Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 1 ψήφοι

Apple Music


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
333 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#61   alej

alej

    iPH Elite Poster

  • 3.327 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:ALEJSALONICA

Δημοσίευση 22/06/2015 - 11:23

Ο.Κ. δεν θα λυπηθούμε για την apple αλλά ''κλαίνε οι χήρες, κλαίνε και οι παντρεμένες...''

 

Με αυτή την κίνηση πάντως θα ωφεληθεί και η μαρίδα της μουσικής βιομηχανίας.

 

Έτσι κι αλλιώς αυτό είναι το σωστό.



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#62   astalavista

astalavista

    iPH Enthousiast

  • 357 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad 4

Δημοσίευση 22/06/2015 - 11:29

Μην χάσει κανα cent η swift. Αιντε μωρή χαρχαλω...

είμαι σίγουρος πως το μέλλον της χαρχαλως θα σταματήσει εδώ..

κάποιος θα βάλει το χέρι του.

όχι ότι θα λυπηθούμε αν δεν ξαναβγάλει άλλο δίσκο. ίσα ίσα... θα γλυτώσουμε.



#63   Panagiotis477

Panagiotis477

    iPH newbie

  • 52 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 22/06/2015 - 12:22

Καλά τα είπε η Swift. Και καλά έκανε, γιατί τα ίδια τα έκανε και το Spotify.

Η Apple δεν γίνεται να κερδίζει συνέχεια αυτή.

Θες τρεις μήνες να προσφέρεις δωρεάν; Κάνε το δώρο από τη δική σου τσέπη.

Δεν γίνεται να ξυπνάς μια μέρα και να λες θέλω να αρχίσω να φιλοξενώ αστέγους και να το κάνεις στο σπίτι μου. Κάνε το στο δικό σου.



#64   giolnts

giolnts

    iPH Elite Poster

  • 3.423 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 22/06/2015 - 12:33

Καλά τα είπε η Swift. Και καλά έκανε, γιατί τα ίδια τα έκανε και το Spotify.
Η Apple δεν γίνεται να κερδίζει συνέχεια αυτή.
Θες τρεις μήνες να προσφέρεις δωρεάν; Κάνε το δώρο από τη δική σου τσέπη.
Δεν γίνεται να ξυπνάς μια μέρα και να λες θέλω να αρχίσω να φιλοξενώ αστέγους και να το κάνεις στο σπίτι μου. Κάνε το στο δικό σου.

Το θεωρώ τουλάχιστον γύφτικο και τραγέλαφικο το χθεσινό της Swift.... Τουλάχιστον... Σκεφτείτε μόνο τι εκατομμύρια παίζονται... Σοβαρά μιλάς;; Να βγει αν ειναι ο κάθε καλλιτέχνης να κάνει το ίδιο με την Swift. Η Apple προσφέρει μια υπηρεσία. Τωρα στο 3μηνο που δεν θα πληρωνόντουσαν οι καλλιτέχνες κολλάει η δουλειά;; Τοςη χαςουρα θα είχε η Τειλορ απο αυτή την κινηςη;;Ή ειναι απο αυτούς που τα έχει ανάγκη;; Σε κάποια πραγματα πρέπει να κανεις και λίγο μοκο. Σε λίγο θα βγουν να πουν οτι τους παρακαλαεί και η Apple για το Apple music.

#65   108

108

    iPH Contributor

  • 1.260 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 22/06/2015 - 12:54

Και έν τέλη, μετά το συνδικαλιστικό χτύπημα ενάντια στον καπιταλισμό, διαφημίστηκε ακόμα περισσότερο η υπηρεσία! Είναι για γέλια...

#66   giolnts

giolnts

    iPH Elite Poster

  • 3.423 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 22/06/2015 - 13:01

Και έν τέλη, μετά το συνδικαλιστικό χτύπημα ενάντια στον καπιταλισμό, διαφημίστηκε ακόμα περισσότερο η υπηρεσία! Είναι για γέλια...

Ευκολα...



#67   venos

venos

    iPH Contributor

  • 1.021 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 22/06/2015 - 13:13

Το θεωρώ τουλάχιστον γύφτικο και τραγέλαφικο το χθεσινό της Swift.... Τουλάχιστον... Σκεφτείτε μόνο τι εκατομμύρια παίζονται... Σοβαρά μιλάς;; Να βγει αν ειναι ο κάθε καλλιτέχνης να κάνει το ίδιο με την Swift. Η Apple προσφέρει μια υπηρεσία. Τωρα στο 3μηνο που δεν θα πληρωνόντουσαν οι καλλιτέχνες κολλάει η δουλειά;; Τοςη χαςουρα θα είχε η Τειλορ απο αυτή την κινηςη;;Ή ειναι απο αυτούς που τα έχει ανάγκη;; Σε κάποια πραγματα πρέπει να κανεις και λίγο μοκο. Σε λίγο θα βγουν να πουν οτι τους παρακαλαεί και η Apple για το Apple music.

Βασικα η swift ειπε πως ΔΕΝ το κανει για τον εαυτο της αυτο (μιας και οικονομικα δεν εχει θεμα οπως δηλωσε) αλλα για να στηριξει τους νεους καλλιτεχνες που δεν μπορουν να το κανουν.
Οπως και ναχει θα μπορουσαν ολοι οι καλλιτεχνες εξ αφορμης της κινησης της swift να κανουν ακριβως το ιδιο.και αυτο θαταν μια "πιεση" στην απλ.
discord.gg/ajkUM8J

#68   gismo301278

gismo301278

    iPH Hero

  • 5.413 μηνύματα
  • Twitter:@Fstavrou
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:gismo301278

Δημοσίευση 22/06/2015 - 13:19

Κι ηστερα η μουσικη που θα πληρωνουμε θα ειναι 29.99$ οχι 9.99$ κι η apple θα κοιταξει να βγαλει
Rafael Nadal

#69   giorgos_rou

giorgos_rou

    iPH Contributor

  • 1.402 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 22/06/2015 - 15:25

Το θεωρώ τουλάχιστον γύφτικο και τραγέλαφικο το χθεσινό της Swift.... Τουλάχιστον... Σκεφτείτε μόνο τι εκατομμύρια παίζονται... Σοβαρά μιλάς;; Να βγει αν ειναι ο κάθε καλλιτέχνης να κάνει το ίδιο με την Swift. Η Apple προσφέρει μια υπηρεσία. Τωρα στο 3μηνο που δεν θα πληρωνόντουσαν οι καλλιτέχνες κολλάει η δουλειά;; Τοςη χαςουρα θα είχε η Τειλορ απο αυτή την κινηςη;;Ή ειναι απο αυτούς που τα έχει ανάγκη;; Σε κάποια πραγματα πρέπει να κανεις και λίγο μοκο. Σε λίγο θα βγουν να πουν οτι τους παρακαλαεί και η Apple για το Apple music.

 

Το τραγελαφικό είναι το γεγονός ότι υπάρχει μερίδα ατόμων που θεωρεί ότι η TS έκανε τη δήλωση αποσκοπώντας σε χρήματα, λες και της λείπουν. Το γεγονός είτε ήταν PR stunt, είτε αποτέλεσε προσοδοφόρο έδαφος για την άποψή της, που την έκανε γνωστή όταν αποφάσισε να βγάλει τα albums από το Spotify. Θέλησε να υπερασπιστεί τη δουλειά της και η κίνησή της ωφελεί πολύ τον indie καλλιτέχνη που δε μπορεί να διαθέσει χιλιάδες χρημάτων για promotion και αρκείται στη διαφήμιση μέσω του online streaming. Και στην τελική, θα διέθετες κάτι για το οποίο δούλεψες σκληρά (ό,τι κι αν ήταν αυτό, από album μέχρι ψωμί) για 3 μήνες και δε θα απαιτούσες κάτι σε αντάλλαγμα; Όπως προειπώθηκε, αν η Apple θέλει να δώσει 3 μήνες δωρεάν περιεχομένου, ας τους δώσει από την τσέπη της... Πολύ καλά το είπε η TS, «δε σας ζητάμε τσάμπα iPhones»...

 

Εν πάση περιπτώσει, είναι γνωστό πως τα λόγια της απηχούν απόψεις πολλών διασήμων που δε μιλούν επι του θέματος. Αν περάσεις μια βόλτα απ' το internet θα δεις πολλούς τραγουδιστές να συμφωνούν μαζί της.

 

Άποψή μου είναι πως, ό,τι αποτελεί προσωπική ιδιοκτησία, είναι και στην προσωπική σου ευχέρεια το πώς θα το διαχειριστείς. Διαφωνώ μαζί της σε αρκετά πράγματα, αλλά το παρόν είναι δικαίωμά της.


Τελευταία επεξεργασία από: giorgos_rou, 22/06/2015 - 15:33


#70   giolnts

giolnts

    iPH Elite Poster

  • 3.423 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 22/06/2015 - 16:38

Το τραγελαφικό είναι το γεγονός ότι υπάρχει μερίδα ατόμων που θεωρεί ότι η TS έκανε τη δήλωση αποσκοπώντας σε χρήματα, λες και της λείπουν. Το γεγονός είτε ήταν PR stunt, είτε αποτέλεσε προσοδοφόρο έδαφος για την άποψή της, που την έκανε γνωστή όταν αποφάσισε να βγάλει τα albums από το Spotify. Θέλησε να υπερασπιστεί τη δουλειά της και η κίνησή της ωφελεί πολύ τον indie καλλιτέχνη που δε μπορεί να διαθέσει χιλιάδες χρημάτων για promotion και αρκείται στη διαφήμιση μέσω του online streaming. Και στην τελική, θα διέθετες κάτι για το οποίο δούλεψες σκληρά (ό,τι κι αν ήταν αυτό, από album μέχρι ψωμί) για 3 μήνες και δε θα απαιτούσες κάτι σε αντάλλαγμα; Όπως προειπώθηκε, αν η Apple θέλει να δώσει 3 μήνες δωρεάν περιεχομένου, ας τους δώσει από την τσέπη της... Πολύ καλά το είπε η TS, «δε σας ζητάμε τσάμπα iPhones»...

Εν πάση περιπτώσει, είναι γνωστό πως τα λόγια της απηχούν απόψεις πολλών διασήμων που δε μιλούν επι του θέματος. Αν περάσεις μια βόλτα απ' το internet θα δεις πολλούς τραγουδιστές να συμφωνούν μαζί της.

Άποψή μου είναι πως, ό,τι αποτελεί προσωπική ιδιοκτησία, είναι και στην προσωπική σου ευχέρεια το πώς θα το διαχειριστείς. Διαφωνώ μαζί της σε αρκετά πράγματα, αλλά το παρόν είναι δικαίωμά της.

Η τραγελαφική μερίδα ατόμων ειμαι εγω και όσοι συμφωνούν μαζί μου;; Πρόσεχε πως μιλάς γιατι εγω δεν μπήκα σε χαρακτηρισμούς για το άτομο σου. Ούτε με ξέρεις κι απο χθες... Το ενα δεν αναιρεί το αλλο. Το οτι βοήθησε και τους υπόλοιπους καλλιτέχνες με τη στάση της δεν σημαίνει πως θα τα τα τσεπώσει και η ίδια. Ή θα τα χαρίσει πουθενά...

#71   giorgos_rou

giorgos_rou

    iPH Contributor

  • 1.402 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 22/06/2015 - 16:57

Η τραγελαφική μερίδα ατόμων ειμαι εγω και όσοι συμφωνούν μαζί μου;; Πρόσεχε πως μιλάς γιατι εγω δεν μπήκα σε χαρακτηρισμούς για το άτομο σου. Ούτε με ξέρεις κι απο χθες... Το ενα δεν αναιρεί το αλλο. Το οτι βοήθησε και τους υπόλοιπους καλλιτέχνες με τη στάση της δεν σημαίνει πως θα τα τα τσεπώσει και η ίδια. Ή θα τα χαρίσει πουθενά...

Δεν ονομάτισα κανέναν.

Για την ιστορία και μόνο, 1, 2, 3, 4, 5. Κι αυτά ήταν στην πρώτη σελίδα του google. Στη δεύτερη πιστεύω θα βρίσκονται άλλα τόσα.



#72   iPhoneHellas

iPhoneHellas

    iPH Admin

  • 640.961 μηνύματα
  • Twitter:@iphonehellas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:iPhoneHellas

Δημοσίευση 22/06/2015 - 17:45

zanneth_2015-Jun-22.jpg


Behind the Scenes...

#73   mihalis

mihalis

    iPH Addict

  • 681 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 22/06/2015 - 18:26

10€ το μήνα μου φαίνονται παρά πολλά.
Με το napster που εχω δωρεάν απο τη Vodafone κάνω μια χαρά τη δουλεια μου. (Ούτως η άλλως εχω και αρκετή μουσική απο αγαπημένα τραγούδια περασμένη στο iPhone)

#74   Thodoris19s

Thodoris19s

    iPH Addict

  • 647 μηνύματα
  • Twitter:@tspatas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • GameCenter:thodoris20

Δημοσίευση 22/06/2015 - 19:24

Παιδιά έλεος με αυτά που βλέπω. Δεν είναι δυνατόν ακόμα και εδώ να υποστηρίζετε την Apple. Εννοείται πως έχει δίκιο η Swift και μακάρι να την ακολουθούσαν και να την στήριζαν και άλλοι μετά την δήλωσή της. Και αυτό που λέει στην τελευταία πρόταση είναι πολύ σωστό. Λέει "Εμείς δεν ζητήσαμε από εσάς δωρεάν iPhone, εσείς γιατί μας ζητάτε να δώσουμε δωρεάν την μουσική μας;" Μην τυφλώνεστε από τον φανμποισμό, υπάρχουν και κάποια όρια. Δεν μιλάω προσωπικά μιλάω γενικά με βάση αυτά που διάβασα εδώ μέσα οπότε ελπίζω να μην παρεξηγηθήκατε.
Φιλικά.



#75   niktsak

niktsak

    iPH newbie

  • 17 μηνύματα
  • Twitter:@niktsaK
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 22/06/2015 - 19:34

Συμφωνώ απόλυτα σαν μουσικός κιόλας.η Apple για να ευχαριστήσει το φανατικό κοινό της(που μέσα σ αυτούς είμαι και γω)θα προσπαθήσει να βγάλει φυσικά στις πλάτες μουσικών και μάλιστα στα μουλωχτά και με πράξεις τέτοιες(δώρο 3 μήνες)που φυσικά μας έκανε όλους να πετάξουμε από τη χαρά μας.μπραβο λοιπόν σε μια μουσικό (ασχέτως τη μουσική που αντιπροσωπεύει )που φρόντισε από την μουσική επανάσταση που φέρνει η Apple να μην ζημιωθούν αυτοί που χωρίς τη δικιά τους συμβολή η Apple δεν θα φανταζόταν μια τέτοια υπηρεσία ούτε στα πιο τρέλα της όνειρα

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 5

0 μέλη, 5 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες