Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * - - 2 ψήφοι

App store: Δεν είναι πλέον δυνατή η αγορά εφαρμογών με Ελληνική πιστωτική κάρτα


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
161 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#46   gismo301278

gismo301278

    iPH Hero

  • 5.413 μηνύματα
  • Twitter:@Fstavrou
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:gismo301278

Δημοσίευση 01/07/2015 - 07:50

Μηπως αυτο το 0,99€ απο το itunes που σου ζηταει ξεπερασε το οριο κι η καρτα σου δεν εχει χρηματα και χρωστας;;;στειλε ενα email στην apple η παρε ενα τηλεφωνο στην apple ελλαδας τσαμπα ειναι και ρωτησε τους θα βοηθησεις κι αλλους μιας κι απο οτι φαινεται εχει συμβει σε πολλους

Τελευταία επεξεργασία από: gismo301278, 01/07/2015 - 07:50

Rafael Nadal

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#47   costasp

costasp

    iPH newbie

  • 13 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 01/07/2015 - 08:11

Μηπως αυτο το 0,99€ απο το itunes που σου ζηταει ξεπερασε το οριο κι η καρτα σου δεν εχει χρηματα και χρωστας;;;στειλε ενα email στην apple η παρε ενα τηλεφωνο στην apple ελλαδας τσαμπα ειναι και ρωτησε τους θα βοηθησεις κι αλλους μιας κι απο οτι φαινεται εχει συμβει σε πολλους

Όχι, όχι.... έχει υπεραρκετά μέσα και το μηναίο της όριο μαναλήψεων είναι στα €900, οπότε δεν τίθεται θέμα να το έχω υπερβεί. Μα άλλωστε, μου το επιβεβαίωσε και η Τρ. Πειραιώς. Θα καλέσω Apple Hellas και θα σας ενημερώσω παιδιά...

 

Edit: καλώ την Apple στο 0800... και όταν πάω στην επιλογή "Υποστήριξη για iPhone", απαντάει "Aπευθυνθείτε στον πάροχο κινητής τηλεφωνίας σας" και κλείνει!!! Καλό... :( Θα δοκιμάσω και τις άλλες επιλογές...


Τελευταία επεξεργασία από: costasp, 01/07/2015 - 08:17


#48   Leonidas1994

Leonidas1994

    iPH newbie

  • 4 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 01/07/2015 - 08:23

Μόλις μίλησα με Apple Hellas. Τους ανέφερα το όλο πρόβλημα και μου είπαν ότι το να μην μπορώ να κάνω ούτε αναβαθμίσεις, αλλά ούτε και αγορά δωρεάν εφαρμογών οφειλέται στο ότι προσπάθησα να αγοράσω κάποια άλλη εφαρμογή με την πιστωτική μου ή οποία δεν έγινε δεκτή (για τους γνωστούς λόγους) και ότι η λύση που προτείνουν είναι να προμηθευτώ μία gift card voucher. Μόλις περάσω τον κωδικό θα γίνει η πληρωμή της εφαρμογής που προσπάθησα να αγοράσω και θα ξεκλειδώσουν οι αναβαθμίσεις και οι αγορές...

#49   soniasim

soniasim

    iPH Contributor

  • 1.498 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 01/07/2015 - 08:32

Μόλις αγόρασα Gift Card και αφού την ενεργοποίησα, μου δείχνει υπόλοιπο 14.01. Οπότε ισχύει ότι κράτησαν 0.99 για κάτι που δεν είχα αγοράσει και η πιστωτική μου είχε υπόλοιπο για να τα κρατήσουν από εκεί, αν όντως ήταν λεφτά που τα χρωστούσα.

Τελευταία επεξεργασία από: soniasim, 01/07/2015 - 08:32


#50   costasp

costasp

    iPH newbie

  • 13 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 01/07/2015 - 08:38

Μόλις αγόρασα Gift Card και αφού την ενεργοποίησα, μου δείχνει υπόλοιπο 14.01. Οπότε ισχύει ότι κράτησαν 0.99 για κάτι που δεν είχα αγοράσει και η πιστωτική μου είχε υπόλοιπο για να τα κρατήσουν από εκεί, αν όντως ήταν λεφτά που τα χρωστούσα.

Από ό,τι φαίνεται, θα ακολουθήσω το παράδειγμά σου Σόνια... Το ίδιο είπαν και στον Leonidas1994 οπότε δεν βλέπω άλλες εναλλακτικές...



#51   soniasim

soniasim

    iPH Contributor

  • 1.498 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 01/07/2015 - 08:47

Από ό,τι φαίνεται, θα ακολουθήσω το παράδειγμά σου Σόνια... Το ίδιο είπαν και στον Leonidas1994 οπότε δεν βλέπω άλλες εναλλακτικές...

Ναι, αν θες να έχεις δυνατότητα για αγορές και updates είναι ο μόνος τρόπος.... Αν και δεν καταλαβαίνω γιατί με χρέωσαν για κάτι που δεν έχω αγοράσει. Να μη με αφήνει να αγοράσω λόγω των capital controls το καταλαβαίνω, αλλά τη χρέωση χωρίς να έχω αγοράσει κάτι και ταυτόχρονα να μου μπλοκάρει τα updates στις εφαρμογές που έχω ήδη πληρώσει; Μας *μπιπ* όλοι, μας *μπιπ* και η Apple ένα πράγμα δηλαδή Θα κοιτάξω να στείλω στο support να λυθεί το θέμα, το έχω ξανακάνει παλιότερα και μου είχε πιστωθεί ό,τι είχε χρεωθεί από λάθος.

Τελευταία επεξεργασία από: soniasim, 01/07/2015 - 08:48


#52   agihatzi

agihatzi

    iPH Elite Poster

  • 1.977 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air 2 +4G

Δημοσίευση 01/07/2015 - 08:57

Υπαρχει περιπτωση επειδη και μενα εχουνε μπλοκαρει Updates κτλ απο το Apple Store , να σχετιζεται οτι δεν μπορω να συνδεθω στο Apple ID μου σε iMessages , Facetime και γενια iCloud στον Mac μου σημερα το πρωι...! Γιατι μου λεει οτι δεν ειναι σωστος ο κωδικος .... ενω ειναι σωστος.....



#53   soniasim

soniasim

    iPH Contributor

  • 1.498 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 01/07/2015 - 09:03

Υπαρχει περιπτωση επειδη και μενα εχουνε μπλοκαρει Updates κτλ απο το Apple Store , να σχετιζεται οτι δεν μπορω να συνδεθω στο Apple ID μου σε iMessages , Facetime και γενια iCloud στον Mac μου σημερα το πρωι...! Γιατι μου λεει οτι δεν ειναι σωστος ο κωδικος .... ενω ειναι σωστος.....

Δε νομίζω να σχετίζεται με αυτό, εμένα είναι κανονικά συνδεδεμένη η συσκευή στο iCloud, αλλά το πρόβλημα με το App Store υπάρχει...

#54   iLuxus

iLuxus

    iPH Hero

  • 5.344 μηνύματα
  • Twitter:@iLuxus
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:apw_Ultra

Δημοσίευση 01/07/2015 - 09:04

Μια διόρθωση. Η επιβολή ελέγχου κεφαλαίου ήταν απόφαση της κυβέρνησης και όχι της ΕΚΤ. Αυτό σημαίνει ανάμεσα στα άλλα ότι δεν είναι δυνατό να γίνει καμία χρέωση από το εξωτερικό

 

Εν μέρει φιλε μου. 

 

Με την θηλιά στο λαιμό, δεν μπορείς να κάνεις και πολλά. Οταν το ΕΚΤ σε εκβιάζει ανοιχτά και καθαρά, και παρεμβαίνει στον χρηματικό μηχανισμό (ELA) για δικά του συμφέροντα, όταν σου λέει αν δεν υπογράψεις θα πούμε στο ELA να σου κόψει την χρηματοδότηση, κάτι το οποιο είναι και ανήθικο, και παράνομο, τότε από την στιγμή που το κάνανε, δεν έχεις άλλη επιλογή σαν κυβέρνηση από το να θέσεις την επιβολή ελέγχου κεφαλαίου. 

Βασικα για να είμαστε δίκαιοι, έχεις άλλη μια, να αφήσεις τις τράπεζες να καταρρεύσουν. 

 

Αλλα δεν νομίζω να το θέλει κανένας, για ευνόητους λογους.

 

Οποτε μονόδρομος τα capital controls.

 

Ειτε ήταν αυτή η κυβέρνηση, είτε οποιαδήποτε άλλη.  


Τελευταία επεξεργασία από: iLuxus, 01/07/2015 - 09:14

∼ Να είσαι ο εαυτός σου, όλοι οι άλλοι ρόλοι είναι πιασμένοι ∼


#55   agihatzi

agihatzi

    iPH Elite Poster

  • 1.977 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air 2 +4G

Δημοσίευση 01/07/2015 - 09:10

Δε νομίζω να σχετίζεται με αυτό, εμένα είναι κανονικά συνδεδεμένη η συσκευή στο iCloud, αλλά το πρόβλημα με το App Store υπάρχει...

Και γω στο iPhone κανονικα συνδεμενος ειμαι..! Αλλα απο χθες που εκλεισα το Macbook μεχρι σημερα που το ανοιξα το μονο που προηγηθηκε ειναι αυτο με το App Store



#56   agihatzi

agihatzi

    iPH Elite Poster

  • 1.977 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air 2 +4G

Δημοσίευση 01/07/2015 - 09:27

Ακυρο ...! Τελικα ειχε μαλλον θεμα το two-step verification...! Τωρα γιατι ? δεν ξερω..! Εκλεισα ανοιξα --- ΟΚ 



#57   filiDD

filiDD

    iPH newbie

  • 8 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 01/07/2015 - 10:27

Ίσως ρωτάω κάτι εύκολο, αλλά ξέρετε που μπορούμε να αγοράσουμε online itunes gift card? (με την ελληνική κάρτα που δεν περνάει αλλού)



#58   iMarilina

iMarilina

    -

  • 13.499 μηνύματα
  • Twitter:@Ivory_Marilina
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:MarilinaTz

Δημοσίευση 01/07/2015 - 10:35

Ουτε τζατζικισταν αυτο το πραμα αποκλεισμενοι απο ολο τον κοσμο ντροπη τους να μην μπορουμε να κανουμε τιποτα και η apple να μας κανει πλακα μεχρι χθες ειχε νοημα το ευρω μας που τους εχω ακουμπησει μεχρι εχθες με οσα εχω αγορασει γυρω στο χιλιαρικο και τωρα τιποτα λες κι αγοραζω ετσι απο χρεωστικη αγοραζω χρηματα μου ειναι δεν τα εχω δουλεψει δεν καταλαβα ποσο μπαμιες ειναι με το συμπαθειο

Σιγά και συ που είμαστε αποκλεισμένοι από όλο τον κόσμο επειδή δεν μπορούμε να αγοράσουμε μια εφαρμογή από το AppStore για μερικές μέρες. Οι giftcards μια χαρά δουλεύουν. 


Τελευταία επεξεργασία από: iMarilina, 01/07/2015 - 10:35

Whatsapp doc?

#59   georgeol

georgeol

    iPH Hero

  • 3.857 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 01/07/2015 - 10:37

Ρε παιδιά δε μπορώ να κάνω ούτε update free εφαρμογής



#60   gismo301278

gismo301278

    iPH Hero

  • 5.413 μηνύματα
  • Twitter:@Fstavrou
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:gismo301278

Δημοσίευση 01/07/2015 - 11:12

Μόλις μίλησα με Apple Hellas. Τους ανέφερα το όλο πρόβλημα και μου είπαν ότι το να μην μπορώ να κάνω ούτε αναβαθμίσεις, αλλά ούτε και αγορά δωρεάν εφαρμογών οφειλέται στο ότι προσπάθησα να αγοράσω κάποια άλλη εφαρμογή με την πιστωτική μου ή οποία δεν έγινε δεκτή (για τους γνωστούς λόγους) και ότι η λύση που προτείνουν είναι να προμηθευτώ μία gift card voucher. Μόλις περάσω τον κωδικό θα γίνει η πληρωμή της εφαρμογής που προσπάθησα να αγοράσω και θα ξεκλειδώσουν οι αναβαθμίσεις και οι αγορές...

ειδες φιλε μου τελικα κατι προσπαθουσαν να τραβηξουν και επειδη δεν μπορουσαν κλειδωσαν οι αναβαθμισεις!!!ευτηχως που πηρες την apple hellas και βοηθησες και τους αλλους
Rafael Nadal

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες