Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 6 ψήφοι

Tempered Glass


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
2185 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1156   rromeodim

rromeodim

    iPH Guru

  • 9.685 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 09/03/2017 - 18:24

φτηνη λυση εννοοω να παρεις απο κανενα σκρουτζομαγαζο κατι στα 3-4 ευρω για να μην πετας λεφτα. Απο τα ιδια μαγαζια και απο τη στιγμη που το βιαζεσαι, αν επρεπε να παω σε κατι πιο ποιοτικο αλλα σε μαζεμενη τιμη θα κοιτουσα στα e2e γυαλια της Orzly η της Nillkin με max  15 euro. Για το Zagg παλι τι να πω. Αλλοι ορκιζονται σε αυτο και αλλοι παλι ουτε να το βλεπουν θελουν.Σιγουρα στα υπερ η ολεοφοβικη επιστρωση που εχει και η εφ' ορου ζωης εγγυηση. Επισης δεν ειναι απο ακρη σε ακρη.

Μπορει καποιος να εχει παρει απο Ελλαδα e2g γυαλι και να εχει προσωπικη αποψη για αυτα που κυκλοφορουν εδω.



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#1157   Thanasiskok

Thanasiskok

    iPH Addict

  • 609 μηνύματα
  • Twitter:@thanasiskok
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:thanasiskok

Δημοσίευση 09/03/2017 - 20:04

Καλησπέρα και από μένα ! Έχω παραγγείλει την knight αλλά από οτι είδα εδώ κάνει κανά μήνα να έρθει.
Οπότε πρέπει να πάρω κάτι και βλέπουμε.
Είμαι ανάμεσα σε
-nillkin cp+max 3D
-nillkin H+pro
-zagg glass+
-ίσως spigen
-ίσως κάτι άλλο ?


Επειδή κι εγώ περιμένω το 2 knight (το 1ο πήγε υπερ πίστεως), βρες μια φθηνή λύση σε σκρουτζομαγαζο γιατί θα σου πιάσουν τον απαυτο οπουδήποτε άλλου σαν κι εμένα που έπεσα στην ανάγκη του Γερμανού κι έβαλα 17,90 ένα σούπερ ντουπερ Ουαου ο θεός να το κάνει tempered (έχω γράψει πιο πάνω τον πόνο μου) έχει το στη θήκη και σε φθηνό tempered μέχρι να έρθει το knight και μετά βάζεις το knight και είσαι βασιλιάς !


Sent from my iPhone using Tapatalk

#1158   andrewvoda

andrewvoda

    iPH newbie

  • 16 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus

Δημοσίευση 09/03/2017 - 21:19

Βρήκα στη vodafone ena celly e2e με 12 ευρώ αλλά δε ξέρω.
Nillkin e2e το καλό στα 20 ευρώ και το zagg στα 25...
Orzly e2e το λευκό 15 το μαύρο 25... και έχω μαύρο πφφφ

#1159   rromeodim

rromeodim

    iPH Guru

  • 9.685 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 09/03/2017 - 21:53

Βρήκα στη vodafone ena celly e2e με 12 ευρώ αλλά δε ξέρω.
Nillkin e2e το καλό στα 20 ευρώ και το zagg στα 25...
Orzly e2e το λευκό 15 το μαύρο 25... και έχω μαύρο πφφφ

παρε Nillkin...δεν εχει ασχημα reviews.Μην πεταξεις παραπανω λεφτα. Τι θηκη του φορας?



#1160   andrewvoda

andrewvoda

    iPH newbie

  • 16 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus

Δημοσίευση 09/03/2017 - 23:10

Nillkin η αλήθεια είναι ότι έχω να φορέσω από το iphone 5...
Και θυμάμαι είχα παραγγείλει για το 6 plus την nillkin ap+ Όπου ήρθαν σε ένα φίλο έβαλε στο δικό του και τις δικές μου τις είχε αφήσει στη σακούλα και τα είδε αυτή που τους καθάριζε το σπίτι και τα πέρασε για σκουπίδια χαχα αλλά αυτός δεν είχε μείνει ευχαριστημένος τότε αλλά ήταν η ap...
Λοιπόν πήρα dayone την spigen airskin για να μην περιμένω να ρθει η veil... ωστόσο είμαι προβληματισμένος για το ποια veil να πάρω...
Γτ η airskin είναι frozen γκρι ουσιαστικά και δε με τρελενει που στο μαύρο φαίνεται γκρι γύρω γύρω από την οθόνη. Όποτε σκέφτομαι να πάρω την veil stealth black...αλλά δεν είδα από κανένα μέλος να χει βάλει φωτό...
Γενικά μου αρέσουν πολύ όπως σε και σε κάποιους άλλους εδώ μέσα οι πολύ λεπτές ! Στο 6 plus είχα και την σιλικόνης και τη δερμάτινη μαμά αλλά δεν τις έβαλα καθόλου και χρησιμοποιούσα την χαζο puro...Τους τελευταίους 8 μήνες βέβαια το είχα naked με το αζημίωτο φυσικά 😁...

Υ.γ. Η spigen είναι πολύ σφιχτή προς το παρόν και τη σύγκρινα με μια puro που πήραμε μαζί με ένα φίλο και η spigen είναι και πιο σφιχτή και πιο gripy...

Υ.γ. Χάρηκα που σας είπα 5 πράγματα για μένα 😎😂

#1161   rromeodim

rromeodim

    iPH Guru

  • 9.685 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 10/03/2017 - 01:13

Nillkin η αλήθεια είναι ότι έχω να φορέσω από το iphone 5...
Και θυμάμαι είχα παραγγείλει για το 6 plus την nillkin ap+ Όπου ήρθαν σε ένα φίλο έβαλε στο δικό του και τις δικές μου τις είχε αφήσει στη σακούλα και τα είδε αυτή που τους καθάριζε το σπίτι και τα πέρασε για σκουπίδια χαχα αλλά αυτός δεν είχε μείνει ευχαριστημένος τότε αλλά ήταν η ap...
Λοιπόν πήρα dayone την spigen airskin για να μην περιμένω να ρθει η veil... ωστόσο είμαι προβληματισμένος για το ποια veil να πάρω...
Γτ η airskin είναι frozen γκρι ουσιαστικά και δε με τρελενει που στο μαύρο φαίνεται γκρι γύρω γύρω από την οθόνη. Όποτε σκέφτομαι να πάρω την veil stealth black...αλλά δεν είδα από κανένα μέλος να χει βάλει φωτό...
Γενικά μου αρέσουν πολύ όπως σε και σε κάποιους άλλους εδώ μέσα οι πολύ λεπτές ! Στο 6 plus είχα και την σιλικόνης και τη δερμάτινη μαμά αλλά δεν τις έβαλα καθόλου και χρησιμοποιούσα την χαζο puro...Τους τελευταίους 8 μήνες βέβαια το είχα naked με το αζημίωτο φυσικά ...

Υ.γ. Η spigen είναι πολύ σφιχτή προς το παρόν και τη σύγκρινα με μια puro που πήραμε μαζί με ένα φίλο και η spigen είναι και πιο σφιχτή και πιο gripy...

Υ.γ. Χάρηκα που σας είπα 5 πράγματα για μένα

μονο που η sheath εχει θεμα με την Knight που παρηγγειλες οποτε ξεχνα την.Η Veil XT ειναι συμβατη ναι .Γενικα με το 3D γυαλι που παρηγγειλες οπως και με ολα τα 3D περιοριζεις αρκετα το πεδιο επιλογων οσο αφορα τις θηκες.


Τελευταία επεξεργασία από: rromeodim, 10/03/2017 - 01:14


#1162   andrewvoda

andrewvoda

    iPH newbie

  • 16 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus

Δημοσίευση 10/03/2017 - 02:03

Ναι το γνωρίζω δεν είπα για την sheath αλλά για την <<Veil XT Stealth Black>> που είναι μαύρη...

Άρα για το τζαμάκι θα πάω προς nillkin e2e...Αλλά με τρώει να δοκιμάσω zagggggggg...

 

 

 

 



#1163   rromeodim

rromeodim

    iPH Guru

  • 9.685 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 10/03/2017 - 03:24

Ναι το γνωρίζω δεν είπα για την sheath αλλά για την <<Veil XT Stealth Black>> που είναι μαύρη...

Άρα για το τζαμάκι θα πάω προς nillkin e2e...Αλλά με τρώει να δοκιμάσω zagggggggg...

δεν το διαβασα σωστα, εχεις δικιο.Zagg glass+ η glass+ luxe ? Μην επηρεαζεσαι απο αυτα που γραφουμε εδω αν θες κατι εσυ.Ειμαι σιγουρος οτι το εχεις ψαξει πρωτα οποτε απλα κουβεντα κανουμε.Αν καποιος εχει βαλει zagg σε 7/plus ευπροσδεκτη η αποψη του. Για την Ορζλυ εχουμε γραψει αρκετα οταν βγηκε το 7  για την δε Nillkin απλη αναφορα αν θυμαμαι καλα. Γενικα τελειο δεν υπαρχει. Πανω απο ολα μετραει η σωστη εγκατασταση σε πρωτη φαση και μετα σε βαθος χρονου ολες βγαζουν τα συν και πλην



#1164   andrewvoda

andrewvoda

    iPH newbie

  • 16 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus

Δημοσίευση 10/03/2017 - 04:02

Σύμφωνα με το site της Zagg δεν υπάρχει το luxe για το 7 plus...Φαντάζομαι μπαίνει με τα μικρά προβλήματα συμβατότητας που έχουν ειπωθεί π.χ. διαφορά στο ακουστικό.

Δεν θυμάμαι αν κάποιος εδώ το χει δοκιμάσει εδώ στο 7 plus το luxe. Οπότε μας μένει το glass+ και το καλό τους το saphire defense...το οποίο ξεφεύγει...

Σαν εγκατάσταση μέχρι στιγμής δεν μου χει αστοχήσει κανένα ελπίζω το ίδιο και στο μέλλον. Αν έβρισκα το orzly e2e ετοιμοπαράδοτο στα 15 όπως έχει το λευκό θα το παιρνα.

Θα το σκεφτώ και αύριο και θα πάρω ή nillkin ή zagg+ ....



#1165   iMov

iMov

    iPH Member

  • 305 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7

Δημοσίευση 10/03/2017 - 15:39

Εγώ έχω ένα zagg luxe για 6S στο κουτί του black. Μέχρι να έρθει άλλαξα τηλέφωνο.
Ακόμη δεν το έχω βάλει προς πώληση από τεμπελιά περισσότερο.


Sent from my iPhone using Tapatalk

#1166   rromeodim

rromeodim

    iPH Guru

  • 9.685 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 10/03/2017 - 15:45

Σύμφωνα με το site της Zagg δεν υπάρχει το luxe για το 7 plus...Φαντάζομαι μπαίνει με τα μικρά προβλήματα συμβατότητας που έχουν ειπωθεί π.χ. διαφορά στο ακουστικό.

Δεν θυμάμαι αν κάποιος εδώ το χει δοκιμάσει εδώ στο 7 plus το luxe. Οπότε μας μένει το glass+ και το καλό τους το saphire defense...το οποίο ξεφεύγει...

Σαν εγκατάσταση μέχρι στιγμής δεν μου χει αστοχήσει κανένα ελπίζω το ίδιο και στο μέλλον. Αν έβρισκα το orzly e2e ετοιμοπαράδοτο στα 15 όπως έχει το λευκό θα το παιρνα.

Θα το σκεφτώ και αύριο και θα πάρω ή nillkin ή zagg+ ....

στο αμερικανικο υπαρχει. Το defense ξεχνα το, πολλα αρνητικα σχολια.



#1167   Petritis

Petritis

    iPH newbie

  • 9 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7

Δημοσίευση 12/03/2017 - 13:32

Σημερα το ice max στο 6s εσπασε χωρίς κανένα λόγο. Ξεφλούδισε στο σημειο που ειναι το homebutton και εκανε γραμμές σε όλη την οθόνη. Το κινητο δεν εχει χτυπήσει πουθενα και μου φάνηκε πολύ περίεργο...

Τεσπα ήδη παρήγγειλα καινούριο. Τωρα υπομονή μέχρι να έρθει. 



#1168   ddd13

ddd13

    iPH newbie

  • 93 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 12/03/2017 - 14:50

Καλησπέρα!

 

Έπαθα ακριβώς οτι το παιδί απο πάνω, μου ξεφλούδισε ένα tempered glass protector που φορούσα κανα χρόνο στο σημείο του home button, δεν ξέρω πως, κάπου που δεν κατάλαβα προφανώς.

 

Το είχα αγοράσει μαζί με το iphone 6s (μεταχειρισμένο) και έτσι δεν είχα ασχοληθεί καθόλου τα προστατευτικά. Μόλις το έβγαλα, και επειδή γενικά είμαι πολύ προσεκτικός με τα κινητά το σκέφτομαι να το κρατήσω έτσι, αλλά ψάχνοντας σε αυτό το topic είδα οτι με τα 3d e2e δεν το καταλαβαίνεις καθόλου οτι του φοράς κάτι. Και για τον φόβο των Ιουδαίων λέω να δοκιμάσω ένα. Να σημειώσω οτι έχω την original leather case απο apple, απο ότι είδα δεν υπάρχει θεμα.

 

Λέω να πάω για αυτό που προτείνετε όλοι εδώ της G.D Smith (Icemax). Το παρακάτω δεν είναι? 

 

https://www.aliexpre...2379159270.html

 

Οι απορίες μου:

 

- Είναι όντως αρκετά λεπτό και όσο γίνεται real feel? Θα δω διαφορά απο ένα απλό tempered glass που είχα πριν?

- Το home button στην αίσθηση είναι στο βάθος πλέον? Εννοώ επειδή πέφτει από πάνω όλο το γυαλί, αισθάνεσαι οτι είναι πιο μεσα?

- Το άγχος μου είναι η τοποθέτηση, καθώς δεν έχω ξανατοποθετήσει ποτέ. Καμιά συμβουλή? Να πάρω κανα φτηνιάρικο να εξασκηθώ? Να παραγγείλω 2 icemax καλού κακού?

 

ΥΓ: Κάποιο zagg απο το skroutz όπως βλέπω εδώ σε καλές τιμές, τι διαφορές θα έχει? http://www.skroutz.g...e=zagg iphone 6


Τελευταία επεξεργασία από: ddd13, 12/03/2017 - 14:55


#1169   Thanasiskok

Thanasiskok

    iPH Addict

  • 609 μηνύματα
  • Twitter:@thanasiskok
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:thanasiskok

Δημοσίευση 12/03/2017 - 17:02

Καλησπέρα!

Έπαθα ακριβώς οτι το παιδί απο πάνω, μου ξεφλούδισε ένα tempered glass protector που φορούσα κανα χρόνο στο σημείο του home button, δεν ξέρω πως, κάπου που δεν κατάλαβα προφανώς.

Το είχα αγοράσει μαζί με το iphone 6s (μεταχειρισμένο) και έτσι δεν είχα ασχοληθεί καθόλου τα προστατευτικά. Μόλις το έβγαλα, και επειδή γενικά είμαι πολύ προσεκτικός με τα κινητά το σκέφτομαι να το κρατήσω έτσι, αλλά ψάχνοντας σε αυτό το topic είδα οτι με τα 3d e2e δεν το καταλαβαίνεις καθόλου οτι του φοράς κάτι. Και για τον φόβο των Ιουδαίων λέω να δοκιμάσω ένα. Να σημειώσω οτι έχω την original leather case απο apple, απο ότι είδα δεν υπάρχει θεμα.

Λέω να πάω για αυτό που προτείνετε όλοι εδώ της G.D Smith (Icemax). Το παρακάτω δεν είναι?

https://www.aliexpre...2379159270.html

Οι απορίες μου:

- Είναι όντως αρκετά λεπτό και όσο γίνεται real feel? Θα δω διαφορά απο ένα απλό tempered glass που είχα πριν?
- Το home button στην αίσθηση είναι στο βάθος πλέον? Εννοώ επειδή πέφτει από πάνω όλο το γυαλί, αισθάνεσαι οτι είναι πιο μεσα?
- Το άγχος μου είναι η τοποθέτηση, καθώς δεν έχω ξανατοποθετήσει ποτέ. Καμιά συμβουλή? Να πάρω κανα φτηνιάρικο να εξασκηθώ? Να παραγγείλω 2 icemax καλού κακού?

ΥΓ: Κάποιο zagg απο το skroutz όπως βλέπω εδώ σε καλές τιμές, τι διαφορές θα έχει? http://www.skroutz.g...e=zagg iphone 6


Είχα το G.D.Smith Knight που είναι η επόμενη γενιά του icemax και ήταν κορυφαίο σε αισθηση!! Ήταν λες και δεν είχα τπτ πανω, έχω παραθέσει φωτό πιο πανω! Δυστυχώς έπεσε και εσπΑσε και κατευθείαν παρήγγειλα το επόμενο γιατί η οθόνη δεν είχε ούτε γρατσουνια! Εγώ το προτείνω ανεπιφύλακτα αν και κάνει κανένα μήνα και κάτι να ερθει! Όσο για το homebutton εννοείται δεν έχεις την αίσθηση που έχεις χωρίς tempered αλλά σίγουρα είναι καλύτερο από ένα απλό tempered και νομίζω σου παρέχει μεγαλύτερη ασφαλεια! Βέβαια για το θέμα ασφάλεια οι απόψεις διίστανται αλλά αυτήν είναι η άποψη μου!


Sent from my iPhone using Tapatalk

#1170   ddd13

ddd13

    iPH newbie

  • 93 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 12/03/2017 - 17:26

Μάλιστα, σε ευχαριστώ για την απάντηση.

 

Να ρωτήσω επίσης αν ξέρει κανείς, μπορεί να μου προτείνει κάποιος και μια παρόμοια καλή με matte φινίρισμα (edge to edge κατα προτίμηση), σκέφτομαι να το δοκιμάσω για αλλαγή. Να παραγγείλω απο το ali την icemax και μια matte λέω.


Τελευταία επεξεργασία από: ddd13, 12/03/2017 - 17:27


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες