Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 2 ψήφοι

Cinder: the first 3D curved tempered glass screen protector


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
66 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#16   dsmpampis

dsmpampis

    iPH Contributor

  • 935 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:dsmpampis

Δημοσίευση 08/05/2015 - 00:32

Ειναι εύκολο να μας παραθέσεις λινκ;


Δες εδώ φίλε μου.

100% Displayabdeckung Panzerglas Displayschutzfolie fuer Apple iPhone 6 4.7inches, CoolReall™ 100% Display Abdeckung Panzer Glas Display SchutzFolie fuer Apple iPhone 6 4.7 Zoll, Schwarz, 100% Display Abdeckung, Kratzfest, Blasenfrei, Fingerabdrueckenfrei, Kein Regenbogen Screen, 9H Haertegrad 2.5 abgerundete Kanten, Leichte Installation & Entfernung, 1-Pack, 0.33mm https://www.amazon.d...d_ZE-svb18FRATF
https://www.amazon.d...d_ZE-svb18FRATF

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#17   dsmpampis

dsmpampis

    iPH Contributor

  • 935 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:dsmpampis

Δημοσίευση 08/05/2015 - 00:34

ενα video review που ανεβασε η Κριστιν...στο macrumors εχει και συγκριτικες φωτο με το γυαλι της Imos



επισης και ενα βιντεο για τα 2 γυαλια



Με την διαφορά οτι το glass της imos ειναι σχετικά χοντρούλη , αυτό που λέω εγώ ειναι 0,33 και 2,5D curved.

#18   adinamos

adinamos

    iPH Member

  • 262 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 08/05/2015 - 01:17

Μπάμπη αυτό που έχεις και εσυ και όλοι μας (εχω ψωνίσει ό,τι screen protector υπάρχει συην αγορά) έχει rounded edges. Το γυαλί παραμένει φλάτ.
Αυτη τη στιγμή μόνο το cinder και το imos προσφέρουν κουρπαριστό γυαλί και κανένα άλλο στην αγορά.
Η γνώμη μου ειναι ότι θα κάνει πάταγο το cinder όταν μάθει ο κόσμος τι ακριβώς κάνει, γι αυτό όποιος προλάβει να το χτυπήσει τώρα με $25 αντί για $50+ που θα κάνει όταν βγει στην αγορά.

Υγ: τι θήκη έχεις; Ωραία φαίνεται.

Τελευταία επεξεργασία από: adinamos, 08/05/2015 - 01:19


#19   rromeodim

rromeodim

    iPH Guru

  • 9.685 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 08/05/2015 - 01:26

Με την διαφορά οτι το glass της imos ειναι σχετικά χοντρούλη , αυτό που λέω εγώ ειναι 0,33 και 2,5D curved.

αυτο που εχεις ειναι γνωστο γυαλι και μαλιστα με πολυ καλες κριτικες λογω του ipad (το εχω βαλει σε ipad)...τωρα για το 6 δεν ξερω αλλα λογικα καλο θα ειναι.Και στις φωτο που εχεις βαλει μια χαρα δειχνει .

Τωρα γιατι γινεται ολη αυτη η φασαρια με τα γυαλια περα απο τα γνωστα προβληματα οπως μαζεμα σκονης,ξεκολληματα κλπ ειναι και καποιες αλλες μικρολεπτομερειες οπως η αισθηση που σου αφηνουν ακριβως στο τελειωμα τους οταν περνας το δαχτυλο σου η οπως οτι η κουρμπα που κανουν τα περισσοτερα δεν ειναι του γυαλιου αλλα μιας περιμετρικα βαλμενης πολυ λεπτης στεφανης που καμμια σχεση εχει με γυαλι. 

Η imos υποτιθεται το λυνει αυτο το προβλημα συν οτι ισχυριζεται οτι το γυαλι ειναι αυθεντικο gorilla και το ιδιο κανει και η Cinder αλλα σε πιο λεπτο (δεν ξερω αν το γυαλι της ειναι αυθεντικο gorilla)

Σε καθε περιπτωση ολα αυτα τα αναφερουμε για ενημερωση και μονο και φυσικα ο καθενας αποφασιζει μονος του αναλογα με τις προτεραιοτητες που εχει. Και εγω ισως αν επαιρνα γυαλι μαλλον θα προτιμουσα κατι σαν αυτο που εχεις βαλει και εσυ και σιγουρα δεν θα εσκαγα 50 και 60 ευρω...τωρα η Cinder εχει καλη τιμη βεβαια αλλα και παλι εγω ειμαι παντα επιφυλακτικος στο να προτεινω κατι αν δεν δοκιμαστει απο πολυ κοσμο πρωτα.



#20   dsmpampis

dsmpampis

    iPH Contributor

  • 935 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:dsmpampis

Δημοσίευση 08/05/2015 - 09:39

αυτο που εχεις ειναι γνωστο γυαλι και μαλιστα με πολυ καλες κριτικες λογω του ipad (το εχω βαλει σε ipad)...τωρα για το 6 δεν ξερω αλλα λογικα καλο θα ειναι.Και στις φωτο που εχεις βαλει μια χαρα δειχνει .
Τωρα γιατι γινεται ολη αυτη η φασαρια με τα γυαλια περα απο τα γνωστα προβληματα οπως μαζεμα σκονης,ξεκολληματα κλπ ειναι και καποιες αλλες μικρολεπτομερειες οπως η αισθηση που σου αφηνουν ακριβως στο τελειωμα τους οταν περνας το δαχτυλο σου η οπως οτι η κουρμπα που κανουν τα περισσοτερα δεν ειναι του γυαλιου αλλα μιας περιμετρικα βαλμενης πολυ λεπτης στεφανης που καμμια σχεση εχει με γυαλι.
Η imos υποτιθεται το λυνει αυτο το προβλημα συν οτι ισχυριζεται οτι το γυαλι ειναι αυθεντικο gorilla και το ιδιο κανει και η Cinder αλλα σε πιο λεπτο (δεν ξερω αν το γυαλι της ειναι αυθεντικο gorilla)
Σε καθε περιπτωση ολα αυτα τα αναφερουμε για ενημερωση και μονο και φυσικα ο καθενας αποφασιζει μονος του αναλογα με τις προτεραιοτητες που εχει. Και εγω ισως αν επαιρνα γυαλι μαλλον θα προτιμουσα κατι σαν αυτο που εχεις βαλει και εσυ και σιγουρα δεν θα εσκαγα 50 και 60 ευρω...τωρα η Cinder εχει καλη τιμη βεβαια αλλα και παλι εγω ειμαι παντα επιφυλακτικος στο να προτεινω κατι αν δεν δοκιμαστει απο πολυ κοσμο πρωτα.


Έχεις δίκιο για την αίσθηση που έχει όταν περνάς το δάχτυλο απο άκρη σε άκρη αλλά αν φοράς θήκη δεν καταλαβαίνεις τπτ.
Τώρα για την ανθεκτικότητα, οτι ειναι 9Η ειναι κατηγορία gorilla glass.

Να σου πω την αλήθεια επειδή έχω/είχα γυαλί στα τελευταία 4 κινητά μου (3 Nillkin και το coolreall ) τα οποία ήταν όλα 9Η ποτέ δεν είδα το παραμικρό σημαδακι ή γρατζουνιά.

Προς το παρών δεν έχω δει τπτ περιμετρικά του γυαλιού ούτε έχει ξεκολλήσει (ελπίζω να μην ξεκολλήσει )

Απο την άλλη όπως λες ειναι πολλα τα χρήματα για κάτι Spigen κτλ.

#21   iPhoneHellas

iPhoneHellas

    iPH Admin

  • 640.961 μηνύματα
  • Twitter:@iphonehellas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:iPhoneHellas

Δημοσίευση 08/05/2015 - 11:11


Behind the Scenes...

#22   kostakiss

kostakiss

    iPH Elite Poster

  • 1.910 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3GS

Δημοσίευση 09/05/2015 - 00:46

Το χτυπαμε; Οντως παιζει να ανεβει η τιμη;
Υς: κουραστηκα με την ζελατινα απο το πακετο με την puro :P

#23   rromeodim

rromeodim

    iPH Guru

  • 9.685 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 09/05/2015 - 01:13

Το χτυπαμε; Οντως παιζει να ανεβει η τιμη;
Υς: κουραστηκα με την ζελατινα απο το πακετο με την puro :P

ετσι λενε οτι θα διπλασιασθει...το θεμα ειναι ποτε θα αρχισουν τις αποστολες γιατι κατι μου λεει οτι οχι συντομα.Αν σε παιρνει να κανεις υπομονη τοτε παρηγγειλε. Αλλιως... -_-



#24   adinamos

adinamos

    iPH Member

  • 262 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 09/05/2015 - 07:21

Tα super early bird θα αποσταλλουν το καλοκαίρι απ ότι λένε.
Τα reviews μεχρι στιγμής είναι πολύ θετικά, σε συγκριση με το imos με την τριπλάσια τιμή.

#25   Alkis20

Alkis20

    iPH Enthousiast

  • 365 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 09/05/2015 - 09:49

Καλημέρα,χτύπησα εχθές ένα αλλά δεν είχα δει που έλεγε να βάλεις extra 5$ και έκανα μετα ένα δεύτερο χτύπημα σε αυτό που είναι για την αποστολή μόνο.Λέτε να έχω κάποιο πρόβλημα??



#26   adinamos

adinamos

    iPH Member

  • 262 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 09/05/2015 - 16:58

Kανένα πρόβλημα, γι αυτό υπάρχει το $5 shipping.

#27   iPhoneHellas

iPhoneHellas

    iPH Admin

  • 640.961 μηνύματα
  • Twitter:@iphonehellas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:iPhoneHellas

Δημοσίευση 09/05/2015 - 19:41

If you forgot to purchase the shipping fee or add the extra amount when paying for your perk, you can always purchase this later using the Perk named 'Shipping Fee - 1 CINDER'.

This is the shipping fee for 1 CINDER Worldwide.


Behind the Scenes...

#28   adinamos

adinamos

    iPH Member

  • 262 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 09/05/2015 - 21:32

Πάπαλα το super early bird. Οποιος προλάβει το early πλέον.

#29   vanity

vanity

    iPH User

  • 122 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone 6 Plus

Δημοσίευση 13/05/2015 - 07:50

Παρηγγειλα κι εγω με το early bird bonus πια στα 25$ +5$ μεταφορικά. Αυγουστο οπως λένε η παραδοση ή μπορει να γίνει και νωριτερα; Θα μας στείλουν ειδοποιηση φανταζομαι για το πιο ακριβως θέλουμε να μας στειλουν.



#30   keros76

keros76

    iPH newbie

  • 40 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Air +4G

Δημοσίευση 05/10/2015 - 13:16

έχει παραλάβει κανείς το συγκεκριμένο glass?



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες