Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 6 ψήφοι

Tempered Glass


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
2185 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#886   rromeodim

rromeodim

    iPH Guru

  • 9.685 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 29/11/2016 - 16:16

Παρήγγειλα μόλις το icemax curved 2 τμχ.
Μέχρι 2017/01/05 παράδοση.
Περιμένουμε λοιπόν.


Sent from my iPhone using Tapatalk

ελπιζω να παρηγγειλες το Knight

 

Εγω για 6αρι εχω το icemax! Πολυ καλό σε εφαρμογή, δένει άψογα με την veil xt και η αφή ειναι πολυ καλή!! Το μόνο που με ενοχλεί ειναι οτι κρατάει πολλές δαχτυλιες! Έχετε να προτείνετε κάτι να κάνω ακριβώς την δουκεια αλλά χωρίς δαχτυλιες;; βλέπω οτι προτείνετε turata και orzly αλλά ειναι καλύτερες σε αυτόν τον τομέα;; αυτό με απασχολεί! Επίσης άλλο ένα ελάττωμα, χθες παράτησα οτι έχει βαθιές γρατζουνιές στο κάτω μέρος! Δεν έχω ιδέα πως μπορεί να έγιναν! Το προσέχω πολυ! Δεν το αφήνω όπου να ναι όπως να ναι και ούτε το βάζω σε τσέπες με αλλά πράγματα! Αυτό που μου περνάει απο το μυαλό ειναι οτι ίσως γρατζουνηθηκε όπως το αφήνω πάνω στο τραπέζι το πρωί για να φωτίζει το δωμάτιο με το φλας! Αλλά και πάλι και αυτό προσεκτικά το κάνω! Δεν ξερω...! Δηλαδή αν γρατζουνιεται τόσο εύκολα δεν θελω να ξερω τι θα γίνει αν τύχει και μου πέσει!

στα 6αρια μια χαρα ηταν αυτα, τωρα τι κανουνε. Η επιστρωση της κατα τα αλλα καλης Orzly δεν ειναι απο τα δυνατα της σημεια οποτε μαλλον θα εχει προβλημα με τις δαχτυλιες .



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#887   Ioannakal

Ioannakal

    iPH newbie

  • 3 μηνύματα

Δημοσίευση 29/11/2016 - 22:43

Παιδιά καλησπέρα! Έχω ένα 6s plus στο οποίο τοποθέτησα ένα tempered glass σε ένα κατάστημα. Το tempered glass είναι edge to edge και έχει το άσπρο πλαίσιο γύρω γύρω. Παρατήρησα όμως ότι αυτό το πλαίσιο κόβει κάποια χιλιοστά της οθόνης δεξιά και αριστερά. Δεν έχει κάποιο πρόβλημα στην ευθυγράμμιση του απλά το διάφανο πλαίσιο για την οθόνη είναι πιο στενό. Έχετε παρατηρήσει σε αυτά που χρησιμοποιείτε εσείς ανάλογο πρόβλημα η το συγκεκριμένο είναι ελαττωματικό; ευχαριστώ!


Sent from my iPhone using Tapatalk

#888   rromeodim

rromeodim

    iPH Guru

  • 9.685 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 29/11/2016 - 22:50

Παιδιά καλησπέρα! Έχω ένα 6s plus στο οποίο τοποθέτησα ένα tempered glass σε ένα κατάστημα. Το tempered glass είναι edge to edge και έχει το άσπρο πλαίσιο γύρω γύρω. Παρατήρησα όμως ότι αυτό το πλαίσιο κόβει κάποια χιλιοστά της οθόνης δεξιά και αριστερά. Δεν έχει κάποιο πρόβλημα στην ευθυγράμμιση του απλά το διάφανο πλαίσιο για την οθόνη είναι πιο στενό. Έχετε παρατηρήσει σε αυτά που χρησιμοποιείτε εσείς ανάλογο πρόβλημα η το συγκεκριμένο είναι ελαττωματικό; ευχαριστώ!


Sent from my iPhone using Tapatalk

ελαττωματικο η ολα σαν αυτο που πηρες ειναι ετσι. Η το πας πισω η μενεις προσωρινα με αυτο μεχρι να σου ερθει καποιο απο εξω



#889   Ioannakal

Ioannakal

    iPH newbie

  • 3 μηνύματα

Δημοσίευση 29/11/2016 - 22:53

ελαττωματικο η ολα σαν αυτο που πηρες ειναι ετσι. Η το πας πισω η μενεις προσωρινα με αυτο μεχρι να σου ερθει καποιο απο εξω

καταλαβα. Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου!


Sent from my iPhone using Tapatalk

#890   iMov

iMov

    iPH Member

  • 305 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7

Δημοσίευση 30/11/2016 - 07:17

ελπιζω να παρηγγειλες το Knight

Αυτό εδώ παράγγειλα:
http://m.ebay.co.uk/...d=1339680267004

Τελευταία επεξεργασία από: iMov, 30/11/2016 - 07:22


#891   iMov

iMov

    iPH Member

  • 305 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7

Δημοσίευση 30/11/2016 - 08:52

Ούτε συνεννοημένοι να είμαστε.
Εγώ παράγγειλα το Glass Luxe σε μαύρο δυο μέρες μετά. http://www.zagg.com/...-6s-accessories
Έτσι για να δοκιμάσω και κάτι άλλο αν και δεν περιέχεται ούτε το αυτοκόλλητο για την σκόνη. Ένα πανάκι μικροϊνων έχει μόνο.

Μου ξέμεινε στη συσκευασία παιδιά.
Πήρα το 7 μέχρι να έρθει.
PM για όποιον τον ενδιαφέρει.
Το απόγευμα θα μπει και στις αγγελίες με φωτό.
6S - Black

Sent from my iPhone using Tapatalk

Τελευταία επεξεργασία από: iMov, 30/11/2016 - 08:55


#892   Rush

Rush

    iPH newbie

  • 27 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 30/11/2016 - 13:14

2a982ae82731b9681883dcbcb23ad670.jpg

spigen full cover.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Καλό μεσημέρι ,

 

Μπορώ να μάθω από ποιο κατάστημα αγοράσατε το Spigen  full cover ?

Επίσης , ποια είναι αυτή η θήκη η όμορφη λεπτή θήκη που φοράτε ?? Έχει αγοραστεί από Ελλάδα ??

 

Ευχαριστώ εκ των  προτέρων για την απάντησή σας 



#893   KostasRodos29

KostasRodos29

    iPH Intergalactic Leader

  • 19.675 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 30/11/2016 - 13:17

Καλό μεσημέρι ,

 

Μπορώ να μάθω από ποιο κατάστημα αγοράσατε το Spigen  full cover ?

Επίσης , ποια είναι αυτή η θήκη η όμορφη λεπτή θήκη που φοράτε ?? Έχει αγοραστεί από Ελλάδα ??

 

Ευχαριστώ εκ των  προτέρων για την απάντησή σας 

 

Για γυαλί δεν μπορώ να σου πω γιατί δεν μου αρέσουν και επειδή αλλάζω θήκες συνεχώς .

Για θήκη μπορείς να βάλεις την θηκη την Spiegen neo hybrid crystall δεν δίνει πολύ όγκο και είναι φοβερή .Εχω αν δεις μερικές σελίδες πίσω ανεβάσει και φωτογραφίες φορεμένη .Επίσης μπορείς να την βρεις και Ελλάδα περίπου στα 45 Ευρώ τελειωμένη σπίτι σου .


                                                                                                                ΟΤΙ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΔΕΝ ΤΟ ΠΕΙΡΑΖΟΥΜΕ...!!!!


#894   Rush

Rush

    iPH newbie

  • 27 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 30/11/2016 - 13:38

Για γυαλί δεν μπορώ να σου πω γιατί δεν μου αρέσουν και επειδή αλλάζω θήκες συνεχώς .

Για θήκη μπορείς να βάλεις την θηκη την Spiegen neo hybrid crystall δεν δίνει πολύ όγκο και είναι φοβερή .Εχω αν δεις μερικές σελίδες πίσω ανεβάσει και φωτογραφίες φορεμένη .Επίσης μπορείς να την βρεις και Ελλάδα περίπου στα 45 Ευρώ τελειωμένη σπίτι σου .

Ευχαριστώ για την απάντηση 

 

Ενδιαφέρομαι κυρίως να μάθω ποια είναι η θήκη στην φωτογραφία ( είναι μήπως η  Spigen Air Skin Soft clear ??)

 

Δεδομένου ότι είναι λίγο ακριβές τόσο η θήκη όσο και το glass  ( αν η θήκη είναι  αυτή που αναφέρω...)  , αν γνωρίζει κάποιος φίλος , θα το εκτιμούσα αν  απαντήσει  αν είναι ευχαριστημένος και γενικά  αν συστήνεται για αγορά για  τοποθέτηση σε silver iphone 6s που έχω .

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων 



#895   Nikkos78

Nikkos78

    iPH Member

  • 282 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 30/11/2016 - 14:16

Ευχαριστώ για την απάντηση

Ενδιαφέρομαι κυρίως να μάθω ποια είναι η θήκη στην φωτογραφία ( είναι μήπως η Spigen Air Skin Soft clear ??)

Δεδομένου ότι είναι λίγο ακριβές τόσο η θήκη όσο και το glass ( αν η θήκη είναι αυτή που αναφέρω...) , αν γνωρίζει κάποιος φίλος , θα το εκτιμούσα αν απαντήσει αν είναι ευχαριστημένος και γενικά αν συστήνεται για αγορά για τοποθέτηση σε silver iphone 6s που έχω .

Ευχαριστώ εκ των προτέρων


η θήκη είναι αυτή που αναφέρεις. πολύ λεπτή, σχεδόν διάφανη ελαφρως ματ.
το κακό είναι ότι σε σχέση με την σιλικόνης της apple γλυστράει λίγο στο χέρι και δεν προσφέρει τόση προστασία από πτώσεις.
κατά τα άλλα, είναι άψογα σε εφαρμογή.
Τα έχω αγοράσει από spigen ebay shop


Sent from my iPhone using Tapatalk

#896   Rush

Rush

    iPH newbie

  • 27 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 30/11/2016 - 17:18

η θήκη είναι αυτή που αναφέρεις. πολύ λεπτή, σχεδόν διάφανη ελαφρως ματ.
το κακό είναι ότι σε σχέση με την σιλικόνης της apple γλυστράει λίγο στο χέρι και δεν προσφέρει τόση προστασία από πτώσεις.
κατά τα άλλα, είναι άψογα σε εφαρμογή.
Τα έχω αγοράσει από spigen ebay shop


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ευχαριστώ για την απάντηση !

Η σιλικόνης apple  είναι πολύ πιο ογκώδης όμως .... την είχα ( όπως και την δερμάτινη) στο 6άρι που είχα πριν.

Θα τολμίσω την αγορά της συγκεκριμένης spigen δεδομένου ότι θέλω μια όσο το δυνατό πιο λεπτή.

Αυτή την στιγμή είμαι με  με μια λεπτή  της puro , αλλά δεν είμαι ευχαριστημένος.

 

Thanks για την απάντηση !



#897   rromeodim

rromeodim

    iPH Guru

  • 9.685 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 30/11/2016 - 17:57

Αυτό εδώ παράγγειλα:
http://m.ebay.co.uk/...d=1339680267004

φοβαμαι οτι ειναι η πρωτη φουρνια απο γυαλι και πλαστικο...τελοσπαντων, εσυ επικεντρωσου στο να κολληθει αλφαδι και θα εισαι καλα.



#898   iMov

iMov

    iPH Member

  • 305 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7

Δημοσίευση 30/11/2016 - 18:14

...το κακό είναι ότι σε σχέση με την σιλικόνης της apple γλυστράει λίγο στο χέρι και δεν προσφέρει τόση προστασία από πτώσεις.

Αυτό με το grip πάντως, αν και δεν είναι εδώ το θέμα μας, είναι σχετικό.
Εγώ πήρα την silicone της Apple και ούτε στην τσέπη μου δεν μπορούσα να το βάλω το κινητο. Κολλούσε υπερβολικά. Την έδωσα αμέσως.



Sent from my iPhone using Tapatalk

#899   Rush

Rush

    iPH newbie

  • 27 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 30/11/2016 - 20:56

Αυτό με το grip πάντως, αν και δεν είναι εδώ το θέμα μας, είναι σχετικό.
Εγώ πήρα την silicone της Apple και ούτε στην τσέπη μου δεν μπορούσα να το βάλω το κινητο. Κολλούσε υπερβολικά. Την έδωσα αμέσως.



Sent from my iPhone using Tapatalk

Καλησπέρα ,

 

Συμφωνώ απόλυτα για την θήκη σιλικόνης της Apple.. Σχετικό είναι σίγουρα το πως εξυπηρετεί τον καθένα , αλλά κολλούσε υπερβολικά όντως.. σε βαθμό που ( για μένα) δεν ήταν χρηστική.

 

Και εγώ την άφησα στην άκρη ( την έκανα δώρο όπως και την δερμάτινη όταν πούλησα το 6άρι μου)..

 

Στο θέμα μας τώρα , αύριο θα προχωρήσω σε αγορά της  Spigen Air Skin Soft clear για το 6s

 

Για γυαλί προστασίας , είμαι ανάμεσα στα  δύο παρακάτω  , επίσης για αγορά αύριο : 

 

1.  http://www.agorashop...s-fc-10488.html

 

2.  http://www.play247.g...ducts_id=133825

 

Κάθε γνώμη  από όσους τις έχετε χρησιμοποιήσει , δεκτή ..

 

Ευχαριστώ 



#900   Rush

Rush

    iPH newbie

  • 27 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 30/11/2016 - 23:38

η θήκη είναι αυτή που αναφέρεις. πολύ λεπτή, σχεδόν διάφανη ελαφρως ματ.
το κακό είναι ότι σε σχέση με την σιλικόνης της apple γλυστράει λίγο στο χέρι και δεν προσφέρει τόση προστασία από πτώσεις.
κατά τα άλλα, είναι άψογα σε εφαρμογή.
Τα έχω αγοράσει από spigen ebay shop


Sent from my iPhone using Tapatalk

Αγαπητέ συν forumίτη , αν έχεις την καλοσύνη μου απαντάς αν η συγκεκριμένη θήκη  που έχεις ( και που ενδιαφέρει και εμένα..) είναι για το 6s ?? Την χρησιμοποιείς σε 6s ή σε απλό 6άρι?

Ρωτάω γιατί στο site της spigen η θήκη εμφανίζεται ως κατάλληλη για το 6 :

 

http://www.spigen.co...se-air-skin-4-7

 

και στο ίδιο επίσημο site , εμφανίζουν την παρακάτω , ως κατάλληλη για το 6s :

 

http://www.spigen.co...s-case-air-skin

 

Η πρώτη μου αρέσει περισσότερο αλλά δεν ξέρω αν θα κάνω την σωστή  αγορά ...

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων 



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες