Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 6 ψήφοι

Tempered Glass


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
2185 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1186   andrewvoda

andrewvoda

    iPH newbie

  • 16 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus

Δημοσίευση 25/03/2017 - 02:24

Ήρθε χτες και η δικιά μου ice max ενώ στις εικόνες που είχε οταν επέλεγα είχε την knight.

Παραγγελία 6 παράδοση 23... όχι και άσχημα.

Jimbala ενημέρωσε μας αν πετύχεις κάτι καθώς αν υπάρξει το δικό σου δεδικασμένο να διεκδικήσω και γω.

Όταν την περασω θα σα πω εντυπώσεις πάντως όπως την έβαλα πάνω στο τηλέφωνο το άνοιγμα για το ακουστικό ήταν οκ !



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#1187   JimBala

JimBala

    iPH User

  • 167 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7

Δημοσίευση 25/03/2017 - 12:05

Ήρθε χτες και η δικιά μου ice max ενώ στις εικόνες που είχε οταν επέλεγα είχε την knight.
Παραγγελία 6 παράδοση 23... όχι και άσχημα.
Jimbala ενημέρωσε μας αν πετύχεις κάτι καθώς αν υπάρξει το δικό σου δεδικασμένο να διεκδικήσω και γω.
Όταν την περασω θα σα πω εντυπώσεις πάντως όπως την έβαλα πάνω στο τηλέφωνο το άνοιγμα για το ακουστικό ήταν οκ !



Μπα φίλε δε μπήκα στη διαδικασία να το τραβήξω. Πρέπει να κανείς open dispute και διεκδικήσεις μέρος χρημάτων σ πίσω, η να το επιστρεψεις αν δε το ανοιξες. Όταν τους ζήτησα να στείλουν στη 2η παραγγελια Knight απάντησαν ως εξής:

sorry my friend.now we have no the "KNIGHT"items sale.only the ICE MAX sale.

Πάντως ακόμη σκέφτομαι να κάνω open dispute διότι το γυαλί δεν καθοταν καλά παρόλο τη τεραστια προσοχή κ προσπάθεια.


Sent from my iPhone using Tapatalk

#1188   iMov

iMov

    iPH Member

  • 305 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7

Δημοσίευση 29/03/2017 - 15:34

Παρέλαβα σήμερα.
Εννοείται πως αν δεν νιώσω έτοιμος δεν τοποθετώ γιατί αρκετά έχω καταστρέψει. Συνημμένο αρχείο  IMG_1079.JPG   1,66MB   42 λήψεις816fba7bf785dc25c21323cd4e01280f.jpg


Sent from my iPhone using Tapatalk

#1189   ddd13

ddd13

    iPH newbie

  • 93 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 30/03/2017 - 20:38

Μου ήρθα 2 ice max 3d που παρήγγειλα.

 

Δυστυχώς είχα τα θέματα που φοβόμουν.

 

- Δεν μου άρεσε καθόλου που το home button το αισθανόμουν πολύ πιο βαθύ. Το είχα γυμνό για 2-3 βδομάδες και δεν συγκρίνεται η αίσθηση.

- Παρόλο που έφαγα καμια ώρα στην τοποθέτηση, ενώ εξαφάνισα κάθε πιθανή φουσκάλα, είχε μείνει σε μια γωνία μια μικρή γραμμή κάτι σαν halo effect που δεν μπορούσα να το αφαιρέσω ψάχνοντας και βοήθεια στο ιντερνετ.

 

Έτσι επειδή είμαι τελειομανής και δεν μπορούσα να κάνω τέλεια εφαρμογή την πέταξα και ησύχασα και επειδή είμαι προσεκτικός μια η αλλη λεω να συνεχίσω έτσι.  :rolleyes:

 

Αν ενδιαφέρεται κανεις για το περισσευούμενο glass, ας μου στείλει pm να βγάλω έστω και εγω τα μισα λεφτα πισω, και αυτός να μην περιμένει να έρθει κανα μήνα. Είναι για iphone 6s black. Αν δεν στείλει κανεις, θα το βαλω στις αγγελίες, απλά εδώ ίσως εχω περισσοτερες πιθανοτητες να το δει κάποιος.

 

ΥΓ: Πάντως για να τα λέω και όλα, η αίσθηση του γυαλιού ήταν μια χαρά! Αν δεν με χάλαγε το home button, απλά θα έψαχνα βοήθεια για την τέλεια εφαρμογή.


Τελευταία επεξεργασία από: ddd13, 30/03/2017 - 20:39


#1190   rromeodim

rromeodim

    iPH Guru

  • 9.683 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 30/03/2017 - 20:50

Μου ήρθα 2 ice max 3d που παρήγγειλα.

 

Δυστυχώς είχα τα θέματα που φοβόμουν.

 

- Δεν μου άρεσε καθόλου που το home button το αισθανόμουν πολύ πιο βαθύ. Το είχα γυμνό για 2-3 βδομάδες και δεν συγκρίνεται η αίσθηση.

- Παρόλο που έφαγα καμια ώρα στην τοποθέτηση, ενώ εξαφάνισα κάθε πιθανή φουσκάλα, είχε μείνει σε μια γωνία μια μικρή γραμμή κάτι σαν halo effect που δεν μπορούσα να το αφαιρέσω ψάχνοντας και βοήθεια στο ιντερνετ.

 

Έτσι επειδή είμαι τελειομανής και δεν μπορούσα να κάνω τέλεια εφαρμογή την πέταξα και ησύχασα και επειδή είμαι προσεκτικός μια η αλλη λεω να συνεχίσω έτσι.  :rolleyes:

 

Αν ενδιαφέρεται κανεις για το περισσευούμενο glass, ας μου στείλει pm να βγάλω έστω και εγω τα μισα λεφτα πισω, και αυτός να μην περιμένει να έρθει κανα μήνα. Είναι για iphone 6s black. Αν δεν στείλει κανεις, θα το βαλω στις αγγελίες, απλά εδώ ίσως εχω περισσοτερες πιθανοτητες να το δει κάποιος.

 

ΥΓ: Πάντως για να τα λέω και όλα, η αίσθηση του γυαλιού ήταν μια χαρά! Αν δεν με χάλαγε το home button, απλά θα έψαχνα βοήθεια για την τέλεια εφαρμογή.

δες εδω ο Georgiboy μηπως ψαχνει μαυρο για 6s και φυσικα αν δεν παρηγγειλε ηδη



#1191   Thanasiskok

Thanasiskok

    iPH Addict

  • 609 μηνύματα
  • Twitter:@thanasiskok
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:thanasiskok

Δημοσίευση 31/03/2017 - 10:18

Μόλις κατέφτασε το 2ο gd smith γιατί το πρώτο έσπασε και αντί για το knight μου έστειλαν το icemax! Τους έστειλε μήνυμα είναι αγορασμένο από το official store και την 1η φορά μου είχαν στείλει το knight ! Εντομεταξυ Έχω παραγγείλει πόσες θήκες και tempered και κανένα δεν πέρασε τελωνείο και το συγκεκριμένο για 2η φορά περνάει! Ήμαρτον!
b4a1b8e1fdcc843956ad112290d347da.jpg


Sent from my iPhone using Tapatalk

#1192   rromeodim

rromeodim

    iPH Guru

  • 9.683 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 31/03/2017 - 10:37

με αξια κατω απο 25 ευρω και περναει τελωνειο? Πως γινεται αυτο. Η γινεται πια?



#1193   popay66

popay66

    iPH newbie

  • 16 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 31/03/2017 - 11:48

με αξια κατω απο 25 ευρω και περναει τελωνειο? Πως γινεται αυτο. Η γινεται πια?

 

Κι όμως έτσι είναι

Μόλις εχθές είχα προσωπική εμπειρία απο zapals με παραγγελία 2 ομπρελίτσες πτυσσόμενες και μια θήκη για 6ς με σύνολο παραγγελίας  26 ευρώ συν  9 μεταφορικά με dhl express (Ήταν προσφορά του μαγαζιού αλλοιως θα έβαζα απλό registered) με πήραν τηλέφωνο για να με ρωτήσουν για εκτελωνισμό κτλ

Όταν ρώτησα πόσο περίπου θα μου πάει το κουστουμάκι μου είπε εκτελωνισμός και δασμοί περίπου 39 ευρώ συν 24% φπα !!!

Αν και η παραγγελιά έγινε απο κατάστημα με κάποιο τρόπο αυτοί το περνάνε ως συναλλαγή μεταξύ ιδιώτη και ιδιώτη έτσι απο ότι είπε η υπάλληλος το όριο είναι 22 ευρώ αντί για 27 που είναι για αγορές απο καταστήματα



#1194   andrewvoda

andrewvoda

    iPH newbie

  • 16 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus

Δημοσίευση 01/04/2017 - 03:52

Εμένα πάντως που ήρθε πριν λίγες μέρες δεν είχε κάποια χρέωση...

τι να πεις...Το οτι σου έστειλαν ice σου απάντησαν κάτι ?



#1195   alabis

alabis

    iPH Contributor

  • 1.100 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 1st gen

Δημοσίευση 01/04/2017 - 08:40

Εγώ σε 5se έχω το Knight της G.S, την πάτησα, τέτοιο μαπα τζάμι χρόνια είχα να βάλω, πολύ δαχτυλιά, περιμένω το nillkin+ να απαλλαγώ


Sent from my iPhone 5se using Tapatalk

#1196   Thanasiskok

Thanasiskok

    iPH Addict

  • 609 μηνύματα
  • Twitter:@thanasiskok
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • GameCenter:thanasiskok

Δημοσίευση 01/04/2017 - 10:33

Εμένα πάντως που ήρθε πριν λίγες μέρες δεν είχε κάποια χρέωση...
τι να πεις...Το οτι σου έστειλαν ice σου απάντησαν κάτι ?


Ναι τους έστειλα μήπως έκαναν λάθος και τέτοια και μου απάντησαν κατευθείαν ότι δεν έκαναν λάθος και είναι το ίδιο προϊόν απλά το κουτί μόνο αλλάζει, δεν είχαν κουτιά knight! Δεν ξέρω τι παίζει τώρα με αυτούς δεν έχω δει το icemax από κοντά πέρυσι πάντως αυτό είναι ολόιδιο με το knight που είχα πάρει πριν 2 μήνες!
Όσο για το τελωνείο πραγματικά δεν ξέρω γιατί γίνεται μόνο σε αυτό μέχρι στιγμής, βασικά επειδή η αλήθεια είναι ο φάκελος είναι ελάχιστα μεγαλύτερος από τα προηγούμενα που μου έρχονταν ίσως για αυτό! Βέβαια όταν ρώτησα στα ΕΛΤΑ γιατί πληρώνω ενώ χθες μου ήρθε θήκη και δεν πλήρωσα τίποτα η απάντηση είναι ότι επειδή έχει μια σφραγίδα που γραφεί "Α τελωνείο εισαγωγών ελεύθερο" είναι 3 ευρώ ! Σαν να μην μου τα λέει καλά! 05fe42335318e2f34e3984c21c46182d.jpg444b4c42c1bf82ee35160fe4247279f4.jpg


Sent from my iPhone using Tapatalk

#1197   iMov

iMov

    iPH Member

  • 305 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7

Δημοσίευση 02/04/2017 - 18:41

Παρέλαβα σήμερα.
Εννοείται πως αν δεν νιώσω έτοιμος δεν τοποθετώ γιατί αρκετά έχω καταστρέψει. attachicon.gifIMG_1079.JPG816fba7bf785dc25c21323cd4e01280f.jpg
Τοποθέτηση εύκολη σχετικά αλλά η original leather το ανασηκώνει στις άκρες.
Με veil xt μια χαρά.
Όταν η οθόνη δεν είναι ενεργή έχει αυτό το μωβ χρώμα που θυμίζει polarized φακούς.
Δεν μου αρέσει και πολύ αυτό αλλά με αναμμένη οθόνη δεν φαίνεται τίποτα.
Έχω και δεύτερο αν ενδιαφέρει κάποιον.
Το πήρα στην περίπτωση που δεν καταφέρω να βάλω σωστά το πρώτο.


Sent from my iPhone using Tapatalk



Sent from my iPhone using Tapatalk

#1198   vogias86

vogias86

    iPH newbie

  • 7 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus

Δημοσίευση 02/04/2017 - 22:21

Υπάρχει κάποιο δοκιμασμένο 3D tempered glass για Iphone 7 plus που να ταιριάζει με την spigen liquid armor;


Sent from my iPhone using Tapatalk

#1199   mMariya

mMariya

    iPH newbie

  • 73 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 03/04/2017 - 16:14

Καλησπέρα ,θελω ενα καλο γυαλί για το 6s να κάθετα καλα με την θήκη που εχω(spigen neo hybrid ex ) . Ποια μου προτείνεται ? Εχω δει κάποια απο Σκρουτζ :

78ac02a943924cb94860de6a7e5479ed.jpg

05794c7a754e08ea4d8a32c472068dce.jpg

0a9842d5af37e21c00fe91cadea79e51.jpg

8a9a8f646206416ef220e4ab5b6b000a.jpg

Και άλλο ενα απο spigen .

Επίσης θελω και ενα γυαλί για το 7.


Sent from my iPhone using Tapatalk

#1200   rromeodim

rromeodim

    iPH Guru

  • 9.683 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 03/04/2017 - 16:50

ειναι διαφορετικες οι αναφορες για την neo hybrid και τη συμβατοτητα με 3D γυαλια. Η ρισκαρεις και δοκιμαζεις ενα η βολευεσαι με ενα απλο non e2e και τελος.

Αν καταλαινω σωστα θες αγορα απο Ελλαδα και μονο.



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 3

0 μέλη, 3 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες