Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 1 ψήφοι

Apple Music


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
333 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#76   antonis17

antonis17

    iPH Addict

  • 694 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 22/06/2015 - 19:53

Οσοι εχετε προβλημα που η συγγεκριμενη δεν θελει να streamarei ο κοσμος την δουλεια της δωρεαν να υποθεσω οτι απο αυριο θα πατε στον εργοδοτη σας και θα πειτε οτι ειστε διατεθημενοι να δουλεψετε δωρεαν για 3 μηνες ετσι?Δεν εχει σημασια ποσα λεφτα βγαζει η κοπελα.Οσοι πιστευετε οτι ειναι τοσο αταλαντη η αχρηστη μπορειτε ευκολα να παρετε την θεση της.  :P

Φιλικα παντα  :)



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#77   niktsak

niktsak

    iPH newbie

  • 17 μηνύματα
  • Twitter:@niktsaK
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 22/06/2015 - 19:54

Αυτό ακριβώς

#78   karasarinis

karasarinis

    iPH Contributor

  • 1.026 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Air 2 +4G

Δημοσίευση 22/06/2015 - 19:56

Συνημμένο αρχείο  ImageUploadedByTapatalk1434995800.058687.jpg   99,26KB   26 λήψεις

Και μια φωτο από την συνδρομή στα 6,99 το μήνα!

Τελευταία επεξεργασία από: karasarinis, 22/06/2015 - 19:57


#79   venos

venos

    iPH Contributor

  • 1.021 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 22/06/2015 - 19:57

"Η αντίδραση της Apple εκδηλώθηκε λίγες ώρες μετά από τον πλέον αρμόδιο, τον Eddy Cue, υπεύθυνο μεταξύ άλλων του Apple Music και ο οποίος μέσα από μια σειρά tweets ανέφερε ότι αφού το θέμα συζητήθηκε και με τον πρόεδρο της εταιρείας, τον Tim Cook, η Apple θα αποζημιώνει πλέον κανονικά τους καλλιτέχνες χωρίς να παίζει ρόλο αν η ακρόαση των τραγουδιών τους γίνεται κατά τη δοκιμαστική περίοδο.

Θα πρέπει να σημειωθεί ότι η δωρεάν τρίμηνη διάρκεια χρήσης του Apple Music θα ισχύσει μόνο για όσους η χρησιμοποιήσουν σε συσκευή της Apple και όχι στην Android πλατφόρμα στην οποία αναμένεται το προσεχές Φθινόπωρο."

Αναφερθηκε αυτο;πλεον οι καλλιτεχνες στο δωρεαν τριμηνο θα πληρωνονται κανονικα.
Απο εδω: http://www.cnet.com/...sic-free-trial/
Και εδω: http://www.insomnia....σε-στροφή-r9572
discord.gg/ajkUM8J

#80   igogos

igogos

    iPH Contributor

  • 1.044 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 22/06/2015 - 21:22

Η υποχώρηση της Apple δείχνει ότι η TS είχε δίκιο. Από εκεί κ πέρα η Apple έχει να αντιμετωπίσει μεγάλο ανταγωνισμό καθώς και της συνεργασίες του spotify με τους παρόχους ανα χώρα. Γενικά όπου υπάρχει ανταγωνισμός βγαίνει κάτι καλό για τον καταναλωτή ας ελπίσουμε κ εδώ το ίδιο. Εξάλλου είναι και λογικό η μέση διάρκεια ενός πετυχημένου τραγουδιού πόσο είναι 3-4-6 μήνες στα charts? Άρα 3 μήνες απλήρωτοι ουσιαστικά σκοτώνει το single ή και το άλμπουμ ειδικά αν δεν είναι κάτι πολύ πιασιάρικο.


Τελευταία επεξεργασία από: igogos, 22/06/2015 - 21:24


#81   mihalis

mihalis

    iPH Addict

  • 681 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 22/06/2015 - 21:41

Εννοείται πως η Swift είχε δίκιο...

Σκεφτείτε εσείς να δουλεύετε σε μια εταιρεία, ας πούμε εστιατόριο και έρχεται στον εργοδότη σας να ανοίξει ένα άλλο κατάστημα που να δίνει συγκεκριμένα φαγητά και  για τους 3 πρώτους μήνες θα τα δίνει δωρεάν στους πελάτες.

Αλλά εσεις για αυτούς τους 3 μήνες δεν θα πληρώνεστε αφού το μαγαζί δεν θα έχει έσοδα.

Θα το δεχόσασταν;;;



#82   iAthanasios

iAthanasios

    iPH Addict

  • 835 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad mini Retina
  • GameCenter:AthanasiosPap

Δημοσίευση 23/06/2015 - 08:51

Χωρίς να θέλω να υποστηρίξω την Apple, αλλά σαν δικηγόρος του διαβόλου...

Το ότι δίνει 1,5% παραπάνω αποζημίωση ακριβώς για να έχει 3μηνη δοκιμαστική περίοδο, δεν το συζητάει κανείς?

Και για να καταλάβω...
Ποιος έκανε το τελικό deal
Η Apple με τους καλλιτέχνες ή η Apple με τις δισκογραφικές?
Και αν έγινε deal, ποιος αθέτησε την υπόσχεσή του και άφησε την Taylor Swift να πεταχτεί σαν ..., και να αντιτεθεί σε συμφωνίες άλλων?

Δεν λέω ότι έκανε κακώς, αλλά βάζω στοίχημα πως η Apple τους επόμενους καλλιτέχνες θα τους πηγαίνει άνετα στα δικαστήρια αν αθετούν τα σύμβολαιά τους. Για να μην ξαναγίνει σκάνδαλο.

Βέβαια έχει δύναμη και η μουσική βιομηχανία, αλλά και αυτή για το χρήμα ενδιαφέρεται.
Και αν φέρει χρήμα η Apple, δεν νομίζω να είναι δύσκολο να κάψουν έναν καλλιτέχνη παρεούλα.

Ξαναλέω, καλώς έκανε η Taylor Swift, αλλά θέλω να ξεκαθαρίσω λόγο τη σκέψη μου. Άσχετα αν η Apple έκανε πίσω.

Τελευταία επεξεργασία από: iAthanasios, 23/06/2015 - 08:54


#83   valsamis

valsamis

    iPH Elite Poster

  • 2.579 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 23/06/2015 - 10:08

να πω και εγω την γνωμη μου! σου κανουν μια προσφορα... βασικα στο αφεντικο σου! και σου λεω σου παρεχω αυτα με αυτους τυς ορους. στην περιπτωση τρελη διαφημηση και πωλησεις με μια νεα υπηρεσια και με πληρωμη 70% μεσα στην προσφορα εχει εναν ορο 3 μηνες δωρεαν προς τον καταναλωτη. η το δεχεσε η οχι! το να δινεις το ενα αλμπουμ και οχι το αλλο ειναι λαθος. αν δεν αρεσει στην swift ας μην το κανει καθολου! μια προταση ειναι με καποιους ορους. με την βαζει κανεις με το ζορι! επισης δεν κανει κατι τσαμπα... ελεος ειναι μια προσφορα που στο μελλον θα συ αποδωσει κερδη εφορου ζωης. τεσπα


IOS Developer & Instructor    www.valsamis.me


#84   slay3rg1

slay3rg1

    iPH Elite Poster

  • 2.189 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS

Δημοσίευση 23/06/2015 - 10:55

Εγω να πω κατι που σκέφτηκα απο την πρώτη στιγμη της παρουσίασης και δεν ειδα κανεναν να το λεει :D

 

10,99ευρώ το μηνα το οικογενειακό πακέτο με 6 άτομα, πάρτε 5 φίλους σας (ειμαι σίγουρος οτι όλοι πανω κατω εχουμε spotify και τετοια) 

 

10,99ευρώ/6 = 1,84ευρώ το μηνα :D αντε και του χρονου :)



#85   alej

alej

    iPH Elite Poster

  • 3.327 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:ALEJSALONICA

Δημοσίευση 23/06/2015 - 11:13

Όταν λέει το οικογενειακό πακέτο εννοεί όσους έχεις στο Family Share.



#86   iAthanasios

iAthanasios

    iPH Addict

  • 835 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad mini Retina
  • GameCenter:AthanasiosPap

Δημοσίευση 23/06/2015 - 11:38

Εγω να πω κατι που σκέφτηκα απο την πρώτη στιγμη της παρουσίασης και δεν ειδα κανεναν να το λεει :D

 

10,99ευρώ το μηνα το οικογενειακό πακέτο με 6 άτομα, πάρτε 5 φίλους σας (ειμαι σίγουρος οτι όλοι πανω κατω εχουμε spotify και τετοια) 

 

10,99ευρώ/6 = 1,84ευρώ το μηνα :D αντε και του χρονου :)

 

 

Όταν λέει το οικογενειακό πακέτο εννοεί όσους έχεις στο Family Share.

Ακριβώς αυτό.

Και συνεπάγεται ότι ημερολόγια, υπομνήσεις, AppStore, Φωτό, μπλέκονται και άντε να ξεκαθαρίσεις ποιος είναι που, τι παίρνει και τι περισσεύει.



#87   alej

alej

    iPH Elite Poster

  • 3.327 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:ALEJSALONICA

Δημοσίευση 23/06/2015 - 12:35

Εγώ έχω μέσω Cosmote το Spotify premium. Μια χαρά βολεύει.

Αν δεν κάνει η apple παρόμοια κίνηση, ας πούμε να διαλέγεις ανάμεσα σε APPLE MUSIC και SPOTIFY δύσκολα θα δώσω επιπλέον 15,00€/μήνα για κάτι που έχω ήδη.


Τελευταία επεξεργασία από: alej, 23/06/2015 - 12:35


#88   slay3rg1

slay3rg1

    iPH Elite Poster

  • 2.189 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS

Δημοσίευση 23/06/2015 - 13:13

Ακριβώς αυτό.

Και συνεπάγεται ότι ημερολόγια, υπομνήσεις, AppStore, Φωτό, μπλέκονται και άντε να ξεκαθαρίσεις ποιος είναι που, τι παίρνει και τι περισσεύει.

 

Γιατι εχω την εντύπωση οτι απλα μοιράζονται οι εφαρμογές που εχει αγοράσει ο owner ; οντως μοιράζει ημερολόγια κλπ ; 



#89   iAthanasios

iAthanasios

    iPH Addict

  • 835 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad mini Retina
  • GameCenter:AthanasiosPap

Δημοσίευση 23/06/2015 - 13:20

Γιατι εχω την εντύπωση οτι απλα μοιράζονται οι εφαρμογές που εχει αγοράσει ο owner ; οντως μοιράζει ημερολόγια κλπ ; 

Ο owner είναι συνήθως ο πατέρας που έχει την πιστωτική/χρεωστική συνδεδεμένη. Μέσω αυτής γίνονται όλες οι χρεώσεις. 

Οι υπόλοιπες εφαρμογές που υποστηρίζουν Family Sharing, δίνουν την δυνατότητα μόνο για κοινόχρηστη λειτουργία.

 

Ήμουν λίγο υπερβολικός.

Απ'όσα έχω διαβάσει παλιότερα, έχουν κάνει εξειδικευμένη δουλειά, έτσι ώστε να είναι επωφελημένο το οικονομικό νοικοκυριό μιας οικογένειας και να αποκλείσουν αυτού του είδους τακτικές - να μαζευτούμε 6 και να μοιραστούμε τα έξοδα.

Ίσως είναι εφικτό, αν δεν νοιάζει κάποιον να loggarei-ξεloggarei συνέχεια στα iTunes και AppStore.

Μία εφαρμογή δική μου έχω βάλει στης κοπέλας μου το iPad και έχει χαθεί το "it's simply works"!



#90   igogos

igogos

    iPH Contributor

  • 1.044 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 23/06/2015 - 21:51

Εγώ έχω μέσω Cosmote το Spotify premium. Μια χαρά βολεύει.

Αν δεν κάνει η apple παρόμοια κίνηση, ας πούμε να διαλέγεις ανάμεσα σε APPLE MUSIC και SPOTIFY δύσκολα θα δώσω επιπλέον 15,00€/μήνα για κάτι που έχω ήδη.

Το ίδιο κ εγώ και μου το δίνουν free + free streaming. Τώρα αν αποφασίσει η Cosmo στα iphone αντί spotify να δίνει apple music με ίδιους όρους πολύ ευχαρίστως :)



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες