Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 4 ψήφοι

WWDC 2015, το μέλλον του iOS και OS X στις 8-12 Ιουνίου


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
505 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#406   HaRRy72

HaRRy72

    iPH newbie

  • 37 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad 4

Δημοσίευση 11/06/2015 - 12:00

Weblock app και θα ησυχάσετε...

https://itunes.apple...d558818638?mt=8



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#407   mpatakis

mpatakis

    iPH Elite Poster

  • 2.386 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 11/06/2015 - 12:08

πως εβαλες φωτο στο apple watch?....δεν μπορω να το βρω!



#408   Reaver

Reaver

    iPH Elite Poster

  • 2.011 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 11/06/2015 - 12:20

πως εβαλες φωτο στο apple watch?....δεν μπορω να το βρω!


Συγχρονιζεις τις φωτό που θες από το τηλ και μετά πας στις φωτό στο ρολόι διαλέγεις αυτήν που θες, force touch it και σου βγάζει την επιλογή...

Τελευταία επεξεργασία από: Reaver, 11/06/2015 - 12:21


#409   gismo301278

gismo301278

    iPH Hero

  • 5.413 μηνύματα
  • Twitter:@Fstavrou
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:gismo301278

Δημοσίευση 11/06/2015 - 12:25

Δηλαδη με λιγα λογια θα γεμισουμε εφαρμογες απο την apple στο ios 9;;;γιατι ολα αυτα να μην ειναι στο apple store πχ κι οποιος παρει ρολοι να κατεβασει την εφαρμογη γιατι πρεπει να ναι στο τηλεφωνο μου ενω δεν προκειτε να παρω ποτε ρολοι;;;
Rafael Nadal

#410   Reaver

Reaver

    iPH Elite Poster

  • 2.011 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 11/06/2015 - 12:27

Δηλαδη με λιγα λογια θα γεμισουμε εφαρμογες απο την apple στο ios 9;;;γιατι ολα αυτα να μην ειναι στο apple store πχ κι οποιος παρει ρολοι να κατεβασει την εφαρμογη γιατι πρεπει να ναι στο τηλεφωνο μου ενω δεν προκειτε να παρω ποτε ρολοι;;;


Μιλάς για την μια εφαρμογή που έχει για το ρολόι; Απλά την κρύβεις σε έναν φάκελο και δεν σε νοιάζει...

#411   gismo301278

gismo301278

    iPH Hero

  • 5.413 μηνύματα
  • Twitter:@Fstavrou
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:gismo301278

Δημοσίευση 11/06/2015 - 12:30

Μιλάς για την μια εφαρμογή που έχει για το ρολόι; Απλά την κρύβεις σε έναν φάκελο και δεν σε νοιάζει...

αυτο εχω κανει φιλε μου αλλα σε καθε αναβαθμιση η apple οπως βλεπεις βγαζει συνεχεια εφαρμογες news τωρα και δεν ξερω εγω ποσες αλλες!!!απλα τοσα χρονια δεν ειχαν μας εβαλαν πηραμε καποιοι απο εμας καποιες εφαρμογες rss για να μαθαινουμε νεα στην χωρα μας και τωρα απλα βγαζει μια εφαρμογη για νεα!!!!εγω εχω 16 αρι iphone και λεω απλα ολα αυτα δεν χρειαζονται μπορουν να τα βαλλουν στο apple store κι οποιος θελει ας τις κατεβασει
Rafael Nadal

#412   Reaver

Reaver

    iPH Elite Poster

  • 2.011 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 11/06/2015 - 12:35

αυτο εχω κανει φιλε μου αλλα σε καθε αναβαθμιση η apple οπως βλεπεις βγαζει συνεχεια εφαρμογες news τωρα και δεν ξερω εγω ποσες αλλες!!!απλα τοσα χρονια δεν ειχαν μας εβαλαν πηραμε καποιοι απο εμας καποιες εφαρμογες rss για να μαθαινουμε νεα στην χωρα μας και τωρα απλα βγαζει μια εφαρμογη για νεα!!!!εγω εχω 16 αρι iphone και λεω απλα ολα αυτα δεν χρειαζονται μπορουν να τα βαλλουν στο apple store κι οποιος θελει ας τις κατεβασει


Native εφαρμογές πάντα υπάρχουν. Δεν είναι μεγάλες συνήθως και για να έχει μια ολοκληρωμένη εμπειρία χρήσης το τηλέφωνο πρέπει να είναι εκεί. Τώρα οποία δεν χρησιμοποιεί ο καθένας απλά την κρύβει. εχει λογική αυτό.

#413   gismo301278

gismo301278

    iPH Hero

  • 5.413 μηνύματα
  • Twitter:@Fstavrou
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:gismo301278

Δημοσίευση 11/06/2015 - 13:26

Native εφαρμογές πάντα υπάρχουν. Δεν είναι μεγάλες συνήθως και για να έχει μια ολοκληρωμένη εμπειρία χρήσης το τηλέφωνο πρέπει να είναι εκεί. Τώρα οποία δεν χρησιμοποιεί ο καθένας απλά την κρύβει. εχει λογική αυτό.

αρχιζει και μου θυμιζει android που χει ενα καρο εφαρμογες μεσα που δεν μπορεις να της σβησεις και γεμιζουν χωρο στο τηλεφωνο!!!!σου ειπα μπορουσαν να ηταν στο apple store κι οποιος ηθελε της κατεβαζε τωρα αυτος με το 4s 8 giga τι να μας πει εαν του γεμιζουν ενα καρο αχρηστα πραγματα μην βλεπεις αυτους που εχουν 64 giga κτλ, κι αυτο πολιτικη της apple ηταν να πουλησουν 4s 8 giga!!!εγω σαν αγοραστης καποιου προιοντος τα βλεπω ολα ολες της κινησεις καποιας εταιρειας και δυστηχως δεν ειναι η apple που ολοι ξεραμε για πολλους και διαφορους λογους
Rafael Nadal

#414   Reaver

Reaver

    iPH Elite Poster

  • 2.011 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 11/06/2015 - 14:42

αρχιζει και μου θυμιζει android που χει ενα καρο εφαρμογες μεσα που δεν μπορεις να της σβησεις και γεμιζουν χωρο στο τηλεφωνο!!!!σου ειπα μπορουσαν να ηταν στο apple store κι οποιος ηθελε της κατεβαζε τωρα αυτος με το 4s 8 giga τι να μας πει εαν του γεμιζουν ενα καρο αχρηστα πραγματα μην βλεπεις αυτους που εχουν 64 giga κτλ, κι αυτο πολιτικη της apple ηταν να πουλησουν 4s 8 giga!!!εγω σαν αγοραστης καποιου προιοντος τα βλεπω ολα ολες της κινησεις καποιας εταιρειας και δυστηχως δεν ειναι η apple που ολοι ξεραμε για πολλους και διαφορους λογους


Πέρνει το 4s την 9; Εμένα προσωπικά μου αρέσει που έχει αυτές τις εφαρμογές native. Ούτε μεγάλες είναι ούτε αυτές είναι που κάνουν το λογισμικό μεγάλο σε όγκο. Δεν είναι παιχνίδια να πεις ότι παίξουν πολύ χώρο. Αυτός που θα αγοράσει 8 γίγα κινητό αυτήν την εποχή δεν νομίζω ότι ζητάει και πολλά από άποψη χώρου έτσι και αλλιώς. Μερικά mob που πιάνει κάθε εφαρμογή δεν κάνουν τόσο μεγάλη διαφορά..

#415   PanosMouz

PanosMouz

    iPH Master

  • 7.098 μηνύματα
  • Twitter:@PanosMouz
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3G
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:PanosMouz

Δημοσίευση 11/06/2015 - 14:47

Γιατί μπερδεύεται το Bloat με τις Native εφαρμογές;

 

Στο Αndroid εφαρμογές όπως: News , Play Music , Weather κλπ αποτελούν κομμάτι των λεγόμενων "Google Apps/Services" και είναι Native εφαρμογές σε κάθε συσκευή. Αντιθέτως εφαρμογές όπως Bild , TripAdvisor ή άλλες που έρχονταν μέχρι πρόσφατα περασμένες σε κάποιες συσκευές (κυρίως Samsung) και δεν μπορουσες να τις απεγκαταστήσεις αποτελούν το περίφημο Bloat.

 

Εδώ οι εφαρμογές της Apple ανήκουν στην πρώτη κατηγορία και όχι στη 2η. Είναι μέρος του συστήματος και όχι εφαρμογές που κάποιος πλήρωσε την Apple να τις περάσει.

 

Ξεμπερδέψτε τα λίγο στο μυαλό σας. Καλά τα λέει ο φίλος Reaver.


| Jailbreak your iDevice - make it Unique |

#416   gismo301278

gismo301278

    iPH Hero

  • 5.413 μηνύματα
  • Twitter:@Fstavrou
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:gismo301278

Δημοσίευση 11/06/2015 - 15:04

Γιατί μπερδεύεται το Bloat με τις Native εφαρμογές;

Στο Αndroid εφαρμογές όπως: News , Play Music , Weather κλπ αποτελούν κομμάτι των λεγόμενων "Google Apps/Services" και είναι Native εφαρμογές σε κάθε συσκευή. Αντιθέτως εφαρμογές όπως Bild , TripAdvisor ή άλλες που έρχονταν μέχρι πρόσφατα περασμένες σε κάποιες συσκευές (κυρίως Samsung) και δεν μπορουσες να τις απεγκαταστήσεις αποτελούν το περίφημο Bloat.

Εδώ οι εφαρμογές της Apple ανήκουν στην πρώτη κατηγορία και όχι στη 2η. Είναι μέρος του συστήματος και όχι εφαρμογές που κάποιος πλήρωσε την Apple να τις περάσει.

Ξεμπερδέψτε τα λίγο στο μυαλό σας. Καλά τα λέει ο φίλος Reaver.

ρε συ ξεμπερδεμενα τα χω στο μυαλο μου απλα τοσο κακο ειναι να μην της εχω στο τηλεφωνο μου!!!!το apple watch τι να την κανω την εφαρμογη μου λες δεν μου δινει καν την δυνατοτητα η ιδια η εταιρεια να την σβησω,γιατι για μπας και παρω καποια στιγμη ρολοι;;;;μπορει οπως εχει στους περιορισμους να μου δινει την δυνατοτητα να της κλεινω οπως safari car play ebooks κτλ!!πιστευω κανει και τα παιχνιδακια της η apple για να προωθησει το ρολοι κτλ κτλ οπως εχει κανει πολλα πραγματα που δεν εξηπηρετουν εναν αγοραστη της εκτος usa!!!
Rafael Nadal

#417   daskalakispavlos

daskalakispavlos

    iPH Elite Poster

  • 3.421 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:daskalakisp

Δημοσίευση 11/06/2015 - 15:07

Πέρνει το 4s την 9; Εμένα προσωπικά μου αρέσει που έχει αυτές τις εφαρμογές native. Ούτε μεγάλες είναι ούτε αυτές είναι που κάνουν το λογισμικό μεγάλο σε όγκο. Δεν είναι παιχνίδια να πεις ότι παίξουν πολύ χώρο. Αυτός που θα αγοράσει 8 γίγα κινητό αυτήν την εποχή δεν νομίζω ότι ζητάει και πολλά από άποψη χώρου έτσι και αλλιώς. Μερικά mob που πιάνει κάθε εφαρμογή δεν κάνουν τόσο μεγάλη διαφορά..

Κανονικότατα την πέρνει το 4s την 9 κουτσουρεμένη αλλα ναι...δεν είδες την παρουσίαση την Δευτέρα;Δεν ξέρω ίσως ειναι το μόνο κινητο iOS που παίρνει 5 major update....

Knowledge Is Power


#418   PanosMouz

PanosMouz

    iPH Master

  • 7.098 μηνύματα
  • Twitter:@PanosMouz
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3G
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:PanosMouz

Δημοσίευση 11/06/2015 - 15:09

ρε συ ξεμπερδεμενα τα χω στο μυαλο μου απλα τοσο κακο ειναι να μην της εχω στο τηλεφωνο μου!!!!το apple watch τι να την κανω την εφαρμογη μου λες δεν μου δινει καν την δυνατοτητα η ιδια η εταιρεια να την σβησω,γιατι για μπας και παρω καποια στιγμη ρολοι;;;;μπορει οπως εχει στους περιορισμους να μου δινει την δυνατοτητα να της κλεινω οπως safari car play ebooks κτλ!!πιστευω κανει και τα παιχνιδακια της η apple για να προωθησει το ρολοι κτλ κτλ οπως εχει κανει πολλα πραγματα που δεν εξηπηρετουν εναν αγοραστη της εκτος usa!!!

Πολλούς αγοραστες εκτος USA εξυπηρετούν. Απλά δεν εξυπηρετούν τις μερικές χιλιάδες αγοραστών στην Ελλάδα και σε άλλες τριτοκοσμικές χώρες. 

 

Δεν ειμαστε το κέντρο του κόσμου ούτε το target group της Apple. Δεν θα κάτσει να ασχοληθεί μαζί μας. 

 

Μιλάμε για εφαρμογή μερικών MB (αν όχι KB). Δεν πιάνει χώρο στη συσκευή αφού ανήκει στο σύστημα. Κοινώς η Apple την έχει περάσει μέσα στα GB του συστήματος, και απο τη στιγμή που με τις αναβαθμίσεις αυξάνει το διαθέσιμο χώρο στις συσκευές δεν νομίζω ότι ενοχλει. Μονο αισθητικά ίσως, αλλά και πάλι την πετάς μέσα σε ενα φάκελο και ηρεμεις. 


| Jailbreak your iDevice - make it Unique |

#419   Reaver

Reaver

    iPH Elite Poster

  • 2.011 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 11/06/2015 - 15:25

Πολλούς αγοραστες εκτος USA εξυπηρετούν. Απλά δεν εξυπηρετούν τις μερικές χιλιάδες αγοραστών στην Ελλάδα και σε άλλες τριτοκοσμικές χώρες.

Δεν ειμαστε το κέντρο του κόσμου ούτε το target group της Apple. Δεν θα κάτσει να ασχοληθεί μαζί μας.

Μιλάμε για εφαρμογή μερικών MB (αν όχι KB). Δεν πιάνει χώρο στη συσκευή αφού ανήκει στο σύστημα. Κοινώς η Apple την έχει περάσει μέσα στα GB του συστήματος, και απο τη στιγμή που με τις αναβαθμίσεις αυξάνει το διαθέσιμο χώρο στις συσκευές δεν νομίζω ότι ενοχλει. Μονο αισθητικά ίσως, αλλά και πάλι την πετάς μέσα σε ενα φάκελο και ηρεμεις.


Συμφωνώ απολύτως. Δεν είναι μόνο η Αμερική που εξυπηρετείται αλλά το μεγαλύτερο κομμάτι του πελατολογίου της αππλ. Επίσης πως μπορεί η εφαρμογή του ρολογιού να σε κάνει να το αγοράσεις; Επειδή θα την δεις εκεί να υπάρχει θα πεις άντε να πάρω ένα για να μην την έχω και κάθεται.. Ας μην είμαστε υπερβολικοί..

#420   gismo301278

gismo301278

    iPH Hero

  • 5.413 μηνύματα
  • Twitter:@Fstavrou
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:gismo301278

Δημοσίευση 11/06/2015 - 15:25

Πολλούς αγοραστες εκτος USA εξυπηρετούν. Απλά δεν εξυπηρετούν τις μερικές χιλιάδες αγοραστών στην Ελλάδα και σε άλλες τριτοκοσμικές χώρες.

Δεν ειμαστε το κέντρο του κόσμου ούτε το target group της Apple. Δεν θα κάτσει να ασχοληθεί μαζί μας.

Μιλάμε για εφαρμογή μερικών MB (αν όχι KB). Δεν πιάνει χώρο στη συσκευή αφού ανήκει στο σύστημα. Κοινώς η Apple την έχει περάσει μέσα στα GB του συστήματος, και απο τη στιγμή που με τις αναβαθμίσεις αυξάνει το διαθέσιμο χώρο στις συσκευές δεν νομίζω ότι ενοχλει. Μονο αισθητικά ίσως, αλλά και πάλι την πετάς μέσα σε ενα φάκελο και ηρεμεις.

πανο εφτιαχνα rom με κατι φιλους απο το εξωτερικο για android το γουσταρα τοτε μου αρεσε αρκετα και καθομουν μερονυχτα πανω απο ενα pc μεγαλωσα ομως παντρευτικα αλλαξα γι αυτο και πηρα ενα τηλεφωνακι εκτος android να ηρεμισω οταν επιασα το iphone 5 στα χερια μου απλα το ερωτευτικα!!ξερω για εφαρμογες συστηματος ξερω τι γινεται απλα λεω να μην ειχαμε κι αυτες φαντασου μετα τι χωρο θα εξασφαλιζαμε στο τηλεφωνο για πραγματα που δεν χρειαζομαστε και τα θεωρω για εμενα αχρηστα
Rafael Nadal

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες