Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Apple Watch - Αγορά απο εξωτερικό !


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
49 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   iOS

iOS

    iPH Addict

  • 706 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad 3
  • GameCenter:Gr4FiXKill3r_iOS

Δημοσίευση 30/07/2015 - 00:39

Χαιρετώ την κοινότητα του iPhonehellas !! 
θα ήθελα τα φώτα σας για ένα θέμα το οποίο ψάχνω το τελευταίο διάστημα αλλά δυστυχώς δεν μπορώ να κατασταλάξω κάπως στο τι να κάνω!
Τα πράγματα έχουν ως εξής. Ψάχνω για ένα Apple Watch Sport , 38mm και κατά προτίμηση, σε space gray, το amazon από όσο τσέκαρα δεν στέλνει ούτε στην Ελλάδα ούτε στην χώρα στην οποία σπουδάζω ! το eBay έχει κάποια μοντέλα τα οποία οδεύουν στο να διπλασιάσουν την αρχική τιμή του προιοντως η οποία αγγίζει σε ένα αμερικάνικο Apple Store τα 349$ ! δεν ξέρω τι να κάνω !! πολλοί από εσάς είδα εντός του φόρουμ ότι το έχετε και για αυτό και άνοιξα το συγκεκριμένο θέμα, μήπως και μπορέσετε να με βοηθήσετε να το φέρω από κάπου ! 

 

σας ευχαριστώ πολύ για τον χρόνο σας ! 


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   giorgossssss

giorgossssss

    iPH Enthousiast

  • 469 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 30/07/2015 - 08:38

αγορασε το απο το Αγγλικο ή αλλο apple store (οχι Αμερικανικο)  μεσω aramex ("αγοραζεις" εικονικη διευθυνση εξωτερικου και στο στελνει Ελλαδα ) τωρα πως θα το αγορασεις λογω των περιορισμων στις καρτες σε αυτο δεν μπορω να σε βοηθησω 



#3   agihatzi

agihatzi

    iPH Elite Poster

  • 1.977 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air 2 +4G

Δημοσίευση 30/07/2015 - 08:56

Οταν το εκανα προπαραγγελια απο αγγλικο Apple Store ειχα βαλει πρωτα Aramex και μου την ακυρωσε την παραγγελια η Apple γιατι δεν στελνει σε τετοιες διευθυνσεις ! Μετα εβαλα την Forward2me πηρα διευθυνση εκανα την παραγγελια απο Apple Store UK και ολα κυλησαν ομαλα ..! Μου ηρθε το ρολογακι χωρις προβλημα . Το μονο προβλημα που μπορει να εχεις (εκτος αν εχεις καρτα αλλης χωρας) ειναι πως θα πληρωσεις Apple Store UK και Forward2me . Γιατι εγω εχω κολλημενο ενα πακετα κατι πραματα στο Forward2me στην αποθηκη τους και δεν μπορω να τους πληρωσω να μου το στειλουν........! Αυτα ! Οτι αλλο χρειαστεις μου λες



#4   iOS

iOS

    iPH Addict

  • 706 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad 3
  • GameCenter:Gr4FiXKill3r_iOS

Δημοσίευση 30/07/2015 - 15:26

αγορασε το απο το Αγγλικο ή αλλο apple store (οχι Αμερικανικο) μεσω aramex ("αγοραζεις" εικονικη διευθυνση εξωτερικου και στο στελνει Ελλαδα ) τωρα πως θα το αγορασεις λογω των περιορισμων στις καρτες σε αυτο δεν μπορω να σε βοηθησω

ευχαριστώ πολύ φίλε μου για την απάντηση σου!! Είμαι φοιτητής του εξωτερικού και εχω πιστωτική κάρτα καταχωρημένη στο όνομα μου στην χώρα αυτή οπότε δεν έχω κάποιο πρόβλημα σχετικά με την πληρωμή αλλά με το πως θα το παραλάβω!!

#5   iOS

iOS

    iPH Addict

  • 706 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad 3
  • GameCenter:Gr4FiXKill3r_iOS

Δημοσίευση 30/07/2015 - 15:31

Οταν το εκανα προπαραγγελια απο αγγλικο Apple Store ειχα βαλει πρωτα Aramex και μου την ακυρωσε την παραγγελια η Apple γιατι δεν στελνει σε τετοιες διευθυνσεις ! Μετα εβαλα την Forward2me πηρα διευθυνση εκανα την παραγγελια απο Apple Store UK και ολα κυλησαν ομαλα ..! Μου ηρθε το ρολογακι χωρις προβλημα . Το μονο προβλημα που μπορει να εχεις (εκτος αν εχεις καρτα αλλης χωρας) ειναι πως θα πληρωσεις Apple Store UK και Forward2me . Γιατι εγω εχω κολλημενο ενα πακετα κατι πραματα στο Forward2me στην αποθηκη τους και δεν μπορω να τους πληρωσω να μου το στειλουν........! Αυτα ! Οτι αλλο χρειαστεις μου λες

Ευχαριστώ παρα πολύ για τον χρόνο σου και για της χρήσιμες πληροφορίες σου! Έχω ακόμα λίγες ερωτήσεις αν μου επιτρέπεις!! Οπως προανέφερα σε πρώτη φάση και στον φίλο μας από πάνω είμαι φοιτητής εξωτερικού και ποιο συγκεκριμένα της Βουλγαρίας! Εκεί δεν υπάρχει κάποιο Apple Store πέρα από resellers!! Και ουσιαστικά δεν το έχουν φέρει ακόμα εκεί όπως και στην Ελλάδα!! Πόσο θα μου κοστίσει η forward2me για να μου στείλει αυτό το πακέτο? Είδα στο site τους γύρο στις 2 λίρες Αγγλίας για την εγγραφή! Αν δεν είναι μεγάλο το ποσό δεν έχω κάποιο πρόβλημα να το πληρώσω! Όταν λες ότι έχεις κάτι πακέτα στην forward2me που δεν μπορείς να λάβεις? Πως ακριβώς σύνεβει αυτό? Και σε πόσο καιρό είχες το Apple watch στα χέρια σου? Ευχαριστώ πολύ για τον χρόνο σου !

#6   efib

efib

    iPH Elite Poster

  • 2.944 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 30/07/2015 - 16:28

Γύρω στις 22£ + vat θα σου βγει !!!
Δεν μπορεί να πληρωσει λογω capital control! Εσυ που εχεις λογαριασμό στην Βουλγαρία δεν θα εχεις πρόβλημα ;)

#7   iOS

iOS

    iPH Addict

  • 706 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad 3
  • GameCenter:Gr4FiXKill3r_iOS

Δημοσίευση 30/07/2015 - 16:32

Γύρω στις 22£ + vat θα σου βγει !!!
Δεν μπορεί να πληρωσει λογω capital control! Εσυ που εχεις λογαριασμό στην Βουλγαρία δεν θα εχεις πρόβλημα ;)

22 λίρες μαζί με τους φόρους!? + 299 λιρες που είναι το Apple watch sport 38mm = 321 λίρες δηλαδή ας πούμε 458€ και εγώ το Apple watch sport? Έχει κάποια επιπλέον χρέωση η αυτά είναι?

#8   efib

efib

    iPH Elite Poster

  • 2.944 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 30/07/2015 - 16:37

22 λίρες μαζί με τους φόρους!? + 299 λιρες που είναι το Apple watch sport 38mm = 321 λίρες δηλαδή ας πούμε 458€ και εγώ το Apple watch sport? Έχει κάποια επιπλέον χρέωση η αυτά είναι?


22£+vat Αγγλίας (δες στο forward2me ) και η τιμή που εχει το apple watch που θελεις (321£ οπως λες) και αυτα ειναι !! Ισως να εχεις καποιες χρεώσεις συναλλάγματος αλλα ειναι θέμα τράπεζας αυτο !!

#9   iOS

iOS

    iPH Addict

  • 706 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad 3
  • GameCenter:Gr4FiXKill3r_iOS

Δημοσίευση 30/07/2015 - 16:48

22£+vat Αγγλίας (δες στο forward2me ) και η τιμή που εχει το apple watch που θελεις (321£ οπως λες) και αυτα ειναι !! Ισως να εχεις καποιες χρεώσεις συναλλάγματος αλλα ειναι θέμα τράπεζας αυτο !!

Το forward2me είναι έμπιστο;; πόσο καιρό θα κάνουν να μου το στείλουν από το forward2me; όσο αφορά το συνάλλαγμα ας πούμε πως το συνολικό ποσό είναι 460€ παραπάνω δεν νομίζω !
 


#10   efib

efib

    iPH Elite Poster

  • 2.944 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 30/07/2015 - 16:54

Η f2m ειναι εγγύηση αλλα πληρώνεις και με PayPal οποτε εισαι καλυμμένος!
Λοιπον, ανάλογα με τον τροπο αποστολής που θα επιλέξεις, αλλα σε εμενα το έστειλαν την ίδια μερα που το παρέλαβαν και το ειχα την επόμενη ! Κατι παραπάνω πάντα εχει στην ισοτιμία αλλα ναι, δεν θα ειναι και τρελή διαφορα !

Τελευταία επεξεργασία από: efib, 30/07/2015 - 16:55


#11   iOS

iOS

    iPH Addict

  • 706 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad 3
  • GameCenter:Gr4FiXKill3r_iOS

Δημοσίευση 30/07/2015 - 16:59

Η f2m ειναι εγγύηση αλλα πληρώνεις και με PayPal οποτε εισαι καλυμμένος!
Λοιπον, ανάλογα με τον τροπο αποστολής που θα επιλέξεις, αλλα σε εμενα το έστειλαν την ίδια μερα που το παρέλαβαν και το ειχα την επόμενη ! Κατι παραπάνω πάντα εχει στην ισοτιμία αλλα ναι, δεν θα ειναι και τρελή διαφορα !

Η συνδρομή είναι βλέπω πάνω κάτω 3 pounds αυτά τα 22 που τα δίνω γιατί μπερδεύτηκα λιγάκι !! και στην τράπεζα πόσα χρήματα να βάλω κάλου κακού !;



#12   efib

efib

    iPH Elite Poster

  • 2.944 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 30/07/2015 - 17:12

Η συνδρομή είναι βλέπω πάνω κάτω 3 pounds αυτά τα 22 που τα δίνω γιατί μπερδεύτηκα λιγάκι !! και στην τράπεζα πόσα χρήματα να βάλω κάλου κακού !;



Λοιπον, η έγγραφη ειναι £2 + vat που τα δίνεις μια φορα, μετα θα δωσεις τα αλλα που σου ειπα. Μολις παραλάβουν θα σου στείλουν ενα email που θα σου λένε ποσο θα πληρώσεις και μετα στο στέλνουν !
Εγώ θα έβαζα κανα 15αρι παραπάνω για ασφάλεια!

#13   iOS

iOS

    iPH Addict

  • 706 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad 3
  • GameCenter:Gr4FiXKill3r_iOS

Δημοσίευση 30/07/2015 - 17:16

Λοιπον, η έγγραφη ειναι £2 + vat που τα δίνεις μια φορα, μετα θα δωσεις τα αλλα που σου ειπα. Μολις παραλάβουν θα σου στείλουν ενα email που θα σου λένε ποσο θα πληρώσεις και μετα στο στέλνουν !
Εγώ θα έβαζα κανα 15αρι παραπάνω για ασφάλεια!

ξέρουμε η Apple πόσο θέλει περίπου για να το στείλει εκεί; 475€ είμαι κομπλέ δηλαδή;



#14   efib

efib

    iPH Elite Poster

  • 2.944 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 30/07/2015 - 17:19

Εχω την εντυπωση πως ειναι δωρεαν απο ενα ποσο και μετα αλλα κανε check out και δες για σιγουρα  ;)



#15   iOS

iOS

    iPH Addict

  • 706 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad 3
  • GameCenter:Gr4FiXKill3r_iOS

Δημοσίευση 30/07/2015 - 17:21

Εχω την εντυπωση πως ειναι δωρεαν απο ενα ποσο και μετα αλλα κανε check out και δες για σιγουρα   ;)

δωρεάν είναι από όσο είδα και εγώ από άποψη χρόνου αναφέρομαι !!



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 3

0 μέλη, 3 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες