Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Apple Watch - Αγορά απο εξωτερικό !


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
49 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#31   agihatzi

agihatzi

    iPH Elite Poster

  • 1.977 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air 2 +4G

Δημοσίευση 31/07/2015 - 13:48

χαχαχαχα εε μαα αφού δεν ξέρω...γίνομαι κουραστικός ζητώ συγγνωμη!! πρώτη φόρα μπαίνω στην διαδικασία να κάνω κάτι τέτοιο!
λες να μην το ρισκάρω;;

Λέω !!!! Πάνε Αγγλία που Είναι δοκιμασμένο το έχω κάνει εγώ

Γιατί αφου το έκανε το αγγλικό Apple Store λογικά θα το κάνει και το γερμανικό! Να μπλοκάρει τη διεύθυνση εννοώ

Τελευταία επεξεργασία από: agihatzi, 31/07/2015 - 13:50


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#32   iOS

iOS

    iPH Addict

  • 706 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad 3
  • GameCenter:Gr4FiXKill3r_iOS

Δημοσίευση 31/07/2015 - 13:52

Λέω !!!! Πάνε Αγγλία που Είναι δοκιμασμένο το έχω κάνει εγώ

Γιατί αφου το έκανε το αγγλικό Apple Store λογικά θα το κάνει και το γερμανικό! Να μπλοκάρει τη διεύθυνση εννοώ

κατάλαβα !! δεν το σκαλίζω άλλο! θα το πάρω από Αγγλία ! ευχαριστώ εκ τον προτέρων για την βοήθεια !!



#33   agihatzi

agihatzi

    iPH Elite Poster

  • 1.977 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air 2 +4G

Δημοσίευση 31/07/2015 - 13:53

κατάλαβα !! δεν το σκαλίζω άλλο! θα το πάρω από Αγγλία ! ευχαριστώ εκ τον προτέρων για την βοήθεια !!


Ότι θες μου λες

#34   Georgio

Georgio

    iPH Contributor

  • 1.106 μηνύματα
  • Twitter:@GeorgioDan
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G
  • GameCenter:iGIORGIS

Δημοσίευση 10/08/2015 - 05:29

Το παρελαβες τελικα? ποσο χρονο πηρε συνολικα απο Apple Store UK να ερθει σπιτι σου?

 

Εγω το εχω παραγγειλει 449 απο Deals365 (Sport Μαυρο 42mm) και σκεφτομαι να κανω ακυρωση γιατι περιμενω ηδη 1,5 μηνα χωρις καμια ανταποκριση απο το συγκεκριμενο site και σκεφτομαι να ζητησω τα λεφτα μου πισω και να κανω αυτη τι διαδικασια με το Forward2Me.

 

Γενικα ειδα 339 λιρες το ρολοι + χοντρικα 30 λιρες (αν ειναι 1 κιλο το πακετο) με DHL στην Forward2Me, εβγαλα ενα συνολικο ποσο τις 370 λιρες που ειδα απο το XE.com οτι ειναι 523 ευρω (δεν ξερω για την αξιοπιστια της αλλαγης νομισματος). Δηλαδη 73 ευρω επανω απο αυτα που ειχα πρωτο δωσει.

 

Τα υπολογισα σωστα? Σε ποσες μερες γινεται ολο αυτο? Περιμενω να με διαφωτισετε κι εμενα. Σας ευχαριστω πολυ


Τελευταία επεξεργασία από: Georgio, 10/08/2015 - 05:31


#35   giorgossssss

giorgossssss

    iPH Enthousiast

  • 469 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 10/08/2015 - 10:33

Το παρελαβες τελικα? ποσο χρονο πηρε συνολικα απο Apple Store UK να ερθει σπιτι σου?

 

Εγω το εχω παραγγειλει 449 απο Deals365 (Sport Μαυρο 42mm) και σκεφτομαι να κανω ακυρωση γιατι περιμενω ηδη 1,5 μηνα χωρις καμια ανταποκριση απο το συγκεκριμενο site και σκεφτομαι να ζητησω τα λεφτα μου πισω και να κανω αυτη τι διαδικασια με το Forward2Me.

 

Γενικα ειδα 339 λιρες το ρολοι + χοντρικα 30 λιρες (αν ειναι 1 κιλο το πακετο) με DHL στην Forward2Me, εβγαλα ενα συνολικο ποσο τις 370 λιρες που ειδα απο το XE.com οτι ειναι 523 ευρω (δεν ξερω για την αξιοπιστια της αλλαγης νομισματος). Δηλαδη 73 ευρω επανω απο αυτα που ειχα πρωτο δωσει.

 

Τα υπολογισα σωστα? Σε ποσες μερες γινεται ολο αυτο? Περιμενω να με διαφωτισετε κι εμενα. Σας ευχαριστω πολυ

εαν μπορεις να παρεις τα χρηματα σου πισω ακυρωσε το , εναν χρονο εγγυηση θα εχεις γιατι θα εχεις τιμολογιο απο εταρια στην Αμερικη και οχι 2 οπως ισχυει για ευρωπαικες συσκευες



#36   agihatzi

agihatzi

    iPH Elite Poster

  • 1.977 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air 2 +4G

Δημοσίευση 10/08/2015 - 12:01

Το παρελαβες τελικα? ποσο χρονο πηρε συνολικα απο Apple Store UK να ερθει σπιτι σου?

 

Εγω το εχω παραγγειλει 449 απο Deals365 (Sport Μαυρο 42mm) και σκεφτομαι να κανω ακυρωση γιατι περιμενω ηδη 1,5 μηνα χωρις καμια ανταποκριση απο το συγκεκριμενο site και σκεφτομαι να ζητησω τα λεφτα μου πισω και να κανω αυτη τι διαδικασια με το Forward2Me.

 

Γενικα ειδα 339 λιρες το ρολοι + χοντρικα 30 λιρες (αν ειναι 1 κιλο το πακετο) με DHL στην Forward2Me, εβγαλα ενα συνολικο ποσο τις 370 λιρες που ειδα απο το XE.com οτι ειναι 523 ευρω (δεν ξερω για την αξιοπιστια της αλλαγης νομισματος). Δηλαδη 73 ευρω επανω απο αυτα που ειχα πρωτο δωσει.

 

Τα υπολογισα σωστα? Σε ποσες μερες γινεται ολο αυτο? Περιμενω να με διαφωτισετε κι εμενα. Σας ευχαριστω πολυ

Εγω που ειχα 1 ρολοι και ενα λουρι μου εβγαλε μεταφορικα 25,65 λιρες + 20 λιρες εβαλα εγγυηση (δεν ξερεις ποτε-αν θες μην βαζεις) + UK VAT (20%) = 50,78 ! 

Αν δεν βαλεις insurance θα σου βγει 30,78 λιρες ! Δηλαδη 44 ευρω μεταφορικα περιπου ! Και θα κανει απο οτι θυμαμαι καμμια βδομαδα ! Ουτε.....



#37   agihatzi

agihatzi

    iPH Elite Poster

  • 1.977 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air 2 +4G

Δημοσίευση 10/08/2015 - 12:03

εαν μπορεις να παρεις τα χρηματα σου πισω ακυρωσε το , εναν χρονο εγγυηση θα εχεις γιατι θα εχεις τιμολογιο απο εταρια στην Αμερικη και οχι 2 οπως ισχυει για ευρωπαικες συσκευες

Στην Ελλαδα εγγυηση και που εχουμε...! δεν γινεται τιποτα..! Γιατι πρεπει να το στειλεις Αγγλια (αν το παρεις απο κει) και να το φτιαξουν γιατι εδω δεν εχει κυκλοφορησει κτλ κτλ..! Δηλαδη μονο μεταφορικα πανε ελα και πληρωμη βλαβης (αν γινεται κιολας) = ενα καινουργιο ρολοι !!!



#38   Georgio

Georgio

    iPH Contributor

  • 1.106 μηνύματα
  • Twitter:@GeorgioDan
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G
  • GameCenter:iGIORGIS

Δημοσίευση 10/08/2015 - 16:57

Ευχαριστω για τις απαντησεις σας.

Εγγυηση γτ πρεπει να μπει και μαλιστα τοσο πολυ. Εχω ξανα παραγγελει απο Αγγλια (expansys) χωρις κανενα προβλημα.
 

Απλα το μονο μου θεμα ειναι μην αρχισουν τις ερωτησης που μενω και τι κανω εκει. Λετε να εχω θεμα τετοιο? γιατι διαβασα ενα αρθρο οτι παιζει η Apple να κανει τιποτα ερωτησεις?


Τελευταία επεξεργασία από: Georgio, 10/08/2015 - 16:59


#39   Georgio

Georgio

    iPH Contributor

  • 1.106 μηνύματα
  • Twitter:@GeorgioDan
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G
  • GameCenter:iGIORGIS

Δημοσίευση 10/08/2015 - 17:08

Στην Ελλαδα εγγυηση και που εχουμε...! δεν γινεται τιποτα..! Γιατι πρεπει να το στειλεις Αγγλια (αν το παρεις απο κει) και να το φτιαξουν γιατι εδω δεν εχει κυκλοφορησει κτλ κτλ..! Δηλαδη μονο μεταφορικα πανε ελα και πληρωμη βλαβης (αν γινεται κιολας) = ενα καινουργιο ρολοι !!!

Μια χαρα νομιζω σε καλυπτει και το iStorm αφου ειναι επισημος reseller.



#40   agihatzi

agihatzi

    iPH Elite Poster

  • 1.977 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air 2 +4G

Δημοσίευση 10/08/2015 - 18:36

Μια χαρα νομιζω σε καλυπτει και το iStorm αφου ειναι επισημος reseller.


Οταν κυκλοφορήσει ! Και αν το καλύψει το I storm !!!
Γιατί το iPhone δεν το πας στο istorm!!!

#41   agihatzi

agihatzi

    iPH Elite Poster

  • 1.977 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air 2 +4G

Δημοσίευση 10/08/2015 - 18:37

Ευχαριστω για τις απαντησεις σας.
Εγγυηση γτ πρεπει να μπει και μαλιστα τοσο πολυ. Εχω ξανα παραγγελει απο Αγγλια (expansys) χωρις κανενα προβλημα.

Απλα το μονο μου θεμα ειναι μην αρχισουν τις ερωτησης που μενω και τι κανω εκει. Λετε να εχω θεμα τετοιο? γιατι διαβασα ενα αρθρο οτι παιζει η Apple να κανει τιποτα ερωτησεις?


Εγγύηση που σου είπα 20 λίρες ειναι της forward2me

#42   iStar

iStar

    iPH Elite Poster

  • 3.419 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 11/08/2015 - 15:25

Οταν κυκλοφορήσει ! Και αν το καλύψει το I storm !!!
Γιατί το iPhone δεν το πας στο istorm!!!

Γιατί δεν το πας στο iStorm το iPhone?

Μιλάς απευθείας με Apple, ανοίγει case και το καλύπτει μια χαρά το Apple watch.


Τελευταία επεξεργασία από: KatiaSr, 11/08/2015 - 15:30

 4sB  5sG  6SG  7+B  XB  12ProPB  MiniB  MiniRetinaSG  Pro9.7SG  iPad10.2  MBPRetina13  MBP132017  MacMini2.6  AW42mmSG  AW3Nike+42mmSG  AW444mmG  ATV4Gen  Airpods  Airpods Pro HomePodMiniB 


#43   agihatzi

agihatzi

    iPH Elite Poster

  • 1.977 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air 2 +4G

Δημοσίευση 11/08/2015 - 15:26

Γιατί δεν το πας στο iStorm το iPhone?


Για service στον πάροχο σου

#44   iStar

iStar

    iPH Elite Poster

  • 3.419 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 11/08/2015 - 15:31

Για service στον πάροχο σου

Δεν ισχύει αυτό πλέον. Κατευθείαν στα εξουσιοδοτημένα. Μόνο για 2ετία στο κατάστημα αγοράς.


 4sB  5sG  6SG  7+B  XB  12ProPB  MiniB  MiniRetinaSG  Pro9.7SG  iPad10.2  MBPRetina13  MBP132017  MacMini2.6  AW42mmSG  AW3Nike+42mmSG  AW444mmG  ATV4Gen  Airpods  Airpods Pro HomePodMiniB 


#45   agihatzi

agihatzi

    iPH Elite Poster

  • 1.977 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air 2 +4G

Δημοσίευση 11/08/2015 - 15:33

Δεν ισχύει αυτό πλέον. Κατευθείαν στα εξουσιοδοτημένα. Μόνο για 2ετία στο κατάστημα αγοράς.


Εννοείς μετά την εγγύηση ; Ποιος τα φτιάχνει ; Και πάλι νομίζω η arvato τα iPhone όχι το. Istorm

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες