Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * - - 2 ψήφοι

[Solved] Παραξενη κίτρινη γραμμή


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
90 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#61   gismo301278

gismo301278

    iPH Hero

  • 5.413 μηνύματα
  • Twitter:@Fstavrou
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:gismo301278

Δημοσίευση 08/06/2015 - 14:21

Μιας κι ειναι new το τηλεφωνακι βαλτο στο itunes και περνα την 8,3 μην επαναφερεις απο backup καλητερα!!!γνωμη μου γιατι μπορει με ολα αυτα που ειχες να επαναφερεις και καταλοιπα που δεν χρειαζονται!!!επανεφερε μονο τηλεφωνα ημερολογιο κτλ ΜΕΓΕΙΑ ΤΟ ΤΗΛΕΦΩΝΑΚΙ!!!

Τελευταία επεξεργασία από: gismo301278, 08/06/2015 - 14:26

Rafael Nadal

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#62   giotatz

giotatz

    iPH Enthousiast

  • 525 μηνύματα
  • Twitter:@Panaiotatz
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 08/06/2015 - 14:28

Μιας κι ειναι new το τηλεφωνακι βαλτο στο itunes και περνα την 8,3 μην επαναφερεις απο backup καλητερα!!!γνωμη μου

μωρε με ενδιεφεραν οι επαφες, τα μνμ και οι σημειωσεις/φωτο/βιντεο.. Βεβαια εχω βαλει το yahoo και μου φερε επαφες και καποιες σημειωσεις.. Να επαναφερω απο icloud ή οχι;

#63   gismo301278

gismo301278

    iPH Hero

  • 5.413 μηνύματα
  • Twitter:@Fstavrou
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:gismo301278

Δημοσίευση 08/06/2015 - 14:35

μωρε με ενδιεφεραν οι επαφες, τα μνμ και οι σημειωσεις/φωτο/βιντεο.. Βεβαια εχω βαλει το yahoo και μου φερε επαφες και καποιες σημειωσεις.. Να επαναφερω απο icloud ή οχι;

δεν τα εχεις σωσει και πουθενα αλλου;;;εγω μιας κι ηρθα απο android τα ειχα σωμενα στο google email μου κι απλα τα κατεβασα για μυνηματα δεν με ενδιεφερε και ημερολογια ολα μεσω google!!!τωρα τι να σου πω μιας και δεν εχεις jailbreak δεν εγινε και κατι κατεβασε απο iclound κανονικα απλα μετα βρες και καποιο τροπο να σβησεις αυτα που μου ειπες παραπανο που σου φερε το yahoo εαν δεν σου χρειαζονται κι ολα καλα
Rafael Nadal

#64   giotatz

giotatz

    iPH Enthousiast

  • 525 μηνύματα
  • Twitter:@Panaiotatz
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 08/06/2015 - 14:39

δεν τα εχεις σωσει και πουθενα αλλου;;;εγω μιας κι ηρθα απο android τα ειχα σωμενα στο google email μου κι απλα τα κατεβασα για μυνηματα δεν με ενδιεφερε και ημερολογια ολα μεσω google!!!τωρα τι να σου πω μιας και δεν εχεις jailbreak δεν εγινε και κατι κατεβασε απο iclound κανονικα απλα μετα βρες και καποιο τροπο να σβησεις αυτα που μου ειπες παραπανο που σου φερε το yahoo εαν δεν σου χρειαζονται κι ολα καλα

να ρωτησω κατι; Μου δινει στα γενικα ρυθμισεις δηλ να κανω οτα αναβαθμιση.. Ειχα σκοπο να μην μπω σε οτα καταστασεις και πηγα στε γενικα>χρηση και εσβησα το 8.3 που μιυ δινει αλλα εχει μεινει το ενα στις ρυθμισεις.. Φοβαμαι ομως οτι θα την παθω οπως μια προηγουμενη φορα που εκανα αναβαθμιση απο itunes μετα και δεν εφευγε το 1 απο κει.. Λεω να κανω οτα να το αποφυγω.. Καμια αλλη ιδεα;

#65   argate7

argate7

    iPH Contributor

  • 1.735 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 08/06/2015 - 14:40

Μπορεί να κάνει και το άλλο. Restore from backup και να κρατήσει τις επαφές με κάποιον από τους x,y τρόπους που υπάρχουν και μετά να κάνει νέο restore και να πάρει στη συνέχεια ό,τι έχει κάνει backup με όποια εφαρμογή την έχει κάνει.



#66   giotatz

giotatz

    iPH Enthousiast

  • 525 μηνύματα
  • Twitter:@Panaiotatz
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 08/06/2015 - 14:41

Μπορεί να κάνει και το άλλο. Restore from backup και να κρατήσει τις επαφές με κάποιον από τους x,y τρόπους που υπάρχουν και μετά να κάνει νέο restore και να πάρει στη συνέχεια ό,τι έχει κάνει backup με όποια εφαρμογή την έχει κάνει.

υπαρχει κ για μνμ κατι;

#67   argate7

argate7

    iPH Contributor

  • 1.735 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 08/06/2015 - 14:41

να ρωτησω κατι; Μου δινει στα γενικα ρυθμισεις δηλ να κανω οτα αναβαθμιση.. Ειχα σκοπο να μην μπω σε οτα καταστασεις και πηγα στε γενικα>χρηση και εσβησα το 8.3 που μιυ δινει αλλα εχει μεινει το ενα στις ρυθμισεις.. Φοβαμαι ομως οτι θα την παθω οπως μια προηγουμενη φορα που εκανα αναβαθμιση απο itunes μετα και δεν εφευγε το 1 απο κει.. Λεω να κανω οτα να το αποφυγω.. Καμια αλλη ιδεα;

Γενικά καλό είναι - κατά τη γνώμη μου πάντα - να αποφεύγεις τις ota αναβαθμίσεις. Καλωδιάκι και υπολογιστής και είσαι κομπλέ.



#68   argate7

argate7

    iPH Contributor

  • 1.735 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 08/06/2015 - 14:41

υπαρχει κ για μνμ κατι;

Εγώ δε γνωρίζω κάτι. Ίσως να γνωρίζουν τα παιδιά εδώ μέσα όμως!



#69   giotatz

giotatz

    iPH Enthousiast

  • 525 μηνύματα
  • Twitter:@Panaiotatz
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 08/06/2015 - 14:45

Γενικά καλό είναι - κατά τη γνώμη μου πάντα - να αποφεύγεις τις ota αναβαθμίσεις. Καλωδιάκι και υπολογιστής και είσαι κομπλέ.

μην την παθω οπως αλλη φορα που μου μεινε η ειδοποιηση και ειχα ενα 1 συνεχεια σ ρυθμισεις φοβαμαι.. Γιατι τωρα που εσβησα το λογισμικο απο την χρηση δ εχει φυγει το 1...

#70   gismo301278

gismo301278

    iPH Hero

  • 5.413 μηνύματα
  • Twitter:@Fstavrou
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:gismo301278

Δημοσίευση 08/06/2015 - 14:51

Κομπιουτερ καλωδιο κι επιλεγεις απο εκει ποια τι θες να επαναφερεις!!!!παρε κι αυτο περνα της επαφες σου στο τηλεφωνο σου και καντες υστερα ενα backup και στειλτες στο email σου!!!!για μυνηματα δεν υπαρχει κατι τετοιο για εμας που δεν ειμαστε jailbreak My Contacts Backup από GLOBILE BILISIM BILGISAYAR HIZMETLERI ILETISIM DANISMANLIK SANAYI TICARET LIMITED SIRKETI
https://appsto.re/gr/rrwOA.i

Τελευταία επεξεργασία από: gismo301278, 08/06/2015 - 14:53

Rafael Nadal

#71   giotatz

giotatz

    iPH Enthousiast

  • 525 μηνύματα
  • Twitter:@Panaiotatz
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 08/06/2015 - 14:54

Κομπιουτερ καλωδιο κι επιλεγεις απο εκει ποια τι θες να επαναφερεις!!!!παρε κι αυτο περνα της επαφες σου στο τηλεφωνο σου και καντες υστερα ενα backup και στειλτες στο email σου!!!!για μυνηματα δεν υπαρχει κατι τετοιο για εμας που δεν ειμαστε jailbreak My Contacts Backup από GLOBILE BILISIM BILGISAYAR HIZMETLERI ILETISIM DANISMANLIK SANAYI TICARET LIMITED SIRKETI
https://appsto.re/gr/rrwOA.i

αυτο σκεφτομαι να κανω.. Μα φοβαμαι να μην μου μεινει αυτο το 1 στις ρυθμισεις...

#72   gismo301278

gismo301278

    iPH Hero

  • 5.413 μηνύματα
  • Twitter:@Fstavrou
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:gismo301278

Δημοσίευση 08/06/2015 - 14:57

αυτο σκεφτομαι να κανω.. Μα φοβαμαι να μην μου μεινει αυτο το 1 στις ρυθμισεις...

ποιο 1 δεν καταλαβαινω;;;;εαν καταλαβα το 1 που λες εννοεις στης ρυθμισεις αυτο παλι λυνεται με restore και ξαναπερνας την εκδοςη λογιςμικου που εχεις!!!τιποτα δεν ειναι αυτο καποιο σκαλωμα του τηλ θα ηταν !!!τωρα πηρες το τηλεφωνο οπως λες στην 8.1.3 για να πας στην 8.3 εχεις δυο τροπους η κατευθειαν απο το τηλεφωνο η να το συνδεσεις με το pc και να κανεις την αναβαθμιση απο εκει!!!τωρα για τα υπολοιπα επιλεγεις εσυ απο το itunes τι θελεις να επαναφερεις

Τελευταία επεξεργασία από: gismo301278, 08/06/2015 - 15:02

Rafael Nadal

#73   giotatz

giotatz

    iPH Enthousiast

  • 525 μηνύματα
  • Twitter:@Panaiotatz
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 08/06/2015 - 15:01

ποιο 1 δεν καταλαβαινω;;;;πηρες τηλεφωνο οπως λες στην 8.1.3 για να πας στην 8.3 εχεις δυο τροπους η κατευθειαν απο το τηλεφωνο η να το συνδεσεις με το pc και να κανεις την αναβαθμιση απο εκει!!!τωρα για τα υπολοιπα επιλεγεις εσυ απο το itunes τι θελεις να επαναφερεις

μου βγαλε στις ρυθμισεις την αναβαθμιση για την 8.3.. Μου την κατεβασε και μ βγαλε αν θελω να την εγκαταστησω. Τοτε εμφανιςτηκε κοκκινη ενδειξη με τον αριθμο 1 στις ευθμιςεις μου.. Εγω επειδη δ ηθελα να κανω οτα πηγα μενου>ρυθμισεις>γενικα>χρηση και εσβησα την 8.3 που ειχε κατεβει.. Λογικα επρεπε να μην εμφανιζεται πλεον αυτο το 1 αλλα εμενα συνεχιζει να το δειχνει παρ ολο που το εσβησα.. Γ αυτο το 1 λεω... Και λεω πως ποιο παλια που το ξαναειχα εκανα restore feon itunes αλλα παρ ολα αυτα ακομα ειχα το ενα και δεν θελω ν την ξαναπαθω ετσι!

#74   gismo301278

gismo301278

    iPH Hero

  • 5.413 μηνύματα
  • Twitter:@Fstavrou
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:gismo301278

Δημοσίευση 08/06/2015 - 15:08

μου βγαλε στις ρυθμισεις την αναβαθμιση για την 8.3.. Μου την κατεβασε και μ βγαλε αν θελω να την εγκαταστησω. Τοτε εμφανιςτηκε κοκκινη ενδειξη με τον αριθμο 1 στις ευθμιςεις μου.. Εγω επειδη δ ηθελα να κανω οτα πηγα μενου>ρυθμισεις>γενικα>χρηση και εσβησα την 8.3 που ειχε κατεβει.. Λογικα επρεπε να μην εμφανιζεται πλεον αυτο το 1 αλλα εμενα συνεχιζει να το δειχνει παρ ολο που το εσβησα.. Γ αυτο το 1 λεω... Και λεω πως ποιο παλια που το ξαναειχα εκανα restore feon itunes αλλα παρ ολα αυτα ακομα ειχα το ενα και δεν θελω ν την ξαναπαθω ετσι!

αυτο παντα θα στο βγαζει και δεν θα μπορεις να το σβησεις ειναι η αναβαθμιση γι αυτο σε ενημερωνει ουτε να το σβησεις ξερω ουτε να μην κατεβει στο τηλεφωνο σου και να πιανει χωρο μοναχα εαν εισαι jailbreak!!!τωρα εαν κανεις την αναβαθμιση ειτε μεσω τηλεφωνου ειτε μεσω κομπιουτερ και πας στην τελευταια που υπαρχει 8.3 γιατι να σου βγαζει το 1 !!!!απλα κανε την αναβαθμιση μεσω κομπιουτερ στην τελευταια 8.3 εκτος εαν βγει η καινουργεια σημερα που ακουγεται 8.4 και επανεφερε οτι επιλεξεις εσυ απο το itunes η icloud!!!!μην κολλας αυτα τα θεματα λογισμικου λυνονται ευκολα ξαναβαζεις το κινητακι στο pc και ξαναπερνας την τελευταια εκδοση κι ολα καλα μοναχα εαν καποια στιγμη εισαι jailbreak δεν πρεπει να το κανεις αυτο

Τελευταία επεξεργασία από: gismo301278, 08/06/2015 - 15:14

Rafael Nadal

#75   giotatz

giotatz

    iPH Enthousiast

  • 525 μηνύματα
  • Twitter:@Panaiotatz
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 08/06/2015 - 15:20

αυτο παντα θα στο βγαζει και δεν θα μπορεις να το σβησεις ειναι η αναβαθμιση γι αυτο σε ενημερωνει ουτε να το σβησεις ξερω ουτε να μην κατεβει στο τηλεφωνο σου και να πιανει χωρο μοναχα εαν εισαι jailbreak!!!τωρα εαν κανεις την αναβαθμιση ειτε μεσω τηλεφωνου ειτε μεσω κομπιουτερ και πας στην τελευταια που υπαρχει 8.3 γιατι να σου βγαζει το 1 !!!!απλα κανε την αναβαθμιση μεσω κομπιουτερ στην τελευταια 8.3 εκτος εαν βγει η καινουργεια σημερα που ακουγεται 8.4 και επανεφερε οτι επιλεξεις εσυ απο το itunes η icloud!!!!μην κολλας αυτα τα θεματα λογισμικου λυνονται ευκολα ξαναβαζεις το κινητακι στο pc και ξαναπερνας την τελευταια εκδοση κι ολα καλα μοναχα εαν καποια στιγμη εισαι jailbreak δεν πρεπει να το κανεις αυτο

α! Οκ! Αυτο θα κανω.. Λες να περιμενω το 8.4; Θα ναι καλο;

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες