Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 1 ψήφοι

AppleCare αξίζει;


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
183 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#61   MethAvrio

MethAvrio

    iPH Addict

  • 792 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 15/08/2018 - 20:43

Οπότε οι υπηρεσίες ασφάλισης είναι καλύτερες? Πως το βλέπετε?



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#62   jimmakos

jimmakos

    iPH Community Leader

  • 10.183 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 16/08/2018 - 07:39

Οπότε οι υπηρεσίες ασφάλισης είναι καλύτερες? Πως το βλέπετε?

Για εδώ στην Ελλάδα που δεν έχουμε επίσημα καταστήματα της Apple, φαίνεται πως ναι. 


Once You Go Mac You Never Go Back

#63   ThemisD

ThemisD

    iPH newbie

  • 91 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 16/08/2018 - 09:43

Είχα αγοράσει AppleCare+ μαζί με την αγορά ενός iwatch series 2 από το Εδιμβούργο που κάλυπτε κλοπή, θραύση και φυσικά βλάβη για 2 χρόνια με επιπλέον κόστος 110 λίρες αν θυμάμαι καλά. Μετά από ένα χρόνο και ΜΙΑ μέρα, υπήρξε πτώση του ρολογιού και θραύση της οθόνης του στην Ελλάδα. Το AppleCare+ ίσχυσε ΚΑΝΟΝΙΚΟΤΑΤΑ και έγινε πλήρης αντικατάσταση του ρολογιού με κόστος 0 ευρώ από την Document στην Αθήνα. Κόστος αντικατάστασης άνευ AppleCare+, 380 ευρώ. Επίσης, καλύπτει μία ακόμα αντικατάσταση για θραύση μέχρι τη λήξη της διετίας.

Το αν αξίζει ή όχι είναι ηλίου φαεινότερο...



#64   sevarton

sevarton

    iPH Enthousiast

  • 574 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 16/08/2018 - 10:16

Τώρα είδα χαμηλότερες τιμές, κάπου στις 59 λίρες για το AppleCare + για ρολόι άρα αυτό ίσως αξίζει...
Για ασφάλιση είδατε κάτι για μακ; Όταν αγόρασα το μακ μου δε βρήκα πουθενά να το ασφαλισω όπως είχα κάνει με το κινητό

Τελευταία επεξεργασία από: sevarton, 16/08/2018 - 10:17


#65   MethAvrio

MethAvrio

    iPH Addict

  • 792 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 16/08/2018 - 11:18

Συγκεκριμένα η αγορά του applecare+ από Αγγλία εδώ λέει οτι μπορεί να γίνει επιδιόρθωση στο εξωτερικό με την σχετική υποσημείωση.

 

https://www.apple.co...utory-warranty/



#66   thagkol

thagkol

    iPH User

  • 145 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 22/11/2018 - 15:10

Τώρα είδα χαμηλότερες τιμές, κάπου στις 59 λίρες για το AppleCare + για ρολόι άρα αυτό ίσως αξίζει...
Για ασφάλιση είδατε κάτι για μακ; Όταν αγόρασα το μακ μου δε βρήκα πουθενά να το ασφαλισω όπως είχα κάνει με το κινητό

Στην Αγγλία έχει 89 λίρες και στη Γερμανία 99 ευρώ, πολλά μου φαίνονται δεν ξέρω.

Δηλαδή να δώσω 99 ευρώ προκαταβολικά και άλλα 65 αν σπάσει (δεν το φτιάχνουν τσάμπα, το λέει στα ψιλά γράμματα) ή κατευθείαν 380 αν μου σπάσει (που μπορεί και να μη μου σπάσει ποτέ).

Τα ελαττωματικά καλύπτονται ούτως ή άλλως για 2 χρόνια από την εγγύηση, ίσως στην Αμερική που είναι 1 χρόνο η εγγύηση έχει πιο νόημα.



#67   tsitadim

tsitadim

    iPH Elite Poster

  • 2.263 μηνύματα
  • Twitter:@tsitadim
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen + 4G

Δημοσίευση 22/11/2018 - 23:27

Εμένα πάντως η εμπειρία μου έδειξε Apple Watch S3 3 μηνών έσπασε οθόνη και αντικαταστάθηκε χωρίς κόστος.


Sent from my iPad using Tapatalk Pro

#68   axidous

axidous

    iPH Addict

  • 626 μηνύματα
  • Twitter:@axidous
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:axidous

Δημοσίευση 23/11/2018 - 09:11

μπορεί να γινει αγορα apple care για το ρολοι μεταγενέστερα ? δηλαδή το έχω πάρει αρχες Νοεμβρίου και να το κάνω τώρα ?



#69   CX73

CX73

    iPH User

  • 151 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen + 4G

Δημοσίευση 23/11/2018 - 09:58

νομίζω 1 μηνα μετα την ενεργοποίηση.



#70   sevarton

sevarton

    iPH Enthousiast

  • 574 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 23/11/2018 - 10:15

Έχεις 60 ημέρες για να βάλεις. https://www.apple.co...ucts/watch.html Δες Κάτω κάτω στο important notes. Εφόσον το applecare+ δίνει 2 χρόνια από ημερομηνία αγοράς δένει χει να κερδίσεις τίποτα με το να καθυστερήσεις. Αντιθέτως αν πάθει κάτι στο μεταξύ δεν θα καλυφθεί

Τελευταία επεξεργασία από: sevarton, 23/11/2018 - 10:16


#71   panagiotis1932

panagiotis1932

    iPH Member

  • 216 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 2G

Δημοσίευση 07/12/2018 - 00:24

Παιδια να ρωτήσω κάτι με την σειρά μου γιατί δεν έχω βγάλει άκρη. αγόρασα apple care για το xs max. προσπαθώ να το κάνω link με το apple id και μου βγάζει μήνυμα οτι δεν γίνεται. καλώ σήμερα στην εξυπηρέτηση με τον ελληνικό αριθμό και το σηκώνει μια κυρία που μιλούσε σπαστά ελληνικά. μου είπε οτι προσπαθεί να βρει αν με καλύπτει πρώτα από όλα το apple care στην Ελλάδα. να μην τα πολυλογώ επειδή δούλευα έχω κρατήσει το case number για να καλέσω αύριο. Τελικά τι ισχύει ρε παιδιά?


Τελευταία επεξεργασία από: panagiotis1932, 07/12/2018 - 00:26


#72   stevchrly

stevchrly

    iPH Enthousiast

  • 522 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 07/12/2018 - 07:14

Παιδια να ρωτήσω κάτι με την σειρά μου γιατί δεν έχω βγάλει άκρη. αγόρασα apple care για το xs max. προσπαθώ να το κάνω link με το apple id και μου βγάζει μήνυμα οτι δεν γίνεται. καλώ σήμερα στην εξυπηρέτηση με τον ελληνικό αριθμό και το σηκώνει μια κυρία που μιλούσε σπαστά ελληνικά. μου είπε οτι προσπαθεί να βρει αν με καλύπτει πρώτα από όλα το apple care στην Ελλάδα. να μην τα πολυλογώ επειδή δούλευα έχω κρατήσει το case number για να καλέσω αύριο. Τελικά τι ισχύει ρε παιδιά?

βασικά ισχύ ότι σου πει η τηλεφωνική υποστήριξη 

για το iphone πάντως ξέρω ότι η δήλωση πρέπει να γίνει τις πρώτες μέρες (δεν θυμάμαι πόσες) επίσης πρόχειρα βρήκα στα Ελληνικά την σελίδα της AppleCare 

https://support.appl.../el-gr/HT202702

αν περιμένεις λίγο θα έχεις μια ποιο εμπεριστατωμένη απάντηση εκτός αν προλάβει η "κυρία" :D



#73   panagiotis1932

panagiotis1932

    iPH Member

  • 216 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 2G

Δημοσίευση 07/12/2018 - 10:29

βασικά ισχύ ότι σου πει η τηλεφωνική υποστήριξη
για το iphone πάντως ξέρω ότι η δήλωση πρέπει να γίνει τις πρώτες μέρες (δεν θυμάμαι πόσες) επίσης πρόχειρα βρήκα στα Ελληνικά την σελίδα της AppleCare
https://support.appl.../el-gr/HT202702
αν περιμένεις λίγο θα έχεις μια ποιο εμπεριστατωμένη απάντηση εκτός αν προλάβει η "κυρία" :D

Δεν έχει ούτε 8 μέρες που το αγόρασα.

#74   sevarton

sevarton

    iPH Enthousiast

  • 574 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 07/12/2018 - 13:14

δεν καλύπτεται applecare σε κινητά στην Ελλάδα. πρέπει να βάλεις διευθυνση εξωτερικού



#75   panagiotis1932

panagiotis1932

    iPH Member

  • 216 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 2G

Δημοσίευση 07/12/2018 - 16:42

δεν καλύπτεται applecare σε κινητά στην Ελλάδα. πρέπει να βάλεις διευθυνση εξωτερικού

Δυστυχώς και αυτό που έκανα δεν με καλύπτει τελικά μόλις τελείωσα από τηλεφωνική επικοινωνία

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 5

0 μέλη, 5 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες