Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 1 ψήφοι

AppleCare αξίζει;


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
183 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#91   soki7

soki7

    iPH Contributor

  • 1.539 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • GameCenter:sokhetfield

Δημοσίευση 28/02/2019 - 09:01

Πάντως έχω και appleid αμερικανικό με διεύθυνση από aramex, λέτε να το δηλώσω;


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro


Δεν νομίζω ότι έχουμε πρόβλημα, το σκέφτηκα κι εγώ αυτό γιατί κι εγώ έχω Apple ID με διεύθυνση Aramex. Από τη στιγμή που φαίνεται στο site της apple , είμαστε καλυμμένοι θεωρώ.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#92   manosvitacar

manosvitacar

    iPH Community Leader

  • 12.833 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 28/02/2019 - 09:14

Καλημέρα.

Σήμερα στις 06:15 μου ήρθε και εμένα email στο οποίο έλεγε να κάνω link την συσκευή με το AppleID μου αλλά δεν με αφήνει να το ολοκληρώσω. Αντιθέτως εάν μπω στο προφίλ μου βλέπω ότι το κινητό μου έχει κανονικά το AppleCare+

Πάρη το ίδιο και σε εμένα αλλά τώρα και δυο μήνες  τραβάει κανονικά την συνδρομή και εμφανίζει κανονικά applecare. 



#93   Paris1986

Paris1986

    iPH Community Leader

  • 12.704 μηνύματα
  • Twitter:@par1scha
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 1st gen
  • GameCenter:Par1s

Δημοσίευση 28/02/2019 - 10:09

Ναι είναι λίγο περίεργο και σε περίπτωση που κάτσει η στραβή μην την πατήσουμε.

#94   manosvitacar

manosvitacar

    iPH Community Leader

  • 12.833 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 28/02/2019 - 10:41

δεν το δοκιμάζει και κανείς  :D  



#95   sevarton

sevarton

    iPH Enthousiast

  • 574 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 28/02/2019 - 11:41

βρε παιδια αφου γνωριζουμε τα θεματακια που εχει τελευταια το registration του applecare γιατι πατε και βαζετε πληρωμη σε δοσεις;  πλεον το αλλαξαν και τους χτυπαει η χωρα εκδοσης της καρτας. 



#96   tsitadim

tsitadim

    iPH Elite Poster

  • 2.263 μηνύματα
  • Twitter:@tsitadim
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen + 4G

Δημοσίευση 28/02/2019 - 12:25

Δηλαδή θα μας τα τραβάει κάθε μήνα και ένα τέλη δεν θα έχουμε;


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

#97   Paris1986

Paris1986

    iPH Community Leader

  • 12.704 μηνύματα
  • Twitter:@par1scha
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 1st gen
  • GameCenter:Par1s

Δημοσίευση 28/02/2019 - 13:25

βρε παιδια αφου γνωριζουμε τα θεματακια που εχει τελευταια το registration του applecare γιατι πατε και βαζετε πληρωμη σε δοσεις;  πλεον το αλλαξαν και τους χτυπαει η χωρα εκδοσης της καρτας.


Αν όντως είναι έτσι όπως τα λες τότε γιατί σε αφήνει και προχωράς κανονικά την διαδικασία; Επίσης γιατί στο μενού “συσκευές” του λογαριασμού σου δείχνει κανονικά ότι είναι περασμένο το εκάστοτε AppleCare?

#98   tsitadim

tsitadim

    iPH Elite Poster

  • 2.263 μηνύματα
  • Twitter:@tsitadim
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen + 4G

Δημοσίευση 19/03/2019 - 08:08

Στην iOS 12.2 beta 6 δίνει πληροφορίες για το AppleCare. Αυτό που βλέπω εγώ σημαίνει ότι ανανεώνεται η εγγύηση κάθε 26/3 που μπαίνει η δόση;dedea6992fcf25f94d80e6f97dbfece7.jpg


Get a €5 welcome gift when you open a Monese account and top-up money. Just use my code: DIMIT036. Download the Monese app here: https://monese.app.l...invite=DIMIT036

#99   soki7

soki7

    iPH Contributor

  • 1.539 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • GameCenter:sokhetfield

Δημοσίευση 20/03/2019 - 11:51

Ξέρει κάποιος πως αλλάζουμε κάρτα πληρωμής για το apple care? Όταν έκανα apple care, επέλεξα πληρωμή με δόσεις και έβαλα μια American Express, πλέον όμως καταργούνται οι συγκεκριμένες κάρτες και θέλω να προσθέσω την καινούργια, δεν βρίσκω από που το αλλάζουμε όμως.



#100   agnostos13

agnostos13

    iPH Contributor

  • 1.823 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 3G
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 20/03/2019 - 15:12

Πάντως το site της Apple αναφέρει οτι υπάρχει διαθέσιμο AppleCare για iPhone έως δύο έτη από την αγορά!

Δεν ξέρω γιατί χρειάζονται όλες αυτές οι πατέντες...



#101   karasarinis

karasarinis

    iPH Contributor

  • 1.026 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Air 2 +4G

Δημοσίευση 20/03/2019 - 15:16

Πάντως το site της Apple αναφέρει οτι υπάρχει διαθέσιμο AppleCare για iPhone έως δύο έτη από την αγορά!
Δεν ξέρω γιατί χρειάζονται όλες αυτές οι πατέντες...


Δεν νομίζω ότι λέει κάτι τέτοιο...


Sent from my iPhone using Tapatalk

#102   GeorgiosL

GeorgiosL

    iPH Contributor

  • 1.464 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 21/03/2019 - 00:06

Εγώ πάντως όταν πήγα να περάσω ένα Apple Care στο XS Max στο τελευταίο κομμάτι μου έβγαζε ως χώρα την Αμερική και δεν ήθελα να συνεχίσω γιατί κάπου στην Apple είχα διαβάσει πως το apple care πρέπει να έχει εκδοθεί στη χώρα αγοράς της συσκευής για να σε κάνει cover σε περίπτωση ζημιάς καθώς και το παρακάτω:

 

Apple states that you are bound to the terms of the agreement from which you purchased the Apple Care coverage.

So, if you were to buy an Apple Care plan from the USA, then you would be bound to the USA terms & conditions.

 

Όταν μπήκα στο αμερικάνικο Apple.com site και μίλησα με το chat μου έγραψαν τα εξής (το κάνω copy). 

 

Georgios L

My residence is Greece also my AppleID is Greek.

 

 

 

Georgios L

The problem is the country of residence that appears in the check out process. it is USA and cant be changed.

 

 

 

Blake

I gotcha, thank you for confirming for me. I definitely understand wanting to get the best information for this before moving forward. Regarding AppleCare sales in Europe, we would want to refer any questions or issues to our phone support as they have the best details on the subject. There may also be issues with setting up AppleCare Plus while residing in Greece as I see that Greece is not included in the list of countries that support the agreement. In either case, I would recommend contacting our local phone support so we can get this reviewed for you.

 

 

 

Blake

Also, here is the number for support for Greece: 00800 4414 5417 Contact Apple for support and service - Apple Support

 

 

Ακόμη, στο ελληνικό mini site της Apple για το apple care εμένα μου βγάζει μόνο 4 συσκευές (iPod, Mac, Apple TV, Apple οθόνη). 

δείτε εδώ: https://www.apple.co...e/appmacgr.html


Τελευταία επεξεργασία από: GeorgiosL, 21/03/2019 - 00:13


#103   tselpemts

tselpemts

    iPH Hero

  • 3.760 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:T S E L

Δημοσίευση 10/04/2019 - 14:23

Έκανα AppleCare+ στο κινητό στις 13/3/2019.Εβαλα δόσεις και με την ολοκλήρωση της διαδικασίας πληρώθηκε κανονικά η πρώτη δόση από την πιστωτική.Την επόμενη μέρα μου ήρθε σε mail η σύμβαση για ένα μηνα(ως 13/4/2019) και στο mail έλεγε ότι έπρεπε να ολοκληρώσω τον τρόπο πληρωμών του Apple ID μου.Δοκιμασα να προσθέσω την πιστωτική εκεί και δεν μου τη δέχεται όποτε άφησα τον προηγούμενο τρόπο που έχω δηλαδή το PayPal.
Η ερώτηση μου είναι η εξής:
Στις 13/4/2019 θα τραβήξουν μέσω PayPal την δεύτερη δόση ή θα ακυρωθεί η ασφάλιση;;
Αν μπω τώρα στο coverage μου λέει ότι είναι ασφαλισμένο με AppleCare+ ως τις 13/4/2019.
Γνωρίζει κάποιος;;;


Sent from my iPhone using Tapatalk

#104   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 10/04/2019 - 15:06

Δεν θα ακυρωθεί.

 

Σου εμφανίζει τον Απρίλιο γιατί μέχρι τότε έχεις πληρώσει.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#105   tselpemts

tselpemts

    iPH Hero

  • 3.760 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:T S E L

Δημοσίευση 10/04/2019 - 15:10

Δεν θα ακυρωθεί.

Σου εμφανίζει τον Απρίλιο γιατί μέχρι τότε έχεις πληρώσει.

Ναι αυτό το ξέρω.Ρωταω αν θα πληρωθεί η 2η δόση μέσω PayPal που έχω ως τρόπο πληρωμής στο iTunes.Την πρώτη δόση την πήρε από την κάρτα τη δεύτερη θα την πάρει από τον τρόπο πληρωμής που έχω επιλέξει στο iTunes αλλά μου λέει να τον αλλάξω τον τρόπο αυτόν.Μου ζητάει να βγάλω το PayPal και να βάλω την κάρτα.Αλλα δεν μου την παίρνει το iTunes.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες