Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 2 ψήφοι

Mπλόκαρε το κράτος την πιστωτική και δείτε:


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
102 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#76   stark

stark

    iPH Contributor

  • 1.055 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone SE

Δημοσίευση 06/07/2015 - 23:33

Κανένα χρέος δεν υπάρχει. Χρεωστική είναι η μια απο τις κάρτες που έχω αναφέρει. Χρήματα έχει μέσα, δόσεις δεν έχει σε εκκρεμότητα (εφόσον είναι χρεωστική κι όχι πιστωτική), και ούτε και υπάρχει κάποια εντολή εφάπαξ χρέωσης. Και λειτουργεί και μια χαρά σε ελληνικά καταστήματα όλες αυτές τις μέρες.

φυσικα εάν υπάρχει κάποιο παλιό χρέος το οποίο λόγο του θέματος με τις τράπεζες δεν μπορεί να εξοφληθεί από την συνδεδεμένη κάρτα δεν θα σε αφήσει να κατεβάσεις ούτε δωρεάν


Τελευταία επεξεργασία από: stark, 06/07/2015 - 23:34


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#77   PrisonBreak-7-

PrisonBreak-7-

    iPH Contributor

  • 1.647 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 07/07/2015 - 00:29

Πήρα τηλέφωνο την Πειραιώς και μου επιβεβαίωσε οτι ειναι καραγκιόζηδες και τα έχουν μπλοκάρει ολα μέχρι νεοτέρας

Μαλιστα και παιδεύομαι να κάνω μια αγορα μέσω Paypal 0.99 και δεν μπορώ....



#78   igogos

igogos

    iPH Contributor

  • 1.044 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 07/07/2015 - 04:05

Κανένα χρέος δεν υπάρχει. Χρεωστική είναι η μια απο τις κάρτες που έχω αναφέρει. Χρήματα έχει μέσα, δόσεις δεν έχει σε εκκρεμότητα (εφόσον είναι χρεωστική κι όχι πιστωτική), και ούτε και υπάρχει κάποια εντολή εφάπαξ χρέωσης. Και λειτουργεί και μια χαρά σε ελληνικά καταστήματα όλες αυτές τις μέρες.
 

To πρόβλημα προέκυψε σε μένα όπου μια κίνηση (αγορα app) 25 Ιουνίου δεν περάστηκε παρα μόνο στις 2 Ιουλίου οπότε με τα capital controls και αμέσως μετά από restore δεν με άφηνε να περάσω τίποτα αν δεν εξοφλούσα την εφαρμογή. Μόλις έβαλα gift card κωδικό ξεκόλλησε.

 

Οι Ελληνικές πιστωτικές/χρεωστικές λειτουργούν ΕΝΤΟΣ Ελλάδος κανονικά για οποιαδήποτε αγορά. ΔΕΝ λειτουργούν για εξωτερικό και ΔΕΝ λειτουργεί το paypal το paysafe κτλ.

 

Ώσπου να ξεκλειδώσει το σύστημα αν έχετε περασμένη χρεωστική/πιστωτική στο ΑppStore και δεν είχατε κάνει πρόσφατα αγορά λογικά δεν έχετε μπλοκάρει και κατεβάζετε δωρεάν εφαρμογές κανονικα. Για όλους τους άλλους σαν εμένα gift card και όλα καλά.



#79   stark

stark

    iPH Contributor

  • 1.055 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone SE

Δημοσίευση 07/07/2015 - 05:21

To πρόβλημα προέκυψε σε μένα όπου μια κίνηση (αγορα app) 25 Ιουνίου δεν περάστηκε παρα μόνο στις 2 Ιουλίου οπότε με τα capital controls και αμέσως μετά από restore δεν με άφηνε να περάσω τίποτα αν δεν εξοφλούσα την εφαρμογή. Μόλις έβαλα gift card κωδικό ξεκόλλησε.

 

Οι Ελληνικές πιστωτικές/χρεωστικές λειτουργούν ΕΝΤΟΣ Ελλάδος κανονικά για οποιαδήποτε αγορά. ΔΕΝ λειτουργούν για εξωτερικό και ΔΕΝ λειτουργεί το paypal το paysafe κτλ.

 

Ώσπου να ξεκλειδώσει το σύστημα αν έχετε περασμένη χρεωστική/πιστωτική στο ΑppStore και δεν είχατε κάνει πρόσφατα αγορά λογικά δεν έχετε μπλοκάρει και κατεβάζετε δωρεάν εφαρμογές κανονικα. Για όλους τους άλλους σαν εμένα gift card και όλα καλά.

Σ'ευχαριστώ για τις πληροφορίες.

Αυτό είναι το περίεργο, ότι στην περίπτωσή μου, έχω να αγοράσω app αρκετούς μήνες.



#80   gismo301278

gismo301278

    iPH Hero

  • 5.413 μηνύματα
  • Twitter:@Fstavrou
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:gismo301278

Δημοσίευση 07/07/2015 - 11:16

Παιδιά δεν ξερω τι πρόβλημα έχετε αλλά εγώ δεν εχω αντιμετωπίσει κανένα πρόβλημα με visa Πειραιώς
Εχω κανει update κανονικά σε 5 εφαρμογές και τις τελευταίες 3 μέρες κατέβασα infinity blade star walk 2, ote fon, win bank mobile

λοιπον μιλησα με apple υπαρχει προβλημα για εμας που αγοραζαμε εφαρμογες!!!εγω εχω ενα υπολοιπο γιατι αργησαν να τα τραβηξουν και μπηκαμε στα capital controls οποτε εαν κι εχω χρηματα στην καρτα δεν μπορουν να τα τραβηξουν!!!!και πρεπει κι εγω να παρω μια gift card
Rafael Nadal

#81   Soulgiannis

Soulgiannis

    iPH newbie

  • 88 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:soulgiannis@me.com

Δημοσίευση 07/07/2015 - 18:15

Να ρωτησω κατι διαφορετικο?

 

Αγοραζω μια Gift Card 20 euro πχ οταν θα χρεαστει να μου τραβηξει τα χρηματα για τα 200 GB του iCloud θα τα τραβηξει κανονικα?



#82   daskalakispavlos

daskalakispavlos

    iPH Elite Poster

  • 3.421 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:daskalakisp

Δημοσίευση 07/07/2015 - 20:25

Θεωρητικά ναι τουλάχιστον ετσι λένε κάποια παιδιά που το δοκίμασαν....

Knowledge Is Power


#83   Soulgiannis

Soulgiannis

    iPH newbie

  • 88 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:soulgiannis@me.com

Δημοσίευση 09/07/2015 - 17:45

Λοιπόν να ενημερώσω τι αντιμετώπισα
Στις 22/06/2015 αγόρασα μια εφαρμογή αλλα η Apple οπως ξέρετε δεν την χρεώνει κατευθείαν!
Στις 29/06/2015 πήγε να με χρεώσει στην πιστωτική μου αλλα επειδή είμαστε σε καθεστώς Capital Control δεν μπορούσε να πάρει έγκριση με αποτέλεσμα να μου βγάζει συνέχεια σφάλμα και να μην μπορώ να αλλάξω μέθοδος πληρωμής απο Π/Κ σε κανένα και να κατεβάσω έστω τα δωρεάν!
Επίσης δεν μου έκανε αναβαθμίσεις των εφαρμογών διότι έπρεπε να επιλέξω μια άλλη Π/Κ.
Το πρόβλημα λύθηκε σήμερα όταν αγόρασα μια iTunes Gift card με 25€ και αμέσως μου αφαίρεσε τα χρήματα της εφαρμογής που χρωστούσα αλλα μου έκανε και αναβάθμιση των υπολοίπων εφαρμογών.
Επίσης κάποιοι δεν αντιμετωπίζουν το πρόβλημα αυτό διότι δεν έτυχε να συμπέσουν στο πρόβλημα να αγοράσουν κάποια εφαρμογή και να μην εγκρίνετε η κάρτα τους!
Αρα εικάζω ότι εαν κάποιος πάει να αγοράσει μια εφαρμογή τωρα θα του βγάλει το σφάλμα και μετά δεν θα μπορεί και αυτός να κάνει αναβαθμίσεις εφαρμογών!

#84   aliask

aliask

    iPH Addict

  • 705 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 09/07/2015 - 18:09

Καλησπερα σας...

Αγορα Gift Card απο που??



#85   stark

stark

    iPH Contributor

  • 1.055 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone SE

Δημοσίευση 09/07/2015 - 18:28

Καλησπερα σας...

Αγορα Gift Card απο που??

Media Markt εχει σιγουρα. Προφανως και αλλου..



#86   gismo301278

gismo301278

    iPH Hero

  • 5.413 μηνύματα
  • Twitter:@Fstavrou
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:gismo301278

Δημοσίευση 09/07/2015 - 18:36

Public φιλε μου
Rafael Nadal

#87   sakis697

sakis697

    iPH Hero

  • 3.911 μηνύματα
  • Twitter:@sakis3112
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G
  • GameCenter:RED-BLUE BLUR 12

Δημοσίευση 09/07/2015 - 18:36

Καλησπερα σας...
Αγορα Gift Card απο που??


Κ στα Lidl. Public.

Μια φορά Εύζων, για πάντα Εύζων! 


#88   aliask

aliask

    iPH Addict

  • 705 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 09/07/2015 - 19:17

Ευχαριστω!



#89   alej

alej

    iPH Elite Poster

  • 3.327 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:ALEJSALONICA

Δημοσίευση 09/07/2015 - 20:31

Και istorm



#90   vrachamis

vrachamis

    iPH Master

  • 6.834 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 09/07/2015 - 20:38

Μια βολτίτσα στην Ερμού για καφεδάκι το Σάββατο και το πρόβλημα λύνεται εύκολα. Πλησιάζουμε ευγενικότατα ένα τουρίστα (οι Κινεζούληδες είναι πάρα πολύ καλοί), του δίνουμε 20€ μετρητά και μας περνάει από το τηλ του μέσω PayPal τα χρήματα στο Mail του δικού μας PayPal. Έτσι γίνεται συναλλαγή. :)
Big things have small beginnings

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες