Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 2 ψήφοι

[Solved] Θόρυβος Οθόνης σε iPhone 6.


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
181 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#151   Aris272727

Aris272727

    iPH newbie

  • 27 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 08/07/2015 - 18:54

καλησπερα παιδια χθες το πρωι το ξαναπηγα στην istorm κ τους ειπα οτι παρα τημ επανατοποθετηση το ξανακανει μου ειπαν οτι παει για αντικατασταση 1-2 μερες θα παρει. ετσι κ εγινε σημερα το απογευμα με πηραν τηλ κ μου ειπαν οτι ηρθε το τηλ πηγαινω το περνω στα χερια μου κ το κανει οχι μονο απ την αριστερη αλλα κ απ τη δεξια πλευρα ελεοοοοοοοοςςς το λεω στον υπαλληλο,  με απολυτη ευγενεια μου απανταει οτι το θεμα ειναι να μξ παιζει η οθονη βασικα !..απανταω οχι σε καινουργιο τηλ 800 ευρω το θεμα ειναι να ειναι νορμαλ κ χωρισ κλικ μικ κτλ..του λεω φυσικα οτι δεν το παραλαμβανω πηγαινει μεσα στους τεχνικους επιστρεφει κ μου λλει οτι φευγει ξανα πισω για αλλη αντικατασταση...κ αν το κανει κ το αλλο ρε παιδια τι κανω??? ουτε 5 ημερες δεν το εχω στα χερια μου......να απαιτησω συσκευασμενο μου ειχαν πει οτι αυτο μπορει να στο κανει μονο η wind που το αγορασα δηλ,,αλλα πολυ σπανιο κ θα παρει πολυ χρονο... απλα τι κανωωωω... δε ξερω



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#152   TaDrik

TaDrik

    iPH Enthousiast

  • 477 μηνύματα
  • Twitter:@tadrik
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone SE
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:TaDrik

Δημοσίευση 08/07/2015 - 19:28

Αυτό που πρεπει να κανείς ειναι να μην σταματήσεις εάν δεν πάρεις σωστό τηλέφωνο. Υπομονή. Εμένα μου είπαν ότι ήταν θέμα ομορφιάς και όχι λειτουργίας, φυσικά τους διαολοστειλα (ευγενικά) και όλα ΟΚ.

#153   Aris272727

Aris272727

    iPH newbie

  • 27 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 12/07/2015 - 08:56

Καλημέρα παιδιά χθες Σάββατο πρωί με πήραν από istorm να πάω να παραλάβω το 3 iPhone 6 το βλέπω εκείνη τη στιγμή Έλεγχος κτλ όλα καλά.. Σήμερα ξανακάνει κάτω δεξιά το γνωστό κλικ όχι συνέχεια στις 10 φορές θα το κάνει 5,,μια φορά όχι συνεχομενα κ ένα πιο μικρός θόρυβος στο button δίπλα .. Κ τι κάνω τώρα ρε παιδιά πάω για 4 πάλι στην istorm κ θα βγάλω άκρη εκεί κ πάλι.. Μπορεί εκείνη τη στιγμή να μη το κάνει τόσο .. Υπάρχει να μπορώ να κάνω κάτι άλλο..;; Να διεκδικήσω σφραγισμένη με κάποιο τροπο;; Η να το αφήσω εντελώς σας παρακαλώ ρε παιδιά ενημερώστε γιατί τα έχω παίξει κ πάρει συγχρόνως

#154   giolnts

giolnts

    iPH Elite Poster

  • 3.423 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 12/07/2015 - 10:51

Καλημέρα παιδιά χθες Σάββατο πρωί με πήραν από istorm να πάω να παραλάβω το 3 iPhone 6 το βλέπω εκείνη τη στιγμή Έλεγχος κτλ όλα καλά.. Σήμερα ξανακάνει κάτω δεξιά το γνωστό κλικ όχι συνέχεια στις 10 φορές θα το κάνει 5,,μια φορά όχι συνεχομενα κ ένα πιο μικρός θόρυβος στο button δίπλα .. Κ τι κάνω τώρα ρε παιδιά πάω για 4 πάλι στην istorm κ θα βγάλω άκρη εκεί κ πάλι.. Μπορεί εκείνη τη στιγμή να μη το κάνει τόσο .. Υπάρχει να μπορώ να κάνω κάτι άλλο..;; Να διεκδικήσω σφραγισμένη με κάποιο τροπο;; Η να το αφήσω εντελώς σας παρακαλώ ρε παιδιά ενημερώστε γιατί τα έχω παίξει κ πάρει συγχρόνως

Φιλε προφανώς δεν σε θέλει... Εγω δεν θα το ξαναπηγαίνα. Για μένα πήγαινε το πριν λήξει η εγγύηση του 1ου χρόνου να στο αλλάξουν πάλι. Καταντάει ψυχοφθόρο όλο αυτο και δεν ευχαριστιέσαι και τη συσκευή. Κοιτά να το χαρείς και μην το ψάχνεις άλλο αφού παραλαβές χθες.

Τελευταία επεξεργασία από: giolnts, 12/07/2015 - 10:51


#155   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 12/07/2015 - 11:53

Καλημέρα παιδιά χθες Σάββατο πρωί με πήραν από istorm να πάω να παραλάβω το 3 iPhone 6 το βλέπω εκείνη τη στιγμή Έλεγχος κτλ όλα καλά.. Σήμερα ξανακάνει κάτω δεξιά το γνωστό κλικ όχι συνέχεια στις 10 φορές θα το κάνει 5,,μια φορά όχι συνεχομενα κ ένα πιο μικρός θόρυβος στο button δίπλα .. Κ τι κάνω τώρα ρε παιδιά πάω για 4 πάλι στην istorm κ θα βγάλω άκρη εκεί κ πάλι.. Μπορεί εκείνη τη στιγμή να μη το κάνει τόσο .. Υπάρχει να μπορώ να κάνω κάτι άλλο..;; Να διεκδικήσω σφραγισμένη με κάποιο τροπο;; Η να το αφήσω εντελώς σας παρακαλώ ρε παιδιά ενημερώστε γιατί τα έχω παίξει κ πάρει συγχρόνως

Δικαιούσαι σφραγισμένο.

 

Κάνε ένα τηλ στο Support και ζήτησε να μιλήσεις με το Customer Relations. Είναι στα Αγγλικά, συνεπώς να είσαι προετοιμασμένος.

 

00800 4414 5417


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#156   giolnts

giolnts

    iPH Elite Poster

  • 3.423 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 12/07/2015 - 11:54

Δικαιούσαι σφραγισμένο.

Κάνε ένα τηλ στο Support και ζήτησε να μιλήσεις με το Customer Relations. Είναι στα Αγγλικά, συνεπώς να είσαι προετοιμασμένος.

00800 4414 5417

Νίκο είναι καινούργιο αυτο;;

#157   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 12/07/2015 - 11:56

Όχι.. Μετά απο έναν Χ αριθμό προβληματικών αντικαταστάσεων, δικαιούσαι να ζητήσεις σφραγισμένο.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#158   giolnts

giolnts

    iPH Elite Poster

  • 3.423 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 12/07/2015 - 12:40

Όχι.. Μετά απο έναν Χ αριθμό προβληματικών αντικαταστάσεων, δικαιούσαι να ζητήσεις σφραγισμένο.

Α δεν το γνώριζα. Και το παραλαμβάνεις κανονικά από το εκάστοτε σέρβις;;

#159   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 12/07/2015 - 12:47

Case σου ανοίγουν και γίνεται αντικατάσταση μετά με σφραγισμένο.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#160   giorgos_rou

giorgos_rou

    iPH Contributor

  • 1.402 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 12/07/2015 - 12:56

Καλημέρα παιδιά χθες Σάββατο πρωί με πήραν από istorm να πάω να παραλάβω το 3 iPhone 6 το βλέπω εκείνη τη στιγμή Έλεγχος κτλ όλα καλά.. Σήμερα ξανακάνει κάτω δεξιά το γνωστό κλικ όχι συνέχεια στις 10 φορές θα το κάνει 5,,μια φορά όχι συνεχομενα κ ένα πιο μικρός θόρυβος στο button δίπλα .. Κ τι κάνω τώρα ρε παιδιά πάω για 4 πάλι στην istorm κ θα βγάλω άκρη εκεί κ πάλι.. Μπορεί εκείνη τη στιγμή να μη το κάνει τόσο .. Υπάρχει να μπορώ να κάνω κάτι άλλο..;; Να διεκδικήσω σφραγισμένη με κάποιο τροπο;; Η να το αφήσω εντελώς σας παρακαλώ ρε παιδιά ενημερώστε γιατί τα έχω παίξει κ πάρει συγχρόνως

 

Καλησπέρα, μέχρι τώρα θα έπρεπε να έχεις καταλάβει ότι είναι θέμα που υπάρχει σχεδόν σε όλα τα 6, σε άλλα ανεπαίσθητο, σε άλλα πολύ παρατηρήσιμο. Ήταν ο λόγος που πούλησα το 6 μου και στα ξένα forums είναι αιτία πολλών παραπόνων.

 

Δε ξέρω τι να σου πω, πάντως και σφραγισμένη συσκευή να πάρεις η πιθανότητα να το κάνει πάλι είναι μεγάλη.



#161   Aris272727

Aris272727

    iPH newbie

  • 27 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 12/07/2015 - 13:48

Δικαιούσαι σφραγισμένο.
 
Κάνε ένα τηλ στο Support και ζήτησε να μιλήσεις με το Customer Relations. Είναι στα Αγγλικά, συνεπώς να είσαι προετοιμασμένος.
 
00800 4414 5417

Νίκο μιλάω μαζί τους του εξηγώ τι κ πως κ τι γίνεται;;;;;

#162   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 12/07/2015 - 13:54

Ναι. Θα τους αναφέρεις τι έχει γίνει ακριβώς με τις συσκευές, οτι το πρόβλημα παραμένει.

 

Να γίνει αντικατάσταση με σφραγισμένο.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#163   Aris272727

Aris272727

    iPH newbie

  • 27 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 12/07/2015 - 14:15

Ναι. Θα τους αναφέρεις τι έχει γίνει ακριβώς με τις συσκευές, οτι το πρόβλημα παραμένει.
 
Να γίνει αντικατάσταση με σφραγισμένο.

Θα τιτς στείλω τη συσκευή.. Η μέσω istorm θα γίνει;;

#164   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 12/07/2015 - 14:31

Aφού ανοίξεις Case και σου δώσουν το κωδικό της συνομιλίας θα μιλήσεις μετά με το Support εδώ.

 

Θα δώσεις αυτή που έχεις.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#165   Aris272727

Aris272727

    iPH newbie

  • 27 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 12/07/2015 - 16:10

Συγνώμη για τις πολλές ερωτήσεις αλλά είναι αγανακτηση... Βοούσε Νίκο περνώ τηλ μιλάω μαζί τους αν κ δεν ειναι κ Αρίστος γνωστής της αγγλικής τέλος ; Μιλάω λοιπόν μαζί τους τους λέω τι έχει γίνει.. ( ειναι βέβαιο ότι θα συμφωνήσουν για σφραγισμένο;;) μου δίνουν κάποιο κωδικό κ πηγαίνω istorm με το κωδικό κ κάνω την ανταλλαγή;;

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες