Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 9 ψήφοι

Τα πρώτα Apple Watches - Εντυπώσεις


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
1342 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1276   xxxxxx

xxxxxx

    iPH Guru

  • 9.340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 19/06/2016 - 00:09

Με ένα λουράκι, και είσαι κομπλέ. Αν και το λαστιχένιο έχει και αυτό τη χάρη του.

Όσο για το μπουτάρισμα, τι εννοείς? ποσό συχνά κάνεις restart?


Sent from my iPad using Tapatalk

Ποτέ! Δεν έχω κάνει ούτε ένα. Εννοώ εαν κλείσεις την συσκευή και την ξανανοίξεις σαν restart με os 3 αργεί το ίδιο με την 2.2.1?


Τελευταία επεξεργασία από: billytilaver, 19/06/2016 - 00:14


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#1277   aliengoa

aliengoa

    iPH Addict

  • 608 μηνύματα
  • Twitter:@aliengoa
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 19/06/2016 - 03:07

Κοίτα και εμένα δεν με εντυπωσίασε πλήρως στην παρούσα έκδοση που το έχω επειδή αργεί. Αλλά είναι άποψη μου και την κρατώ για την πάρτη μου. Μπορούσες να εκφραστείς περισσότερο όμορφα. Γιατί θεωρητικά θα μπορούσα να σου απαντήσω και εγώ που δηλώνεις κάτοχος του ipad 2 ακόμα αυτή την ηλιθιότητα έχεις που μπορείς να την χρησιμοποιήσεις ως σουβερ? Βλέπεις όμως οτι δεν το κάνω γιατί εάν θα το κάνω θα προσβάλω και εσένα σαν αγοραστή του. :)


Από κει και πέρα τα sport band αδικούνται πολύ εξαιτίας των band τους. Νομίζω με ένα καλό band αναδεικνύονται περισσότερο. Δεν μπορώ να περιμένω άλλο την έκδοση 3 θα σκάσω. Μπουτάρει και γρηγορότερα?


Do not feed the troll


Sent from my iPhone using Tapatalk

#1278   iAthanasios

iAthanasios

    iPH Addict

  • 835 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad mini Retina
  • GameCenter:AthanasiosPap

Δημοσίευση 19/06/2016 - 10:26

Στις τελευταίες παραγράφους έχουμε επεξήγηση του τι θα γίνεται με τις εφαρμογές που δεν είναι στο Dock. http://www.idownload...chos-3-preview/

 

Με λίγα λόγια, θα γίνει αυτό που είπα και πιο πάνω. 10-15 εφαρμογές θα είναι άμεσα διαθέσιμες και με αυτές θα ασχολούμαστε στο ρολόι. Συν την Siri, συν την θέαση της ώρας. Υπέραρκετά πράγματα αν προσθέσω και το Activity/Workout κομμάτι.

 

Νοιώθω δικαιωμένος και μη προδομένος με την αγορά του από τον Ιανουάριο. Και εννοείται θα χτυπήσω το επόμενο, και θα δώσω στην οικογένειά μου το δικό μου.



#1279   tfd1978

tfd1978

    iPH Addict

  • 637 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S

Δημοσίευση 19/06/2016 - 14:55

Απο τα Χριστουγεννα που το πηρα, δεν εχω βαλει αλλο ρολοι στο χερι μου! Ειναι εργαλειο. Ειναι ομορφο, ελαφρυ (εχω το SS και ειναι λιγο βαρυτερο απο το sport), φορτιζει πολυ γρηγορα, και βγαζω 2 εργασιμες (τα σβηνω ολα το βραδυ, κινητα, ρολοι). Και ημουνα σιγουρος οτι η apple θα του συμπεριφερθει οπως και στα ipod touch, και δεν βγαλει πολυ γρηγορα νεο μοντελο, γιατι το θεωρει αξεσουαρ και οχι βασικη συσκευη, οπως το iPhone. Ακομα και σημερα, το επερνα χωρις δευτερη σκεψη.

Η γρηγορη/πανευκολη αλλαγη στα λουρακια, το κανει χαμελεον στην καθημερινοτητα. Στο συνολο του, ειναι παρα πολυ καλο. Πιστευω με το OS 3, θα γινει ακομα καλυτερο!


Sent from my iPhone using Tapatalk

#1280   tsitadim

tsitadim

    iPH Elite Poster

  • 2.263 μηνύματα
  • Twitter:@tsitadim
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen + 4G

Δημοσίευση 20/06/2016 - 22:13

Λοιπόν δεν άντεξα στον πειρασμό και πέρασα iOS 10 και από εκεί watchOS 3. Μπορώ να πω πως είναι καταπληκτική, δεν θυμίζει beta. Πάει σφαίρα. Η μπαταρία κρατάει όσο κράταγε και πριν. Είναι παρά πολύ καλή. Φορτώθηκα βέβαια πρόωρα το iOS 10 που έχει αρκετά προωληματάκια ακόμη και δεν μπορώ να πάω πίσω καθώς δεν θα ζευγοποιειται το ρολόι στην 9.3.2.


Sent from my iPad using Tapatalk

#1281   aliengoa

aliengoa

    iPH Addict

  • 608 μηνύματα
  • Twitter:@aliengoa
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 20/06/2016 - 22:44

Λοιπόν δεν άντεξα στον πειρασμό και πέρασα iOS 10 και από εκεί watchOS 3. Μπορώ να πω πως είναι καταπληκτική, δεν θυμίζει beta. Πάει σφαίρα. Η μπαταρία κρατάει όσο κράταγε και πριν. Είναι παρά πολύ καλή. Φορτώθηκα βέβαια πρόωρα το iOS 10 που έχει αρκετά προωληματάκια ακόμη και δεν μπορώ να πάω πίσω καθώς δεν θα ζευγοποιειται το ρολόι στην 9.3.2.


Sent from my iPad using Tapatalk


Εχω βάλει και εγώ την 10 αλλά όσες φορές πήγα στο μενού του δεν μου βγάζει την ΒΕΤΑ 3. Πρέπει να κατεβάσω κάποιο προφίλ πάλι;


Sent from my iPhone using Tapatalk

#1282   xxxxxx

xxxxxx

    iPH Guru

  • 9.340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 20/06/2016 - 22:51

Εχω βάλει και εγώ την 10 αλλά όσες φορές πήγα στο μενού του δεν μου βγάζει την ΒΕΤΑ 3. Πρέπει να κατεβάσω κάποιο προφίλ πάλι;


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ναι για το ρολόι θα σου πει που θες να εγκαταστήσεις το profile



#1283   karpoutzidid

karpoutzidid

    iPH Contributor

  • 1.218 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:karpoutzidis

Δημοσίευση 21/06/2016 - 00:18

Δλδ ρε παιδιά να το κτύπησω η όχι ;


Sent from my Nokia 3310

#1284   iAthanasios

iAthanasios

    iPH Addict

  • 835 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad mini Retina
  • GameCenter:AthanasiosPap

Δημοσίευση 21/06/2016 - 09:06

Δλδ ρε παιδιά να το κτύπησω η όχι ;


Sent from my Nokia 3310

Μόνο αν είσαι ικανός να το πουλήσεις, όταν βγει το δεύτερο. Βέβαια δεν ξέρουμε πότε θα βγει το δεύτερο. Υποθέσεις γίνονται συνέχεια ότι θα το έχουμε τον Σεπτέμβρη.

Το ρολόι με το watchOS 3.0 θα πάρει τον αέρα που χρειάζεται. Εννοείται όμως ότι όταν βγει το επόμενο θα είναι καλύτερο απ' το προηγούμενο.


Ένα βίντεο για την λειτουργία των πρώην glances - νυν dock
https://youtu.be/v1AEgwDAJlI


Sent from my iPad using Tapatalk

Τελευταία επεξεργασία από: iAthanasios, 21/06/2016 - 09:07


#1285   karpoutzidid

karpoutzidid

    iPH Contributor

  • 1.218 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:karpoutzidis

Δημοσίευση 21/06/2016 - 09:09

Το είχα το ρολόι με watchOS 2 και το έδωσα όταν έδωσα και το iPhone!απλα τα 450 ευρο μου φαίνονται πλέον πολλά


Sent from my Nokia 3310

#1286   iAthanasios

iAthanasios

    iPH Addict

  • 835 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad mini Retina
  • GameCenter:AthanasiosPap

Δημοσίευση 21/06/2016 - 10:11

Το είχα το ρολόι με watchOS 2 και το έδωσα όταν έδωσα και το iPhone!απλα τα 450 ευρο μου φαίνονται πλέον πολλά


Sent from my Nokia 3310

Τότε περίμενε την 2η εκτέλεση του Apple Watch. Και αν δεν έχεις και iPhone, πως θα το δουλέψεις?

 

Έχω την απορία, πως καταφέρνουν κάποιοι να δίνουν λεφτά από εδώ και από εκεί, και να μην έχουν λίγη υπομονή. Ειδικά όταν η Apple, έχει αποδείξει ότι σέβεται τον πελάτη της και μετά την αγορά των προϊόντων της. Εδώ και πολλά χρόνια το έχει αποδείξει, με τη στήριξη ακόμα και του iPhone 4S.

 

Καλά κάνετε, αν έχετε την όρεξη, αλλά βλέπουμε αυτή την στιγμή, με αφορμή τις πρακτικές σου, να μπαίνεις σε δίλημμα να αγοράσεις αυτό που ήδη είχες. Για καλό το λέω, δεν κρίνω τις επιλογές σου.

 

Και το παρατηρώ αυτό και με πολύ κόσμο, όπου αντί να επενδύσει στο οικοσύστημα της Apple (το οποίο υπάρχει και είναι το καλύτερο αυτή τη στιγμή), μεταπηδάει από το iOS στο Android και πάλι πίσω. Ο χρόνος και το χρήμα που ξοδεύονται επιπλέον, άνετα θα έφτανε τα επίπεδα για homeautomation επέκταση της ψηφιακής/τεχνολογικής μας ζωής.

 

Απλά το έχω απορία. 



#1287   karpoutzidid

karpoutzidid

    iPH Contributor

  • 1.218 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:karpoutzidis

Δημοσίευση 21/06/2016 - 10:56

Πρώτον έχω iPhone απλα με τα ίδια λεφτά περνω iPad Air 2 64gb απο αυτήν την άποψη ρωτάω αν αξίζει!το υπόλοιπο θα το εκλάβω ως παραλήρημα :) με το συμπάθιο κιόλας


Δλδ το να δίνεις iPhone 6 και ρολόι για να πάρεις 6s plus για σένα ειναι απιστία στην Apple?


Sent from my Nokia 3310

Τελευταία επεξεργασία από: karpoutzidid, 21/06/2016 - 10:57


#1288   tselpemts

tselpemts

    iPH Hero

  • 3.760 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:T S E L

Δημοσίευση 21/06/2016 - 11:07

Πρώτον έχω iPhone απλα με τα ίδια λεφτά περνω iPad Air 2 64gb απο αυτήν την άποψη ρωτάω αν αξίζει!το υπόλοιπο θα το εκλάβω ως παραλήρημα :) με το συμπάθιο κιόλας


Δλδ το να δίνεις iPhone 6 και ρολόι για να πάρεις 6s plus για σένα ειναι απιστία στην Apple?


Sent from my Nokia 3310

Να πω την άποψη μου;;;Μεταξύ iPad και watch θα προτιμούσα το iPad..Ειδικα το air 2 που αυτη τη στιγμή ειναι value for money.
Οταν βγει το watch 2 και το σηκώνει η τσέπη σου το παιρνεις.


You'll Never Walk Alone **JFT96**

#1289   karpoutzidid

karpoutzidid

    iPH Contributor

  • 1.218 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:karpoutzidis

Δημοσίευση 21/06/2016 - 11:08

Να πω την άποψη μου;;;Μεταξύ iPad και watch θα προτιμούσα το iPad..Ειδικα το air 2 που αυτη τη στιγμή ειναι value for money.
Οταν βγει το watch 2 και το σηκώνει η τσέπη σου το παιρνεις.


You'll Never Walk Alone **JFT96**

εκει κλείνω και εγώ να σου πω την αλήθεια


Sent from my Nokia 3310

#1290   tselpemts

tselpemts

    iPH Hero

  • 3.760 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:T S E L

Δημοσίευση 21/06/2016 - 11:11

εκει κλείνω και εγώ να σου πω την αλήθεια


Sent from my Nokia 3310

Δε θα το μετανιώσεις...Και σε μελλοντική πώληση θα χάσεις κανα 100αρικο...Ασε που για μια διετία δε το πουλάς...εγω το εχω 1,5 χρόνο και νομιζω οτι ειναι το νούμερο 1 προϊόν της Apple αυτη τη στιγμή..Κατα την άποψη μου παντα.


You'll Never Walk Alone **JFT96**

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες