε αυτό τελείωσε ευτυχώς.

 

Και πρίν απο αυτό πάντως το να ανοίξεις Case πάντα είχε αποτέλεσμα. Μη το αφήσεις με τη κιτρινίλα..


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#72   ChrisGrcck

ChrisGrcck

    iPH User

  • 108 μηνύματα
  • Twitter:@chriskaramitso
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S

Δημοσίευση 22/03/2015 - 20:33

Δεν είναι πλέον οι πάροχοι εδώ αποκλειστικοί αντιπρόσωποι με την είσοδο της iSquare. Το μονοπώλιο και σε αυτό τελείωσε ευτυχώς.

Και πρίν απο αυτό πάντως το να ανοίξεις Case πάντα είχε αποτέλεσμα. Μη το αφήσεις με τη κιτρινίλα..


Και πως το ανοίγεις;; Από πού μαλλον;

#73   sepsis

sepsis

    iPH Hero

  • 8.236 μηνύματα
  • Twitter:@hsouris
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 22/03/2015 - 20:52

Πριν κανά μήνα είχα μιλήσει με το support κ μου είπαν απλά να μιλήσω απευθείας με info quest. Αυτοί δεν μπορούσαν να κάνουν τπτ. Κ στο site εδώ μόνο τους παρόχους έχει https://getsupport.a...F9&locale=el_GR

Follow me on twitter


#74   ChrisGrcck

ChrisGrcck

    iPH User

  • 108 μηνύματα
  • Twitter:@chriskaramitso
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S

Δημοσίευση 22/03/2015 - 20:59

Ε ναι αυτό το είχα βρεί κι εγώ ψάχνοντας... Redirect στους παρόχους κάνει... Δε βοηθάει πιστεύω. Μπορείς να βγάλεις καμιά φωτό με το θέμα;; Ετσι για τη συγκριση. Θα βάλω κ γω σε λίγο

#75   sepsis

sepsis

    iPH Hero

  • 8.236 μηνύματα
  • Twitter:@hsouris
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 22/03/2015 - 21:10

Δεν μπορώ γτ δεν έχω άλλη συςκευη με καλη κάμερα αλλά υπάρχουν φωτό σε διαφορα φόρα. Το εκνευριστικό ειναι ότι δεν υπάρχει εξήγηση για αυτές τις μαύρες σκιές. Δεν έχει γίνει καλή συγκόλληση; Ειναι η ποιότητα γενικά έτσι; Το περίεργο ειναι ότι οι σκιές ειναι σε όλες τις συσκευές στο πάνω μέρος πάντα, εκεί που ειναι τα led.

Follow me on twitter


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες