Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 6 ψήφοι

Tempered Glass


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
2185 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1621   tsita78

tsita78

    iPH newbie

  • 19 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 12/02/2018 - 17:09

Rhinoshield είναι η εταιρία.

 

Playproof η θήκη της και το τζάμι λέγεται tempered glass από όπου και αν το πάρεις.

 

Καλό τζάμι είναι όμως και της belkin.

ευχαριστω πολυ!



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#1622   agnostos13

agnostos13

    iPH Contributor

  • 1.823 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 3G
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 23/02/2018 - 17:16

Έχει παρατηρήσει κανείς προβλήματα με το touch-id και τα tempered glass;
Σε iphone 7 που είχε γυαλί από την πρώτη μέρα διαπίστωσα οτί αποτύγχανε η αναγνώριση του αποτυπώματος μία στις 5 φορές αλλά υπέθεσα οτί είναι φυσιολογικό (σκόνη, υγρασία, λιπαρό δάχτυλο).
Σε iphone 8 χωρίς γυαλί δεν έχει αποτύχει ούτε μία φορά σε σημείο που άρχισα να σκέφτομαι οτί ήταν προβληματικό το 7αρι (δεν νομίζω οτί έχει διαφόρα ο αισθητήρας μεταξύ 7 και 8  )!

Τελικά ξαναδοκίμασα το 7άρι με πιό προσεκτικό πάτημα και είχα 100% επιτυχία...
Έχω αρχίσει να πιστεύω οτι το τζάμι ευθύνεται για κακή εφαρμογή του δάχτύλου πάνω στον αισθητήτα με αποτέλεσμα τις συχνές αποτυχίες!
Το έχει παρατηρήσει κανένας άλλος;


Τελευταία επεξεργασία από: agnostos13, 23/02/2018 - 17:17


#1623   iStar

iStar

    iPH Elite Poster

  • 3.419 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 23/02/2018 - 20:03

Έχει παρατηρήσει κανείς προβλήματα με το touch-id και τα tempered glass;
Σε iphone 7 που είχε γυαλί από την πρώτη μέρα διαπίστωσα οτί αποτύγχανε η αναγνώριση του αποτυπώματος μία στις 5 φορές αλλά υπέθεσα οτί είναι φυσιολογικό (σκόνη, υγρασία, λιπαρό δάχτυλο).
Σε iphone 8 χωρίς γυαλί δεν έχει αποτύχει ούτε μία φορά σε σημείο που άρχισα να σκέφτομαι οτί ήταν προβληματικό το 7αρι (δεν νομίζω οτί έχει διαφόρα ο αισθητήρας μεταξύ 7 και 8  )!

Τελικά ξαναδοκίμασα το 7άρι με πιό προσεκτικό πάτημα και είχα 100% επιτυχία...
Έχω αρχίσει να πιστεύω οτι το τζάμι ευθύνεται για κακή εφαρμογή του δάχτύλου πάνω στον αισθητήτα με αποτέλεσμα τις συχνές αποτυχίες!
Το έχει παρατηρήσει κανένας άλλος;

Δεν είχα ποτέ θέμα σε 6άρι και 7+... Αλλά από την στιγμή που δεν το καλύπτει το κουμπί, δεν νομίζω ότι έχει να κάνει το tempered glass.


 4sB  5sG  6SG  7+B  XB  12ProPB  MiniB  MiniRetinaSG  Pro9.7SG  iPad10.2  MBPRetina13  MBP132017  MacMini2.6  AW42mmSG  AW3Nike+42mmSG  AW444mmG  ATV4Gen  Airpods  Airpods Pro HomePodMiniB 


#1624   sakissalonika

sakissalonika

    iPH Addict

  • 895 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 23/02/2018 - 22:12

Νομίζω ότι μπορεί να φτάνει το τζαμάκι. Και το λέω επειδή και στο παρελθόν αλλά και τώρα που μιλάμε έχω βάλει ένα τζαμάκι το οποίο είναι περιμετρικά του Touch Id ( δηλ δεν είναι ανοιχτό από την κάτω πλευρά του κύκλου) και δεν δουλεύει σχεδόν καθόλου το διπλό χτύπημα για να κατέβει η οθόνη στο μισό της. Αν τοποθετήσω με συγκεκριμένη κλίση το δάχτυλο τότε δουλεύει

#1625   iStar

iStar

    iPH Elite Poster

  • 3.419 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 23/02/2018 - 23:33

Τα περισσότερα έτσι είναι από το 6 και μετά. 


 4sB  5sG  6SG  7+B  XB  12ProPB  MiniB  MiniRetinaSG  Pro9.7SG  iPad10.2  MBPRetina13  MBP132017  MacMini2.6  AW42mmSG  AW3Nike+42mmSG  AW444mmG  ATV4Gen  Airpods  Airpods Pro HomePodMiniB 


#1626   xxxxxx

xxxxxx

    iPH Guru

  • 9.340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 27/02/2018 - 13:18

Belkin halo effect από μόνο του. Από istorm με ενημέρωσαν πως ή φταίει η οθόνη πράγμα αδύνατο καθώς το τηλέφωνο δεν έπεσε ποτέ κάτω ή ζεστάθηκε το κινητό και αποκολλήθηκε εάν έγινε μετά από 15 μέερες. Έχω βαρεθεί να αλλάζω γυαλιά. Κανείς καμία ιδέα; Έχει να προτείνει κάτι άλλο να αγοράσω;

#1627   manosvitacar

manosvitacar

    iPH Community Leader

  • 12.833 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 27/02/2018 - 13:22

βάλε ρε bill μια ζελατίνα να ησυχάσεις .



#1628   xxxxxx

xxxxxx

    iPH Guru

  • 9.340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 27/02/2018 - 13:24

βάλε ρε bill μια ζελατίνα να ησυχάσεις .


Δεν μου αρέσει στην υφή η ζελατίνα να πω την αλήθεια. Της anker karapax προστατεύουν; Ψάχνω να μεγιστοποιήσω την προστασία

#1629   karasarinis

karasarinis

    iPH Contributor

  • 1.026 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Air 2 +4G

Δημοσίευση 28/02/2018 - 01:13

Belkin halo effect από μόνο του. Από istorm με ενημέρωσαν πως ή φταίει η οθόνη πράγμα αδύνατο καθώς το τηλέφωνο δεν έπεσε ποτέ κάτω ή ζεστάθηκε το κινητό και αποκολλήθηκε εάν έγινε μετά από 15 μέερες. Έχω βαρεθεί να αλλάζω γυαλιά. Κανείς καμία ιδέα; Έχει να προτείνει κάτι άλλο να αγοράσω;


Το ίδιο ακριβώς πρόβλημα έχω με ότι τζαμάκι οθόνης και να βάλω μετά από λίγες μέρες σε όλα τα Iphone που είχα.... Δεν μπορώ να καταλάβω τι φταίει. Πάντα μετά από λίγο καιρό έχω Halo effect!


Sent from my iPhone using Tapatalk

#1630   xxxxxx

xxxxxx

    iPH Guru

  • 9.340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 28/02/2018 - 09:33

Το ίδιο ακριβώς πρόβλημα έχω με ότι τζαμάκι οθόνης και να βάλω μετά από λίγες μέρες σε όλα τα Iphone που είχα.... Δεν μπορώ να καταλάβω τι φταίει. Πάντα μετά από λίγο καιρό έχω Halo effect!
Sent from my iPhone using Tapatalk


Σκέφτομαι να αγοράσω ένα τζαμάκι 2.5D που έχουν καλή συμβατότητα με θήκες και να ξεμπερδεύω.

#1631   h8breed

h8breed

    iPH Addict

  • 660 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 28/02/2018 - 09:52

Έχει κανείς βάλει κάποιο glass της uag?


Sent from my iPhone x using Tapatalk

Τελευταία επεξεργασία από: h8breed, 28/02/2018 - 09:52


#1632   agnostos13

agnostos13

    iPH Contributor

  • 1.823 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 3G
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 28/02/2018 - 10:29

Belkin halo effect από μόνο του. Από istorm με ενημέρωσαν πως ή φταίει η οθόνη πράγμα αδύνατο καθώς το τηλέφωνο δεν έπεσε ποτέ κάτω ή ζεστάθηκε το κινητό και αποκολλήθηκε εάν έγινε μετά από 15 μέερες. Έχω βαρεθεί να αλλάζω γυαλιά. Κανείς καμία ιδέα; Έχει να προτείνει κάτι άλλο να αγοράσω;

ESR από Amazon... Σχεδόν μηδαμινό halo effect. Σε δυο τοποθετήσεις που έχω κάνει στην μια είχε λίγο στην αρχή και μετά από λίγες μέρες εξαφανίστηκε μόνο του. Στην άλλη είχε σε μια γωνία και δεν έφύγε και τελικά αναγκάστηκα να το κολλήσω με ταινία για 24 ώρες να πατήσει σωστά...από τότε δεν ξαναεμφανίστηκε (3-4 μήνες)...
Έχει και πλαίσιο εγκατάστασης για να μην κολλήσει στραβά!


#1633   sofiawinny

sofiawinny

    iPH Enthousiast

  • 447 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air 2 +4G

Δημοσίευση 28/02/2018 - 11:16

Δεν είχα ποτέ θέμα σε 6άρι και 7+... Αλλά από την στιγμή που δεν το καλύπτει το κουμπί, δεν νομίζω ότι έχει να κάνει το tempered glass.

αν είχες κάνει την αναγνώριση δακτυλικού αποτυπώματος ΠΡΙΝ βάλεις το γυαλί, ίσως να φταίει αυτό γιατί το γυαλί έχει αυτό το ελάχιστο πάχος και το δάχτυλο σου πατάει αλλιώς.

#1634   nickgoul

nickgoul

    iPH User

  • 165 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8

Δημοσίευση 28/02/2018 - 12:40

Θέλω να ρωτήσω αν υπάρχει 2D tempered glass για iPhone 8,που να μην αφήνει έστω και λίγο κενό δεξιά ή αριστερά.Όσα έχω δοκιμάσει έχουν αυτό το πρόβλημα.



#1635   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 28/02/2018 - 14:42

Γι' αυτό θα κοιτάξεις καλύτερα σε 2.5.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες