Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 2 ψήφοι

Apple Watch: Οι πρώτες παραλαβές, τα εγκαίνια του Apple Watch store και 3 νέες διαφημίσεις


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
111 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#16   gidi

gidi

    iPH User

  • 154 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 26/04/2015 - 16:33

Αν στο iPhone έχεις σαν πρώτο πληκτρολόγιο το ελληνικό καταλαβαίνει ελληνική υπαγορευση. Αν το αγγλικό είναι πρώτο τότε καταλαβαίνει αγγλική αντίστοιχα !! Σε οτιδήποτε άλλο εκτός υπαγορευσης, το σίρι καταλαβαίνει μόνο αγγλικά!!

Σε ευχαριστώ πολύ!



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#17   Reaver

Reaver

    iPH Elite Poster

  • 2.011 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 26/04/2015 - 16:38



Σε ευχαριστώ πολύ!

Δεν εχει να κάνει με το πρώτο πληκτρολόγιο. Από οτι έχω καταλάβει είναι ανάλογα με την συζήτηση στα μυνηματα.. Η κοπέλα μου μπορεί και υπαγορεύει σε αγγλικά και ρωσικά αν και το πρώτο πληκτρολόγιο είναι τα αγγλικά.



#18   rafkt

rafkt

    iPH newbie

  • 13 μηνύματα
  • Twitter:@rafaelktistakis
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:rafaelktistakis@gmail.com

Δημοσίευση 26/04/2015 - 18:42

Σε ευχαριστώ πολύ!

 

Δεν εχει να κάνει με το πρώτο πληκτρολόγιο. Από οτι έχω καταλάβει είναι ανάλογα με την συζήτηση στα μυνηματα.. Η κοπέλα μου μπορεί και υπαγορεύει σε αγγλικά και ρωσικά αν και το πρώτο πληκτρολόγιο είναι τα αγγλικά.



Αυτό που λες το παρατήρησα κ εγώ !! Αλλά σε κάτι μηνύματα που μου είχαν στείλει σε greeklish, αρχικά μπορούσα να υπαγορεύσω μόνο αγγλικά. Μόλις άλλαξα σειρά στα πληκτρολόγια μπορούσα σε ελληνικά!

#19   daskalakispavlos

daskalakispavlos

    iPH Elite Poster

  • 3.421 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:daskalakisp

Δημοσίευση 26/04/2015 - 18:45

Να πω την αλήθεια δεν μου άρεσε και τόσο αλλα ένα σπορτ 42mm space gray γύρω στα 360€ το έπαιρνα...κατι που δεν θυμάμαι τι χωρητικότητας ειναι γιατι δεν το πολύ έψαξα και να φανταστώ σε αυτο θα εχει μονο ένα μοντέλο γιατι στο site δεν είδα πχ να εχει 16gb η 32gb απλά τα χώριζε σε τρεις κατηγορίες και μέσα στην κάθε κατηγορία είχε υποκατηγορία με το λουράκι και στην σπορτ είχε και δυο χρώματα....

Knowledge Is Power


#20   venos

venos

    iPH Contributor

  • 1.021 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 26/04/2015 - 19:53

Να πω την αλήθεια δεν μου άρεσε και τόσο αλλα ένα σπορτ 42mm space gray γύρω στα 360€ το έπαιρνα...κατι που δεν θυμάμαι τι χωρητικότητας ειναι γιατι δεν το πολύ έψαξα και να φανταστώ σε αυτο θα εχει μονο ένα μοντέλο γιατι στο site δεν είδα πχ να εχει 16gb η 32gb απλά τα χώριζε σε τρεις κατηγορίες και μέσα στην κάθε κατηγορία είχε υποκατηγορία με το λουράκι και στην σπορτ είχε και δυο χρώματα....

Ιδια χωρητικοτητα εχουν ολα....8gb.τα 2 για μουσικη,κατι ψιλα για φωτο και τα υπολοιπα για εφαρμογες..

http://www.macrumors...e-photos-music/
discord.gg/ajkUM8J

#21   gmakris

gmakris

    iPH newbie

  • 59 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8
  • Tablet:iPad Air 2 +4G

Δημοσίευση 27/04/2015 - 06:36

το video με τον αθλητησμο ειναι αστοχο....στην πραγματικη ζωη οι αθλητες αυτοι δεν θα φοραγαν ποτε ενα τετοιο ρολοι....εκει εταιρειες οπως Suunto, Garmin, Polar ειναι μονοδρομος.

Θα το εβλεπα ποιο θετικα εαν μας εδειχναν ηλικιωμενους να περπατουν η να κανουν χαλαρο τρεξιματακι και να χαζευουν παλμους η smart notifications. ειναι και αυτο το ασχημο design που μονο νεανικο δεν ειναι

#22   astalavista

astalavista

    iPH Enthousiast

  • 357 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad 4

Δημοσίευση 27/04/2015 - 09:40

το video με τον αθλητησμο ειναι αστοχο....στην πραγματικη ζωη οι αθλητες αυτοι δεν θα φοραγαν ποτε ενα τετοιο ρολοι....εκει εταιρειες οπως Suunto, Garmin, Polar ειναι μονοδρομος.

Θα το εβλεπα ποιο θετικα εαν μας εδειχναν ηλικιωμενους να περπατουν η να κανουν χαλαρο τρεξιματακι και να χαζευουν παλμους η smart notifications. ειναι και αυτο το ασχημο design που μονο νεανικο δεν ειναι

έχεις μείνει πολύ πίσω στις εξελίξεις...



#23   gmakris

gmakris

    iPH newbie

  • 59 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8
  • Tablet:iPad Air 2 +4G

Δημοσίευση 27/04/2015 - 11:05

Οντως δεν παρακολουθω στενά τις εξελίξεις της Apple αλλα εχω διαβασει review και εχω καταλάβει οσα χρειάζομαι...

 

για step counter που δειχνει μια χαρά....για τρεξιμο και γενικα outdoor sports δεν ειναι...για περιστασιακους περιπατητές ομως ειναι εξαιρετικη επιλογη.... :lol:  


Τελευταία επεξεργασία από: gmakris, 27/04/2015 - 11:13


#24   Reaver

Reaver

    iPH Elite Poster

  • 2.011 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 27/04/2015 - 11:18

Οντως δεν παρακολουθω στενά τις εξελίξεις της Apple αλλα εχω διαβασει review και εχω καταλάβει οσα χρειάζομαι...

για step counter που δειχνει μια χαρά....για τρεξιμο και γενικα outdoor sports δεν ειναι...για περιστασιακους περιπατητές ομως ειναι εξαιρετικη επιλογη.... :lol:

Δεν τα έχεις καταλάβει καλα από οτι φαίνεται όμως. :) φιλικα

Τελευταία επεξεργασία από: Reaver, 27/04/2015 - 11:18


#25   iAthanasios

iAthanasios

    iPH Addict

  • 835 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad mini Retina
  • GameCenter:AthanasiosPap

Δημοσίευση 27/04/2015 - 12:01

Μια ματιά εδώ για τους άπιστους.
Τώρα αν θέλει κανείς υπερεξιδικευμένες λειτουργίες για υπερμαραθώνιους, τότε έχει την επιλογή των αθλητικών υπερρολογιών.


Τελευταία επεξεργασία από: iAthanasios, 27/04/2015 - 12:03


#26   gmakris

gmakris

    iPH newbie

  • 59 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8
  • Tablet:iPad Air 2 +4G

Δημοσίευση 27/04/2015 - 13:52

Για να γινω ποιο συγκεκριμενος σχετικα με το Apple Watch.

 

Ενα αντιστοιχο ρολοι στην τιμη του Sport edition μεταξύ αλλων προσφέρει κάσα που "αντιστέκεται" σε χτυπήματα, ειναι αδιάβροχο, αντέχει σε ιδρωτα, έχει αυτονομο GPS, μεγαλη αυτονομία, ζώνη παλμων  για  μετρησεις ΗR & HRV, ευχρηστα κουμπιά για χρηση με γάντια. Τα νεωτερα μοντελα δινουν και smart notifications.

 

Απο τα παραπάνω features που αναφερω το Apple Watch δεν εχει ΚΑΝΕΝΑ εκτος των Smart notifications.

 

Οι περισσοτεροι που γνωρίζω δεν κουβαλούν κινητο γιατι ειναι περιττό βάρος, δεν αντεχει σε βροχη και ιδρώτα και αποσπά την προσοχη. Call/sms/mail περιμενουν οταν επιστρεψεις σπιτι. Για μουσικη η καλυτερη επιλογη είναι τα μικροσκοπικά mp3 με βαρος < 10gr. 

 

Eαν καποιος θελει μια βασικη λυση και δεν ενδιαφερθει για τους περιορισμους του Apple τοτε μια χαρα κανει αλλιως πρεπει να κοιταξει αλλού.    



#27   iAthanasios

iAthanasios

    iPH Addict

  • 835 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad mini Retina
  • GameCenter:AthanasiosPap

Δημοσίευση 27/04/2015 - 15:44

Το όλο θέμα επανέρχεται πάλι σε κάτι που συνηθίζω τελευταία να επισημαίνω. Με μία συσκευή 700€ τα κάνεις όλα.
Πλέον δεν χρειάζεσαι, ούτε gps, ούτε mp3 player, ούτε internet communicator, ούτε camera, ούτε media player, ούτε, ούτε ούτε. Ξεκαθαρίζεις με ένα καλό (ίσως και ακριβό) smartphone.

 

Παρομοίως το Apple Watch είναι το καλύτερο ρολόι/συμπλήρωμα, από τη στιγμή που υπάρχει iPhone.

Ακριβώς επειδή λειτουργεί πολύ καλύτερα από οποιοδήποτε Fitness Tracker, στον τομέα των ειδοποιήσεων αλλά και των 3000 συμβατών εφαρμογών που υπάρχουν ήδη στο AppStore.

 

Οι πρώτες αναφορές για αντοχή κατασκευής αλλά και ακρίβειας μετρήσεων, όπως υπέδειξα και πιο πάνω, δείχνουν ότι μπορεί να ανταγωνιστεί άνετα τον μέσο όρο των αθλητικών ρολογιών.

Ακόμα και χωρίς την χρήση της λειτουργίας GPS.

To iPod είναι ενσωματωμένο και με χρήση BT-Headphones είσαι ακόμα πιο άνετος στην άθληση.

Και είναι και σχεδόν αδιάβροχο. Μέσα σε πισίνα το έβαλε ο άλλος για 30 λεπτά.

 

Στο δια ταύτα.

Αν μία συσκευή που έχει ήδη ένας αθλητής, είναι αξιόλογη, και λύνει προβλήματα της καθημερινής του προπόνησης και χρήσης, τότε καλώς υπάρχει σαν ανταγωνισμός προς το Apple Watch. Δεν το αμφισβητώ.

Αλλά στην περίπτωση των περισσοτέρων μας, αν είναι να πάρουμε ένα νέο gadget, που να συγκρίνεται άμεσα (στις ακριβείς μετρήσεις) με τον ανταγωνισμό στο αθλητικό κομμάτι, αλλά να προσφέρει και ακόμα περισσότερα χάριν στην ενσωμάτωσή του με το οικοσύστημα, στο οποίο έχουμε ήδη επενδύσει οι περισσότεροι, τότε η επιλογή είναι μία.

Γιατί δεν θα πάρουμε μόνο ένα Fitness Tracker, αλλά και ένα iPod, ένα Direction Device (maps), Camera shutter button, Uber calling button, quick look Wunderlist, quick look 1Password, Evernote Voice Notes, Communication Device, και, και, και...

 

...η λίστα είναι 3000 εφαρμογές μακριά...

 

Συγκρίνεται όλο αυτό στα ίδια περίπου λεφτά?


Τελευταία επεξεργασία από: iAthanasios, 27/04/2015 - 15:45


#28   Reaver

Reaver

    iPH Elite Poster

  • 2.011 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 27/04/2015 - 15:51

Για να γινω ποιο συγκεκριμενος σχετικα με το Apple Watch.

Ενα αντιστοιχο ρολοι στην τιμη του Sport edition μεταξύ αλλων προσφέρει κάσα που "αντιστέκεται" σε χτυπήματα, ειναι αδιάβροχο, αντέχει σε ιδρωτα, έχει αυτονομο GPS, μεγαλη αυτονομία, ζώνη παλμων για μετρησεις ΗR & HRV, ευχρηστα κουμπιά για χρηση με γάντια. Τα νεωτερα μοντελα δινουν και smart notifications.

Απο τα παραπάνω features που αναφερω το Apple Watch δεν εχει ΚΑΝΕΝΑ εκτος των Smart notifications.

Οι περισσοτεροι που γνωρίζω δεν κουβαλούν κινητο γιατι ειναι περιττό βάρος, δεν αντεχει σε βροχη και ιδρώτα και αποσπά την προσοχη. Call/sms/mail περιμενουν οταν επιστρεψεις σπιτι. Για μουσικη η καλυτερη επιλογη είναι τα μικροσκοπικά mp3 με βαρος < 10gr.

Eαν καποιος θελει μια βασικη λυση και δεν ενδιαφερθει για τους περιορισμους του Apple τοτε μια χαρα κανει αλλιως πρεπει να κοιταξει αλλού.


Που είδες οτι δεν αντέχει σε βροχή και ιδρώτα; Εδώ το βούτηξαν σε πισίνα και δούλευε μια χαρά ακόμα και κάτω από το νερό. Οι πληροφορίες σου δεν είναι πολύ σωστές..

#29   gmakris

gmakris

    iPH newbie

  • 59 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8
  • Tablet:iPad Air 2 +4G

Δημοσίευση 27/04/2015 - 18:49

Συμφωνω με την τοποθετηση του iathanasios.
ο καθε χρηστης αξιολογει αναλογως των αναγκων του και η προηγουμενη τοποθετηση μου ειναι βασει αυτης της λογικης. Ως υποψηφιος αγοραστης εχω απορριψει το προιον αυτο γιατι εκτος οτι ειναι πολυ ασχημο δεν εξυπηρετει τις αναγκες μου.

#30   astalavista

astalavista

    iPH Enthousiast

  • 357 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad 4

Δημοσίευση 27/04/2015 - 19:18

Συμφωνω με την τοποθετηση του iathanasios.
ο καθε χρηστης αξιολογει αναλογως των αναγκων του και η προηγουμενη τοποθετηση μου ειναι βασει αυτης της λογικης. Ως υποψηφιος αγοραστης εχω απορριψει το προιον αυτο γιατι εκτος οτι ειναι πολυ ασχημο δεν εξυπηρετει τις αναγκες μου.

Άσχημο;

Οι ανάγκες σου ποιες είναι;

Οι Ιταλοί λένε "δεν είναι ωραίο αυτό που είναι όμορφο, αλλά ωραίο είναι αυτό που αρέσει¨και ρολόι της apple αρέσει.



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες