Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 9 ψήφοι

Τα πρώτα Apple Watches - Εντυπώσεις


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
1342 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1306   aliengoa

aliengoa

    iPH Addict

  • 608 μηνύματα
  • Twitter:@aliengoa
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 12/07/2016 - 23:22

Εντυπώσεις: http://iphone.applei...jd-power-survey

Και οποίος δεν ξέρει την jd power ας φροντίσει να την μάθει :)


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#1307   Leftflowers

Leftflowers

    iPH Contributor

  • 1.029 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad mini 4
  • GameCenter:leftflowers

Δημοσίευση 23/08/2016 - 20:23

δειτε εδω μια προσφορα που μολις αγορασα σε αντικατασταση του sport .... 

 

http://www.ebay.com/...=STRK:MEBIDX:IT



#1308   pcdoctorvirus

pcdoctorvirus

    iPH Member

  • 234 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 01/01/2017 - 23:00

καλησπέρα παιδιά, έχουμε κάποια εμπειρία από κάποιον που να έχει χρησιμοποιήσει το apple watch σε πισίνα? κάποιο app σχετικό κλπ?

ευχαριστώ



#1309   japan

japan

    iPH Addict

  • 620 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 10/04/2017 - 13:37

Ειχα το 1 gen Apple Watch το έδωσα και τωρα θα παρω το series 2 .απο προστασία οθόνης τη λέτε ; γιατι το πρωτο με τον καιρο εκανε κατι σημαδάκια .

#1310   xxxxxx

xxxxxx

    iPH Guru

  • 9.340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 08/05/2017 - 11:06

Αναθεωρω πληρως για οτι ειπα για το apple watch. Προσκυνω το ειδωλο(ανευ ειρωνιας). Για καποιον που αραζε σπιτι αντε εβγαινε για ενα ποτο οπως εγω το apple watch φαινοταν πεταμενα λεφτα. Μολις ξεκινησα το γυμναστηριο πριν 2 εβδομαδες (επιπεδο οχι αρχαριου αλλα -10 ειμαι αλλα αδιαφορω) καταλαβα την χρησιμοτητα του. Οτι και να πω ειναι πραγματικα λιγο. Ειδοποιησεις apple music κανοντας skip στο επομενο τραγουδι, παλμοι μετα το διαδρομο; οτι και να πω ειναι λιγο. Μου ελεισε οντως τα χερια.

#1311   gismo301278

gismo301278

    iPH Hero

  • 5.413 μηνύματα
  • Twitter:@Fstavrou
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:gismo301278

Δημοσίευση 15/05/2017 - 13:00

Αναθεωρω πληρως για οτι ειπα για το apple watch. Προσκυνω το ειδωλο(ανευ ειρωνιας). Για καποιον που αραζε σπιτι αντε εβγαινε για ενα ποτο οπως εγω το apple watch φαινοταν πεταμενα λεφτα. Μολις ξεκινησα το γυμναστηριο πριν 2 εβδομαδες (επιπεδο οχι αρχαριου αλλα -10 ειμαι αλλα αδιαφορω) καταλαβα την χρησιμοτητα του. Οτι και να πω ειναι πραγματικα λιγο. Ειδοποιησεις apple music κανοντας skip στο επομενο τραγουδι, παλμοι μετα το διαδρομο; οτι και να πω ειναι λιγο. Μου ελεισε οντως τα χερια.

εχω σκοπό φίλε να προχωρήσω σε αγορά ενός Apple Watch

Θα κάνω καλά πιστεύεις η όχι;;;


Rafael Nadal
Rafael Nadal

#1312   Justaguy

Justaguy

    iPH newbie

  • 66 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus

Δημοσίευση 15/05/2017 - 20:01

εχω σκοπό φίλε να προχωρήσω σε αγορά ενός Apple Watch

Θα κάνω καλά πιστεύεις η όχι;;;


Rafael Nadal

Ειναι σχετικο.
Θα σου πω την χρησιμοτητα που βρισκω σε αυτο ελπιζοντας να σε βοηθησω να αποφασισεις.

Κατ'αρχας το εχω τρεις μηνες σχεδον και πραγματικα δεν το βγαζω απο το χερι μου παρα μονο για να το φορτισω πριν κοιμηθω.

Με βολευει πολυ το οτι μπορω να απαντησω κλησεις απο αυτο, ιδιαιτερα οταν ειμαι σπιτι και αυτο γιατι δεν εχω καλο σημα με το κινητο. Οποτε αφηνω το iPhone σε ενα σημειο του δωματιου που εχει καλο σημα και μπορω να μιλησω ελευθερα μεσω του watch.

Επισης οντας τεμπελης να απανταω πληκτρολογοντας πολλες φορες σε messenger και αλλα social media με βολευει αρκετα το οτι μπορω να απαντησω μεσω φωνης σε καποια συντομα μηνυματα χωρις να ψαχνω το κινητο και φυσικα το οτι δεν χρειαζεται να σηκωνομαι και να ψαχνω το κινητο καθε φορα (μεσα στο αυτοκινητο η μεσα στο σπιτι η ακομα και οταν το εχω σε καποια στενη τσεπη του παντελονιου-τσαντακι) για να δω τι μου εχουν στειλει το βρισκω επισης αρκετα λειτουργικο.

Αλλο ενα θετικο ειναι οτι στο γυμναστηριο με βοηθαει πολυ να ξερω τι συμβαινει με τους παλμους, κυριως οταν κανω cardio, οπως επισης και το οτι εχω τον απολυτο ελεγχο της μουσικης που παιζει, εντασης κλπ στο apple music χωρις να ψαχνω το κινητο (ειμαι λιγο ιδιοτροπος με την μουσικη οποτε παλαιοτερα ξοδευα αρκετο χρονο να βρω ενα κομματι, μια playlist κλπ).

Σαν ξυπνητηρι επισης το χρησιμοποιω και μ'αρεσει γιατι εχει τυχει το κινητο να μην το ακουω καμια φορα οταν κοιμαμαι βαθια, σε αντιθεση με το ρολοι το οποιο δονειται πανω στο χερι σου οποτε θελω δεν θελω ξυπναω  :lol:.

Αυτα ειναι μερικες απο τις βασικες του λειτουργιες.

Οποτε συνοψιζοντας ειναι κατι το οποιο ειναι απαραιτητο για την καθημερινοτητα καποιου; Σιγουρα οχι.

Ειναι κατι το οποιο εαν το χρησιμοποιεις στο 100% σου λυνει κατα πολυ τα χερια και απλοποιει την οποια επαφη σου με το κινητο; Ξεκαθαρα ναι.

 


Τελευταία επεξεργασία από: Justaguy, 15/05/2017 - 20:03


#1313   gismo301278

gismo301278

    iPH Hero

  • 5.413 μηνύματα
  • Twitter:@Fstavrou
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:gismo301278

Δημοσίευση 15/05/2017 - 20:09

Ειναι σχετικο.
Θα σου πω την χρησιμοτητα που βρισκω σε αυτο ελπιζοντας να σε βοηθησω να αποφασισεις.

Κατ'αρχας το εχω τρεις μηνες σχεδον και πραγματικα δεν το βγαζω απο το χερι μου παρα μονο για να το φορτισω πριν κοιμηθω.

Με βολευει πολυ το οτι μπορω να απαντησω κλησεις απο αυτο, ιδιαιτερα οταν ειμαι σπιτι και αυτο γιατι δεν εχω καλο σημα με το κινητο. Οποτε αφηνω το iPhone σε ενα σημειο του δωματιου που εχει καλο σημα και μπορω να μιλησω ελευθερα μεσω του watch.

Επισης οντας τεμπελης να απανταω πληκτρολογοντας πολλες φορες σε messenger και αλλα social media με βολευει αρκετα το οτι μπορω να απαντησω μεσω φωνης σε καποια συντομα μηνυματα χωρις να ψαχνω το κινητο και φυσικα το οτι δεν χρειαζεται να σηκωνομαι και να ψαχνω το κινητο καθε φορα (μεσα στο αυτοκινητο η μεσα στο σπιτι η ακομα και οταν το εχω σε καποια στενη τσεπη του παντελονιου-τσαντακι) για να δω τι μου εχουν στειλει το βρισκω επισης αρκετα λειτουργικο.

Αλλο ενα θετικο ειναι οτι στο γυμναστηριο με βοηθαει πολυ να ξερω τι συμβαινει με τους παλμους, κυριως οταν κανω cardio, οπως επισης και το οτι εχω τον απολυτο ελεγχο της μουσικης που παιζει, εντασης κλπ στο apple music χωρις να ψαχνω το κινητο (ειμαι λιγο ιδιοτροπος με την μουσικη οποτε παλαιοτερα ξοδευα αρκετο χρονο να βρω ενα κομματι, μια playlist κλπ).

Σαν ξυπνητηρι επισης το χρησιμοποιω και μ'αρεσει γιατι εχει τυχει το κινητο να μην το ακουω καμια φορα οταν κοιμαμαι βαθια, σε αντιθεση με το ρολοι το οποιο δονειται πανω στο χερι σου οποτε θελω δεν θελω ξυπναω :lol:.

Αυτα θα αναφερω ως βασικες-χρησιμες λειτουργιες.

Οποτε συνοψιζοντας ειναι κατι το οποιο ειναι απαραιτητο για την καθημερινοτητα καποιου; Σιγουρα οχι.

Ειναι κατι το οποιο εαν το χρησιμοποιεις στο 100% σου λυνει κατα πολυ τα χερια και απλοποιει την οποια επαφη σου με το κινητο; Ξεκαθαρα ναι.

πραγματικά θέλω να προχωρήσω στην αγορά ενός Apple Watch

Απλός προσπαθώ να μάθω να πάρω κάποιες περισσότερες πληροφορίες από ανθρώπους που το χρησιμοποιούν καθημερινά

Το σκέφτομαι κι επειδή είμαι ότι να ναι λίγο με τα χέρια μου κι επειδή είναι πλαστικό μην το σπάσω σε καμία γωνία κτλ

Με ενδιαφέρει περισσότερο για παλμούς που είπες αλλά και για όλα τα υπόλοιπα δεν θα έλεγα όχι φίλε μου αν είναι για καλό

Σε ευχαριστώ πολύ να σαι καλά για όλα


Rafael Nadal
Rafael Nadal

#1314   Justaguy

Justaguy

    iPH newbie

  • 66 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus

Δημοσίευση 15/05/2017 - 20:26

πραγματικά θέλω να προχωρήσω στην αγορά ενός Apple Watch

Απλός προσπαθώ να μάθω να πάρω κάποιες περισσότερες πληροφορίες από ανθρώπους που το χρησιμοποιούν καθημερινά

Το σκέφτομαι κι επειδή είμαι ότι να ναι λίγο με τα χέρια μου κι επειδή είναι πλαστικό μην το σπάσω σε καμία γωνία κτλ

Με ενδιαφέρει περισσότερο για παλμούς που είπες αλλά και για όλα τα υπόλοιπα δεν θα έλεγα όχι φίλε μου αν είναι για καλό

Σε ευχαριστώ πολύ να σαι καλά για όλα


Rafael Nadal

Κατ'αρχας για το σπασιμο που αναφερεις υπαρχουν θηκες, αλλα γιατι να το σπασεις; Κατ'εμε θελει προσπαθεια. Οπως και να εχει ειναι αρκετα ανθεκτικο. Το εχω χτυπησει και εγω κατα λαθος σε τοιχο κανα 2 φορες η στο κομμοδινο και δεν επαθε τιποτα.

Τωρα οσο για τους παλμους υπαρχουν πολυ καλα app που μπορεις να τα βαλεις να φαινονται και στο face και να σε ενημερωνουν για τους παλμους σου ανα πασα στιγμη, την ποιοτητα υπνου σου κλπ.



#1315   gismo301278

gismo301278

    iPH Hero

  • 5.413 μηνύματα
  • Twitter:@Fstavrou
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:gismo301278

Δημοσίευση 15/05/2017 - 20:36

Κατ'αρχας για το σπασιμο που αναφερεις υπαρχουν θηκες, αλλα γιατι να το σπασεις; Κατ'εμε θελει προσπαθεια. Οπως και να εχει ειναι αρκετα ανθεκτικο. Το εχω χτυπησει και εγω κατα λαθος σε τοιχο κανα 2 φορες η στο κομμοδινο και δεν επαθε τιποτα.

Τωρα οσο για τους παλμους υπαρχουν πολυ καλα app που μπορεις να τα βαλεις να φαινονται και στο face και να σε ενημερωνουν για τους παλμους σου ανα πασα στιγμη, την ποιοτητα υπνου σου κλπ.

απλος πάω πχ να περάσω σε μια πόρτα και το χέρι βρίσκει στην κάσα της πόρτας κάτι τέτοια φίλε μου

Μην δώσω λεφτά και πάνε τσάμπα

Όσο για τα app που ανάφερες έχω αρκετά αγορασμένα για το ΚΙΝΗΤΟ μου απλός δεν ξέρω αν είναι ίδια και για το Apple Watch


Rafael Nadal
Rafael Nadal

#1316   Justaguy

Justaguy

    iPH newbie

  • 66 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus

Δημοσίευση 15/05/2017 - 20:47

απλος πάω πχ να περάσω σε μια πόρτα και το χέρι βρίσκει στην κάσα της πόρτας κάτι τέτοια φίλε μου

Μην δώσω λεφτά και πάνε τσάμπα

Όσο για τα app που ανάφερες έχω αρκετά αγορασμένα για το ΚΙΝΗΤΟ μου απλός δεν ξέρω αν είναι ίδια και για το Apple Watch


Rafael Nadal

Καποιες εφαρμογες μεταφερονται αυτοματα και στο applewatch
Καποιες αλλες στις βγαζει νομιζω οταν δειχνει οτι εχεις το watch



#1317   gismo301278

gismo301278

    iPH Hero

  • 5.413 μηνύματα
  • Twitter:@Fstavrou
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:gismo301278

Δημοσίευση 15/05/2017 - 21:03

Καποιες εφαρμογες μεταφερονται αυτοματα και στο applewatch
Καποιες αλλες στις βγαζει νομιζω οταν δειχνει οτι εχεις το watch

ωραια σε ευχαριστώ πολύ για όλα

Πραγματικά θα προχωρήσω στην αγορά Apple Watch και μιας συσκευής καινούργιας μιας κι έχω μείνει αρκετά πίσω με το 5s μου

Όταν το πάρω η λίγες μέρες πριν πάω για την αγορά του θα ρωτήσω πιο ειναι καλό η ποια η γνώμη σας Γι αυτό

Και θα πάω να το πάρω

Σε ευχαριστώ πολύ φίλε μου


Rafael Nadal
Rafael Nadal

#1318   hlias77

hlias77

    iPH Enthousiast

  • 540 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 15/05/2017 - 22:18

Στα θετικά που αναφέρουν τα παιδιά παραπάνω,θα προσθέσω και αυτό.
https://blog.cardiog...th-9afaa53c2b22

Και εδώ είναι η συγκεκριμένη,πολύ ενδιαφέρουσα εφαρμογή για εμάς που πλησιάζουμε τα δευτερα αντα....
Cardiogram - Watch your Heart Rate & Health από Cardiogram, Inc.

Τελευταία επεξεργασία από: hlias77, 15/05/2017 - 22:21


#1319   gkok

gkok

    iPH Enthousiast

  • 563 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS

Δημοσίευση 11/07/2017 - 16:33

Επειδή σκέφτομαι κι εγώ να το αγοράσω, μπορεί να μου πει κάποιος αν τρώει την μπαταρία του κινητού; Γιατί μου είπαν ότι αν τα έχεις όλα ανοιχτά και συνεχή σύνδεση με το

 

κινητό την καταπίνει την μπαταρία του κινητού.


Τελευταία επεξεργασία από: gkok, 11/07/2017 - 16:33


#1320   venos

venos

    iPH Contributor

  • 1.021 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 12/07/2017 - 12:36

Επειδή σκέφτομαι κι εγώ να το αγοράσω, μπορεί να μου πει κάποιος αν τρώει την μπαταρία του κινητού; Γιατί μου είπαν ότι αν τα έχεις όλα ανοιχτά και συνεχή σύνδεση με το

κινητό την καταπίνει την μπαταρία του κινητού.

Series 1 εδω και 3-5 μερες. Βελτιωση βλεπω για το iPhone ουτε καν στα ιδια. Πολυ απλα γιατι δεν κοιταω τοσο συχνα το κινητο οσο παλιοτερα.
Εχω βαλει τις ειδοποιησεις που χρειαζομαι να περνανε στο ρολοι και μουχουν λυθει τα χερια.
Μονο αν θα βαλω case ή screen protector σκεφτομαι και οχι για κανενα αλλο λογο αλλα γιατι θελω να το φοραω στη δουλεια και φοβαμαι μην το χτυπησω. Η δουλεια μου ειναι λιγο μπελαλιδικη γιαυτο το συζητω.
Το apple watch ισως ειναι ο ορισμος της συσκευης που δεν ξερεις οτι την θες μεχρι να την παρεις...
(Και τοχω συνεχως συνδεδεμενο με κινητο.)
5f1dd183658bfc76f0d0677beb89f4a4.jpg

Τελευταία επεξεργασία από: venos, 12/07/2017 - 12:38

discord.gg/ajkUM8J

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες