Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 6 ψήφοι

Tempered Glass


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
2185 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#871   karless

karless

    iPH Hero

  • 5.021 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air +4G

Δημοσίευση 27/11/2016 - 18:24

Πολλά πάντως τα παράπονα στο 7 για τα Godosmith.

Πλέον η νέα Version-αντικαταστάτης του Ice Max όπως έχουν πει οι ίδιοι, είναι το Knight.

Νικο αν παρω icemax για 7plus θα εχω προβλημα μη συμβατοτητας;


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#872   ggiorgos8

ggiorgos8

    iPH newbie

  • 80 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • GameCenter:ggiorgos8

Δημοσίευση 27/11/2016 - 18:25

Εγώ το περιμένω αύριο να μου έρθει. Αν δεν ειναί καλό παραγγέλνω επί τόπου x-one από σκρουτζ και ησυχάζω.


Sent from my iPhone using Tapatalk

#873   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 27/11/2016 - 18:29

Νικο αν παρω icemax για 7plus θα εχω προβλημα μη συμβατοτητας;

Τι συσκευή έχεις τώρα?


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#874   karless

karless

    iPH Hero

  • 5.021 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air +4G

Δημοσίευση 27/11/2016 - 18:32

6s εχω,για τον αδερφο μου το θελω που θα παραλαβει μεσα στην βδομαδα.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

#875   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 27/11/2016 - 18:52

Πρόβλημα δε θα έχεις.

 

Υπάρχει και αυτό της D&P που έχει ανέβει τελευταία. Στα πολύ θετικά, εγγύηση εφ' όρου ζωής.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#876   rromeodim

rromeodim

    iPH Guru

  • 9.685 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 27/11/2016 - 21:20

Ευχαριστώ πολύ! Θέμα οθόνης εννοείς του 6 γενικά, ή πιθανό θέμα της δικής μου οθόνης συγκεκριμένα; Γιατί έχω δει και 6άρια στα οποία εφαρμόζει μια χαρά το γυαλί...

Οχι γενικα δυστυχως, ξερω 3 περιπτωσεις στο macrumors που τους αλλαξαν συσκευες για αυτο ακριβως το λογο. Αν ισχυει, που δεν θελω να το πιστεψω, θα πρεπει να πας σε μεμβρανη και οχι γυαλι με ισως καλυτερο αποτελεσμα.

Τελοσπαντων ας μην ειμαστε απαισιοδοξοι. Αν παρηγγειλες το icemax απο Ali ειναι πολυ καλη επιλογη και εφοσον δεν εχεις προβλημα με τη θηκη που του φορας γιατι μιλαμε για 3D γυαλι πια και οχι απλο.

Παντως για το θεμα του halo, το οποιο σε σενα ειναι κατι παραπανω απο halo και εφοσον δεν καθοταν ουτε το icemax, θα το πηγαινα σε κανενα επισημο της apple και θα τους ελεγα να μου τοποθετησουν αυτοι τη προστασια που διαθετουν ;)

 

YΓ αν το παραγγειλεις και οταν το παραλαβεις πολυ προσεκτικα την εγκατασταση



#877   Olja

Olja

    iPH newbie

  • 46 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 28/11/2016 - 10:33

Οχι γενικα δυστυχως, ξερω 3 περιπτωσεις στο macrumors που τους αλλαξαν συσκευες για αυτο ακριβως το λογο. Αν ισχυει, που δεν θελω να το πιστεψω, θα πρεπει να πας σε μεμβρανη και οχι γυαλι με ισως καλυτερο αποτελεσμα.

 

Τώρα θα ξέρεις 4 περιπτώσεις, μαζί με την δική μου  :P

Ευχαριστώ για τις συμβουλές, αν και πιστεύω στ' αλήθεια ότι κάτι παίζει με την οθόνη μου. Θα δώσω μια τελευταία ευκαιρία στο συγκεκριμένο γυαλί και τέλος...



#878   KostasRodos29

KostasRodos29

    iPH Intergalactic Leader

  • 19.675 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 28/11/2016 - 10:52

Εγώ ρε παιδιά δεν έχω βρει ποτέ ένα γυαλί που όταν το βάλω να μην το καταλαβαίνω κάπου θα με ενοχλεί και τις περισσότερες φορές δεν πιάνει όλη την οθόνη .Επίσης μετά το άλλο πρόβλημα που έχω πάντα είναι ότι επειδή βάζω και βγάζω θήκες συνεχώς πολλές μετά αν το γυαλί είναι πολύ κοντά βρίσκει και έχω πρόβλημα .Έτσι για να μην έχω όλα τα παραπάνω προβλήματα αρκετά έχουμε προτιμώ να μην έχω τίποτα .


                                                                                                                ΟΤΙ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΔΕΝ ΤΟ ΠΕΙΡΑΖΟΥΜΕ...!!!!


#879   rromeodim

rromeodim

    iPH Guru

  • 9.685 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 28/11/2016 - 15:44

Τώρα θα ξέρεις 4 περιπτώσεις, μαζί με την δική μου  :P

Ευχαριστώ για τις συμβουλές, αν και πιστεύω στ' αλήθεια ότι κάτι παίζει με την οθόνη μου. Θα δώσω μια τελευταία ευκαιρία στο συγκεκριμένο γυαλί και τέλος...

πιστευω οτι αν ευθυγραμμισεις σωστα (πιο σημαντικη εδω η σωστη ευθυγραμμιση) λογικα δεν θα εχεις προβλημα.Αν εξακολουθησει τοτε παρε 2-3 μεμβρανες με 6-7 ευρω και βαλτες.

 

Εγώ ρε παιδιά δεν έχω βρει ποτέ ένα γυαλί που όταν το βάλω να μην το καταλαβαίνω κάπου θα με ενοχλεί και τις περισσότερες φορές δεν πιάνει όλη την οθόνη .Επίσης μετά το άλλο πρόβλημα που έχω πάντα είναι ότι επειδή βάζω και βγάζω θήκες συνεχώς πολλές μετά αν το γυαλί είναι πολύ κοντά βρίσκει και έχω πρόβλημα .Έτσι για να μην έχω όλα τα παραπάνω προβλήματα αρκετά έχουμε προτιμώ να μην έχω τίποτα .

απο τη στιγμη που αλλαζεις τοσες θηκες μονο τα κλασσικα γυαλια χωρις πλαισια θα σε βολευαν η αλλιως οπως εισαι τωρα σκετος



#880   KostasRodos29

KostasRodos29

    iPH Intergalactic Leader

  • 19.675 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 28/11/2016 - 15:47

 

απο τη στιγμη που αλλαζεις τοσες θηκες μονο τα κλασσικα γυαλια χωρις πλαισια θα σε βολευαν η αλλιως οπως εισαι τωρα σκετος

 

Ε ναι το πρoτιμώ να σου πω έτσι σκέτος δεν μου αρέσει να αφήνει κενά .Πας να καθαρίσεις με το μαντιλάκι και βλέπεις εκεί το κενό και δεν μου αρέσει με τίποτα ;-)


Τελευταία επεξεργασία από: KostasRodos29, 28/11/2016 - 15:47

                                                                                                                ΟΤΙ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΔΕΝ ΤΟ ΠΕΙΡΑΖΟΥΜΕ...!!!!


#881   rromeodim

rromeodim

    iPH Guru

  • 9.685 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 28/11/2016 - 15:50

Ε ναι το πρoτιμώ να σου πω έτσι σκέτος δεν μου αρέσει να αφήνει κενά .Πας να καθαρίσεις με το μαντιλάκι και βλέπεις εκεί το κενό και δεν μου αρέσει με τίποτα ;-)

αν πηγαινα σε κατι τετοιο μαλλον θα προτιμουσα ζελατινα καλης ποιοτητας πχ PS  και οχι γυαλι λογω παχους. Η ζελατινα ειναι τοσο λεπτη που διακρινεται πιο δυσκολα



#882   iMov

iMov

    iPH Member

  • 305 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7

Δημοσίευση 29/11/2016 - 04:19

Να μαι κι εγώ με το 7 πλέον.

Στο 6 φορούσα γυαλάκι της Cinder μαζί με apple leather και Veil XT.

Την apple leather για το 7 την πήρα ήδη μαζί με ένα πρόχειρο γυαλάκι.

Να ψάξω στα ίδια τώρα να αντικαταστήσω ή για το 7 "παίζει" κάτι καλύτερο ή οικονομικότερο;



#883   rromeodim

rromeodim

    iPH Guru

  • 9.685 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 29/11/2016 - 11:09

Να μαι κι εγώ με το 7 πλέον.

Στο 6 φορούσα γυαλάκι της Cinder μαζί με apple leather και Veil XT.

Την apple leather για το 7 την πήρα ήδη μαζί με ένα πρόχειρο γυαλάκι.

Να ψάξω στα ίδια τώρα να αντικαταστήσω ή για το 7 "παίζει" κάτι καλύτερο ή οικονομικότερο;

εχουμε αναφερει πιο πισω 3-4 περιπτωσεις γυαλιων σχετικα οικονομικων απο τις οποιες κανενα δεν ξεφευγει της μετριοτητας.Αλλα οι επιλογες προς το παρον αυτες ειναι



#884   iMov

iMov

    iPH Member

  • 305 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7

Δημοσίευση 29/11/2016 - 15:10

εχουμε αναφερει πιο πισω 3-4 περιπτωσεις γυαλιων σχετικα οικονομικων απο τις οποιες κανενα δεν ξεφευγει της μετριοτητας.Αλλα οι επιλογες προς το παρον αυτες ειναι

Παρήγγειλα μόλις το icemax curved 2 τμχ.
Μέχρι 2017/01/05 παράδοση.
Περιμένουμε λοιπόν.


Sent from my iPhone using Tapatalk

#885   Makavelli

Makavelli

    iPH Addict

  • 630 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 29/11/2016 - 15:27

Εγω για 6αρι εχω το icemax! Πολυ καλό σε εφαρμογή, δένει άψογα με την veil xt και η αφή ειναι πολυ καλή!! Το μόνο που με ενοχλεί ειναι οτι κρατάει πολλές δαχτυλιες! Έχετε να προτείνετε κάτι να κάνω ακριβώς την δουκεια αλλά χωρίς δαχτυλιες;; βλέπω οτι προτείνετε turata και orzly αλλά ειναι καλύτερες σε αυτόν τον τομέα;; αυτό με απασχολεί! Επίσης άλλο ένα ελάττωμα, χθες παράτησα οτι έχει βαθιές γρατζουνιές στο κάτω μέρος! Δεν έχω ιδέα πως μπορεί να έγιναν! Το προσέχω πολυ! Δεν το αφήνω όπου να ναι όπως να ναι και ούτε το βάζω σε τσέπες με αλλά πράγματα! Αυτό που μου περνάει απο το μυαλό ειναι οτι ίσως γρατζουνηθηκε όπως το αφήνω πάνω στο τραπέζι το πρωί για να φωτίζει το δωμάτιο με το φλας! Αλλά και πάλι και αυτό προσεκτικά το κάνω! Δεν ξερω...! Δηλαδή αν γρατζουνιεται τόσο εύκολα δεν θελω να ξερω τι θα γίνει αν τύχει και μου πέσει!

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 9

0 μέλη, 9 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες