Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * - - 2 ψήφοι

App store: Δεν είναι πλέον δυνατή η αγορά εφαρμογών με Ελληνική πιστωτική κάρτα


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
161 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#61   gismo301278

gismo301278

    iPH Hero

  • 5.413 μηνύματα
  • Twitter:@Fstavrou
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:gismo301278

Δημοσίευση 01/07/2015 - 11:15

Σιγά και συ που είμαστε αποκλεισμένοι από όλο τον κόσμο επειδή δεν μπορούμε να αγοράσουμε μια εφαρμογή από το AppStore για μερικές μέρες. Οι giftcards μια χαρά δουλεύουν.

δεν ειπα αυτο γενικα μιλαω μας εχουν αποκλεισμενους!!!δεν εχουν ολοι την δυνατοτητα για gift card ο αλλος μπορει να μενει σε χωριο και να μην εχει την δυνατοτητα γιατι εφοσων εκανε την δουλεια σου και μιλαμε για μικροποσα οτι μπορουσαν να γινονται
Rafael Nadal

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#62   yannipi

yannipi

    iPH newbie

  • 30 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 01/07/2015 - 13:15

Μόλις μίλησα με Apple Hellas. Τους ανέφερα το όλο πρόβλημα και μου είπαν ότι το να μην μπορώ να κάνω ούτε αναβαθμίσεις, αλλά ούτε και αγορά δωρεάν εφαρμογών οφειλέται στο ότι προσπάθησα να αγοράσω κάποια άλλη εφαρμογή με την πιστωτική μου ή οποία δεν έγινε δεκτή (για τους γνωστούς λόγους) και ότι η λύση που προτείνουν είναι να προμηθευτώ μία gift card voucher. Μόλις περάσω τον κωδικό θα γίνει η πληρωμή της εφαρμογής που προσπάθησα να αγοράσω και θα ξεκλειδώσουν οι αναβαθμίσεις και οι αγορές...

Σε μένα συμβαίνει το ίδιο, αλλα δεν έχω αγοράσει κάποια εφαρμογή τελευταία....κ άρα δεν εκκρεμεί κάποια πληρωμή... :( 



#63   angusmacgyver

angusmacgyver

    iPH newbie

  • 11 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 01/07/2015 - 13:40

Καλησπέρα παιδιά! Εγώ μόλις έκανα πάντως μια αγορά 0.99€ με τη ΧΡΕΩΣΤΙΚΗ μου που χρησιμοποιώ πάντα για το appstore, χωρίς κανένα πρόβλημα! Η εφαρμογή κατέβηκε κανονικά!



#64   vampirios

vampirios

    iPH Member

  • PipPipPip
  • 307 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad mini
  • GameCenter:vampirios

Δημοσίευση 01/07/2015 - 13:44

Το ίδιο και εγώ..Επιβεβαιώνω τον φίλο παραπάνω..

#65   jimthb

jimthb

    iPH Contributor

  • 1.128 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen + 4G

Δημοσίευση 01/07/2015 - 15:48

Παιδιά κι εγω με το ίδιο προβλημα επιβεβαιώνω οτι ξεμπλόκαρε.
Δεν μου άφηνε να κανω αναβάθμιση δωρεάν εφαρμογές αλλα τωρα που έβαλα πάλι τα στοιχεία της κάρτας δούλεψε

Τελευταία επεξεργασία από: jimthb, 01/07/2015 - 15:48


#66   thomac

thomac

    iPH newbie

  • 74 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 01/07/2015 - 16:08

Όσοι από εσάς νομίζετε ότι το πρόβλημα με τις κάρτες θα λυθεί σε λίγες ημέρες είστε βαθιά νυκτωμένοι. Οι Κύπριοι το υπέστησαν για 18 μήνες και ήταν σε καλύτερη οικονομική κατάσταση και είχαν κυβέρνηση που συνεργάστηκε με τους δανειστές. Εμείς για πόσο....; Η ΕΚΤ για τον φίλο που ανέφερε προηγουμένως ότι έκοψε τη ρευστότητα είναι κάτι σαν Τράπεζα κοινή των χωρών της Ευρώπης. Γιατί να δανείζει επ' άπειρον σε μια χώρα που υπόσχεται να διαγράψει μονομερώς τα χρέη της; Εσείς θα δανείζατε συνέχεια σε κάποιον που δε σας επέστρεφε τα δανεικά ή κάποια στιγμή θα σταματούσατε;



#67   mihalis

mihalis

    iPH Addict

  • 681 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 01/07/2015 - 16:35

Λοιπον παιδιά πήγα εχθές να ενεργοποιήσω το Apple Music Και δεν μου δεχόταν την κάρτα μου(Τράπεζα Πειραίως).ΕΙχε 2€ μέσα.

Πήγα σήμερα σε ένα ΑΤΜ και εβαλα ένα 20ρικο (ο κόσμος έκανε τον στραυρό του χαχαχα ) για να δω τι φταίει.

Τελικά μου σημερα μου ενεργοποιήθηκε μια χαρά το Apple Music.



#68   PetrosF

PetrosF

    iPH newbie

  • 11 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 01/07/2015 - 17:08

Πήγα πριν από λίγο σε κατάστημα Κωτσόβολος να αγοράσω gift Card και μου είπαν ότι δεν μπορούν να μου δώσουν γιατί δεν ενεργοποιούνται. Σε τηλεφώνημα που έκανα στο τηλ κέντρο μου είπαν το ίδιο, και σε ερώτησή μου αν είναι οι κάρτες προπληρωμένες μου απάντησαν "Ναι είναι, αλλά δεν δουλεύουν λόγω της κατάστασης" !!!!!!!!!!!!!!

 

Και ερωτώ. Τί γίνεται τώρα που έχω εκκρεμή συναλλαγή από την περασμένη εβδομάδα και δεν μπορώ να κάνω update κανένα application ??????? 



#69   panagiotis1932

panagiotis1932

    iPH Member

  • 216 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 2G

Δημοσίευση 01/07/2015 - 17:44

Πήγα πριν από λίγο σε κατάστημα Κωτσόβολος να αγοράσω gift Card και μου είπαν ότι δεν μπορούν να μου δώσουν γιατί δεν ενεργοποιούνται. Σε τηλεφώνημα που έκανα στο τηλ κέντρο μου είπαν το ίδιο, και σε ερώτησή μου αν είναι οι κάρτες προπληρωμένες μου απάντησαν "Ναι είναι, αλλά δεν δουλεύουν λόγω της κατάστασης" !!!!!!!!!!!!!!

 

Και ερωτώ. Τί γίνεται τώρα που έχω εκκρεμή συναλλαγή από την περασμένη εβδομάδα και δεν μπορώ να κάνω update κανένα application :huh:? :huh:

την ιδια απορια ειχα και εγω χτες



#70   venos

venos

    iPH Contributor

  • 1.021 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 01/07/2015 - 17:54

Itunes gift card πηρα και εβαλα κανονικα χθες απο public.μου πηρε 0.99 για μια αγορα που εκκρεμουσε και εκανα κανονικα τα updates.ενω πριν δε μπορουσα....
discord.gg/ajkUM8J

#71   mozzergr

mozzergr

    iPH User

  • 153 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad Air +4G

Δημοσίευση 01/07/2015 - 20:09

Κι εμείς που έχουμε ενεργοποιημένη μια συνδρομή πχ σε 20gb χώρο icloud με αυτόματη πληρωμή μέσω πιστωτικής υποθέτω να το ξεχάσουμε το icloud backup? :(



#72   alej

alej

    iPH Elite Poster

  • 3.327 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:ALEJSALONICA

Δημοσίευση 01/07/2015 - 20:45

Μήπως να αλλάξει και ο τίτλος σιγά - σιγά;



#73   iPhoneHellas

iPhoneHellas

    iPH Admin

  • 640.961 μηνύματα
  • Twitter:@iphonehellas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:iPhoneHellas

Δημοσίευση 01/07/2015 - 20:51

Μήπως να αλλάξει και ο τίτλος σιγά - σιγά;

Σε τι;


Behind the Scenes...

#74   alej

alej

    iPH Elite Poster

  • 3.327 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:ALEJSALONICA

Δημοσίευση 01/07/2015 - 21:07

Επειδή δεν ισχύει, για αυτό το λέω.



#75   costasp

costasp

    iPH newbie

  • 13 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 01/07/2015 - 21:19

...και ξαφνικά, πραγματικά "ως δια μαγείας", οι εφαρμογές ενημερώθηκαν και τα στοιχεία της χρεωστικής μου έγιναν αποδεκτά! Ειλικρινά, δεν έκανα απολύτως τίποτα, απλά κάποια στιγμή πριν καμία ώρα είπα να κάνω μια νέα προσπάθεια... Έδωσα (πάλι) τους κωδικούς της κάρτας και οι ενημερώσεις ολοκληρώθηκαν κανονικά... Ξαναλέω, δεν έκανα τίποτα διαφορετικό από ό,τι έκανα τις προηγούμενες φορές!
Αγνωσται αι βουλαί του iTunes...

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες